Mystiq.org - forum: 1.5.x - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 3 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1.5.x Server

#21 User is offline   Smoukjack 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 71
  • Joined: 23-January 10

Posted 14 April 2013 - 09:28 PM

no s tím úplným začátkem zas tak moc neouhlasím, jakože novej svět dobře, ale docela rád bych měl svůj sice obyčejnej, ale prostě můj baráček na další verzi též , ale jinak co sem koukal na to mcMMO tak to vypadá docela dobře a jakože docela bych to i zase začal hrát, akorát by to chtělo víc lidí věkový kategori 17+ a ne 16- :D sry ale s těma mladejma to fakt nejde :D tož moj názor
0

#22 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 14 April 2013 - 10:17 PM

a co přesně 16? :D to ti nevyhovuje? :D
k baráčku... můžeš se pokusit postavit novej a ještě lepší.. popřípadě ho zkopíruješ... :D
0

#23 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 14 April 2013 - 10:22 PM

Přesuny budov budou určitě,.... to byl vlastně důvod proč sem založil vlastní server,.... protože mě vadily neustály wipy. Já sem vždycky stavěl svoji roztomilou věžičku a postupně, pomalinku a neustále jsem ji vylešpoval.... a hrával jsem třeba tak 2x tejdně,... a málokdy jsem aspoň dostavil základy, než mi ji smazaly, nebo ji někdo rozboural. Proto jsem začal server, kde jsou "přísná" pravdila ohledně griefingu a možnost pokračovat ve "své hře/stavbě" po dělší dobu,....
Jednoduše pokud chcete začít hrát od začátku,... nemusíte si nic přesouvat.

Ale co bude v novém světě zatím můžeme pořád diskutovat,..... ještě to nějakou dobu potrvá než bude provozuschopná verze 1.6.

Co se týče 1.5.1..... jako jde to dobře,.... ale pomalu. Vzhledem k tomu, že s tím dělám i nový web, který budu mít konečně plně pod kontrolou (současný web původně vytvořil Destr), tak to trošku trvá. A abyste si nemysleli, že nic pořádně nedělám, tady vám můžu dát "ochutnávku jak by mohl vypadat 'nový' Mystiq.org" -> Odkaz
Jednoduchý a účelný...... časem přidám víc obrázků, které budou definovat danou kategorii, ale tohle je základ.

Osobně doufám, že se mi podaří zprovoznit 1.5.1 do dalšího víkendu.... ale bůh ví co bude,....
0

#24 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 14 April 2013 - 10:37 PM

Asuro, uděláš aspoň jen pro info tu anketu na tu novou mapu? :) díky
0

#25 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 15 April 2013 - 09:22 AM

Anketa mi přijde zbytečná..... protože ať by vyšla jakkoli, stejně s 1.5.1 novej svět neudělám,.... protože:
- pořád je dost místa kde stavět
- v novym světě by byli navíc maximálně v močálech čarodějnice, což je jediná věc která u nás zatim chybí
- vytvoření novýho světa by protáhlo spuštění verze 1.5.1 ještě víc....

Dál bych už rád s novym světem zkusil novej 'seed' pro vygenerování světa. Tenhle je celkem fajn pro MP server, protože je to z většiny pevnina a má blízko houbový ostrovy. Ale přece jenom už ho máme docela dlouho a tak bych rád zkusil změnu. A hledání novýho seedu bude zase celkem na dlouho,.... přece jenom vygenerování světa do nějaké 'větší' vzdálenosti, aby se člověk podíval jak vypadá, trvá celkem dlouho....
0

#26 User is offline   Smoukjack 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 71
  • Joined: 23-January 10

Posted 15 April 2013 - 07:44 PM

heh :D na generování sem expert :D
0

#27 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 15 April 2013 - 09:41 PM

Tak jestli se ti do toho chce, tak by to bylo super,...
- hodilo by se vygenerovat aspoň rádius 2000 bloků a udělat mapku
- svět by měl být tedy převážně pevnina
- nějaký houbový ostrov by byl fajn, ale ten dá se dodělat ručně
- na souřadnicích x:0 z:0 místo na spawn věžičku.... to je taková drobnost, kterou bych rád dodržel....

Pak bysme se mohli rozhodnout, zda bych měl udělat komplet mapku, jako máme teď tady: link
nebo to nechat neobjevený,....a nechat hráče ať si to prošmejdí sami....
0

#28 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 16 April 2013 - 12:28 PM

Můžu se jen zeptat jestli se to týká teď už 1.5.? Nebo se bavíte dopředu o 1.6... kdyby se jednalo o novou mapu na 1.5 tak by si všem udělal radost Asuro :P :D
0

#29 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 16 April 2013 - 03:24 PM

"všem třem hráčům co chodí na fórum"..... už jsem psal že s 1.5 nový svět nebude,.....
mám na mysli 1.6, to vydržíte, minecraft nikam neuteče......

Teď jsem dokonce vyšťoural aplikaci "Amidst", kam jen zadám seed na generování a ono mi to okamžitě vyplivne mapu (jen biomy) o jakýkoli velikosti a jsou tam i zobrazený vesničky a chrámy.
takže hledání seedu pro 1.6 bude teď mnohem jednodušší....
0

#30 User is offline   mareonCz 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 111
  • Joined: 08-April 13

Posted 16 April 2013 - 03:53 PM

Super, vypadá to, že se server přece jen dočká pořádného updatu.
Některé stavby na serveru jsou opravdu epický a byla by škoda o ně přijít, s přesunem bych rozhodně s ostatními pro.
Ten spawn v netheru není vůbec špatný nápad, mohl by být i jakousi propojkou mezi pozemky hráčů, protože momentálně je pohyb po mapě dosti omezen a takové "nádraží" by bylo určitě super.
Nevím jak bych to správně popsal, ale fungovalo by to stejně jako na serveru MindCrack.

Ukázkové video:
https://www.youtube....h?v=WbbfgaqrZpI

Nevím jestli by ostatní souhlasily, ale podle mě by to bylo skvělý řešení jak se k někomu rychle dostat.

Když jsi psal Asuro o té lepší propagaci serveru, tak o co přesněji by mělo jít?

This post has been edited by mareonCz: 16 April 2013 - 03:54 PM

0

#31 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 17 April 2013 - 05:36 PM

Představoval jsem si takový "úvodní videjko", kde by bylo jednoduše shrnutý.... o čem vlastně ten náš malej server vlastně je.

Stručně, že se snažíme o "základní" podobu minecraftu jen s drobným vylepšeními, které nijak "zásadně" nemění hru jako takovou.
Jsou zde některé funkce navíc jako 'Craftbook' (cedulky BRIDGE, LIFT, atd),..... základní ekonomika, finance a možnost vytvářet obchůdky,.... nebo teď nově mcMMO,.....
prostě funkce, které hráči můžou, ale NEMUSÍ využívat.

Důraz je brán na vytvoření přátelské komunity. Způsob přijímání hráčů je celkem unikántí a k tomu aby se k nám hráč vůbec dostal je třeba nějaká normální úroveň komunikace. Po přijetí si hráči (Patroni) můžou si na server přidat další 2 hráče, za které ale nesou odpovědnost. Samozřejmě, neni to neprůstřelný, ale i díky těm přihláškám zabanování hráče má trošku "vyšší" hodnotu, protože se hříšník jen tak nedostane zpátky na server.
Na serveru je samozřejmě možné zamykat pozemky, truhly, dvěře,... což je spíš taky taková prevence. Server se pravidelně zálohuje a spousta věcí lze dohledat a napáchané škody opravit.

Pak se možná zmínit i o tom, že při změně herního světa přesouváme pěkné stavby. Neboli, když někdo začnu budovat nějaký větší projekt, tak se nemusí bát, že ho ztratí s novou verzí serveru kdy přijde nový svět.

A pak trošku o tom jak vypadá začátek hraní na serveru,....dobrý by bylo zdůraznit mapu na webu,.... že je spawn, kde jsou serverový shopy na základní vybavení. Pak portály, které ze začátku usnadňují pohyb po světě,.... a pískovnu, oblast na těžbu písku, která se jednou za čas kompletně obnoví. Jinak si hráč teoreticky může na serveru dělat co chce, stačí když se bude držet takovýho univerzálního pravidla:
"Můžeš dělat, co chceš, ale nesmíš kazit hru ostatním hráčům"
Do téhle fráze se v podstatě vejde cokoli,... od griefování, nadávání, lagování serveru....i jakýkoli druh podvádění.

Nakonec možná přidat nějaké drobnosti:
- server funguje od 5.dubna 2011 (nedávno měl server 2. narozeniny, ...to mi nějak uniklo)
- server má VIP, ale neposkytuje žádné extra zvýhodňování nad ostatními hráči. Hodně usnadňuje pohyb po světech.
- Temple of Killjoy ][, unikátní oblast na zpestření hry. Lze tam jít jednou za 2 dny (konkrétně se truhly restartují za 1 den, 20 hodin)

A to by mohlo být asi tak všechno.... takový INTRO do serveru, co by bylo zvýrazněný na webu.
2

#32 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 17 April 2013 - 09:07 PM

Asuro, nějaký progress? :D jak to vypadá? stihneš to do víkendu.. sem celý nedočkavý na to mcMMO :D a zvědavý jestli se server opět zaplní :D
0

#33 User is offline   Angeelik 

  • Group: VIP
  • Posts: 138
  • Joined: 10-April 11

Posted 18 April 2013 - 12:32 AM

Čím dříve to bude, tím lépe, osobně mám několik lidí, kteří by měli zájem tu hrát :) jen čekají na zprovoznění serveru, samozřejmě se bude jednat o aktivní a do budoucna stálou populaci :o).
Co se spuštění týče, nešlo by psát do 1. Postu od Tebe , Asuro na kolik % tak zhruba jsi ?:)
0

#34 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 18 April 2013 - 01:34 PM

Tak už mám pocit, že bych to teoreticky mohl rozjet (zatim jen server, web ještě ne),... ale kdybych to dneska pustil a zejtra by začaly nějaký potíže, tak se k serveru nedostanu a celej den by se ty problémy stupňovaly... takže to začnu nahazovat až se zejtra vrátim z práce,....

Takže zejtra (pátek) kolem 19h s tim začnu,.... shodim server, udělám zálohy, nahraju novou verzi, atd....
když všechno pojede jak by mělo, tak do 20h by server měl fungovat.... ale né vždycky všechno funguje.

Aktuálního klienta připravim ještě dneska a zejtra od tý 19h by měl být ke stažení ze správy hráčů na webu.
Web samotnej aktualizuju až přes víkend.
0

#35 User is offline   Angeelik 

  • Group: VIP
  • Posts: 138
  • Joined: 10-April 11

Posted 18 April 2013 - 02:05 PM

*Yahoo*

ps: Zvládne už server plugin na statistiky ?:P
0

#36 User is offline   mareonCz 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 111
  • Joined: 08-April 13

Posted 18 April 2013 - 09:33 PM

Ehm...
Možná bude lepší počkat na tu 1.6 :D

http://mojang.com/20...d-new-launcher/

Podle dostupných informací by měla 1.6 vyjít přibližně v půlce května, záleží na tobě Asuro, jestli se pak budeš chtít patlat s pluginy znovu nebo ne.
0

#37 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 18 April 2013 - 10:38 PM

Sice vyjde 1,6, ale než bude stabilní verze tak bude konec května a než se udělaj pluginy tak po půlce června ;)
0

#38 User is offline   Smoukjack 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 71
  • Joined: 23-January 10

Posted 19 April 2013 - 07:00 PM

jo a udělal bys když tak zas ten generátor světa na to hleání seedu, já už sem to asi odstranil a tady na forku už sem to nějak nenašel , a on je zas určo nějakej ten generátor aby tam byli i ty čarodějnice atd...
0

#39 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 19 April 2013 - 08:37 PM

Teď to asi generovat nemá smysl, protože to v tý 1.6 stejně může vypadat jinak,.... ale tak něco zkoušet můžeš....

Našel jsem jinou aplikaci na minecraft,..... jmenuje se "Amidst" která během pár vteřin ze seedu vygeneruje biomovou mapu. plus zobrazí pozice vesnic, chrámů atd,.... takže to bude mnohem rychlejší než to generování světů a dělání mapy z nich. Aby ta aplikace fungovala, je třeba mít základní verzi minecraftu (neupravenou, bez módů).

Jinak server již běží na verzi 1-5-1
0

#40 User is offline   Smoukjack 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 71
  • Joined: 23-January 10

Posted 19 April 2013 - 10:30 PM

jj tenhle program znám používal sem to když sem hledal strongholdy na 1.0 :D pak sem objevil že to jde pomocí ender eye
0

  • 3 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist