Mystiq.org - forum: Smart phony a tablety - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 4 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Smart phony a tablety Co máte případně co by jste chtěli....?

#1 User is offline   Frenkie 

  • Group: VIP
  • Posts: 249
  • Joined: 27-September 08

Posted 03 March 2012 - 03:17 PM

Bujďte pozdraveni, založil jsem tento toppic jako možnost popovídat si o nejmodernějších smart phonech a tabletech. Co by jste chtěli za tablet/smart phone, jaký máte, jestli nějaký máte atd. ... (pokud se již někde tento toppic vyskytuje tak se omlouvám za spam)
Hned do začátku přidávám videjko, které mi skoro vyrazilo dech....(doporučuji kliknout i na iPhone 5, který se vám nabídne před koncem videa)

Zde je odkaz na revoluční koncept iPadu 4
2

#2 User is offline   Zulldruid 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,277
  • Joined: 31-December 08

Posted 03 March 2012 - 03:24 PM

Mám Ipad 1, koupuil jsem ho na aukru za 6500 uplně novej, a je to to nejlepší co sem si kdy koupil, používám ho uplně ke všemu, a co sem koukal na trh tak Ipady jsou nejlepší tabelty za nejlepší cenu, zatim žadná konkurecne (samsung, asus, HTC) nemá nic výkonějšího (9") za takovou cenu, prekvapilo mě to ale Ipady jsou nejen nejvýkonější ale i nejlevnější, jediná nevýhoda, ne každemu muže sedět iOS, ale i to je lepší než androdi, je na něj o 300 000 aplikací více, vše 100% funguje, u Androdia je to horší vzhledem k tomu že nemá financovaný vývoj

mobim mám iphone, ale tam si myslim že jsou i lepší mobily, ikdyž má asi nejlepší dotikovej displei
1

#3 User is offline   Deanes 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 8
  • Joined: 01-March 12

Posted 03 March 2012 - 03:28 PM

Soukromí Acer Liquid S 100 rok starý - celkem slušný
Firemní Huawei u800 - celkem slušný
:-D
1

#4 User is offline   Sheleronk 

  • Group: WW Moderátor
  • Posts: 1,005
  • Joined: 04-February 10

Posted 03 March 2012 - 03:29 PM

Tak v tuhle chvíli mám Nokii 5530 (ano, je to kupodivu taky smart phone :D) a co nejdřív to chci vyměnit za něco s Andriodem .. symbian 5th mě dost zklamal. Viděl bych to na http://mobilni-telef....cz/htc-evo-3d/ nebo jeho konkurenta http://mobilni-telef...920-optimus-3d/
0

#5 User is offline   Frenkie 

  • Group: VIP
  • Posts: 249
  • Joined: 27-September 08

Posted 03 March 2012 - 03:30 PM

View PostZulldruid, on 03 March 2012 - 03:24 PM, said:


A jak to máš např. se sesíťováním s jinými zařízeními, které nejsou od Applu...zkoušel jsi? šlo to?
0

#6 User is offline   Nixxis 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,814
  • Joined: 27-December 09

Posted 03 March 2012 - 03:33 PM

Apple je kapitola sama o sobě, já osobně jsem vážně nadšenej z těch displejů, to je prostě to nejlepší co se dá sehnat. Ale bohužel, zejména iPhone zakopali otřesným operačním systémem.
Já osobně mám Xperii X1, už je to starší model, ale mám nainstalované Windows Mobile 6.5.3 a jsem vcelku spokojený zejména vyriabilitou úprav, dost přemýšlím o Androidu, ale nelíbí se mi to jejich blbé rozlišení displaye (zlatých 800x480 na Xperii). Pokud bych kupoval nový telefon, počkal bych na Windows Phone 7 a šel do Motoroly pravděpodobně.
Každopádně už bych nechtěl telefon bez dotykového displaye ... Když vezmu do ruky normální foták/telefon/cokoliv tak jezdím prstem po displayi jak kokos :D
1

#7 User is offline   Feenux 

  • Group: VIP
  • Posts: 657
  • Joined: 01-July 08

Posted 03 March 2012 - 03:39 PM

Mam HTC HD2 a jsem s nim fakt spokojenej.
0

#8 User is offline   Frenkie 

  • Group: VIP
  • Posts: 249
  • Joined: 27-September 08

Posted 03 March 2012 - 03:39 PM

Já nemám smart ani tablet, ale rád bych si ho v budoucnu koupil...co se týče smartu, tak bych to viděl na buď samsung galaxy S II nebo Nexus
galaxy s ii
nexus

co se tyce tabletu, tak neznam moc tabletu, ale koukal jsem ze vetsinou je to stylem, ze kuchnou smart a hodej tomu vetsi baterku a display....
0

#9 User is offline   vecernik 

  • Group: WW Moderátor
  • Posts: 1,625
  • Joined: 11-September 08

Posted 03 March 2012 - 03:43 PM

slovo úvodem: "koncept" (navíc od cizí firmy) = v dnešním slovasmyslu "scifi". Firmy vymyslí kdejakou hovadinu a nehledí na reálnost nebo efektivitu. Navíc to s ipadem nemá nic společného. prostě designerské studio udělalo krátký scifi filmeček jak by to v budoucnosti mohlo vypadat. nic víc, nic míň.

popravdě jsem zoufalej nad situací na dnešním trhu. Většina "smartfounů" dneska neumí ani základní věci, které umí moje staré Treo650 (ano, smartphone doslova a dopísmene), systémy jsou všemožně limitovány a rychlý vývoj a spousta verzí způsobuje obrovské chyby v kompatibilitě aplikací a stabilitě systému.
Rozhodně v budoucnu neuvažuju ani náhodou o tabletu s ios/android, protože to jsou prostě jen přerostlé telefony. Pokud mám mít příruční počítač, budu po něm chtít jednoznačně dospělý plnohodnotný systém - tzn nejspíš win7/desktop linux.
K příručnímu počítači samozřejmě nějaký jednoduchý ale přesto použitelný telefon - nejlépe nějakou malou hračku s HW klávesnicí (to je bohužel také scifi) která bude umět perfektní synchronizaci kontaktů a kalendáře. To stejné samozřejmě očekávám i od ostatních zařízení (stolní pc/příruční pc) ale tam nemám obavy - vždy se nějaký sw najde.
Jinak teď musím trpět se symbianem (nokia E52) což je z HW hlediska super foun, ale operační systém to prostě zabil.
0

#10 User is offline   Frenkie 

  • Group: VIP
  • Posts: 249
  • Joined: 27-September 08

Posted 03 March 2012 - 04:19 PM

View Postvecernik, on 03 March 2012 - 03:43 PM, said:



ano koncept to je, ale např. laserová klávesnice, která byla u videa s tím iPhone 5, ta skutečně již existuje a co se týče ostatních věcí, tak často je to už technicky realizovatelné, ale jsou problémy s výdrží baterií, protože ty holografy jsou strašně energeticky náročné(a samzřejmě nefungují pro tak ostré úhly, jako je na videu).
Jinak docela zajímavá hračka je tohle :D ... ZDE byl o to tak obrovský zájem, že to naprosto zahltilo firemní web...
0

#11 User is offline   Zulldruid 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,277
  • Joined: 31-December 08

Posted 03 March 2012 - 04:28 PM

tablej je užasná věc, ale nepřiznáš to dokud to nebudeš mín :-) já sem puvodne mysle ze to budu mít jen na hrani, ale nakonec, škola, filmy, kreslení (je na to i photoshop, když mam dotykove pero je to plnohodnotnej tablet na grafiku, presnej,..., mam vtom učebnice, internet, poznámky, filmy, hudba, a ty hry ? je jich mraky, a jsou to dobre hry, kolikrat si raději lehnu n a postel a hraju an tabletu dotykovky, než na PC kde je to ted docela herní bída, pokud někdo cestuje, je to super, výdrž 10 hodin hraní, internet mnohem déle,...

fakt užasná věc, plně mi to nahradilo nootebok, který už nemusím tahat celou tu cestu do školy a z5


jinak iOS je dobre ale trochu omezuje, ale dá se to přežít, zase toho nabízí nejvíce a je nejlepe funkční, androi je lepší že da uživateli volnost a aplikace zdarma, ale zasej ich je mnohem mín, a nektere nefungují, androi je pro šetřílky nemá financovanej vývoj a je prostě horší v tomhle

ale komu nevadí občas za hru dát 20-30 korun tka iOS je super, a kdyžtak to jistí jailberak, kde nakonec takymáte aplikace zdarma
0

#12 User is offline   Maci 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,761
  • Joined: 07-July 08

Posted 03 March 2012 - 04:52 PM

View PostZulldruid, on 03 March 2012 - 04:28 PM, said:

tablej je užasná věc, ale nepřiznáš to dokud to nebudeš mín :-) já sem puvodne mysle ze to budu mít jen na hrani, ale nakonec, škola, filmy, kreslení (je na to i photoshop, když mam dotykove pero je to plnohodnotnej tablet na grafiku, presnej,..., mam vtom učebnice, internet, poznámky, filmy, hudba, a ty hry ? je jich mraky, a jsou to dobre hry, kolikrat si raději lehnu n a postel a hraju an tabletu dotykovky, než na PC kde je to ted docela herní bída, pokud někdo cestuje, je to super, výdrž 10 hodin hraní, internet mnohem déle,...

Hmm no já osobně používám už delší dobu Kindle 3, neni to tak agresivní na oči, výdrž několik týdnů (baterka se vybíjí pouze při přelistování stránky). Hry nehraju, u filmů si potrpim na kvalitní rozlišení (když už nějakej sleduju) a hudbu mám ve smartphonu, takže v zásadě použitelnost hlavně na čtení. :)
0

#13 User is offline   Hillx 

  • Group: VIP
  • Posts: 602
  • Joined: 04-November 08

Posted 03 March 2012 - 04:54 PM

View PostNixxis, on 03 March 2012 - 03:33 PM, said:

...Pokud bych kupoval nový telefon, počkal bych na Windows Phone 7 a šel do Motoroly pravděpodobně...

Hmm Windows Phone 7 a Motorola? Tomu moc nevěřim, když Motorolu teď koupil Google.
1

#14 User is offline   Qirti 

  • Group: VIP
  • Posts: 364
  • Joined: 01-July 08

Posted 03 March 2012 - 06:31 PM

Mám iPhone 4S a sem hustej :D Ne vážně, s touhle volbou jsem spokojenej, protože ten telefon prostě funguje :) Je na něj tuna aplikací, takže když nějakou potřebuju, tak stačí trošku hledat a mám ji, navíc mi nevadí za ni zaplatit, ty ceny nejsou tak hrozný, taky se dají vychytat různý slevy, např. Fifu 12 jsem koupil místo cca 4€ za 0.79€..Navíc je designove fakt povedenej a v ruce úžasně drží, sklo z obou stran je luxus
0

#15 User is offline   Raistlinix 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 31
  • Joined: 30-November 08

Posted 03 March 2012 - 10:39 PM

Sice to není nejnovější kousek, ale z ruky ho nedám: Nokia N900. Linux má spoustu možností, sice na něj nejsem žádný odborník, ale existuje spousta návodů pro blbečky (eufemisticky nazvaných step-by-step), které markantně rozšíří možnosti stroje. Pro představu na té cihličce mám dual boot (Maemo + Android), přetaktováno z 600 na 950MHz, nástroj pro tvorbu vlastních widgetů a čert ví, co ještě. Multitasking kupodivu funguje parádně nejen v recenzích, ale i v praxi, je nádgera moci spustit 20 aplikací a pořád nezamrzat (otázkou je, kdy se jich tolik sejde) a dostat v základu nějakých 30GB a ještě to moci doplnit kartou jsem taky často neviděl. Dosti chvalozpěvů, určitě by se i mouchy našly. Rezistivní displej je často považován za jednu z nich, leč mě vyhovuje. Spousta důleitých a základních aplikací funkcí po vybalení z krabice chybí - nicméně pokaždé víte, že řešení je vždycky možné, jen se do něj asi ještě nikdo nepustil.
0

#16 User is offline   Frenkie 

  • Group: VIP
  • Posts: 249
  • Joined: 27-September 08

Posted 03 March 2012 - 10:47 PM

když jsme u toho taktování, tak jsem někde viděl jak boostly galaxy S2 na 2Ghz....trochu to topilo a žralo energii ale je to fakt husty...2jnasobny takt by procaky od normalnich počitaču určitě nevydržely (možna s nějakým opravdu mocným chlazením, ale i tak pochybuju)
0

#17 User is offline   knedlosak 

  • Daemonica Tester
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 686
  • Joined: 02-July 08

Posted 03 March 2012 - 10:53 PM

View PostQirti, on 03 March 2012 - 06:31 PM, said:

.. sklo z obou stran je luxus


A jednou ti to spadne špatně na zem a máš tam pavouka jak bejk. Na todle to je hodne nachylny.

Jináč já přemyšlel nad Samsung Omnia W, jelikož se mi libi W7 a HTC to maj dražší :D. Ale počkám si jak to bude po tom MWC.
0

#18 User is offline   ja.byt.kamarad 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 239
  • Joined: 28-December 11

Posted 05 March 2012 - 10:36 AM

spolužák má ipada 2jku a používáho na hodně věcí problém je spíš v tom že to učitelé nerespektujou a chcou sešit i když on do toho píše stejně rychle,je to pŕehledný a může si to pak lehce upravovat...jinak jak někdo psal že nic výkonějšího není tak nesouhlasím takovej asus transformer za cca stejnou cenu jak ipad má i hw klávesnici a v sobě tegru 3 a výkonem je ještě o hodně dál jak ipad...problém je spíš android...jinak smartphone mam aktuálně t-mobile mda 5 nebo-li htc touch diamond 2 s wm 6.5 a jsem spokojen,měl jsem 2 dny pujčený htcčkko s androidem a to je tak hroznej systém...měl jsemm v ruce i lumii 710 a wp7 nezklamali ten systém je úplně někde jinde a můj názor je že pokud chcete mobil i na práci a ne jen na frajeřinky kolik milionů app máte tak brát s wp7 a když tablet tak aktuálně spíš ipada (a nebo noťas s druhou baterkou,dotykovým a otáčecím displayem a v tom win xp a používat to jako tablet,sice je to vcelku těžký jak kráva,ale známý to používá protože mu to na jeho práci vyhovuje víc jak android/ios) a až vyjdou win8 na arm což si ještě rok počkáme tak pokud nebude nějaká velká revoluce tak win...
0

#19 User is offline   Zulldruid 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,277
  • Joined: 31-December 08

Posted 05 March 2012 - 10:57 AM

asus transformer vs. ipad 2

CPU: oboje dual-core 1Ghz

integrované grafické jadro kde podle testu je ipad cca 2x výkonější

Ram: asus má 1gb ale sux andoid který tu ram více bere, ipad má 512 ale iOS sní umí moc pekne hospodařit, ale i tak v tomhle bude asus asi o
trochu rychlejší npř při načítání aplikací ale jde o setiny, max par sekund

OS: asus má androdi který je mene funkční, je na nej dostupnejch +- 200 000 aplikací, nemá financovanej vývoj a je to na nem znát, ipad má iOS který funguje na 100% je prehledný a dost jednoduchý, momentálně něco pres 600 000 aplikací

dispej je podle recenzí stale u ipadu bezkonkurenční

výdrž baterie je u asusu 9 hodin, u ipadu 11

cena: asus tran. 16 gb 12 500kc, ipad 2 16 gb 11 500 kc

transformer má + za to že obsahuje rovnou klavesnici, u ipadu se musí dokoupit za 1000

ale musim upozornit že zrovna dnes 5.3. apple predstaví ipad 3, kde podle prvních zprav bude 4 jadro a 1gb ram, takže se transformer pujde uplně zahrabat

Apple tablety vymslel a je dodnes bezkonkurence, to semé smartphony, taky stím přišel apple, iphone je bezkonkurenční, ale je drahý a dnes je plno jincých dostupnějších variant, takže si vybere každej
0

#20 User is offline   Qirti 

  • Group: VIP
  • Posts: 364
  • Joined: 01-July 08

Posted 05 March 2012 - 11:13 AM

Ten apple event, kde by měl být představen iPad 3, se koná až ve středu, tj. 7.3, ne dneska.
0

  • 4 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist