Mystiq.org - forum: Změna IP + Nějaký info - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 3 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Změna IP + Nějaký info aneb přesun na jiný stroj

#21 User is offline   Izmaill 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 29
  • Joined: 09-July 13

Posted 27 November 2013 - 02:51 PM

Stačí číst mareone hned 1. odstavec od Asury:

Quote

Server se (pravděpodobně tento víkend) bude stěhovat na jiný a o něco lepší stroj. Současně to znamená jen změnu IP adresy, ale do budoucna až uvidim že všechno funguje, tak budu moct zvýšit maximální počet hráčů na serveru a taky bych mohl rozšířit hranice. Ale jak říkám, tohle přijde až později. Nová IP bude zveřejněna na webu, až bude server přesunutý a přístupný.


Takže rozšíření hranice o 50 bloků je reálné i na staré mapě :)
0

#22 User is offline   mareonCz 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 111
  • Joined: 08-April 13

Posted 27 November 2013 - 10:30 PM

Můj první příspěvek.

Quote

Padly tady velmi zajímavé návrhy, takže by bylo dobré, kdybych se taky nějak vyjádřil.

Rozšíření světa se mi zdá zbytečné, jak zmínil Tiff, pořád je kde stavět, jde spíše o ty biomy, že většina, které je u hráčů oblíbaná pro stavění, je zabraná a zbylé jsou zbytečné opuštěné.


Jasně, že je možné rozšíření hranic starého světa, jen na to hledím z vlastního pohledu. Samozřejmě, jak to nakonec bude záleží na Asurovy.
0

#23 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 28 November 2013 - 04:12 PM

Téměř všechny návrhy se mi velmi zamlouvají....Nebudu se k nim moc vracet jen přidám 1 svůj a 1 podpořím..

Návrh: Nechat flat world.... Nevím jestli přesouvat Středozemi nebo udělat nový to je asi na ostatních.. já osobně bych to pro velkostavby uvítal.. je bohužel pravda že ho používám asi pouze já, ale třeba by se v něm dali dělat eventy atd....

Podpora: Uvítal bych kdyby se na spawnu opět objevili shopy s itemama které se shání hůř než ostatní, nebo i velmi využívané.. mám na mysli Clay, Quartz, bez MCMMO Cracked stone brick a jiné typy.. atd.. Jen bude problém zavést platidlo.. nejspíš.. :D

Pokud je to tu už někde a já přehlídl omlouvám se ;)

EDIT: přidávám další návrh... vypnout ničení bloků výbuchem creepera.. ušetří to nervy a práci jak hráčům tak modům ;)

This post has been edited by Dandas: 01 December 2013 - 02:40 PM

0

#24 User is offline   Tiff 

  • Group: Hlavní Admin
  • Posts: 102
  • Joined: 08-October 08

Posted 08 December 2013 - 09:16 AM

View PostAsura, on 07 December 2013 - 10:33 AM, said:

Tohle mě přivedlo na další myšlenky co změnit s novou verzí:
- vypnout zapalování bleskem
- buď vypnout mcmmo, nebo opravdu jen vypnout tu ztrátu lvl při smrti (tohle už někdo navrhoval)


View PostDandas, on 07 December 2013 - 11:52 AM, said:

S tim zapalováním souhlasím, a vypl bych dyštak i výbuchy (ničení bloků) creepera
a ohledně mcmmo bych tu ztrátu zrušil.. a kompenzoval to nějakým počítadlem smrtí..


View PostTukan_CZE, on 07 December 2013 - 11:21 PM, said:

Na druhou stranu když máš 2500 lvl tak je těch 25% už docela hodně, tak bych navzhoval kompromis, mcmmo nechat a nastavit ztrátu lvl při smrti na 5-15% aby to tolik nebolelo.


#25 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 08 December 2013 - 09:26 AM

Takže hurá,..... server běží na novém stroji,.... předcházelo tomu spousta problémů s nastavením databáze a zprovoznění javy na linuxu,.... ale fungujem.
Nová IP serveru se změnila jen v čísle,.... již nejsme na s01 ale na s06. Mám pocit, že zrovna na tomhle serveru původně běžel WoW server s datadiskem Wotlk.

Každopádně tady můžeme pokračovat v debatě, co můžeme změnit s příchodem MC verze 1.7.2.
1

#26 User is offline   Izmaill 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 29
  • Joined: 09-July 13

Posted 26 December 2013 - 05:31 PM

Existuje nějaká vyhlídka, kdy bude 1.7.2? Moc se v těch bukkitech apod. nevyznám, ale již skro ovšechny servery jedou na 1.7.2...díky za odpověď :)
0

#27 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 26 December 2013 - 09:26 PM

Každopádně jestli sem dobře pochopil, Bukkit na 1.7.2 vyšel 21.12. takže se asi teď čeká jen na Asurovo vyjádření ;)
0

#28 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 27 December 2013 - 05:32 PM

Teď toho moc nevymyslim, po vánocích mi vyhořely zásuvky,..... teď jsou u mě elektrikáři a vysekávaj díry do zdí a já sem s noťasem v kuchyni,....
všechny moje testovací soubory jsou na kompu, kterej mám zabalenej a zaházenej nábytkem,......

Zatím vůbec netušim co a jak bude,..... a u mě přestanou jiskřit zásuvky a sedne prach, tak se na to kouknu a napíšu sem víc.....
0

#29 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 04 January 2014 - 09:41 PM

Takže jsem se konečně dostal k tomu abych vyzkoušel novou verzi serveru a bohužel mám pro vás špatnou zprávu,..... verze 1.7+ je ještě pořád v žalostném stavu a většina bezpečnostních funkcí neběží tak jak by měli. Je pravda, že se asi nedalo očekávat, že bude někdo opravovat a vyvíjet server přes vánoce.,.... takže za minulý měsíc se prakticky nic nezměnilo.
To znamená, že aktualizace serveru se dále odkládá a sám netuším kdy se server aktualizuje,..... je možné, že dřív vyjde minecraft 1.8.

Pokud by někdo chtěl namítnout, že některé servery již fungují na 1.7, tak mám pro vás jednoduchou odpověď,.... běžte hrát tam. Já opravdu s přechodem na novou verzi spěchat nebudu a do doby než mi půjde aspoň základní zabezpečení serveru, tak si prostě počkáme. Když jsem kouknul na konkurenční servery Majncraft a Craftuj (jediný 2 cz/sk servery co znám), tak i oni pořád fungujou na 1.6.4 jako my, takže nejsme poslední.

Kdyby se někdo nudil,.... můžete zkusit vymyslet SEED pro nový 1.7 svět...... měl by mít následující parametry:
1) alespoň 70% pevniny (aby všude nebyla voda)
2) pokud možno všechny biomy v rádiusu 4000 bloků
+) a optimálně na souřadnicích x:0 z:0 dobré místo pro spawn (nějaká rovinka)
0

#30 User is offline   Tiff 

  • Group: Hlavní Admin
  • Posts: 102
  • Joined: 08-October 08

Posted 05 January 2014 - 01:01 AM

k tomu seedu... jde to nějak jednodušeji než udělat novy svět a celý ho obletět? :D

#31 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 05 January 2014 - 08:52 AM

Jasně že jo,.... pomocí aplikace AMIDST, kam jen napíšeš seed a ono ti to prakticky okamžitě vygeneruje mapu biomů, což bohatě stačí pro představu.
Aplikace generuje podle verze minecraftu, kterou máš zrovna nainstalovanou a nevim jestli je to ještě platí, ale bejvával třeba čistý klient (bez módů) jinak to generování nešlo.
0

#32 User is offline   Tukan_CZE 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 6
  • Joined: 20-November 13

Posted 05 January 2014 - 01:00 PM

Myslím že jsem našel dost dobrej seed. Hned u spawnu by byla Messa a Jungle. Ta Messa je opravdu dost velká, takže by se tam klidně dalo i těžit. Vody tam není moc, ale ani málo. Jsou tam dokonce 2 ty ledový biomy. Jediný co chybí je ten houbovej ostrůvek, ale bez toho by jsme se myslím že klidně obešli, nebo by se dal snadno vygenerovat, místa je tam na to dost. Seed posílám Asurovi do mailu, aby ho každej neznal a nemohl ho zneužít.

EDIT: Ještě jsem našel jeden hodně zajímavej seed do singlu, tak ho sem dám. Je to tam samá vesnice a desert temple :D Seed: -584030580

This post has been edited by Tukan_CZE: 05 January 2014 - 01:15 PM

0

#33 User is offline   Tiff 

  • Group: Hlavní Admin
  • Posts: 102
  • Joined: 08-October 08

Posted 05 January 2014 - 01:38 PM

co takhle, místo posílání seedu Asurovi, ten seed jednoduse vyfotit, prepsat seed a dat sem na forum do nějaké ankety?

#34 User is offline   Tukan_CZE 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 6
  • Joined: 20-November 13

Posted 05 January 2014 - 01:44 PM

To už nechám na Asurovi co s tím seedem udělá
0

#35 User is offline   mareonCz 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 111
  • Joined: 08-April 13

Posted 05 January 2014 - 04:37 PM

View PostAsura, on 04 January 2014 - 09:41 PM, said:

Já opravdu s přechodem na novou verzi spěchat nebudu a do doby než mi půjde aspoň základní zabezpečení serveru, tak si prostě počkáme.


Co tím základním zabezpečením myslíš?
Když na 1.7 už jedou všechny velké, zahraniční servery, tak to jako nemají zabezpečené?
Jen by mě zajímalo, na jakou funkci se čeká, protože bany typu xray se u nás rozdávají docela často, ikdyž je na serveru kupa ochran, proč? Pokud ochrany fungují, tak proč se rozdávají bany tohoto typu?
0

#36 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 06 January 2014 - 07:23 PM

Jinak třeba HawkEye (logování většiny událostí na serveru a jejich rollbacky) má pořád problémy s načítáním nových typů bloků..... stejně tak AntiCheat(anti flyhack, atd) taky háže chyby....

Přece jenom nejsme veřejný server, který má vlastní vývojáře javy a dělá si vlastní opravy(vlastní pluginy),.... na samotný minecraft server jsem tady jednom já a to ještě k tomu o javě nevim vůbec nic..... když něco potřebuju, tak si to buď přečtu nebo kontaktuju nějakýho vývojáře a kolikrát mi ani nemusí vyhovět. Ostantní pánové z Mystiqu co mají na stroj přístup se o samotné fungování minecraft serveru nikdy nezajímaly a když jsem zjišťoval od žadatelů o 'adminování' na serveru, co si představují pod tím být adminem, většinou to bylo o tom, že si budou hrát s neomezenými oprávněními..... o správě samotnýho serveru něchtěl nikdo ani slyšet.

Dokud prostě nebudu mít někoho k ruce, kdo má spoustu času (třeba pracuje z domova), bude schopnej opravit a nahodit server, když bude zrovna třeba, tak s aktualizacema spěchat nebudu.
1

#37 User is offline   mareonCz 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 111
  • Joined: 08-April 13

Posted 07 January 2014 - 04:16 PM

Jasně, chápu.
S těmi zahraničními servery je pravda, že prakticky fungují na vlastní verze upravených spigotů a pluginy mají také vlastní, takže bylo hloupý nás s nima srovnávat.
0

#38 User is offline   Tiff 

  • Group: Hlavní Admin
  • Posts: 102
  • Joined: 08-October 08

Posted 12 January 2014 - 06:17 AM

nějaký progres přes víkend?

#39 User is offline   mareonCz 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 111
  • Joined: 08-April 13

Posted 12 January 2014 - 05:13 PM

Já osobně bych počkal na 1.8, stejně by pak musel být zas nový svět kvůli novým blockům.
0

#40 User is offline   Izmaill 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 29
  • Joined: 09-July 13

Posted 14 January 2014 - 02:52 PM

Pokud se na 1.8 bude čekat tak dlouho, jako na 1.7, klidně bych server rozjel na serzi 1.7. Stejně ty nové bloky se dají úplně v pohodě vyrobit :)
1

  • 3 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist