Mystiq.org - forum: CZ Dabing - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

CZ Dabing zapálit barák a rozmlátit auto je pořád málo

#21 User is offline   Nakasharal 

  • Group: VIP
  • Posts: 788
  • Joined: 07-January 09

Posted 10 September 2009 - 08:17 AM

View PostPorcus, on Sep 9 2009, 08:44 PM, said:

Imo - já bych byl proto, aby ty seriály - buď nabízely dual s titulkama, nebo v originále s titulkama (samozřejmě s nabídkou cizojazyčných titulků). Přece jen úroveň české jazykové vzdělanosti stojí docela zaprd, a tohle je jedna z věcí, které by to mohly podpořit. BTW: pokud někdo potřebujete zlepšit poslech - tak zrovna anglický seriál s anglickýma titulkama je jedna z nejlepších věcí. Dneska už navíc ke spoustě věcí titulky ani nepotřebuju... (Na druhou stranu - už jsem taky potkal americkýho černocha, kterého jsem se musel zeptat: "Do you speak english?").

Naprostej souhlas. Po pár týdnech sledování seriálů v angličtině i angličtinářský amatér pozoruje že začíná chytat některý dialogy. Pokud se chcete naučit rozumět a nemáte po ruce žádnýho angličana nebo američana tak jsou seriály nejlepší řešení. Já se učil anglicky od 4.třídy na základce, pak na gymplu s naprosto nemožnou učitelkou a neuměl jsem nic. Pak jsem začal sledovat seriály v angličtině a začínal jsem rozumět a pak u nás byl na rok americkej pár a to jsem se zase naučil mluvit. A teď dávam seriály bez titulků a anglicky se slušně domluvim. Chci tim říct že škola nestačí, chce to častý praktický cvičení. :)
0

#22 User is offline   Miras 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 291
  • Joined: 15-February 09

Posted 10 September 2009 - 07:15 PM

Na televizi nemam cas a stahovat serialy nestahuju, jednou sem slysel futuramu na kterou jsem se driv dival v anglictine na filmexu a malem sem zalez hruzou pod stul.
Jinak simpsnovi sou lepsi nez v originale.. jo... ČT je ČT
0

#23 User is offline   Sajmi 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 141
  • Joined: 08-July 08

Posted 11 September 2009 - 01:30 PM

View PostNakasharal, on Sep 9 2009, 10:47 AM, said:

(Jinak už vidim ty zástupy vzteklech důchodkyň jak demonstrují před sídlem televize, že ty písmenka nestíhají číst :D )


no však počkej až budeš důchodce ty jak se ti všechno bude tak skvěle číst .... to už bude jiná co ;)
0

#24 User is offline   Jimbo 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 214
  • Joined: 08-July 08

Posted 11 September 2009 - 05:34 PM

Nakasharal a to bud rad ze si este nepocul slovensky dabing :D
0

#25 User is offline   Nakasharal 

  • Group: VIP
  • Posts: 788
  • Joined: 07-January 09

Posted 11 September 2009 - 05:55 PM

View PostSajmi, on Sep 11 2009, 03:30 PM, said:

no však počkej až budeš důchodce ty jak se ti všechno bude tak skvěle číst .... to už bude jiná co :D

Já už to jako důchodce číst nebudu protože tomu budu rozumět. :) Chápu, že 40 let komunismu pár generací naprosto zabilo (co se týče vzdělání,hlavně jazyků). Ale co už. Nebudem se na ně ohlížet pořád ne? Ve Švýcarsku, Holandsku, Německu atd. umí anglicky každej dědoušek a tak by to mělo bejt i u nás :)
0

  • 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

3 User(s) are reading this topic
0 members, 3 guests, 0 anonymous users


TOPlist