Mystiq.org - forum: anglictina za goldy - Mystiq.org - forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

anglictina za goldy pardon

#1 User is offline   Jojicek 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 211
  • Joined: 05-October 08

Post icon  Posted 24 April 2009 - 07:12 PM

omlouvam se za sekci ale je to pro mne moc dulezite.
potrebuju pro kamaradku prelozit text na bakalarskou praci a vim ze dneska neni nic zadarmo proto bych byl ochoten i zaplatit goldama.
pokud se tu najde natolik schopnej anglictinar co dokaze prelozit toto budu mu do smrti zavazan
ABSTRAKT
Diplomová práce přináší poznatky o problematice zvládání zátěže u vyučujících na ostravských základních školách. Zabývá se vymezením pojmů jako jsou stres, zátěž, pracovní zátěž, zvládání zátěže. Okrajově popisuje i možné reakce na stres a důsledky stresu. Je zde vymezen pojem syndrom vyhoření jako možný důsledek nezvládnutého stresu – zátěže, kterým jsou postiženi především lidé v pomáhajících profesích, kde mohou být zařazeni právě i učitelé. Cílem práce bylo zjištění, zda učitelé ve své profesi pociťují zátěž a jaké strategie k jejímu zvládání volí. Metodami byly zkoumány vztahy mezi copingovými strategiemi a věkem, délkou praxe, sebedůvěrou, optimismem. Byl zjištěn signifikantní pozitivní vztah mezi sebedůvěrou a aktivním copingem. Více jak polovina dotázaných respondentů má nadprůměrnou hodnotu u sebedůvěry.


Klíčová slova: stres, zátěž, pracovní zátěž, zvládání zátěže, odolnost, učitelská profese

ABSTRACT
0

#2 User is offline   KouKyS 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 648
  • Joined: 23-July 08

Posted 24 April 2009 - 07:15 PM

to mě poser.. odted přestávám říkat, že umim anglicky..
0

#3 User is offline   Jojicek 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 211
  • Joined: 05-October 08

Posted 24 April 2009 - 07:16 PM

no o mne je taky znamo ze docela umim tak mi to poslala ale tohle je proste pro mne moc haaard nevim jak udrzet slovosled a proste vsechno
0

#4 User is offline   Reitak 

  • Honored member
  • Group: VIP
  • Posts: 1,651
  • Joined: 23-May 08

Posted 24 April 2009 - 07:23 PM

skontaktuj uzivatela ozi88

je to rodeny english man, prestahoval sa do ciech
0

#5 User is offline   Jojicek 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 211
  • Joined: 05-October 08

Posted 24 April 2009 - 07:31 PM

no ty jo otazka je kdy se ozve :)
0

#6 User is offline   Jojicek 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 211
  • Joined: 05-October 08

Posted 24 April 2009 - 07:47 PM

tak jsem mu psal ale nema tam icq a jestli odepisuje jak vsichni ostatni na foru tak to je v haji ale diky reitaku
0

#7 User is offline   Rengen 

  • Group: VIP
  • Posts: 196
  • Joined: 02-July 08

Posted 24 April 2009 - 07:57 PM

Nějak teda nepobírám...
Když za ní někdo napíše bakalářskou práci v angličtině, tak jak jí pak bude před oponenty obhajovat ? :)
0

#8 User is offline   Reitak 

  • Honored member
  • Group: VIP
  • Posts: 1,651
  • Joined: 23-May 08

Posted 24 April 2009 - 08:47 PM

skus jeho email

Mike Ivanek

Michal.Ivanek@Honeywell.com
0

#9 User is offline   Gum_Bob 

  • Group: Moderátor
  • Posts: 1,029
  • Joined: 01-August 08

Posted 24 April 2009 - 09:29 PM

neboj :) za chvíli se tu určitě ozve nějaký rádoby angličtinář co celý den slovníkařil jen aby ukázal jak dobře umí anglicky :) jinak zkusím to zítra přeložit ale dneska už ne. dneska už pudu akorát tak spát....dobrou :)

#10 User is offline   Jojicek 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 211
  • Joined: 05-October 08

Posted 25 April 2009 - 11:16 AM

stale nikdo ? :D
0

#11 User is offline   Goneril 

  • Group: VIP
  • Posts: 355
  • Joined: 25-July 08

Posted 26 April 2009 - 08:50 AM

ABSTRACT

The diploma thesis brings observations on coping process of elementary school teaching staff in Ostrava. It defines terms such as stress, load, working load, coping process. It marginally describes possible reactions to stress and stress induced consequences. Burnout syndrome is defined as a possible consequence of unmitigated stress, which affects primarily helping professions, including teachers. The aim of the thesis was to discover whether teachers feel affected by stress and what coping strategies they employ. Relations between coping strategies, age, length of service, self confidence and optimism were examined by ??? methods. A significant positive relation between self confidence and active coping was found. The self confidence level of more than half of the examined respondents was above average.

Keywords: stress, working load, coping, resilience, teacher profession


Ta část v boldu nedává moc smysl ani v češtině - ať si tam doplní jaký metody má na mysli :)
0

#12 User is offline   Reitak 

  • Honored member
  • Group: VIP
  • Posts: 1,651
  • Joined: 23-May 08

Posted 26 April 2009 - 09:57 AM

nemal si mi nieco prelozit? :) preto som odporucal druheho prekladatela a nie teba, bo ty mas pracu :D
0

#13 User is offline   Goneril 

  • Group: VIP
  • Posts: 355
  • Joined: 25-July 08

Posted 26 April 2009 - 10:14 AM

View PostReitak, on Apr 26 2009, 09:57 AM, said:

nemal si mi nieco prelozit? :) preto som odporucal druheho prekladatela a nie teba, bo ty mas pracu :D


kdyz mam chvili tak na tom pracuju - z toho delsiho mam vic jak pulku hotovou, ale preklada se to blbe, obcas u nekterych podivnejsich stringu nevim jestli se jedna o script (neprekladat) nebo o text ke zobrazeni- poslu ti zitra behem dne PM s par dotazama - ale jinak predpokladam ze zitra to bude z vetsi casti hotovy :)
0

#14 User is offline   ozi88 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 302
  • Joined: 15-April 09

Posted 29 April 2009 - 03:50 PM

View PostGoneril, on Apr 26 2009, 08:50 AM, said:

ABSTRACT

The diploma thesis brings observations on coping process of elementary school teaching staff in Ostrava. It defines terms such as stress, load, working load, coping process. It marginally describes possible reactions to stress and stress induced consequences. Burnout syndrome is defined as a possible consequence of unmitigated stress, which affects primarily helping professions, including teachers. The aim of the thesis was to discover whether teachers feel affected by stress and what coping strategies they employ. Relations between coping strategies, age, length of service, self confidence and optimism were examined by ??? methods. A significant positive relation between self confidence and active coping was found. The self confidence level of more than half of the examined respondents was above average.

Keywords: stress, working load, coping, resilience, teacher profession


Ta část v boldu nedává moc smysl ani v češtině - ať si tam doplní jaký metody má na mysli :D


ahoj, jsem tu, mam toho ted trochu vic a taky pisu seminarku kamaradovi :D

mas tam dost chyb a muzu je opravit, pokud je to jeste aktualni, ale nevim, jak vysoka je uroven ceskych ucitelu, treba jim to bude stacit :D
0

#15 User is offline   Goneril 

  • Group: VIP
  • Posts: 355
  • Joined: 25-July 08

Posted 29 April 2009 - 04:27 PM

View Postozi88, on Apr 29 2009, 03:50 PM, said:

ahoj, jsem tu, mam toho ted trochu vic a taky pisu seminarku kamaradovi :)

mas tam dost chyb a muzu je opravit, pokud je to jeste aktualni, ale nevim, jak vysoka je uroven ceskych ucitelu, treba jim to bude stacit :)

Jestli jde o chyby v terminologii, jel jsem podle korpusu MUNI - podle čeho bys to překládal ty? Vždycky se rád něčemu přiučím :)
0

#16 User is offline   ozi88 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 302
  • Joined: 15-April 09

Posted 30 April 2009 - 07:36 AM

View PostGoneril, on Apr 29 2009, 04:27 PM, said:

Jestli jde o chyby v terminologii, jel jsem podle korpusu MUNI - podle čeho bys to překládal ty? Vždycky se rád něčemu přiučím ;)


je tam par slov, ktere se v teto souvislosti vubec nepouziji a par slov, ktere se s jinyma vazou jinak, popripade tvori jedno slovo, ale jinak je to asi ok.
ja bych to prekladal podle sebe, anglictina je muj rodny jazyk a delam prekladatele do cestiny a naopak :)
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

3 User(s) are reading this topic
0 members, 3 guests, 0 anonymous users


TOPlist