Mystiq.org - forum: Server zase běží, ale co teď s nim... - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 3 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Server zase běží, ale co teď s nim... debata o budoucnosti minecraft serveru

#21 User is offline   Smoukjack 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 71
  • Joined: 23-January 10

Posted 02 August 2012 - 02:25 PM

Tak 1.3 venku a co sem to zkoušel hrát tak je to docela mazec :D Nejvíc krutý sou ty tripwire a cocoa beans
0

#22 User is offline   Smoukjack 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 71
  • Joined: 23-January 10

Posted 03 August 2012 - 05:24 PM

Jo a Asura jestli budeš chtít pomoct s hledaním vhodnýho seedu pro novej svět tak není problém stačí když sem zase nahodíš ten program :)
0

#23 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 03 August 2012 - 08:08 PM

o.k.,.... tady máte poslední revizi serveru 1.3, která je nastavená tak, aby se negeneroval NETHER ani END a nespawnoval žádný zvířátka.
Dál je u toho základní verze mcMap a sesmolil jsem k tomu takovej menší návod jak na to celý použít dohromady,... ENJOY:
http://www.mediafire...pb2nnxdhybpblzj

1

#24 User is offline   Smoukjack 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 71
  • Joined: 23-January 10

Posted 03 August 2012 - 09:22 PM

ok a zas jak minule houba, sníh, djungle a víc krajiny než moře???
0

#25 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 03 August 2012 - 10:42 PM

Možná ten houbovej ostrov tam bejt přímo nemusí,.... ten se dá teď celkem jednoduše ručně dodělat,...
Ale každopádně víc pevniny, než moře,... ale určitě aby tam nějaký bylo,....
Taky by neškodilo, aby na souřadnicích 0 0 byl dobrej prostor pro spawn,... aby tam zrovna nebyly nějaký super hory,....
0

#26 User is offline   Smoukjack 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 71
  • Joined: 23-January 10

Posted 03 August 2012 - 11:49 PM

Hmm ale je to nějaký pomalý svět 2500 už generuju 2 hodky a mam jen 55 % dokonceno

This post has been edited by Smoukjack: 03 August 2012 - 11:49 PM

0

#27 User is offline   Smoukjack 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 71
  • Joined: 23-January 10

Posted 04 August 2012 - 01:34 AM

Tak generace sveta 2500 radius trvala presne 4 hodiny a 48 sekund :D
0

#28 User is offline   Smoukjack 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 71
  • Joined: 23-January 10

Posted 04 August 2012 - 07:26 PM

Tak už sem vygeneroval asi 4 svet a zatím nic moc je to strašně pomalý oproti minulýmu generátoru ten byl tak na 40 minut 2000 radius svět tědka u toho novýho je to 2000 radius na 2 hodky a neco
0

#29 User is offline   Bukmen 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 65
  • Joined: 08-February 12

Posted 04 August 2012 - 07:53 PM

Já sem si tuten server stáhnul na můj super nevýkoný notebook a tam mi generování 2000 bloků trvala 2 hoďky a měl sem jen cca 26% a pořád to zpomalovalo,... možná to jednou necham doběhnout do konce :)
0

#30 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 05 August 2012 - 06:24 PM

Silně uvažuju, že nechám současný seed,.... na mapě je vše co je třeba, dostatečně prostoru na spawnu a hlavně přesun budov se mi bude dělat snáze, pokud hráči budou chtít mít domečeek na stejných souřadnicích,.... tak vlastně jen danou oblast označim a nechám ji "obnovit" pomocí zálohy současného světa.....

Možná jen pískovnu udělám jinde, nebo rovnou vyvořim "umělou oblast na težbu písku,.....

Portály ze spawnu pravděpodobně zase povedou do několika NPC vesnic různě po světě,.... další portály zase budu vytvářet na požádání.... Ze začátku tak budou skrz portály přístupný 4 NPC vesničky, odletovka, tržiště (pravděpodobně zůstane současné tržiště! jen bude třeba předělat zámky na truhlách), možná pískovna a Nether. U Netheru uvažuju, že ho budu nechávat jednou za čas celý obnovovat, teď když by v 1.3 měly jít netherwarty pěstovat i v normálním světě.

Dál mě napadlo, že ze začátku NEBUDU mapu před-generovávat. To znamená hlavně to, že ze začátku bude mapa světa daleko menší, což je výhodnější pro výkon serveru, vytváření záloh apod., a pak bude na mapě světa na webu mnohem lépe vidět, které oblasti jsou již prozkoumané a obydlené. Samozřejmě bokem bude vygenerovaná mapa, takže když budete hledat nějakou určitou oblast, tak si ji budete moct najít....

Kdyby měl ještě někdo nějakej další nápad co by se ještě mohlo upravit/změnit,.... tak sem s nim,.

P.S. Jinak vám chci informovat, že jsem si našel práci, která je extrémně časově náročná, takže teď budu mít na správu serveru MNOHEM méně času,... zatím to vypadá, že se mu budu moct věnovat pouze o víkendech,... ještě uvidim, jak si budu zvykat,.... Tak nějak doufám, že se mi ho podaří dát do stavu, kdy nebude dělat potíže a bude si moct vystačit sám,...
1

#31 User is offline   Janyt 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,550
  • Joined: 01-July 08

Posted 08 August 2012 - 02:47 PM

+1 bod ze sis nasel pracu, tak hlavne at jsi spokojenej a dari se.

- jinak co se tyka myho "mestecka", rad bych ho presunul tak, aby nikde v okoli nebyla NPC vesnice, pac to kazi celkovej dojem. V soucasne dobe se ji snazim oddelit pralesem, coz je celkem narocny, seminka padaji malo. Dale bych taky rad, aby kolem myho mesta nebyly zadny atypicky stavby jak je tomu ted.

- v novem svete uvazuju jeste o rozsireni cest. Jeste musim spocitat, jak by mely byt siroky, rad bych doprostred cest zaimplementoval 2 rady koleji + zastavky a nejaky ptakoviny, ktery mne napadnou


-- nebranim se spolecnymu projektu. Takze kdyby nekdo chtel "prispet" svou budovou (ta ale musi vypadat velmi slusne), tak muze. Da se vlastne postavit kdekoli a pak se jen prenese.
-- portal ke mne ze spawnu mne taky napadl, ale urcite ho nevyzaduju. Zas by to bylo vystaveni jistymu riziku, na druhou stranu navstevnost potesi :))

tot zatim moje vize do budoucna
0

#32 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 12 August 2012 - 08:56 PM

Takže tenhle víkend jsem zkusil testovat "stabilní" verzi serveru pro 1.3.1,... a hned asi během 5ti minut jsem narazil na první chyby,... takže to rozhodně nehodlám uspěchat,....

Udělal jsem takovou mapku, abych si mohl naplánovat, co kde bude a přehodnotil jsem umístění portů ze spawnu,... nebudou ve vesničkách, ale vždycky na určitých souřadnicích, protože jsem koukal, že těch vesniček zas neni tolik. Mapku si můžete prohlídnout pod odkazem: http://www.zoom.it/JcdL#full

Jak jsem již říkal,... Svět ze začátku NEBUDE předgenerovaný, takže aktualizovaná mapa na webu bude zobrazovat POUZE prozkoumané oblasti, takže se vám tahle mapka bude hodit.
Pískovna bude hned na západ od spawnu, který mám z větší části už připravený, ale pravděpodobně ho budu "dolaďovat" až po spuštění serveru.

Další informace co a jak,... hlavně co se týče přesunů budov,,... budou následovat pravděpodobně přístí víkend,....
0

#33 User is offline   Bukmen 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 65
  • Joined: 08-February 12

Posted 12 August 2012 - 09:24 PM

Jak si psal, že necháš současný seed, tak mi to přišlo, že to bude takový divný mít pořád stejnou mapu, ale když vidím, že ty biomy jsou náhodný, taky souhlasim.

Btw našel jsem asi 2 dobrý seed (nebyl tam teda žádnej houbičkovej ostrov a pevnina byla tak na 70-80%), ale jelikož jsem na dovolený a ty obrázky mam na kompu doma, tak toho moc neukážu a ještě blbý je na tom, že si je nepamatuju z hlavy. No asi se dostanu domu, tak sem hodim ty mapy.

A ještě dotaz - Když si necham přesunout nějakej dobrej enchantlej krumpáč do novýho světa, tak mi tak ty enchanty zůstanou ?

This post has been edited by Bukmen: 12 August 2012 - 09:27 PM

0

#34 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 13 August 2012 - 05:40 AM

Jo,... enchanty by měly zůstat,.....

ještě jsem taky uvažoval, že kdyby někdo chtěl, tak by místo přesunu nějakýho většího domečku mohl dostat třeba krumpáč s maximální "efficiency" a "durabililty",.... tím by se mu vlastně urychlila práce, na novym výtvoru,.... nebo třeba pro někoho kdo by kopal zase nějaký metro by takovej krumpáč byl celkem fajn,....
0

#35 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 23 August 2012 - 11:36 AM

Chtěl bych se zeptat jak to vypadá s rozjetím serveru na 1.3? Několik serverů už běží bez problému jen ten náš mi příde že je "pozadu"... jestli Asuro nemáš čas tak to chápu, ale myslím si že by jsme byli rádi za přestup i když tam bude pár chybiček které výrazně neovlivní hru.. ale je to na tobě :) to je můj názor
0

#36 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 24 August 2012 - 11:54 AM

Tož.,.. jak by to asi bylo,.... ráno do práce, kde se k serveru nedostanu, večer domů, kde jsem už většinou schopnej dát maximálně kočkám a sobě nažrat, dát si sprchu a pak padnu... a další den to samí,...
přes víkend se snažim plnit ještě jiný závazky, který mám,...
Jinak co sleduju vývoj serveru, tak pořád koukám, že server pro verzi 1.3.2 ještě neni,... ale asi je možný že se dá hrát s MC 1.3.2 i na 1.3.1 serveru,....

Každopádně se na to můžu zkusit tenhle víkend podívat,.... ale poslední pokus skončil celkem brzo obrovským výpisem chyb v logu,....tak uvidíme co to udělá.,..
0

#37 User is offline   Janyt 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,550
  • Joined: 01-July 08

Posted 24 August 2012 - 12:01 PM

Asuro, ja bych jeste rad vedel, zda se daji na mape odsnezit nejaky mista, premyslim kam se prestehovat a jediny misto pro mne dobry jsou baziny no a ty maji bud z jedny strany snih a pak poust a nebo neco horsiho.. poust preziju, pac pisek vyuziju ale snih je teda na hovno..
0

#38 User is offline   Smoukjack 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 71
  • Joined: 23-January 10

Posted 24 August 2012 - 02:07 PM

To ti ten sníh fakt tak vadí ?? :D
0

#39 User is offline   Janyt 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,550
  • Joined: 01-July 08

Posted 24 August 2012 - 02:30 PM

primo me sere a mam z nej enrage.. v minule verzi jsem si postavil 3 baraky a nekoho napadlo tam hodit sneznej biom jako, takze se mohlo presouvat, nakonec se nepresunulo nic, vlastne jen ja a baraky zustaly nedostaveny.
0

#40 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 24 August 2012 - 06:16 PM

že sis neřek,.... biomy se daj přenastavit a sníh se dá velmi rychle odmazat,....

EDIT: dneska jsem zkoušel poslední verzi serveru, která už by měla být pro MC 1.3.2 a nestihl jsem tam nahrát jedinou funkci, než jsem stačil narazit na chyby při generování světa,..... sice nic vyloženě závažnýho, ale myslim že si ještě na novej svět chvilku počkáme,....

EDIT2: ok,... vypadá to, že několik hodin na to, co jsem napsal o chybě generování světa ji opravili, takže jsem začal dál testovat. Zjistlil jsem že jaksi většina našich oblíbených pluginů je celkem z módy. Vždycky jsem se snažil udržovat funkce po svym, pokud něco nešlo zkoušel jsem zaúkolovat nějaký programátory, ale teď už je toho celkem hodně,... takže to vypadá že budu muset vybírat z jiných (aktuálnějších) pluginů. To znamená, že vlastně delám celej server skoro od nuly.....

This post has been edited by Asura: 27 August 2012 - 05:56 AM

0

  • 3 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist