Mystiq.org - forum: 1.4.x - Mystiq.org - forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1.4.x nový svět?

#1 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 08 December 2012 - 12:37 AM

Zdravím, chtěl sem se zeptat kdy proběhne update na 1.4 a jestli se bude dělat nová mapa nebo zůstane takhle....
0

#2 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 08 December 2012 - 04:56 AM

nová verze bude až se mi podaří zprovoznit stabilní verzi serveru se všemi funkcemi, které jsou zapotřebí
a nová mapa určitě nebude,... nové "drobnosti"(chaloupky čarodějnic do bažin) budu ručně přidávat do šoučasného světa.
0

#3 User is offline   Zblabunk 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 46
  • Joined: 04-January 12

Posted 18 December 2012 - 06:53 AM

Ahoj Asuro, vůbec na tebe nechci nějak tlačit....čistě jen ze zvědavosti a taky protože se těším...můžu vedět jak je na tom ta 1.4.?...Předem děkuji za odpověď.
0

#4 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 18 December 2012 - 09:42 AM

De to pomalu,.... hodně pomalu,....
jelikož ještě nebyla ani ohlášea stabilní revize pro 1.4 tak některé pluginy ani pro tu verzi nejsou správně nastavené. Hlavní opičárnou je to, že v poslední době dělali vývojáři v jádře trošku zásadnější změny, kterým se musí přizpůsobit i pluginy, poslední tavovou změnou je způsob jakym se chová na serveru sbírání předmětů nebo změna stavu jednotlivých bloků.

Jako, už by to taky rád měl v provozu, ale ty změny mi kolikrát dávaji zabrat s tim nastvením... Každopádně do práce du až v Lednu, takže se pokusim vytvořit nějakou záplatovanou verzi do víkendu a pokud to nebude dělat při testování větší problémy tak to ještě před Vánocema rozjedu.

Každopádně asi budu muset stanovit nějaký pravidlo ohledně spawnování WitherBosse, aby vám ho někdo nepostavil v domečku. A pravděpodobně vypnu aby ty jeho lebky co střílí neničili krajinu, jen způsobovali zranění.
4

#5 User is offline   Zblabunk 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 46
  • Joined: 04-January 12

Posted 18 December 2012 - 07:19 PM

Dobře dobře...jen tak dál :-) držim palce ať to všechno klapne.
0

#6 User is offline   Englor 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 196
  • Joined: 14-November 09

Posted 19 December 2012 - 10:32 AM

Taky na 1.4 čekám jak na smilování, checkuju bukkit forum každej den a pořád nic. Navíc teď ještě Možáng na poslední chvíli vytlačil 1.4.6, takže vydání RB bukkitu se zase oddálilo. Dangit!

K witherovi - co kdyby se mu vyhranila nějaká aréna a šel by spawnovat jenom tam nebo líp, vlastní svět, velikosti třeba jednoho biomu, kterej by se mohl klidně ničit těma jeho výbuchama. Takovej battleground.

A ještě jedna věc, jenom návrh, The End - že by se už přestal regenerovat, vejce jsou k prdu, chodí se tam stejně akorát na expy, tak bych tam vybudoval (klidně sám) veřejnou XP farmu, jako to maj na MindCracku.
0

#7 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 19 December 2012 - 11:48 AM

Proč všichni chtěj pořád stavět na něco farmy,... už se mě ptali jestli by si mohli postavit farmu v Endu, a pak tady byl i někdo kdo chtěl stavět farmu na golemy/železo.
Co s tim budete dělat...? Nahrabete si hromadu materiálu, zavřete je do truhly a pak vás to tady přestane bavit a zbyde po vás jen farma(což je většinou ošklivá stavba, postavená tak aby fungovala) a spousta zamčenejch truhliček s nasyslenym materiálem,....

Chápu že tady nejsou žádný extra funkce/pluginy,... jediná unikátnější zábava je Temple of Killjoy,.... ale stavět farmy mi prostě nepřijde jako něco pro co bych tenhle server dělal....
0

#8 User is offline   Zblabunk 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 46
  • Joined: 04-January 12

Posted 19 December 2012 - 03:13 PM

Souhlasím...vem si když je něco lehce dostupné, tak t rychle ztrácí svoji cenu...např. expy...najednou by každej měl přesně ten enchant co chce...a všechno expení by tím pádem ztratilo smysl..
0

#9 User is offline   Englor 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 196
  • Joined: 14-November 09

Posted 19 December 2012 - 03:23 PM

Něco takovýho jsem tušil, vim, že je nemáš rád :-), neměl jsem na mysli farmy na itemy jakýhokoliv druhu, ty taky nemusim a nestavim, ale ty expy si o to samy říkaj, v truhle mi čeká přes 20 dia nástrojů na opravu (většinou krumpáče), to spolkne minimálně 400 levelů, většina je jich zničená z mýho současnýho podzemního projektu a to mam hotovou tak čtvtinu. Na všech jsou 30 lvl enchanty, abych si urychlil nudný kopání. (zkoušel jsem i TNT, ale z nějakýho neznámýho důvodu se spawnuje málo mobů i při malym počtu hráčů online, a tak i s looting III swordem člověk vyrobí sotva 1 TNT za noc).
Bez farmy ze skeleton spawneru by mi enchování zabralo víc času jak samotný budování, takže XP farma prostě zkracuje čas přípravy a prodlužuje dobu, kdy můžu popustit uzdu kreativitě a zároveň enchanty urychlujou samotnou stavbu.
Plus na 1.4 přibyla kovadlina, pomocí který se dáj utratit další mraky levelů.

S tim hromaděním materiálu máš pravdu, ale lidi jsou prostě takový a každej má rád ten pocit "bohatství", když má v truhle několik stacků diamantů. Děláme to všichni. Naštěstí je svět MC tak velkej, že je dost pro každýho a stejně většina materiálu furt hnije v zemi. Prostě máš svoje zásoby a tak když dostaneš nápad, tak nemusíš jít nejdřív 10 hodin těžit, ale jenom hrábneš ve skladu do truhly.
S tim, že někdo přestane hrát a zůstanou po něm zamčený truhly s pokladem asi nic neuděláš, ale jak říkam, matroše je pořád dost pro všechny.

Podle mě je to prostě jasný, farmy šetří čas shánění materálu (jakýhokoliv) a tim pádem máš pak víc času na zábavnější věci. Farmy a pasti jsou součástí minecraftu snad už od narození Steava a jejich vymýšlení a realizace je jen další zábavná věc, co se v něm dá dělat, když teda pomineš z toho plynoucí profit ve formě itemů/expů.

Chtěl si vědět proč, tak proto :-) (teda aspoň tak to vidim já)

Jasně že dál přežijem na skeleton spawnerech, ale pořád z nich budou farmy (co taky s nima) a spawnery asi mazat nebudeš :-)

PS: recommended build je na světě, my o vlku a vlk za dveřma...
0

#10 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 20 December 2012 - 11:57 AM

To je opravdu geniální načasování..... včera vyšla stabilní verze serveru pro 1.4.5 a dneska vyšel MC 1.4.6 kde jsou i nový věci, který samozřejmě server 1.4.5 nerozezná,....to je vopičárna,....
0

#11 User is offline   Englor 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 196
  • Joined: 14-November 09

Posted 20 December 2012 - 12:18 PM

Tak 1.4.6 přeskočíme, beztak jsou to jenom vánoční kravinky a pár bugfixů.
0

#12 User is offline   Englor 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 196
  • Joined: 14-November 09

Posted 27 December 2012 - 02:35 PM

Jak to momentálně vypadá s updatem, jestli se můžu zeptat?
0

#13 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 27 December 2012 - 07:23 PM

Bohužel hlásím, že Vánoce mě drobet zmáhaj a lenost v souboji o nastavování nový verze serveru jasně vítězí,....
Právě teď co píšu tenhle příspěvek, tady sedím po celodenním záseku u filmů s vychlazenym Mochitem v tlapě a maximálně s náladou si zahrát Natural Selection 2....
Bych potřeboval trochu kopnout do zadku, abych začal něco dělat,...
0

#14 User is offline   Irendie Imangan 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 191
  • Joined: 30-August 10

Posted 27 December 2012 - 08:21 PM

Asuro a kdepak bydlíš? Že bych zašel/zajel tě do toho zadku kopnout... :)
0

#15 User is offline   ja.byt.kamarad 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 239
  • Joined: 28-December 11

Posted 28 December 2012 - 01:26 AM

Sice tu už nehraju protože skoro jediný co mě už baví je tekkit a nový verze znam spíš z videí a občas si zahraju na jiným serveru jen abych si to zkusil ale dovolím si do toho trochu kecnout,zrovna s přidáním kovadliny je to hrozná honba za xpama a člověk enchantne občas i takový věci že je to k ničemu a zase 30 lvlů chvilku trvá udělat a navíc kovadlina něco sežere taky,prostě ty expy jsou potřeba na víc věcí a když člověk chce třeba max. lvl silktouche s max. lvlem unbreakingu tak to nemá z dvou krumpáčů ale může jich třeba použít 5+ než dostane požadovaný výsledek... Takže ender farma se opravdu hodí.
0

#16 User is offline   Tiff 

  • Group: Hlavní Admin
  • Posts: 102
  • Joined: 08-October 08

Posted 01 January 2013 - 12:02 PM

nějaké novinky?

#17 User is offline   Englor 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 196
  • Joined: 14-November 09

Posted 02 January 2013 - 05:56 PM

Jop, novinky...
http://forum.mystiq....-2013-je-to-tu/

Spojení projektů gamers.cz a mystiq.org.

edit: ok, týká se to teda jenom WoW serverů, minecraft pojede beze změny, jestli jsem to dobře pochopil
0

#18 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 11 January 2013 - 03:25 PM

Zdravím.. chtěl bych se zeptat jak to tedy vypadá...
co jsem zjistil tak rozdíl mezi 1.4.6 a 1.4.7 skoro neni.. jen oprava pár věciček který se dají překousnout...
Už se nemůžu dočkat na tu 1.4.x... řekl bych že po přestupu Mystiq znova ožije :)

EDIT: ještě jedna otázka... bude se zvětšovat mapa nebo ne?

This post has been edited by Dandas: 11 January 2013 - 04:13 PM

0

#19 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 14 January 2013 - 01:50 PM

Ještě je tady pár věcí k řešení, kvůli tomu že WoW mystiqu se stěhuje jinam,....... je možný že bude jiný web,.... je možný že se budem stěhovat na jiný stroj (což by znamenalo pouze změnu IP)...... proto mi nová revize nějak nejde od ruky...

Zrovna včera už jsem myslel, že mám stabilní revizi, tak jsem na ní chvíli hrál a vypadalo to, že všechno funguje, jen server trošku lagne při změně času (po hlasování).... ale pak jsem zpětně zkontroloval log serveru a zjistil, že všechny cedulkový funkce [lift], [bridge] a podobné vyhazůjí celkem dlouhé chybové hlášky a drobátko ten log zahlcují....
Je pravda že jsem žádný problémy přímo ve hře nezaznamenal, ale serveru se to prostě nelíbí a kdyby to začalo padat a hráči začaly ztrácet věci, tak bych jim to pravděpodobně neměl z čeho nahradit,.... už jsem sice našel nějakou beta-opravu, ale ta prozměnu změnila komplet celý nastavení těhle funkcí.... a vzhledem k tomu že na nich běží celý Temple of Killjoy, tak mi to ještě bude trvat než to poladim....

A svět asi teď zvětšovat nebudu.... nezastavěnýho místa je tam ještě dost,....
1

#20 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 14 January 2013 - 04:13 PM

ok :(

Jenom ještě muj názor na ender farm.. já bych jí udělal spíš kvůli perlám a ne kvůli lvl.. ty perly využije asi každej...
2

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist