Mystiq.org - forum: Smart phony a tablety - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 4 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Smart phony a tablety Co máte případně co by jste chtěli....?

#41 User is offline   Halladita 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 205
  • Joined: 08-August 08

Posted 07 March 2012 - 11:46 PM

Teda s "New Ipad" se moc nevytáhnuli... jediná změna je v tom že má větší display, 4 jádrová grafika? to moc lidí ve výsledku ani nepozná, LTE u nás stejně ještě hodně dlouho mít nebudeme a kvůli tomu je o milimetr tlustší a o trochu těžší což jsou ale prkotiny, i kdyby mě daly peníze abych si ho koupil tak bych raději koupil dvojku která bude o polovinu levnější a skoro stejně dobrá...
0

#42 User is offline   Reitak 

  • Honored member
  • Group: VIP
  • Posts: 1,651
  • Joined: 23-May 08

Posted 08 March 2012 - 09:11 AM

jedine aplikacie z appstoru co mam kupene su tie, ktore su zadarmo, tie platene mam stiahnute z netu
0

#43 User is offline   Qirti 

  • Group: VIP
  • Posts: 364
  • Joined: 01-July 08

Posted 08 March 2012 - 10:14 AM

Hehe, klidně vyhodíš peníze za iPad2, iPS 64GB, ale utratit max 3-4€ za appku (když neberu navigace), to už je jiná věc :D
0

#44 User is offline   Zulldruid 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,277
  • Joined: 31-December 08

Posted 08 March 2012 - 10:33 AM

tech par kacek za aplikace mě osobně nak nevytrhnou, rozhodně by jsem si nezasraval ipad ani iphone nakejma srackama jako je jailbreak, osobně jsem odpurce piratství a tohle by bylo proti memu přesvědčení

a jinak taky mě "new ipad" nepřesvěčil, neřikám že ty novinky u něj nejsou lákavé, ale proč do něj jít když ipad 2 ted slevní na 7500, ikdyž to je cena v USA, tady bude okolo 9000 :( jako vždy
0

#45 User is offline   ErRoR 

  • Group: VIP
  • Posts: 440
  • Joined: 02-July 08

Posted 08 March 2012 - 10:51 AM

View PostZulldruid, on 08 March 2012 - 10:33 AM, said:

tech par kacek za aplikace mě osobně nak nevytrhnou, rozhodně by jsem si nezasraval ipad ani iphone nakejma srackama jako je jailbreak, osobně jsem odpurce piratství a tohle by bylo proti memu přesvědčení


ono pokial je ten JB uz na nejaku stable verzi napr. ted 5.0.1 tak nie je na skodu ...
vela aplikaci ktore pravidelne vyuzivam mam kupene... ale vzdy som sa dostal do takej situacie ze sa mi nejaka app zdala ale nevedel som co od nej cakat casto to bolo nieco za 5+€ tak tak som dosiel k nazoru ze na toto je JB dobry ...
teraz ked mam vela veci kupenych a vyskusanych by som sa zaobisiel aj bez JB ale stale su tu aplikacie sice za menej penazi ale ktore tolko nepouzivam a zato sa mi moc platit nechce ...
0

#46 User is offline   Zulldruid 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,277
  • Joined: 31-December 08

Posted 08 March 2012 - 10:55 AM

mě jail break odradil když si ho udělal bracha na iphona a uplně mu ho to zpomalilo, byl nepoužitelnej
0

#47 User is offline   ErRoR 

  • Group: VIP
  • Posts: 440
  • Joined: 02-July 08

Posted 08 March 2012 - 11:22 AM

View PostZulldruid, on 08 March 2012 - 10:55 AM, said:

mě jail break odradil když si ho udělal bracha na iphona a uplně mu ho to zpomalilo, byl nepoužitelnej


s rychlostou ja nejako problem nemam ... jedine co ma teraz stve je ako urobim update na tu 5.1 verzi ... skoro vzdy riesim tento problem ked mam JB a vyde novy FW ...
0

#48 User is offline   Reitak 

  • Honored member
  • Group: VIP
  • Posts: 1,651
  • Joined: 23-May 08

Posted 08 March 2012 - 01:03 PM

ja mam JB na ipadoch, aj iphonoch, nikdy mi nic nezasvinil, ani nespomalil, pokial vies, co instalujes a ci to pouzijes. ja mam na iphone 4s nahadzanych kopu aplikacii a aj cez cydiu a ide to tak ako ked som si ho kupil.

