Mystiq.org - forum: Minecraft na verzi 1.6+ - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 3 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Minecraft na verzi 1.6+ aneb náhled do budoucnosti

#21 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 07 May 2013 - 05:48 PM

Dostal sem takový nápad, co se týče online mapy, jestli by nešlo zařídit, aby se automaticky aktualizovala, dejme tomu každý den ráno, nebo jestli jí jde udělat přímo online... co vy na to... denně aktualizovaná mapa? :D
0

#22 User is offline   Englor 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 196
  • Joined: 14-November 09

Posted 07 May 2013 - 06:30 PM

Jop, jmenuje se to dynmap (http://dev.bukkit.or...er-mods/dynmap/), změny ve hře se automaticky a okamžitě promítají do mapy.

Pár návrhů:

-vylepšit loot v templu, např. přidat TNT, mob heads, knížky s náhodným enchantem, rachejtle atd... wool, bricky a slimebally jsou nudný a každej jich má plný bedny

-povolit konečně farmení mobů, na jinejch serverech, kde jsem byl, to funguje, tak proč ne i u nás... z hlediska zátěže serveru je přece jedno, jestli se mobky naspawní v jeskyních okolo nebo ty jeskyně osvětlim a budou se spawnovat v pasti

-docela by se mi líbil svět vygenerovanej v režimu large biomes, jednak když se staví něco většího a roztáhne se to přes několik biomů, tak to nevypadá hezky a svět by na mapě vypadal líp

to je tak co mě teď napadlo, možná ještě něco pak přidám
0

#23 User is offline   Smoukjack 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 71
  • Joined: 23-January 10

Posted 09 May 2013 - 10:04 PM

heh sice je tohle mimo téma ale podívejte se na to :D http://www.webhry.cz...d-explorers.htm

This post has been edited by Smoukjack: 09 May 2013 - 10:04 PM

0

#24 User is offline   Janyt 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,550
  • Joined: 01-July 08

Posted 10 May 2013 - 08:15 AM

cube world vypada moc dobre
0

#25 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 10 May 2013 - 03:44 PM

Dynmap u nás zatim být nemůže, páč se z webu nejde dostat na disk serveru, což je třeba pro jeho funkci. Už jsem se na to Macka ptal a zatim mi tohle vždycky rozmluvil.

Druhá etepa Templu je "ve vývoji" a chtěj bych ji ale rozjet až s verzí 1.6... za poslední týden jsem si už stanovil všechno co je třeba, teď dělám hlavně na funkčnosti. S tím bych chtěl předělat i kompletní loot truhel a dát do nich i věci které budou nové pro 1.6.

Nevim jestli by byl svět s large biomes praktický, vzhledem k tomu, že většinou máme hranice na +-3000 bloků. Asi by byl problém najít takový svět, kde by byly všechny biomy. Uvidíme, ale v tohle bych nedoufal.

A s tim farmením mobů jsem trochu skeptický,.... hlavní důvod proč to 'blokuju' je, že spousta hráčů si chce nahrabat pár surovin jen do začátku a pak farmy nachá běžet..... Nejhorší je když si hráč takhle nahrabe,.... naplní si 20 truhliček předmětů, které si zamkne,... a když zjistí, že už nemá co farmit, tak ho to tady přestane bavit a jde hrát jinam,...
Tohle bych asi povolil s tím, že bych víc hlídal to dodržování pravidel ohledně farem (že by měla být vypínatelná, přísupná všem a měly by vypadat 'k světu')..... ale co pak s hráčema, kteří to nebudou dodržovat,.... už vidim ty 'radostný' zprávy hráčů, kterým takhle smažu nějakou spawnovací krabici....
Tohle chce ještě promyslet!
0

#26 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 01 July 2013 - 09:57 AM

Takže server pro 1.6 se už vyvíjí.... takže brzy začnou padat rozhodnutí co a jak se serverem bude a nebude. Pokud máte nějaké nápady co upravit, vylepšit, tak sem s nima!
Tenhle víkend bych už měl rád pohromadě všechno k tomu, abych mohl server pomalu vytvářet.

Zajímavý to bude i s klientem, páč verze 1.6 má novej 'launcher' a celej je udělanej trochu jinak, takže se uvidí jestli vůbec bude nějaká verze 'mystiq' klienta,... jestli už třeba nepůjde hrát jen s offiko klientem,....

Pokud jde o nějaké větší změny (jako použítí módů FtB, nebo tikkit) tak na ty to moc nevidim páč s nima nefunguje většina bezpečnostních pluginů,.... leda by někdo přišel s možností jak rozchodit, dané módy na normálnim craftbukkitu, páč většinou mají vlastní servery,....
0

#27 User is offline   mareonCz 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 111
  • Joined: 08-April 13

Posted 02 July 2013 - 10:55 AM

Takže někdy přes víkend už by mohl server na 1.6.1 fungovat?

This post has been edited by mareonCz: 02 July 2013 - 10:55 AM

0

#28 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 02 July 2013 - 05:44 PM

Zatim se mi nikdy nestalo aby mi server fungoval hned s prvníma revizema craftbukkitu,... vždycky sem narazil na nějaký zásadnější problém, který se vyřešil až po týdnech,... ale kdo ví,.. všechno je jednou po prví,...
Takže zatim nemůžu dělat nějaký předpovědi,.... ale zkusim co se dá dělat,...
0

#29 User is offline   mareonCz 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 111
  • Joined: 08-April 13

Posted 05 July 2013 - 11:27 PM

Doufám že bude rychle update bukkitu na 1.6.2 :D

https://mojang.com/2...-2-pre-release/
0

#30 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 06 July 2013 - 09:51 AM

Já mám teď spíš trochu problém s klientem,.... s 1.6 jak přišel novej launcher a novej způsob jak sou soubory minecraftu uspořádaný mi to drobátko komplikuje. Některé módy který jsem používal pro administraci ještě pořád nejsou upravený pro novou verzi. Je docela možný že už nebudu nabízet minecraft klienta ke stažení.... jen resource (texture) pack.... a zbytek si hráči (kteří nemají koupený mc) budou muset sehnat sami,....
0

#31 User is offline   mareonCz 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 111
  • Joined: 08-April 13

Posted 06 July 2013 - 02:16 PM

A když se vyřeší problémy s klientem aby to jelo i warez hráčům, lépe řečeno bych tu napsal řešení, tak by zbytek s přechodem serveru na 1.6 byl O.K?
0

#32 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 06 July 2013 - 02:23 PM

Teď bohužel ještě fakt netušim,.... už nějaký testovací verze serveru jedou,... ale po prvních testech musim říct, že se serveru moc nelíbí koně,.. nebo aspoň rychlost, jakou se hráč na koni pohybuje,....
Pak jako vždycky část vývojářů čeká, až vyjde aspoň částečně stabilní revize serveru, aby pro ni upravili svoje pluginy/funkce,... takže to bude další zdržení,....
Hold 1.6 bude chtít ještě nějakej ten čas,.... kolik přesně nedokážu odhadnout,...
0

#33 User is offline   mareonCz 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 111
  • Joined: 08-April 13

Posted 06 July 2013 - 02:52 PM

Podělanej bukkit :D
Škoda že tam nejde nahodit obyčejnej vanilla server, bez většiny pluginů se ta hravě obejít, ale nemohli by se připojit warezáci, jako šlo by nastavit online mode na false, ale to by se pak mohl kazdy prihlasit za kazdého, takže nic.

This post has been edited by mareonCz: 06 July 2013 - 04:11 PM

0

#34 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 07 July 2013 - 10:35 AM

Takhle,... základ serveru by fungoval,... jen klienta si hráči musí sehnat sami,.... problémy jsou v tom, že u novýho obsahu se můžou na serveru objevit chyby,... server může hodně padat, hráčům začnou mizet věci a tak podobně,.... holt to chce ještě trošku trpělivost,...

A co si myslíte o mym novym návrhu spawn-vesničky,...? Neni to 100% ode mě, nechal jsem se inspirovat jedním hradem, co jsem našel na netu....
http://minecraft.mystiq.org/images/screen23.png
0

#35 User is offline   Englor 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 196
  • Joined: 14-November 09

Posted 07 July 2013 - 11:23 AM

Mně se líbí, doufám, že tam dáš doprostřed aspoň speed II beacon :-)

Jinak se serverem bych možná počkal až na MC 1.6.2, protože současná verze 1.6.1 je hodně zabugovaná (viz wiki).
Zatim můžem ládovat truhly ve skladišti (který by se imho mohly omezit na 2 truhly na hráče, jako kdysi) a jestě diskutovat o tom, co změnit/zavést/zrušit, resp. dát dohromady, co je roztahaný v několika tématech, případně hledat seedy novýho světa, jestli ještě neni vybranej.

PS: Daruju 10 dvojbeden Stone, kdyby měl někdo zájem, stačí napsat ve hře.
0

#36 User is offline   mareonCz 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 111
  • Joined: 08-April 13

Posted 07 July 2013 - 01:32 PM

Ten beacon doprostřed by byl určo brutální a pokud to bude podobný jako je teď, tak by tam šlo naházet více těch beaconů, myslím že regeneration na spawnu by nemusel být k zahození. :)

S updatem bude opravdu lepší počkat na 1.6.2, myslím že ty pluginy se z 1.6.1 moc měnit nebudou a v 1.6.1 je spousta chyb, který už budou v 1.6.2 opravený.


Pokud hledáte nějaký dobrý seedy, tak můžete zkusit i tento:
Seed: -6814802048610897203
Nevím jak se to vygeneruje v jiných verzích, ale v 1.6.2 Pre-release se mi vygeneroval naprosto epický svět.
Spawn kousek od pouště lemované džunglí, kolem pouště rozházené skoro všechny biomy, kousek dál jsem narazil na NPC vesnici a za vesnici přibližně 200 kostek jsem našel i swamp biome s čarodějnicí.

This post has been edited by mareonCz: 14 August 2013 - 03:01 PM

0

#37 User is offline   mareonCz 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 111
  • Joined: 08-April 13

Posted 10 July 2013 - 03:10 PM

Jaká věc momentálně brání v update?
:revize bukkitu? - žádná není dokonalá, vždy se najdou nějaké chyby, o většině se člověk dozví až z výpisu opravených chyb v následující revizi :lol:
0

#38 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 10 July 2013 - 04:21 PM

Ono nejde ani tak o tu revizi serveru,.... jde o jednotlivý pluginy.... páč většina jejich autorů je aktualizuje pro danou verzi až vyjde nějaká stabilnější revize serveru,....
a mě se jednoduše nechce nahazovat základní server bez jakýhokoli zálohování a bezpečnostních funkcí,....
0

#39 User is offline   mareonCz 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 111
  • Joined: 08-April 13

Posted 10 July 2013 - 06:07 PM

Když už jsme u těch pluginů, nedalo by se některé v 1.6 vynechat?
Kapku jsme dnska diskutovaly s několika dalšími hráči a shodli jsme se že bez některých by to bylo na serveru lepší.

Například ten plugin na cestování do netheru, myslím jak si to pamatuje portály, že do kterých vlezeš, tak těmi se i vrátíš.
Je to dobré, že ať vlezeš do jakéhokoliv portálu na povrchu, tak tě to hodí do toho samého v netheru, ale prakticky to znemožňuje cestování netherem.
Můžeš klidně udělat nějakou anketu na vyřazení, ale myslím že většina bude pro to, aby bylo cstování netherem normální jak na singlu.
0

#40 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 10 July 2013 - 08:35 PM

Normální cestování portály způsobuje určitý problém, že když si někdo v Netheru postaví nějakou bránu kterou se vrátí do normálního světa, může se objevit přímo v něčím domečku a nově vytvořená brána ignoruje veškeré ochrany a může pěkně poničit domeček. Právě přesně tohle se kdysi dávno stalo a tak jsem tenkrát nasadil tenhle plugin. Ale určitě se můžu kouknout po nějaký alternativě.... třeba že při zpáteční cestě to nebude vytvářet nový portál, jen to bude hledat nejbližší již vytvořený.

Jinak každopádně, pokud chcete vymyslet ještě nějaký změny pro server, tak nápady a názory sem.
Tady je kdyžtak seznam pluginů/funkcí co máme na serveru, které se týkají hráčů:
Auth - přihlášení na server pomocí hesla, /login
bcVote
- hlasování den/noc a počasí
CraftBook - funkce přes cedulky jako [gate], [lift], atd.
DeathTpPlus - port na místo smrti (pouze VIP)
Essentials - Základní sada příkazů pro pohyb po světě a ekonomiku
ChestShop - Možnost pro hráče vytvářet truhličky na prodávání/vykupování materiálů
NoFarm - Z mobů nevypadnou předměty když je nezabije přímo hráč, blokování farem
PhatLoots - Náhodný loot z truhel, použito v Temle of Killjoy ][
PvPToggle - možnost zapnout a vypnout PvP
Residence - možnost vytvářet rezidence
HelpTickets - vytváření hlášení/ticketů když hráč najde problém
Reserve - přednostní přihlášení VIP hráčů na server, když je plno, což se už dlouho nestalo :)
Stargate - jednoduché portály na tlačítko (cestování po světě, nebo mezi světy)
EndAgain - restartování The Endu
uMultiNether - pamatování kterou nether bránu naposlaed hráč použil a port do ní
WolfLimiter - omezení na maximální počet ochočených vlků
WorldBorder - hranice světa
WorldGuard - bezpečnostní funkce, blokování endermanů aby kradly bloky, spawnování Wither Bosse v obydlených oblastech a pod.
Whitelist - nastavení, že jen hráči s danou přezdívkou se můžou připojit

Samozřejme pluginů je víc, nezahrnul jsem sem bezpečnostní pluginy a funkce pro údržbu serveru.
0

  • 3 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist