Mystiq.org - forum: Privátní sdílení maximální rychlostí... - Mystiq.org - forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Privátní sdílení maximální rychlostí... ...aniž by záleželo co máte za IP?

#1 User is offline   crash 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 520
  • Joined: 24-November 08

Posted 03 August 2009 - 11:47 AM

Well, dlouho sem hledal program na P2P sdílení dat (klient-klient, bez žádných serverů a pod) jen mezi kamarády.
Nápad byl FTP, ale vzhledem k tomu že sem jedinej z mála kdo má veřejnou IP tak ten nápad nebyl moc dobrej, a to nemluvim o tom že FTP nějakým způsobem omezuje maximální rychlost uploadu. Tedy, na torrentech ode mě lidi stahujou třeba i 1024kB/s ale přes FTP si to známej jede jen 200-300kB/s a při tom by mohl víc.
Takže jsem hledal nějaké intuitivní a pohodlné řešení bez omezení.

Nakonec sem našel program Alliance kterej je perfektní.
Funguje na principu pozvánek. Vytvoříte pozvánku, pošlete kód kamarádovi, ten ho zadá a připojí se. Vypadá to podobně jako ICQ, můžete si tam mezi sebou povídat, apod.
Další část je podobná DC++, kde si vyberete složky/soubory co chcete sdílet a pak už jen čekáte až se obsah nahashuje (doporučuju vypnout limit 3MB/s, jinak to budete hashovat docela dlouho :D). Po nahashování si může váš kamarád nebo všichni který jste pozvali stejně jako v DC++ prohlížet obsah nasdílených dat a rovnou stahovat.

Jak jsem řekl, perfektní program. Využívá to nejlepší z torrentů, DC++ a některých dalších protokolů.
Má pár chybek, řekl bych. Nelze přiřadit určitým lidem určitej obsah (všichni co jsou invajtnutí vidí co máte nasdíleno) a program nemá integrovaný omezovač rychlostí.
Sice to není taková chyba ale já to zde postrádám.
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

2 User(s) are reading this topic
0 members, 2 guests, 0 anonymous users


TOPlist