Takto vyzera moj phone, ked som si ho este fotil davnejsie

http://uploading.sk/images/img003ese.png
2

#49 User is offline   Frenkie 

  • Group: VIP
  • Posts: 249
  • Joined: 27-September 08

Posted 08 March 2012 - 05:11 PM

k tomu "New iPad"...já to beru jako technologický pokrok...jen si vemte jaký je to progress, když je to v podstatě 4x víc pixelů a baterii to utáhne dlouho jako předchozí verze...(chápu, že to má určo jinou technologii, takže tam není přímá úměra, ale stejně :) ), trochu mě zklamal procesor a ramku jsem nikde nenašel....(je tam doufam už gigovka ne??)...jinak celkový dojem je takový, že jsem čekal víc, ale není to zas taková katastrofa, aspoň zlevnili starší verze...
0

#50 User is offline   fateman 

  • Group: VIP
  • Posts: 90
  • Joined: 15-September 08

Posted 08 March 2012 - 05:29 PM

ja mam tiez JB na iP4 a tieto hratky s uzivatelskym prostredim ma uz presli, jednak to telefon trochu spomalovalo, a po druhe vydrz rapidne klesala, hlavne koli tym HTML widgetom na pocasie atd.. Kazdopadne v Cydii je vela tweakov a utilit ktore su velmi pouzitelne, a co obcas apple nedotiahol do max spokojnosti, sa takmer urcite da najst na Cydii. Takze by som JB neodsudzoval len tak zfleku. to ze si tam niekto natrepe milion aplikacii, ktore pomaly ani nevie co robia ale su vraj "cool" tak to je potom iny problem.

Je dobre ze ma apple konkurenta ako je android lebo ho to nuti vyvijat dalej nove veci. ale stale mi prijde ze google trochu zaostava co sa jednoduchosti ovladania a prehladnosti tyka. Mal som v ruke uz par androidov a vypnut datovu siet v HTCcku je snad nemozne. Prijde mi ze Android je pre ludi co nevedia co s volnym casom a tak sa mozu hrabat v nastaveniach pol dna:)

Na iOS sa mi paci ze to clovek chyti do ruky a intuitivne vsetko najde relativne rychlo. a co mi este na androidoch vadi je, ze to cpu snad do kazdeho telefonu aj ked ten telefon ocividne nestiha, toboz ked si tam niekto da nejaku narocnu aplikaciu a chce na tom nieco spravit. A to je to co applu prinasa najviac zakaznikov. je jasne ze nejaky student ktory setri kazdu korunu si nekupi macbook za 1000€, ked moze mat parametrovo rovnaky stroj za 600€, ale toto nieje skupina na ktoru sa apple primarne orientuje. pracujuci clovek si vie spocitat kolko ho stoji zabity cas hladanim vsakovakych nastaveni, pomale odozvy zariadenia a vyjde mu z toho ze sice je Apple produkt drahsi ale ma zaruku toho, ze dostane funkcny produkt, pri ktorom sa nemusi zaoberat nastavovanim, optimalizaciou a neviem cim vsetkym este a vo vysledku moze usetreny cas stravit s rodinou, alebo inou zmysluplnou cinnostou.

kazdopadne aby som nevyzeral ako apple fanatik:D tak sa najdu aj nejake tie muchy. dokovaci konektor uz mohli konecne na USB pretransformovat, je blbe ked si clovek zabudne nabijacku doma a nemoze pouzit hocijaku inu len koli tomu ze konektor nepasuje. Vela ludi hovori ze uzavrety bluetooth je prekazka, ale za tych par rokov co mam iP som nemal nikdy nejaku vaznu potrebu niekomu nieco posielat cez BT. ak to bolo nieco dolezite, tak to odislo aj mailom. A synchronizacia hudby vyhradne cez iTunes je obcas nekomfortna, hlavne ak ma clovek velku kniznicu a nema v nej poriadok:))

A ktomu novemu iPadu. vela ludi remce, ale zase si ho kupi este viac ludi ako iPad 2. :) konkurenciu dorovnali, displejom ju predbehli. a ci ma ten tablet 4-jadro alebo 2-jadro a optimalizovany system je uplne jedno. Ale ak ma teraz novy iPad vyssi graficky vykon ako Xbox tak na tom 10" monitore viac netreba (ak ste videli videa z predstavenia, tak viete o com hovorim). Dovolim si tvrdit ze tato verzia bude pouzitelna velmi dlho. Ak si clovek uvedomi ze na co ten tablet realne pouziva kazdodenne tak je to vykonu az az. Profesionalny grafik na tom urcite renderovat video aj tak nebude. Fotak na momentky a 1080p video je tiez skvela vec ale realne kolko ludi ste videli s iPadom chodit a fotit?
1

#51 User is offline   ErRoR 

  • Group: VIP
  • Posts: 440
  • Joined: 02-July 08

Posted 08 March 2012 - 09:59 PM

View Postfateman, on 08 March 2012 - 05:29 PM, said:

ja mam tiez JB na iP4 a tieto hratky s uzivatelskym prostredim ma uz presli, jednak to telefon trochu spomalovalo, a po druhe vydrz rapidne klesala, hlavne koli tym HTML widgetom na pocasie atd.. Kazdopadne v Cydii je vela tweakov a utilit ktore su velmi pouzitelne, a co obcas apple nedotiahol do max spokojnosti, sa takmer urcite da najst na Cydii. Takze by som JB neodsudzoval len tak zfleku. to ze si tam niekto natrepe milion aplikacii, ktore pomaly ani nevie co robia ale su vraj "cool" tak to je potom iny problem.


A. Ale ak ma teraz novy iPad vyssi graficky vykon ako Xbox tak na tom 10" monitore viac netreba (ak ste videli videa z predstavenia, tak viete o com hovorim). Dovolim si tvrdit ze tato verzia bude pouzitelna velmi dlho. Ak si clovek uvedomi ze na co ten tablet realne pouziva kazdodenne tak je to vykonu az az.


tak ja osobne z cydie mam len nejaky fix aby mi isli ibook 2.X.X verze, FullForce kvoli niektorym app z iphonu ako napr steam, a urcite Installous...
chcem aby to vyzeralo tak ako to apple vydalo, tak tie upravy home screenu moc nemusim ...
no a vo fungovani iOS a JB sa nejako nevyznam ale podla mna JB tolko do systemu nezasahuje, z mojho pohladu je to len nejaka injekcia ktora umoznila na iOS nainstalovat cydiu rep. nejako modifikovat samotne baliky iOS...
a pri tomto modifikovani sa moze stat spominane spomalenie ale pokial clovek pouziva overene doplnky .... tak to funguje ...



a k tomu grafickemu vykonu: Dungeons (odkaz na YT) toto asi na ipade 1 nebude hratelne /cry :(
zamer toho quad core je nastartovat 3D hry pre tablet trochu po grafickej stranke. Taka 2D aquaria ide aj na ipade 1 pekne ale uz Order & Chaos (pseudo wowko) uz nejde tak pekne a ani ten engine neni bohvieco...
nato by vpodstate mohli teraz vydat aj diablo 3 miesto na PS3...
0

#52 User is offline   Frenkie 

  • Group: VIP
  • Posts: 249
  • Joined: 27-September 08

Posted 14 March 2012 - 12:29 AM

Docela zajímavé tahanice....
Přikládám odkaz na článek
Zde tabulka
0

#53 User is offline   ErRoR 

  • Group: VIP
  • Posts: 440
  • Joined: 02-July 08

Posted 17 March 2012 - 05:33 PM

Ked uz je tu takate tema ktora sa zvrhla dost na apple ...

Tak neviete niekto o nejakej dobrej ponuke na iphone 3GS ? najlepsie zo slovenska pripadne CZ ....
0

#54 User is offline   Reitak 

  • Honored member
  • Group: VIP
  • Posts: 1,651
  • Joined: 23-May 08

Posted 18 March 2012 - 01:16 PM

ja mam navyse Iphone 3GS, kedze som si kupil 4S 64gb
0

#55 User is offline   Stronger 

  • Group: VIP
  • Posts: 175
  • Joined: 11-November 08

Posted 29 May 2012 - 05:08 PM

Trošku to refreshnu.

Mám v planu si koupit SmartPhone, nehledam žádnej highend phone za 10k+ Kč. Hledal sem něco kolem těch 5-6k a našel sem SAMSUNG Galaxy Ace VE (S5830i) tak bych chtěl poradit od někoho kdo se v tom vyzná jestli je to dobrá nebo špatná volba. Budu ho mít především na brouzdání po netu a poslouchání hudby a sem tam nějaka hra. Za všechny rady předem dík.
0

#56 User is offline   Hillx 

  • Group: VIP
  • Posts: 602
  • Joined: 04-November 08

Posted 29 May 2012 - 05:17 PM

Galaxy Ace nemá tak dobrej HW a možná se ani nedosčká aktualizace na ICS - koukni na Huawei Ascend G300. To je slušně výkonej model za pěknou cenu a v recenzích ho chválej.
1

#57 User is offline   hokop 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 685
  • Joined: 02-July 08

Posted 29 May 2012 - 08:03 PM

Nebo Seony Ericsson live with walkman - parametry má stejný jako ten Huawei akorát menší displej..
0

#58 User is offline   Kaspic 

  • Group: Moderátor
  • Posts: 841
  • Joined: 05-October 09

Posted 29 May 2012 - 10:08 PM

wanish skus sa mrknut na bazarovy Samsung Galaxy S

#59 User is offline   Qirti 

  • Group: VIP
  • Posts: 364
  • Joined: 01-July 08

Posted 29 May 2012 - 10:12 PM

Zkus se kouknout ještě na Samsung Omnia 7, popř. Samsung Omnia W :)
1

#60 User is offline   Hillx 

  • Group: VIP
  • Posts: 602
  • Joined: 04-November 08

Posted 30 May 2012 - 06:26 AM

Omnia 7 je dobrá volba, pokud by chtěl Windows Phone. Omnia W je podle mě eště dost drahá na to co nabízí.

EDIT: Zapoměl sem reagovat na předchozí příspěvky.


View Posthokop, on 29 May 2012 - 08:03 PM, said:

Nebo Seony Ericsson live with walkman - parametry má stejný jako ten Huawei akorát menší displej..

To neni špatnej telefon - bratr ho má. Ale je fakt menších rozměrů, takže na brouzdání po netu to moc nebude, navíc ten systém neni uplně dobře odladěnej a telefon má občas pomalejší reakce. Jinak velká výhoda je v reproduktoru, kterej hraje fakt dost dobře.

View PostKaspic, on 29 May 2012 - 10:08 PM, said:

wanish skus sa mrknut na bazarovy Samsung Galaxy S

Ne, Wanishi, to nedělej!
0

  • 4 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist