Mystiq.org - forum: Smart phony a tablety - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 4 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Smart phony a tablety Co máte případně co by jste chtěli....?

#21 User is offline   Zulldruid 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,277
  • Joined: 31-December 08

Posted 05 March 2012 - 11:38 AM

jo, omlouvám se, dneska se jen zveřejnuje datum vydání diabla 3, mám v tom zmatek na tyhle dvě data ted dost cekám, tak ipad 3 až 7ho, dneska jen diablo 3
0

#22 User is offline   ja.byt.kamarad 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 239
  • Joined: 28-December 11

Posted 05 March 2012 - 11:42 AM

tipuju ze koukas na starsiho transformera,ten novejsi a lepsi je myslim ten prime a ten je jeste vykonnejsi jak starej,ma uz 4jadro urcite ale ostatni veci taky...ale proste android je nahovno system to souhlasim
0

#23 User is offline   Zulldruid 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,277
  • Joined: 31-December 08

Posted 05 March 2012 - 01:10 PM

Je to mozne, no kazdopadne to apple dozene ipadem 3 a to bych pak nevahal co si koupit
0

#24 User is offline   Frenkie 

  • Group: VIP
  • Posts: 249
  • Joined: 27-September 08

Posted 05 March 2012 - 03:17 PM

Dodávám, že výkon procesoru nezávisí úplně tak na frekvenci a počtu jader, nemám informace, který procesory jsou nejlepší, takže bych se až tak těma frekvencema neoháněl, co se týče ramky, tak její paměť je dobrá akorát na lepší multitasking, dovoluje lepší display, větší plynulost ale jinak co se týče načítání, tak je to víceméňě problém procesoru....pokud máte někdo jiné informace, tak se rád poučím :)
0

#25 User is offline   Rakdar 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 5
  • Joined: 27-October 10

Posted 05 March 2012 - 08:50 PM

Abych se vrátil k tématu, ja mám Motorolu Defy, pro mě naprosto jasný nákup kvůli zvýšené odolnosti.
Dlouho jsem se smartphonu bránil, vystačil jsem si s hloupým telefonem i k navigaci a podobným skopičinám, ale pak se poroučel do křemýkového nebe a já náhodou objevil Defy, což v té době bylo trochu zjevení a i teď jsou podobné telefony jen 2. Na zem lítá běžně a už na řidítkách na kole překonal několik bouřek, takže s odolností fakt spokojenost ;)
1

#26 User is offline   Cactus_ 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,343
  • Joined: 05-April 09

Posted 05 March 2012 - 08:59 PM

View PostZulldruid, on 05 March 2012 - 10:57 AM, said:

Apple tablety vymslel a je dodnes bezkonkurence, to semé smartphony

Ty jsi prostě na první pohled odborník na slovo vzatý. xD
1

#27 User is offline   Zulldruid 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,277
  • Joined: 31-December 08

Posted 05 March 2012 - 10:14 PM

a mýlím si snad ? :-P
0

#28 User is offline   Cactus_ 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,343
  • Joined: 05-April 09

Posted 05 March 2012 - 10:24 PM

Ne. Směju se ti, protože máš pravdu :D
0

#29 User is offline   ja.byt.kamarad 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 239
  • Joined: 28-December 11

Posted 06 March 2012 - 08:12 AM

Tablety existovali už dávno před iPadem jen Apple je přiblížil víc k mobilům jak k PC sám jsem měl tak 4-5 let z5 v ruce tablet s linuxama kterej používali ke konfiguraci nějakých strojů v matonce a prostě to byla ještě taková 5-6cm tlustá svině vážící tak kilo :D ale zase o to měla udělaný odolný tělo
0

#30 User is offline   Nakasharal 

  • Group: VIP
  • Posts: 788
  • Joined: 07-January 09

Posted 06 March 2012 - 11:07 AM

Mám samsung galaxy sII... rozhodoval jsem se tenkrát mezi tímhle a iPhonem 4 ale podání barev a větší displej spolu s komplexnějším operačním systémem zvítězili :) Každopádně náš basák má iPhone 4s, tudíž se neustále popichujem ale i on uznal, že ten displej už je na 100% používání malej a má vyblitý barvy. Srovnání běhu bude na místě až bude mít galaxy sII ICS, takže uvidíme. Každopádně si myslím, že iPhony a série galaxy sX jsou dnes naprostá špička. Nejsem hater, takže mi i jako zastánci androidu nedělá problém uznat, že iPhone je skvělej výrobek.
U sII mi hodně vyhovuje jednoduchý sdílení sítí ať už přes kabel nebo wi-fi. Navíc umí hodně dobře pracovat s objemem dat, který přijímá. Testovali jsme s mou přítelkyní (HTC desire HD) a basákem(iPhone 4s) komu přijde kdy SMS od O2, že jsme překročili týdenní limit. Nastavení synchronizace bylo totožné, domluvené bylo 2x 20 minut v prohlížeči a samozřejmě zakázat wifi :D Desire dostal zprávu třetí den ráno, iPhone třetí den večer a já až šestý den večer.
Jsem zvědav co samsung ukáže s novým galaxy.

BTW taky vás už sere, jak se odstup mezi jednotlivými řadami telefonů zkracuje pod jeden rok? Kde na to má člověk pořád brát :D
0

#31 User is offline   Halladita 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 205
  • Joined: 08-August 08

Posted 06 March 2012 - 08:20 PM

View PostZulldruid, on 05 March 2012 - 10:57 AM, said:

asus transformer vs. ipad 2

CPU: oboje dual-core 1Ghz

integrované grafické jadro kde podle testu je ipad cca 2x výkonější

Ram: asus má 1gb ale sux andoid který tu ram více bere, ipad má 512 ale iOS sní umí moc pekne hospodařit, ale i tak v tomhle bude asus asi o
trochu rychlejší npř při načítání aplikací ale jde o setiny, max par sekund

OS: asus má androdi který je mene funkční, je na nej dostupnejch +- 200 000 aplikací, nemá financovanej vývoj a je to na nem znát, ipad má iOS který funguje na 100% je prehledný a dost jednoduchý, momentálně něco pres 600 000 aplikací

dispej je podle recenzí stale u ipadu bezkonkurenční

výdrž baterie je u asusu 9 hodin, u ipadu 11

cena: asus tran. 16 gb 12 500kc, ipad 2 16 gb 11 500 kc

transformer má + za to že obsahuje rovnou klavesnici, u ipadu se musí dokoupit za 1000

ale musim upozornit že zrovna dnes 5.3. apple predstaví ipad 3, kde podle prvních zprav bude 4 jadro a 1gb ram, takže se transformer pujde uplně zahrabat

Apple tablety vymslel a je dodnes bezkonkurence, to semé smartphony, taky stím přišel apple, iphone je bezkonkurenční, ale je drahý a dnes je plno jincých dostupnějších variant, takže si vybere každej


Trošku mlžíš nemyslíš? Výdrž Transformeru je s klávesnicí něco okolo 15 hodin, pokud myslíš výdrž tabletu bez klávesnice musíš podle toho porovnávat taky cenu, která je nižší. Je sice hezké že u Ipadu klávesnici dokoupíš za 1000 Kč, ale je to POUZE klávesnice, u Transformeru je to dok tzn. že tablet do klávesnice zasuneš a máš něco jako klasický netbook + pár hodin výdrže navíc. A co tu meleš za kraviny o RAMce? Je sice pravda že iOS je v tomto ohledu lepé optimalizovaný a vezme si okolo 120 Mb, a máš k dobru 400 Mb. Android si vezme něco málo přes 200 Mb a máš 800 Mb k dobru. Fajn tohle jsou jen hrátky s číslama a nedostatek RAM nepoznáte ani u jednoho z těchto tabletů. Ale kde jsi proboha vzal že Android nemá financovaný vývoj? Android je operační systém od Googlu, který ho taky náležitě financuje a dokonce kvůli patentové ochraně celou Motorolu. A kde jsi proboha vzal to že v App Store je 800 tisíc aplikací? V App Store je v tuto chvíli asi 300 tisíc aplikací, v Android marketu je jich už přes 400 tisíc, ale to jsou jen další hrátky s čísly důležitý je počet kvalitních aplikací a pravda je taková že nenajdeš skoro žádnou kvalitní a používanou aplikaci která by byla v App Storu a nebyla v Android marketu. Příště když už nás tu chceš přesvědčovat tak si o tom alespoň něco přečti když už nic...


A bych vše uvedl na pravou míru, nejsem odpůrce Applu, naopak myslím že produkty Applu sou skvělé dotažené do posledních detailů, ale nemám rád když jsi tu někdo cucá informace z prstu.

This post has been edited by Halladita: 06 March 2012 - 08:26 PM

2

#32 User is offline   Zulldruid 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,277
  • Joined: 31-December 08

Posted 06 March 2012 - 09:42 PM

View PostHalladita, on 06 March 2012 - 08:20 PM, said:

Trošku mlžíš nemyslíš? Výdrž Transformeru je s klávesnicí něco okolo 15 hodin, pokud myslíš výdrž tabletu bez klávesnice musíš podle toho porovnávat taky cenu, která je nižší. Je sice hezké že u Ipadu klávesnici dokoupíš za 1000 Kč, ale je to POUZE klávesnice, u Transformeru je to dok tzn. že tablet do klávesnice zasuneš a máš něco jako klasický netbook + pár hodin výdrže navíc. A co tu meleš za kraviny o RAMce? Je sice pravda že iOS je v tomto ohledu lepé optimalizovaný a vezme si okolo 120 Mb, a máš k dobru 400 Mb. Android si vezme něco málo přes 200 Mb a máš 800 Mb k dobru. Fajn tohle jsou jen hrátky s číslama a nedostatek RAM nepoznáte ani u jednoho z těchto tabletů. Ale kde jsi proboha vzal že Android nemá financovaný vývoj? Android je operační systém od Googlu, který ho taky náležitě financuje a dokonce kvůli patentové ochraně celou Motorolu. A kde jsi proboha vzal to že v App Store je 800 tisíc aplikací? V App Store je v tuto chvíli asi 300 tisíc aplikací, v Android marketu je jich už přes 400 tisíc, ale to jsou jen další hrátky s čísly důležitý je počet kvalitních aplikací a pravda je taková že nenajdeš skoro žádnou kvalitní a používanou aplikaci která by byla v App Storu a nebyla v Android marketu. Příště když už nás tu chceš přesvědčovat tak si o tom alespoň něco přečti když už nic...


A bych vše uvedl na pravou míru, nejsem odpůrce Applu, naopak myslím že produkty Applu sou skvělé dotažené do posledních detailů, ale nemám rád když jsi tu někdo cucá informace z prstu.

ty čísla mám z velké mega recenze Androdi proti iOS s lednového čísla CHIPU, mám ho v Ipadu tkaže ho sem nemám jak postnout, tohle vše (i konkretně ty dostupne aplikace atd. )
0

#33 User is offline   Cactus_ 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,343
  • Joined: 05-April 09

Posted 06 March 2012 - 11:14 PM

Tak to bych se asi podíval po lepším zdroji, než je Chip :D
0

#34 User is offline   Reitak 

  • Honored member
  • Group: VIP
  • Posts: 1,651
  • Joined: 23-May 08

Posted 06 March 2012 - 11:21 PM

Mam 2x Ipad 2 32GB , Iphone 3GS 32GB a Iphone 4S 64GB.

Ten 1 ipad pouzivam uz dlhsie, druhy ipad mam nerozbaleny (original zabaleny) a je na predaj, ak by niekto chcel. Ak ste appleisti a chcete poradit, tak sa ozvite, vyznam sa v tom vcelku dost.
Uz len kvoli aplikaciam (samozrejme zadarmo) robi Iphone a Ipad jeden z naj masin.
0

#35 User is offline   Halladita 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 205
  • Joined: 08-August 08

Posted 07 March 2012 - 01:26 AM

View PostZulldruid, on 06 March 2012 - 09:42 PM, said:

ty čísla mám z velké mega recenze Androdi proti iOS s lednového čísla CHIPU, mám ho v Ipadu tkaže ho sem nemám jak postnout, tohle vše (i konkretně ty dostupne aplikace atd. )


Nejsem si jistý ale pokud by si počítal jen aplikace pro Ipad tak těch bude podstatně méně, stejně tak u aplikací pro na tablety na Androidu, ale u Androidu můžeš instalovat i ty které jsou pro telefony a to jestli ti budou fungovat nebo nebudou to už je na tobě.

Shrnul bych to asi tak že 90% aplikací které jsou na App storu najdeš i v Android Marketu a naopak, takže nemá smysl ohánět se tu číslama...

This post has been edited by Halladita: 07 March 2012 - 01:38 AM

0

#36 User is offline   Zulldruid 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,277
  • Joined: 31-December 08

Posted 07 March 2012 - 12:17 PM

View PostHalladita, on 07 March 2012 - 01:26 AM, said:

Nejsem si jistý ale pokud by si počítal jen aplikace pro Ipad tak těch bude podstatně méně, stejně tak u aplikací pro na tablety na Androidu, ale u Androidu můžeš instalovat i ty které jsou pro telefony a to jestli ti budou fungovat nebo nebudou to už je na tobě.

Shrnul bych to asi tak že 90% aplikací které jsou na App storu najdeš i v Android Marketu a naopak, takže nemá smysl ohánět se tu číslama...


V appstore taky mužeš instalovat aplikace na mobil i tablet, já sem treba měl nejprve iphone, kde sem si koupil nake aplikace, a potom sem si koupil Ipad tak sem si ty aplikace stahl i do něj, ty pro mobil co sem měl už zaplacene, i hry, pokud ale nejsou i na mobil v HD tak je to pak roztahnute a to neni moc pekne
0

#37 User is offline   Maci 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,761
  • Joined: 07-July 08

Posted 07 March 2012 - 02:10 PM

View PostZulldruid, on 07 March 2012 - 12:17 PM, said:

V appstore taky mužeš instalovat aplikace na mobil i tablet, já sem treba měl nejprve iphone, kde sem si koupil nake aplikace, a potom sem si koupil Ipad tak sem si ty aplikace stahl i do něj, ty pro mobil co sem měl už zaplacene, i hry, pokud ale nejsou i na mobil v HD tak je to pak roztahnute a to neni moc pekne

To záleží stejně tak jako u androida na verzi. Každej pořádnej OS je forward compatible. Když ale napíšeš aplikaci pro novější verzi, nemáš nezbytně zaručeno, že pojede i na starších.
0

#38 User is offline   Zulldruid 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,277
  • Joined: 31-December 08

Posted 07 March 2012 - 02:13 PM

tak na Appstoru to je prostě ošetřeno a pokud ti to tvuj přístroj nepodporuje prostě ti to nedovolí koupit, nevim jak u androida
0

#39 User is offline   ErRoR 

  • Group: VIP
  • Posts: 440
  • Joined: 02-July 08

Posted 07 March 2012 - 10:50 PM

tak nám chlapci z applu predstavili "New Ipad"


čo naň poviete ?:) ja by som ho za jednotku hned vymenil :o
0

#40 User is offline   Zulldruid 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,277
  • Joined: 31-December 08

Posted 07 March 2012 - 11:18 PM

dvojka ted bude stát 7500, sere mě že za 7800 sem pred měsícem koupil ipad 1
0

  • 4 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist