Mystiq.org - forum: 1.5.x - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 3 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1.5.x Server

#1 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 26 March 2013 - 03:28 PM

Zdravim, chtěl bych se zeptat, nejen za sebe, ale i za ostatní.. jak to vypadá s 1.5.x jestli by sem někdo mohl dávat info o přípravě bukkitu a našeho serveru na přechod...

A ještě takovej návrh jak by se lidem líbila nová mapa od 1.5....
0

#2 User is offline   Englor 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 196
  • Joined: 14-November 09

Posted 26 March 2013 - 07:31 PM

Bukkit zatím vydal jen development build, což se ještě moc použít nedá, ale v nejbližších dnech se dá čekat beta build (Asu stejně většinou čeká až na recommended, je to totiž nejmíň práce :-P) no a pak taky musí updatovat pluginy... podle mě si ještě minimálně dva tejdny počkáme.

K novýmu světu nevidim důvod, leda znova vygenerovat nether, kvůli quartzu, ale nutnost to neni, stačí jít někam daleko a vygenerovat si nový chunky. Spíš bych počkal na 1.6, spekulanti tvrdí, že by mohl přinést nějaký změny týkající se biomů a nový mobky (hodně se teď mluví třeba o koních atd.).

Problém je teď spíš aktivita ve hře, když je někdo online tak 2-3 lidi. Já tomu sice moc nepřispívám, kvůli nedostatku času se už nemůžu flákat ve hře tak, jak dřív, ale když se občas připojim, tak jsem tam většinou sám, což moc příjemný neni - je to jak hrát offline. Ale chápu, že tohle se těžko řeší. Možná Feed the Beast by přitáhlo lidi (mě osobně by to taky bavilo mnohem víc), ale kdo ví.

Ono se ostatně neni čemu divit, najít tenhle server asi neni sranda, takovej malej, zapadlej, na opuštěnym portálu mystiq.org, propagace žádná :-D, takže nějakej velkej příliv novejch hráčů asi nemůžeme čekat.
1

#3 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 30 March 2013 - 01:07 AM

Nazdar,
tak je asi na čase sem dát trošku informací, co "plánuju" dělat se serverem.

Můj původní úmysl je a vždycky byl mít základní minecraft server, kde herní svět vydrží nějakou delší dobu a kde hráči s každou verzí o všechno nepřijdou a to bych taky rád udržel. Uvědomuju si že přece jenom je základní minecraft už celkem ohranej a chtělo by to nějaký "vylepšení", ale s velkou pravděpodobností nebudu přidávat nic co by úplně změnilo hru jako takovou. Prostě jen přidám nějaký možnosti navíc a hráči se sami rozhodnou, zda jich využijí.
Chtěl bych zase zkusit nějaký RPG prvky, přece jenom doba od posledních pokusů v roce 2011 (kurňa to už je dlouho) pokročila a server by to mohl snášet o něco líp. Ale třeba taky ne, uvidíme.

Jednou takovou brzdou jsou změny ny Mystiqu samotném,.... měl by být nový web a já sám se nějak nemůžu dokopat k tomu dodělat některé funkce u přihlášek, které mám teď spíš takové "záplatované",... ale fungujou. Právě po dodělání těhle věcí sem se chtěl pustit do nějakýho stylu "propagace" serveru,.... hodně jsem uvažoval o nějakym videjku s komentářem o čem ten server vlastně je,...
Každopádně kdyby se dodělali tyhle "drobnosti" tak bych teoreticky mohl rozeslat takovej malej hromadnej spam všem registrovaným hráčům, že server ještě existuje,.... a myslim že by se to tady hned zaplnilo....

Jinak s verzí 1.5 určitě nový svět nebude,... ale o Netheru jsem uvažoval, že by se sám jednou za čas znovu vygeneroval, protože jsem někde na to dokonce viděl plugin/funkci kde se dají nastavit oblasti, které se této 'regeneraci' vyhnou, takže třeba když bude mít někdo v Netheru farmu na Blazy, tak by se nesmazala. Bohužel jako obyčejně na otázku "kdy, bude 1.5?" nemám odpověď, protože zatim neni ani beta build serveru. Pořádně nastavit na server ty nový redstone kravinky a všechny jejich možný mechanismy a kombinace asi nebude nic jednoduchýho.


A pokud by někdo chtěl ten "Feed the Beast" a budete mít někoho kdo se o ten server bude starat, tak vám nic nebrání v tom si napsat Mystiqovi a zeptat se ho jestli si tady ten další server můžete rozjet. Pokud jde o nějaký nastavení, tak v tom bych ještě mohl pomoct, ale na samotnou správu a údržbu si budete muset někoho najít.
1

#4 User is offline   mareonCz 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 111
  • Joined: 08-April 13

Posted 09 April 2013 - 07:56 AM

Jak jsi psal o tom vylepšení RPG, tak by bylo dobrý například mcMMO. Já osobně si myslím, že by na serveru bylo mnohem více hráčů i kdyby tam nebyly žádné pluginy, jde hlavně o tu verzi MC.
0

#5 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 10 April 2013 - 12:22 PM

Ještě k tej mapě... opravdu by si jí nechtěl udělat novou? Co jsem se ptal kámarádů, tak tu nehrajou kvůli tej mapě a uvítali by novou.. a myslím si že ne jen já a kamarádi... opět by se mohlo udělat přesunutí výjimečných staveb, udělat se odletovka atd... nebo taky jednou úplně nový začátek... přeci jen do Minecraftu zase přidali novinky, pro které se hodí nová mapa... zároveň by se tím pročistil svět od staveb neaktivních hráčů....
Tudíž můj návrh spočívá buď....
1) Nový svět
2) Rozšířit svět
3) Nová mapa - svět by měl 2 hlavní mapy
Myslím si že by se to mohlo udělat jako anketa a aby hráči rozhodli, nebo se aspoň ukázal jejich názor...
0

#6 User is offline   Angeelik 

  • Group: VIP
  • Posts: 138
  • Joined: 10-April 11

Posted 11 April 2013 - 01:48 PM

1) Nová mapa
2) Přidat místo na farmení jílu
3) Přidat místo na farmení dřeva ( obojí ničí krajinu )
4) Chce to nějakou reklamu pro server
5) Méně "náročné" podmínky přijetí na server, vzhledem k tomu že to značně odrazuje nově příchozí hráče:) navíc griefery není problém kdykoliv locknout nebo vybanovat poreportu :)
6) Random eventy , skákačky, pve aréna s vlnami mobek
7) Server Shop na více věcí :)
8

Pokud mě napadnou další, doplním :)
0

#7 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 11 April 2013 - 03:01 PM

Ta místa na farmení se mi velmi líbí, může se udělat něco na způsob pískovny akorát na jíl a na dřevo by se dalo vymezit místo taky u spawnu ;) nějakej les nebo tak něco...
0

#8 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 12 April 2013 - 05:08 PM

Takže přidám sem trošku informací:

s verzí 1.5.1 určitě nová mapa nebude,.... proč,..? Protože teď internetem kolujou drby, že s verzí 1.6 (kromě koní) přibude i nový biom a to už asi nový svět bude třeba. (i když teoreticky přibyly džungle, tak taky nebyla nová mapa, jen se na několika místech dogenerovali).... takže bych s tím ještě raději počkal na 1.6
A musim přiznat, že už mám i několik nápadů jak udělat nový spawn v novym světě,.... a to že by /spawn byl v Netheru, kde by byla chráněná aréna s portálama,.... hlavní výhoda toho by byla, že když si někdo udělá v domečku nether portál, tak se pomocí něj dostane okamžitě na spawn a k portálům po světech.... jinak v normální světě by zase na souřadnicích 0 - 0 byla Mystiq věžička se shopama...

Místa na farmení surovin budou,.... podařilo se mi zprovoznit plugin "RegenBlock" který postupně obnovuje bloky v dané oblasti...... takže můžu vytvořit "doly" kde budou suroviny automaticky dorůstat.... teď půjde jen o to, kam je dám a jak budou vypadat,.....
Tady možná bude takovej menší problémek, kdyby někdo šel AFK ve vytěženym dolu tak ho to pravděpodobně časem zasype,...a už vidim ty komentáře, že lidi umíraj a ztrácej natěžený surovny v dolech..... ale uvidim, co se s tim bude moct udělat.

Zprovoznil jsem taky plugin mcMMO a musim přiznat, že to neni špatnej nápad,.... a s velkou pravděpodobností to spustim s další verzí,.... tady asi bude "nejhorší" dát na web seznam funkcí a příkazů, které ten plugin umožňuje. A vzhledem, že o tom je celá wikipedie, tak to asi nebude nejjednodušší,..ale tak aspoň základy....

Random eventy,... ještě nevim jaký,.... možná bych mohl něco přidat do Templu,.... nějakou arénu,.... nic neslibuju, protože pravědpodobně až dodělám nový web, všechny funkce a nahodim novou verzi serveru, tak se mi nebude chtít toho moc vymejšlet..... kdyby měl někdo nějakej návrh,... něco postavil třeba i v singlu, nějaký pasti/hádanky/arńu co by se dali přidat do templu,... a pak mi to poslali, tak už by pro mě bylo mnohem jednoduší to jen upravit pro multiplayer a přidat k templu,....

Víc věcí do server shopu? tady by se asi hodilo trošku víc informací,..... přece jenom ekonomika jsem původně založil kvůli tomu aby hráči mělo způsob obchodování mezi sebou, nebo jako možnost zbravit se nepotřebných surovin(/sell) a něco z toho mít.....

Pokud jde o přihlášku na server,....tu bych asi nechal,.... přece jenom, je to něco unikátního, co máme asi opravdu jenom u nás,... i díky ní si ulehčuju práci jak "filtrovat" hráče, kteří by mohli kazit atmosféru na serveru.... já většinou neřešim přímo to co hráči napíšou,.... ale jakým způsobem přitupují k tý přihlášce,...

Jde spíš o tu propagaci serveru,.... přece jenom v poslední době se přihlašují jen hráči, kteří viděli na youtubu nějaký videjko z hraní ... a to opravdu neni mnoho....
Rád bych dal dohromady videjko celkově o serveru,...o čem vůbec ten náš malej koutek je.,...... tady kdyby se našel někdo, kdo by si to trofl udělat, bych mu napsal co bych si představoval že by v tom videjku mohlo být, tak by z toho mohlo být VIP na serveru....
0

#9 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 12 April 2013 - 07:55 PM

Ok :/

Teď tedy jen rychlá otázka, je nějaké info o bukkitu a pluginech? :D
a ještě jedna, budeš přenášet stavby na 1.6?
0

#10 User is offline   Angeelik 

  • Group: VIP
  • Posts: 138
  • Joined: 10-April 11

Posted 13 April 2013 - 11:49 AM

Na Mcmmo bude stačit odkaz na wiki, je tam toho fakt mraky, včetně popisu funkcí i co přináší jejich expení :) ( http://mcmmo.wikia.com/wiki/McMMO_Wiki )

a co se týče 1.5.1 jak to vypadá s jejím nahozením ?:)
0

#11 User is offline   Irendie Imangan 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 191
  • Joined: 30-August 10

Posted 13 April 2013 - 08:58 PM

Tož mcMMO by mohlo znovu přitáhnout i mě (ale hlavně to, kdyby se našel dobrovolník pro vykopání jeskyní pod Helmovym žlebem...). Ale jsem zásadně proti farmám... Je to sice dobrý ale hráč kterej neni úplnej deb*l vysadí strom tam kde ho vykopal. To samý díry po jílu se daj zaplnit pískem nebo hlínou...

Úplnej wipe by mi vůbec nevadil ten bych spíš podpořil.

