Mystiq.org - forum: Mass Effect 3 - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 8 Pages +
  • « First
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Mass Effect 3 VAROVÁNÍ: Tuna spoilerů uvnitř

#101 User is offline   Black 

  • Group: VIP
  • Posts: 288
  • Joined: 03-July 08

Posted 13 March 2012 - 03:38 PM

No mě právě příjde konec s ohledem na kvalitu zbytku hry hodně odfláknutý. Ono už jen samotný fakt: uděláme rasu syntetiků, která vyvraždí všechny organiky předtím, než je vyvraždí jejich vlastní syntetické výtvory, je imo postavená na hlavu. A závěrečný rozhovor s děckem, kdy ani nemáš šanci se s ním dohadovat a prostě musíš příjmout jako fakt jeho tvrzení se mi taky nezamlouvá. Prostě mi to k tomu nesedí.

Pak třeba fakt, že k dosažení ideálního konce (ikdyž imo ideální stejně není) musíš na první playthrough hrát multiplayer. Já s upirátěnou kopií to neřeším a prostě si editnu odměnu za misi. Ale co hráč, který si to koupil a z jakéhokoliv důvodu multiplayer hrát nechce? Ten má smůlu a prostě ten ideální konec nedá, to mi příjde dosti stupidní. Prostě u singleplayer kampaně očekávám, že ji dokážu ideálně dohrát sám.
2

#102 User is offline   Paeris 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,824
  • Joined: 02-July 08

Posted 13 March 2012 - 10:58 PM

View PostBlack, on 13 March 2012 - 03:38 PM, said:

No mě právě příjde konec s ohledem na kvalitu zbytku hry hodně odfláknutý. Ono už jen samotný fakt: uděláme rasu syntetiků, která vyvraždí všechny organiky předtím, než je vyvraždí jejich vlastní syntetické výtvory, je imo postavená na hlavu. A závěrečný rozhovor s děckem, kdy ani nemáš šanci se s ním dohadovat a prostě musíš příjmout jako fakt jeho tvrzení se mi taky nezamlouvá. Prostě mi to k tomu nesedí.


A jeho tvrzení je ze skutečně dlouhobého hlediska tak stupidně ujeté... to chce ten cyklus praktikovat tak dlouho než všechny hvězdy v galaxii budou pálit Lithium a vydrží maximálně miliardu let a žádný život už nikdy nevytvoří a nebo z jiné galaxie přijde někdo s lepší technologií než měli oni a jejich dokonalý plán ukončí.

Ti stavitelé by zasloužili zavřít kušnu, a buď všechny Reapery poslat do háje ať vypadnou a nikdy se nevrací a nebo je hodit do nejbližšího slunce.

Jinak tak trochu sem doufal že by Aliance mohla zapojit alespoň trochu invence a vyvinout nějakou vlastní zbraň. A kašlat na všechno stupidní konvence které Council zavedl... Minimálně by se dala dát atomovka na střelu vybavenou minimálním FTL... jen by to chtělo vyladit navigaci aby uměli dělat malé skoky dovnitř Reaperů. A explodovat v nich.
1

#103 User is offline   Black 

  • Group: VIP
  • Posts: 288
  • Joined: 03-July 08

Posted 14 March 2012 - 12:45 AM

Tak Krogani měli nějaké tajné zásoby zbraní hromadného ničení, které pak asi byly použity proti Reaperům na Palavenu. Je fakt, že třeba Reaper na Rannochu šel dolů docela snadno, ikdyž to nebyly úplně standardní podmínky. Takže vytvoření nějaké účinné zbraně z vlastních zdrojů bych viděl jako celkem rozumnou variantu pro závěr hry.

Ještě k Reaperům, četl jsem, že původně měl být děj jiný a účelem Reaperů bylo zastavit šíření (nebo něco v tomhle smyslu) temné energie. Bylo toho docela dost naznačeno například v dvojce v misi na Haestromu. Docela by mě zajímalo jestli náhodou Karpyshynův odchod z Bioware ve skutečnosti nemá něco do činění právě se zakončením Mass Effectu.

Jsem zvědav jak se to nakonec vyvine. Jestli to je opravdu nějaký plán Bioware jak vyždímat z hráčů peníze za DLC, když se opravdu ukáže, že to byla nějaká halucinace nebo proces indoktrinace a naservírují nám něco ve stylu Falloutovského Broken Steel. Na fórech Bioware lidi uvádějí spoustu situací ze hry, které by tomu nasvědčovali, ale samozřejmě se může jednat pouze o zbožné přání. Musím říct, že jsem původně plánoval si to rozjet od jedničky znova, ale po tom závěru trojky mě docela přešla chuť. Takhle možná pokuď vyjdou nějaká zajímavá DLC k upirátění tak si dám jeden NG+ a tím to zakončím.
0

#104 User is offline   Superion 

  • Group: VIP
  • Posts: 473
  • Joined: 08-July 08

Posted 14 March 2012 - 12:52 AM

Jezis, vy z toho multaku delate, jako kdyby to bylo dalsi CoDko nebo Battlefield...
Vzdyt se to ani neda povazovat za cistokrevny multiplayer...

Jediny, co to ma s multakem spolecneho je, ze se k vam pripoji dalsi 3 mamlasove a vrazdite 10 vln NPC nepratel a to jeste k tomu vam staci, abyste vyhrali 3-4 mise v kazde soustave (coz na bronze neni vubec problem, jestli umite aspon trochu strilet), no a hned mate nad 90% pripravenosti...

+ hodne lidi si stezovalo na nejmene odehranych hodin ve hre, ten multak to ale vyrovnava solidne a jeste si muzete vyzkouset vsechny classy k tomu
0

#105 User is offline   Paeris 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,824
  • Joined: 02-July 08

Posted 14 March 2012 - 08:40 AM

View PostBlack, on 14 March 2012 - 12:45 AM, said:

Tak Krogani měli nějaké tajné zásoby zbraní hromadného ničení, které pak asi byly použity proti Reaperům na Palavenu. Je fakt, že třeba Reaper na Rannochu šel dolů docela snadno, ikdyž to nebyly úplně standardní podmínky. Takže vytvoření nějaké účinné zbraně z vlastních zdrojů bych viděl jako celkem rozumnou variantu pro závěr hry.

Ještě k Reaperům, četl jsem, že původně měl být děj jiný a účelem Reaperů bylo zastavit šíření (nebo něco v tomhle smyslu) temné energie. Bylo toho docela dost naznačeno například v dvojce v misi na Haestromu. Docela by mě zajímalo jestli náhodou Karpyshynův odchod z Bioware ve skutečnosti nemá něco do činění právě se zakončením Mass Effectu.

Jsem zvědav jak se to nakonec vyvine. Jestli to je opravdu nějaký plán Bioware jak vyždímat z hráčů peníze za DLC, když se opravdu ukáže, že to byla nějaká halucinace nebo proces indoktrinace a naservírují nám něco ve stylu Falloutovského Broken Steel. Na fórech Bioware lidi uvádějí spoustu situací ze hry, které by tomu nasvědčovali, ale samozřejmě se může jednat pouze o zbožné přání. Musím říct, že jsem původně plánoval si to rozjet od jedničky znova, ale po tom závěru trojky mě docela přešla chuť. Takhle možná pokuď vyjdou nějaká zajímavá DLC k upirátění tak si dám jeden NG+ a tím to zakončím.


Reaper na Rannochu byl hlavně ve značné nevýhodě... na povrchu planety v atmosféře, hluboko v gravitačním poli a prakticky neschopný manévrovat. A ta jeho částicová zbraň prostě je konstrukční slabina a navíc po něm pálila celá flotila.

"Temná energie" je takový milovaný žargon... je to v podstatě jenom effekt odpudivé gravitace, hypoteticky by jí měla mít antihmota vůči hmotě... (o experimentální potvrzení nebo vyvrácení se snažíme ale moc se nedaří... vyrobit makroskopické množství elektricky neutrální antihmoty s minimálním vnitřním magnetickým momentem ve vakuu v zemském gravitačním poli je poněkud složité- aby se dalo pozorovat jen gravitace a nic víc... teorie zní že by antihmota měla gravitací letět od hmoty pryč (Newtonovy i Einsteinovy rovnice pak bude stačit opravit jen přidáním znaménka mínus k jedné z hmotností) Čístě prakticky pokud něco naházelo do hvězdy Eezo tak by v ní vznikali gravitační anomálie... ale u starých hvězd z převahou hélia nebo těžších prvků by to nemuselo nutně být špatné... mohlo by je recyklovat.



A halucinace to asi nebyla... pokud se ti opravdu vydaří ten konec "destroy" tak Sheppard leží v hromadě sutě někde na troskách citadely... a ta jaksi musela vybuchnout... Tedy pokud se Hackett nerozhodl jí rozstřílet... což by ale Reapery a celý plán asi celkem rozhodilo... přeci jen Citadela je řídí...
-1

#106 User is offline   Black 

  • Group: VIP
  • Posts: 288
  • Joined: 03-July 08

Posted 14 March 2012 - 09:22 AM

No právě ti obhájci halucinace tvrdí, že to vůbec neni Citadela ale Londýn. A konec Destroy je jediný, kdy Shepard právě odolal indoktrinaci. Jako co jsem četl ty jejich příspěvky tak to mají docela promyšlené, ale prostě také si myslím, že to je spíše zbožné přání. Ikdyž by to byl docela zajímavý tah od Bioware, prakticky jsme to my hráči kdo jsou indoktrinováni :D
0

#107 User is offline   Paeris 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,824
  • Joined: 02-July 08

Posted 14 March 2012 - 12:42 PM

View PostBlack, on 14 March 2012 - 09:22 AM, said:

No právě ti obhájci halucinace tvrdí, že to vůbec neni Citadela ale Londýn. A konec Destroy je jediný, kdy Shepard právě odolal indoktrinaci. Jako co jsem četl ty jejich příspěvky tak to mají docela promyšlené, ale prostě také si myslím, že to je spíše zbožné přání. Ikdyž by to byl docela zajímavý tah od Bioware, prakticky jsme to my hráči kdo jsou indoktrinováni :D



Jako ty Trosky? To těžko bude Londýn když kolem toho kde Sheppard ležel žádné trosky do kterých by zapadl nezbyly... jediná alternativa by byla že by Harbingera a ty věže něco zničilo... Tedy jedině že by Hackett přišel na nějaký způsob jak je efektivně zničit.


Jinak ale to "Destroy" musí mít nějaké stupňování i nad rámec destroy všech syntetiků... jak ta halucinace říká i Sheppard je částečně synthetic... nikdo s implantáty by to neměl přežít... ale pokud je řešení kde přežije musí být řešení asi na hodně velké readiness kde lze ušetřit i Gethy a EDI... takové řešení bych bral prakticky okamžitě... v podstatě by znamenalo mojí volbu poslat ty tvůrce citadely do háje.
0

#108 User is offline   Black 

  • Group: VIP
  • Posts: 288
  • Joined: 03-July 08

Posted 14 March 2012 - 01:10 PM

To, že Shepard přežil je právě další argument, že ta závěrečná fáze není skutečná a že se Reapeři vlastně snažili Sheparda ovlivnit aby je ušetřil. Dítě Shepardovi lže o důsledcích "Destroy" a snaží se ho přesvědčit, že to je špatná volba.

Ono ale největší problém je se zničením všech relay. Ne každá kolonie je soběstačná a následkem tohodle ty kolonie zaniknou. U Země teď navíc trčí obrovská flotila, kterou je potřeba nějak zásobovat a takoví Turiani pozemské jídlo jíst ani nemůžou, takže jsou docela v háji.
0

#109 User is offline   Paeris 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,824
  • Joined: 02-July 08

Posted 14 March 2012 - 02:37 PM

99,9 procenta lodí má vlastní FTL pohon. Sice mizernej v poměru k Relay ale má.

To protheáni neměli... jinak Ilium bar, ta "matriarch" čísníce... vyhodili ji v okamžiku kdy začala říkat že by měli Asari začít stavět vlastní relé...

Tak jim bude cesta domů trvat měsíce a ne hodiny.
0

#110 User is offline   Chooze 

  • Daemonica CT - Hunter
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 3,604
  • Joined: 02-July 08

Posted 14 March 2012 - 02:42 PM

Paeris: Jak bys řešil problém s Reaperama, mi přijde jak vystřižený z hvězdný brány. Carterová přidělá Goualdskej asteroid k transportní lodi a ta ho přenese hyperprostorem tak, aby se nestřetl se zemí. Dobrej nápad a navíc osvědčil se v praxi...jen je mi záhadou proč na takovouhle vychytávku nepřišel Shepardův allstars team.
0

#111 User is offline   Paeris 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,824
  • Joined: 02-July 08

Posted 14 March 2012 - 02:59 PM

View PostChooze, on 14 March 2012 - 02:42 PM, said:

Paeris: Jak bys řešil problém s Reaperama, mi přijde jak vystřižený z hvězdný brány. Carterová přidělá Goualdskej asteroid k transportní lodi a ta ho přenese hyperprostorem tak, aby se nestřetl se zemí. Dobrej nápad a navíc osvědčil se v praxi...jen je mi záhadou proč na takovouhle vychytávku nepřišel Shepardův allstars team.



problém je jenom navigace :D ale to by se vyladilo.
0

#112 User is offline   Black 

  • Group: VIP
  • Posts: 288
  • Joined: 03-July 08

Posted 14 March 2012 - 03:02 PM

View PostPaeris, on 14 March 2012 - 02:37 PM, said:

99,9 procenta lodí má vlastní FTL pohon. Sice mizernej v poměru k Relay ale má.

To protheáni neměli... jinak Ilium bar, ta "matriarch" čísníce... vyhodili ji v okamžiku kdy začala říkat že by měli Asari začít stavět vlastní relé...

Tak jim bude cesta domů trvat měsíce a ne hodiny.


No já bych spíšn tipoval roky, v nějakém topicu na fórech Bioware se tohle řešilo a někdo uváděl, že cesta napříč galaxií by trvala nejméně 27 let . Navíc loď musí motory občas "vypustit" (netuším jaký výraz používají pro discharge v českém překladu) a také někde musí doplnit palivo. A to, když si vezmem cestování Normandy mezi systémy se spotřebovávalo docela rychle. A to by jsme ještě museli brát v potaz různé jiné zásoby, údržbu lodí atd.

No postavit vlastní relé by bylo fajn, ale nejsem si jistý jestli je dokážou postavit. Asarijky by k tomu měli asi nejblíže, ale Thessia je ztracena. Ale je možné, že na flotile, která uvízla u Země je dost vědců, kteří by něco takového zvládnuli.

Další věc, která mě zarazila: Jak je možné, že explodující relé nezničila přilehlé planety stejně jako Alpha relé zničilo Bahak?
0

#113 User is offline   Paeris 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,824
  • Joined: 02-July 08

Posted 14 March 2012 - 03:52 PM

Většina energie toho relé byla usměrněná do toho paprsku.


Problém je že je jak loď letí FTL tak se na jejím jádře akumuluje elektrický náboj. Proporciálně k rychlosti. (a velikosti pole) a špatné polarity než kterou člověk potřebuje na to aby letěl... a dřív nebo později se kondezátory přetíží a musí vypustit. Ale to jde prakticky na jakémkoli kusu kamene.

Mno a s tím palivem bych to bral spíš jako gameplay mechaniku než jako reálnou spotřebu.
0

#114 User is offline   Kallo 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 494
  • Joined: 08-March 09

Posted 14 March 2012 - 04:35 PM

View PostPaeris, on 14 March 2012 - 08:40 AM, said:

teorie zní že by antihmota měla gravitací letět od hmoty pryč (Newtonovy i Einsteinovy rovnice pak bude stačit opravit jen přidáním znaménka mínus k jedné z hmotností).

Teorie je právě taková, že by antihmota a hmota měly mít stejné gravitační účinky. Schválně se podívej na hmotnost pozitronu. Pokud vím, tak se tak usuzuje z toho, že při urychlování častic třeba v LHC se k hmote a antihmote přistupuje stejně.
0

#115 User is offline   Paeris 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,824
  • Joined: 02-July 08

Posted 14 March 2012 - 04:58 PM

View PostKallo, on 14 March 2012 - 04:35 PM, said:

Teorie je právě taková, že by antihmota a hmota měly mít stejné gravitační účinky. Schválně se podívej na hmotnost pozitronu. Pokud vím, tak se tak usuzuje z toho, že při urychlování častic třeba v LHC se k hmote a antihmote přistupuje stejně.



Gravitační síla je řádově slabší... a u elektronu prakticky neexistuje možnost jak ji změřit. I u antiprotonu nad sebesilnější gravitační iterakcí převáží zemské magnetické pole. Je na takové měření příliš silné.
0

#116 User is offline   Kallo 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 494
  • Joined: 08-March 09

Posted 14 March 2012 - 05:03 PM

nojo, ale před tím jsi psal že se navzajem odpuzují...tak jen píšu že by se mely teoreticky přitahovat..a jestli vetší nebo menší silou - to nevím jak jsi na to přišel že řadově menší
0

#117 User is offline   Chooze 

  • Daemonica CT - Hunter
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 3,604
  • Joined: 02-July 08

Posted 14 March 2012 - 05:18 PM

Tj asi důvod proč se do takovejhlech technickejch diskuzí nezapojuju. Pro mě je duležitá existence hvezdné brány ale už nemusim technicky vedět jak je vůbec možný žě člověk behem 10 vteřin prolítne červí dírou do jinýho kouta galaxie :D
1

#118 User is offline   Paeris 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,824
  • Joined: 02-July 08

Posted 14 March 2012 - 05:55 PM

View PostKallo, on 14 March 2012 - 05:03 PM, said:

nojo, ale před tím jsi psal že se navzajem odpuzují...tak jen píšu že by se mely teoreticky přitahovat..a jestli vetší nebo menší silou - to nevím jak jsi na to přišel že řadově menší



Teoreticky by se měli gravitací přitahovat všechny objekty s kladnou hmotností. Jenom není vůbec jisté jestli antihmota má kladnou hmotnost. A změřit to zatím nejde protože neumíme vytvořit prostředí v které by jiná pole- elektrická a magnetická vysone nepřevážili nad jakýmikoli gravitačními efekty.

Umíme zatím vytvořit maximálně několik antiatomů a ty se okamžitě rozletí do stěn. Mají ohromnou kinetickou energii a jediný způsob jak je uchovat dost dlouho na změření čehokoli je v komplikované magnetické masti související s vnitřním spin/rotačním momentem toho antiatomu. Bohužel, tahle síla přebije jakýkoli pozorovatelný gravitační efekt, ať by byl odpudivý a nebo přitažlivý.
0

#119 User is offline   Kallo 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 494
  • Joined: 08-March 09

Posted 14 March 2012 - 06:03 PM

View PostPaeris, on 14 March 2012 - 05:55 PM, said:

...

To já přece nepopírám. Jen jsem reagoval na tvoji poznámku, že z teorii vyplývá, že se budou odpuzovat... cit: V jeho (Diracově) práci se poprvé objevuje antičástice k elektronu - pozitron. Dirac tuto antičástici předpověděl na základě výsledku řešení svých rovnic: obdržel dvě řešení, která se lišila znaménkem. Jedno řešení odpovídalo elektronu a druhé pak částici, která měla opačný náboj, ale stejnou hmotnost jako elektron. http://fyzika.jreich...e-a-anticastice
...taková je teorie a čeká se jen na potvrzení jak ty píšeš
0

#120 User is offline   Paeris 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,824
  • Joined: 02-July 08

Posted 14 March 2012 - 06:41 PM

jenom na velikost hmotnosti.
0

  • 8 Pages +
  • « First
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist