Mystiq.org - forum: Probíhající úpravy na serveru - Mystiq.org - forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Probíhající úpravy na serveru co se právě děje,...

#1 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 12 June 2011 - 02:09 PM

Měj jsem v plánu na serveru udělat měnší úpravy, abych zabránil otravným lagům, který se v posledních dnech začaly objevovat. Doufal jsem že to za půl hodinky stihnu, bohužel, jakmile jsem začal,... zjistil jsem, že je to celý nějaký rozdrbaný a že mi to bude trvat mnohem dýl než jsem čekal.

Omlouvám se za zdržení, ale vypadá to, že server radši teď na NĚKOLIK hodin odstavim, abych to mohl dát celý do pořádku a budu muset přidat některá omezení, aby se podobné situace neopakovali.

Bohužel pro vás nemá žádný přesnější čas, kdy to asi pojede,.... já osobně doufám že v 16h už bude všechno v pohodě,... ale je to jen hrubý odhad.....
0

#2 User is offline   Asriel 

  • Insomnia Team
  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 448
  • Joined: 06-June 11

Posted 12 June 2011 - 02:27 PM

A o jake omezeni se asi bude jednat? :D jinak nevadí hlavně že to pojede, a myslím že mluvím za všechny když ti děkuju za to, že se tu stím "jebeš" i v neděli jen abysme mohli hrát. takže jedno velké DÍKY
0

#3 User is offline   Jarry 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 3
  • Joined: 10-April 11

Posted 12 June 2011 - 02:42 PM

Nemohu si pomoct a musím také moc poděkovat.
0

#4 User is offline   Bubaak 

  • Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 186
  • Joined: 20-October 09

Posted 12 June 2011 - 02:45 PM

Asura je frajer, ja v nedeli bych se nekde valel, a na naky lagy vam prdel :-) THX Asura...

BTW co addony, nejsou nejaky zbytecny, a nezatezujou server ? klido bych naky odstrih..
0

#5 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 12 June 2011 - 03:14 PM

Celkem solidní zátěž způsobilo, že když někdo v běžel v netheru někam úplně do pryč,...a pak použil port zpátky,.... že ho to portlo někam tísíce bloků daleko za hranice světa, kde se ten kus světa vygeneroval. Jelikož tenhle kousek světa nebyl nějak spojenej se zbytkem, tak přišlo na řadu několik dalších pluginů, který si s tim nevěděly rady a začaly to trošku neohrabaně řešit. Naštěstí se mi podařilo ten kousek světa umazat,.... doufám že bez větších ztrát,...

Takže pokud možno, nepoužívejte jako cestu z netheru příkazy na port!

Potom jsem pročistil veškerý zvířectvo,.... což bohužel znamená ztrátu Vašich vlčích chovů,... ale o tom jsem už informoval před startem serveru, že bude velmi pravděpodobné, že se budou vlvi jednou za čas promazávat, aby se ulehčilo serveru. Si vemte když má třeba jen 20 hráčů po 5ti vlcích,.... už takovejch 100 vlků bez problémů může způsobit, že se přestanou na serveru spawnovat další zvířátka nebo monstra,.....

Nevytvářejte obrovské vlčí chovy, když si ochočíte vlka, použijte ho třeba jen jako dočasného společníka při lovu.

Nakonec mi ještě před chvílí napsal správce serverů, že jsou problémy s databázema, takže ty lagy "asi" nebyli pluginama, nebo tím co jste tropili na serveru, ale serverem jako takovým,....
Takže teď se řeší ještě to,...... a až se to dá do pořádku,....tak snad už by to mělo zase nějakou dobu fungovat.....

EDIT:
než jsem tohle dopsal, už se mi ozval že by to mělo běžet,.... takže
SERVER JE ZASE ONLINE!

0

#6 User is offline   Janyt 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,550
  • Joined: 01-July 08

Posted 13 June 2011 - 01:09 PM

Chci se zeptat, dopolko jsem se lognul a byl jsem sam online, je nekde problem? Jinak s tema vlkama souhlasim, ja existuju i bez vlka a aby kazdej mel 5 kousku nebo vic je kravina.
0

#7 User is offline   Mystiq 

  • Zakladatel
  • Group: Hlavní Admin
  • Posts: 611
  • Joined: 23-May 08

Posted 13 June 2011 - 03:49 PM

heled, dopoledne normalni lidi pracujou, se nediv zes tam byl sam :)

#8 User is offline   Maceq 

  • Honored member
  • Group: VIP
  • Posts: 1,293
  • Joined: 01-July 08

Posted 13 June 2011 - 03:53 PM

Server ma 2 jadra, jedno z nich jede stale na 90%+, ani se neda rozpoznat, kdy je tam hracu moc/malo. Holt Java projekt.

eM
0

#9 User is offline   Froozen 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 71
  • Joined: 10-January 10

Posted 13 June 2011 - 07:25 PM

Bohuzial ziadne zlepsenie behu serveru neprebehlo. Stale to laguje ako predtym. Do fungovania serveru sa nerozumiem, ale logicky mi pride, ze na zaciatku spustenia servera bezal krasne bez lagov. Postupne sa to zhorsuje, ako pribuda stavieb / jaskyn a tiez statistik. Uz pred wipom sa spominalo, ze lagy mozu byt sposobene hromadou statistik. Ja osobne by som sa kludne zaobisiel bez nich, pokial by teda bola aka-taka sanca, ze by to pomohlo behu serveru. Tak len taka myslienka...
0

#10 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 14 June 2011 - 09:07 AM

Mám teorii "blikacích věžiček" a zkoušim ji teď uvést do praxe,...
jeden expert má postavený věžičky kde se neustále přepínalo necelých 400 bloků netherracku, plus k tomu vedoucí redstone cestičky,...

Pro server to znamená něco kolem 500ti bloků,.... který se měnily každou vteřinou. Takže jsem ty věžičky dotyčnýmu hráči vypnul. Jen jsem posunul napájení,
aby vežičky neblikaly a uvidíme, jak se bude server chovat teď.

Každopádně jestli se to prokáže jako příčina lagů, tak buď zakážu takovýhle neustálý blikátka, a současně asi vypnu funkci zapalování netherracku pomocí redstonu.
0

#11 User is offline   Wiranri 

  • Group: WW Moderátor
  • Posts: 766
  • Joined: 13-October 09

Posted 14 June 2011 - 11:39 AM

To, že redstone obvody lagují server - hlavně ty opakující se a dlouhé je zmíněno snad v každém videu zabývajícím se touto tématikou.

Stačí to implementovat do pravidel, nebo použít ruční zapínání obvodu - lever s redstonem napojit na "blikající" obvod a při logoutu ze serveru prostě vypnout obvod.
0

#12 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 14 June 2011 - 06:44 PM

A nebo nepoužívat trvalé napájení. Redstone obvod, který napájí sám sebe by se měl sám deaktivovat když nění nikdo poblíž, takže stačí zapojit čudlík nebo nášlapnou plošinu kterým se stroj aktivuje a trvalý náboj obstarají Repeatery.
0

#13 User is offline   Bofdenek 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 10
  • Joined: 31-October 08

Posted 14 June 2011 - 09:00 PM

Zdar, měl dva dotazy:
1) Nějak se teď nemůžu portnout do Netheru, je to teď dočasně vypnuté?
2) Pod hlavní budovou serveru jsem nemohl nepřehlédnout teleportovací systém, zatím jen pro Asuru, ale přeci... Chtěl jsem se zeptat, kdo a případně jak to bude moci postavit B)

Díky za odpovědi.
0

#14 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 14 June 2011 - 11:17 PM

Nether už by zase měl jít,....byl nějakej zblblej portál a nepouštěl tam hráče...

A co se týče těch portů po světě od spawnu,.....to vytvářim do určitých oblastí na požádání,
ale chtělo by je to nějak strategicky rozmístit po mapě,.. aby všechny nevedly jen na jednu stranu světa,...

Ten portál ke mě je spíš na ukázku, jak to funguje a jak to vypadá,....ten se může klidně ještě přesunout jinam,...
0

#15 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 15 June 2011 - 05:55 PM

Pořád si pohrávám s myšlenkou Deathrunu - lze udělat cíl teleportu ve vzduchu a tekutinách? Takový teleport by se hodil jako vstupní bod nebo i jako součást dráhy.
0

#16 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 15 June 2011 - 06:08 PM

View PostPsojed, on 15 June 2011 - 05:55 PM, said:

...lze udělat cíl teleportu ve vzduchu a tekutinách?


Jo,..tak to fungovalo ve starym světě,.... porty jak po světě, tak do netheru byly udělaný tak, že jakmile hráč vstoupil na určitý souřadnice,
že ho to portlo.... ať už do netheru, nebo jen kousek dál do světa,.....
Je pravda, že tam teď ten plugin neni, kvůli tomu že nether používá jinej systém portů,... ale mohl by se zase přidat....
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist