Upgrade notebooku
#1
Posted 02 September 2010 - 09:21 PM
Můj problém není ani tak problém, jako spíše otázka. Jedná se o můj notebook Acer TravelMate 7730, konfigurace ani není tak podstatná, až na jednu věc - grafická karta Intel 4500MHD. Už když jsem počítač 2 roky nazpět koupil, tak jsem se dočetl, že tato grafika ač neni zrovna nejhorší, tak ani není nic moc. Což mě ani tak netrápilo, nový hry mě stejně nebaví a dle slov prodejce byla vhodná na CAD aplikace, se kterýma pracuji.
No jenže jak čas plynul, tak občas i rostla chuť vyzkoušet něco z toho, co na staršim stolnim pc moc neběhalo. To že jsem nerozběhal Mafia 2 - to jsem ještě bral, že už je asi na tento stroj trochu moc, jenže pak se ukázalo, že i u starších titulů budou problémy. Začalo to Oblivionem, u kterého jsem čekal, že bude aspoň trochu hratelný. Bohužel šok na sebe nenechal dlouho čekat - hra běžela téměř stejně mizerně jak na staré GF FX 5700 LE s podstatně horším zbytkem HW (detaily samozřejmě na minimu.. no hrůza na to koukat). Pak ještě pár dalších pokusů a na konci byl původní Splinter cell, u kterého bylo nutno srazit jisté detaily, jinak se hra nesmírně sekala (ta hra, která jela na starém pc na full).
Ač možná neprávem, trochu mě zklamalo, že 6 let sraré PC neustále tak nějak soupeří s 2 roky starýn ntb. A tak mě napadlo - byl by možný upgrade? Chápu, že grafické karty do ntb jsou v podstatě integrovány do základní desky, tzn výměna je poněkud nemožná, ale stejně - byla by možnost (za patřičný obnos samozřejmě) koupit do stávajícího ntb jinou základní desku s lepším grafickým čipem? Případně - kolik by taková koupě stála za předpokladu, že bych chtěl přinejmenšim grafiku lepší, než tu stávající?
Děkuji za ochotu
#2
Posted 02 September 2010 - 09:24 PM
#3
Posted 02 September 2010 - 10:13 PM
#4
Posted 03 September 2010 - 01:00 AM
nekdo mi rikal, ze to muze byt tim, ze mam zaplneny disk a ramka si tak nemuze odkladat data (prej) a ze by to vyresilo promazani a defragmentace..
ma nekdo naky dobry programek na defragmentaci? (ten windowsovsky je pry na nic)
btw. mam visty 32 bit
#5
Posted 03 September 2010 - 02:00 AM
#6
Posted 03 September 2010 - 06:15 AM
Necro, on 02 September 2010 - 10:13 PM, said:
Na HPcko ti sezenu slevu :D
Jinak na tom mym novym zazraku...Mafia 2 - Stredne vysoky detaily...a naprosto v klajdu...cha, tak sem si zamachroval po ranu a muzu jit do skoly :D
#7
Posted 03 September 2010 - 06:23 AM
#8
Posted 03 September 2010 - 06:58 AM
Jinak ta grafka bude urcite lepsi :D
#9
Posted 03 September 2010 - 07:51 AM
#10
Posted 03 September 2010 - 08:56 AM
#11
Posted 03 September 2010 - 09:41 AM
#12
Posted 03 September 2010 - 10:10 AM
Necro said:
Intel GMA 4500MHD je tusim najlepsia integrovna grafika, lenze vykonovo dosahuje tak na najhorsie dedikovane grafiky.
Vymena grafickej klarty v nb je zlozita a niekedy aj nemozna. Musis mat grafiku pripojenu cez MxM modul. Potom musis zohnat grafiku ktora tam pasuje(musis dodrzat verziu mxm moulu a zohnat taku grafiku tiez nie je sranda), nasledne musis tu grafiku v nb vymenit. Vecsinou treba samozrejme dat novy bios. Samozrejme prides o zaruku a nasledne mozu nastat problemy s chlaenim a pod :(
#13
Posted 03 September 2010 - 11:57 AM
#14
Posted 03 September 2010 - 11:57 AM
#16
Posted 03 September 2010 - 12:08 PM
Jinak na defragmentaci a údržbu celkově používám TuneUp Utilities. Sice nevim, jak moc pomůže systému, když furt takle zasahuju do registru či tam něco mažu, ale budiž.. všichni chválí, jak je to cool program a jak moc to pomáhá, tak se tupě přidám k mase :D
#17
Posted 03 September 2010 - 12:31 PM
Quote
Tak jestli jedeš na Xpčkách, tak se není čemu divit, mě XPčka stáhli výkon počítače na polovinu během tří měsíců... Jinak nic nedefragmentuj, ale přeinstaluj na Win7 ;-)
Podle mě je reinstal dycky rychlejší, zlášť na Sedmičky, který ti samy najdou ovladače atd. (ale přijdeš nejspíš o software od výrobce ntb).
Jinak zkuste nastavit virtuální paměť tak aspoň na 2gb (např. Win7 to nastavujou automaticky, ale třeba na XP sem měl problém se STALKREM, kterej bez toho ani nešel spustit), pokud možno :) počítač > nastavení systému > upřesnit > nastavení výkonu...
Jinak Necro - taky z Jihlavy, taky? :D
This post has been edited by vlatom: 03 September 2010 - 01:14 PM
#18
Posted 26 September 2010 - 06:08 AM
Necro, on 02 September 2010 - 09:21 PM, said:
Acer TravelMate 7730, grafická karta Intel 4500MHD.
Rofl? a co si cakal na integrovanej grafike vsak to mas “kancelarske zobrazovatko„[internet,hudba,world] Ked chces NB na hry tak si treba trosku aj priplatit http://www.alza.sk/a...38x-d161196.htm ale za taku cenu si poskladas super desktop na ktorom budes mat moznost HW upgrade coz na NB nie tam mozes pridat maximalne ramku alebo HDD
#19
Posted 26 September 2010 - 10:31 AM
http://forum.gamepark.cz/style_emoticons/default/thumbsdownsmileyanim.gif
#20
Posted 27 September 2010 - 07:38 PM