Stříhání videa a práce s grafikou mi problém nedělá ale nápad... No určitě bych tam měl bejt temple atd... Jo asuro když by se do videa dala hudba která neni koupená pro komerční účely vadilo by to? No nic stejně to přenechám profesionálům, já jsem jen samouk... kilogram má přece 1024 gramů ne? :P

Tak a teď mě pro změnu pár týdnů neuvidíte... No jak tak o tom přemejšlim tak možná jo. Bejvalý MytiQ fórum je jedna z mála věcí kterou sleduju.

EDIT: Dostal jsem nápad na jednu část tempelu... No pustim si hudbu a jdu ti to postavit asuro.
EDIT 2: Tož dodělal jsem 1. návrh a 2. jen popíšu - bez serverovejch pluginů to de těžko znázornit. Pošlu ti odkaz ke stáhnutí.

This post has been edited by Irendie Imangan: 13 April 2013 - 10:26 PM

0

#12 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 14 April 2013 - 10:24 AM

Stále je možnost udělat nový svět třeba jen 1500 bloků, a s příchodem 1.6 vygenerovat dalších 1500... to by nešlo...
Minimálně by si Asuro mohl udělat anketu, která by aspoň ukázala, jak to lidi vidí... nemusí nic rozhodnout, jen by ukázala názor
0

#13 User is offline   Irendie Imangan 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 191
  • Joined: 30-August 10

Posted 14 April 2013 - 10:29 AM

A mám další věc: Pokud uděláš spoustu farem na clay, dřevo atd. tak expení v mcMMO bude moc jednoduchý... Leda že by se ve farmě nějak dalo vypnout expení skillů.
0

#14 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 14 April 2013 - 12:24 PM

View PostIrendie Imangan, on 14 April 2013 - 10:29 AM, said:

A mám další věc: Pokud uděláš spoustu farem na clay, dřevo atd. tak expení v mcMMO bude moc jednoduchý... Leda že by se ve farmě nějak dalo vypnout expení skillů.


Popřípadě by se dalo udělat aby se clay dal koupit v nějakém server shopu.. to dřevo už nějak pujde jen v lesech.. ale ten clay sehnat ve velkém množství není sranda
0

#15 User is offline   Irendie Imangan 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 191
  • Joined: 30-August 10

Posted 14 April 2013 - 12:34 PM

Jop, nákup claye by šel. A dřevo v lesích neni problém. Jen bych řek že pokud zavedeme mcMMO tak by sme mohli začít uplně od znova... Přece jenom je to VELKÁ změna.
0

#16 User is offline   Johnny 

  • Times - Redaktor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 416
  • Joined: 13-July 08

Posted 14 April 2013 - 02:58 PM

S mcMMO bych taky začal úplně odznova :)
0

#17 User is offline   Irendie Imangan 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 191
  • Joined: 30-August 10

Posted 14 April 2013 - 03:14 PM

A nejlíp úplně - bez odletovky nebo s minimální kapacitou. Ať se maj lidi o co snažit.
0

#18 User is offline   Johnny 

  • Times - Redaktor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 416
  • Joined: 13-July 08

Posted 14 April 2013 - 03:46 PM

Jojo...a přenést maximálně větší, dlouhodobý projekty..a hotovo
0

#19 User is offline   Irendie Imangan 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 191
  • Joined: 30-August 10

Posted 14 April 2013 - 03:55 PM

No, dejme tomu že stavíš hvězdu smrti tak tu přesunout ale jinak ne. A přihlášky určitě nechat tak jak jsou. Aspoň sem nepřijdou 6-ti lettý děcka který budou dělat brajgl.
0

#20 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 14 April 2013 - 09:11 PM

všechno jsou to skvělé názory hoši..
k přesunutí bych ještě odhlasoval Bubaakovo nádherná hrad ;) a možná mrakodrapy (tuším od Janyta) jinak fakt od začátku, přeci jen je tu minimum starých hráčů (tím myslím třeba rok) tak proč nezačít znovu...
Asuro, opravdu je to už jen na tobě, ale začíná se tu objevovat nejen muj názor ale i ostatních...
PS: muj názor je zároveň názor spolužáků Gabu a Nacity.... :D
0

  • 3 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist