Mystiq.org - forum: tablet - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

tablet poradte

#21 User is offline   Zulldruid 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,277
  • Joined: 31-December 08

Posted 14 July 2012 - 04:06 PM

Píšu, protože co se tabletu týče, tak ipad hlavně kvuli OS je nejvyužitelnější...

Zaujal mě u konkurence např. Asus transofrmer co má i oddělitelnou klavesnici...ale ten co sem četl je totalně domrvenej kvuli tomu že má android...

A velký vliv na to, že pravě ipad je branej jako nejlepší je kvuli mnoštsví aplikací, které z tabletu dělají to co je, a zvyšují jeho využitelnost...a vzhledem k tomu že iOS je na trhu nejdele a je nejlepe placenej ve vývoji, tak má take jedoutolik apps oproti konkurenci

Já si nemyslim, že by byl apple takovej master, je to jen o tom že je tu nejdele a je v tom vývoji nejdál, kdyby byl první android, je ted on ten vymakanější...

A jinak k tomu prvnímu tematu, tablet nenahradí PC, ale muže nahradit notebook, ale jako u všeho musí clovek vedet, co od toho čeká, já třeba od notebooku nikdy nečekal nic jineho než jen Konzumaci obsahu i na cestách, a nikdy mi na notebooku nevyhovovalo hraní ani pracování, max psaní poznámek...a proto je pro mě tablet maximální nahrada, ale pokud má někdo notebook i k tomu k cemu já mam Stolní PC, hraní narocných her a prace v programech co jsou jen pro x86 OS... tak je jasné že mu tablet nenahradí ten notebook, taky mi tablet nenahradí stolnák

a taky záleží, jaký obor ten člověk dělá, třeba já dělám grafiku, která se na tabletu dá dělat bez problemu, jak vektor tak rastr, a ještě mohu kreslit stylusem...a na to je notebook pomalu horší, ale pro někoho kdo např. dělá video nebo 3D grafiku, tak na to zas je nejlepší stolní PC nebo výkoný notebook...

Je to 100 lidi 100 chutí, ale tablet rozhodně nění zbytečnost, ale jen pro někoho, pro mě je např zbytečnost notebook a tablet je nenahraditelná pomucka, stejně jako v hodně firmách...a zas pro některé odvětví je nenahraditelný notebook a tablet je jen na čtění...

Tablet je hlavně na konzumaci, na to není nic lepšího, ale pokud někdo spíše produkuje a nekonzumuje tak mu tablet bude spíše navíc než k užitku

a jen taková zaverecna zajímavost, na posledním veletrhu hight-tech blbustek byl predstaven nový druh dotykoveho displei co má zpětnou vazbu, tzn. když kliknete máte pocit že tam ta klavesa je, a když přejedete prstem pres čaru, nebo virtualní gamepad tak cítíte že tam je a vytváří i odpor...
0

#22 User is offline   Hillx 

  • Group: VIP
  • Posts: 602
  • Joined: 04-November 08

Posted 16 July 2012 - 12:55 PM

Tak už je ohlášená cena Nexusu 7. Takže moje rada zní: přes prázdniny šetři nebo si najdi brigádu a v září si kup za 6,5 Nexus 7.
0

#23 User is offline   Zulldruid 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,277
  • Joined: 31-December 08

Posted 16 July 2012 - 01:39 PM

za mě rada, pockej krapet dele na cenu Ipadu mini (sam sem na ni zvědav) případně co ten KindleFire od amazonu ten je prej dobrej a levnej...

A pokud je pravda co si mi psal že u vás doma máte už 3 Ipady tak by si s iOS měl nejsnažší začlenění
0

#24 User is offline   Hillx 

  • Group: VIP
  • Posts: 602
  • Joined: 04-November 08

Posted 16 July 2012 - 02:30 PM

O iPadu mini se teprve spekuluje, pokud vim, tak žádný oficiální info od Applu neni, takže by se taky třeba nemusel dočkat.
0

#25 User is offline   Zulldruid 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,277
  • Joined: 31-December 08

Posted 16 July 2012 - 04:20 PM

taky fakt, ale zatím o něm spekulují weby ktere nikdy nesklamali a už vyšel članek i v New york times, takže se očekává že to bude pravda, ovšem také se očekává že bude zaměřen až na vánoční trh..., podzimní bude mít na starost Iphone 5
0

#26 User is offline   ErRoR 

  • Group: VIP
  • Posts: 440
  • Joined: 02-July 08

Posted 16 July 2012 - 05:23 PM

View PostZulldruid, on 16 July 2012 - 04:20 PM, said:

taky fakt, ale zatím o něm spekulují weby ktere nikdy nesklamali a už vyšel članek i v New york times, takže se očekává že to bude pravda, ovšem také se očekává že bude zaměřen až na vánoční trh..., podzimní bude mít na starost Iphone 5


necitaj blbosti v NYT ako mini ipad, pretoze je to nerealne aby ho vydali este tento rok a racej zisti kedy sa ma zacat predavat iP5 na slovensku :) to ma zaujma viac, dufam ze to bude behom novembra :)
0

#27 User is offline   Zulldruid 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,277
  • Joined: 31-December 08

Posted 17 July 2012 - 12:15 PM

jinak ten nexus za ty peníze... furt nevím, ja moc tyhle male tablety nemusím, to mi příjdespíš jako vyhozene peníze, ale urco někdo raději menší tablet zaměrně...

každpodně jsem ted cetl nake recenze a koukal na nake preview tak reknu co si myslím...

+- Velikost je asi výhodná jak pro koho, já jsem zviklej na 9" a neměnil bych, a myslím že je větší displei lepší pro psaní, zase na film a hry stačí ten 7 (i když třeba hry typu Heroes, TTD, CaC Red alert by jsem na malem hrat nechtěl, ale akční a rpg hry jsou na tom asi pohodlnější) ale celkově když vím na co používám tablet tak by sem nemohl mít malej, musí každej vedet co čeká. Pokud jsi rikal že na poznámky, tak budeš asi zoufat na tom malem displei...
+- Cena, nevím kam by jsem jí zařadil, v porovnání s konkurencí v teto třídě je trochu vyší (ale take nabízí lepší výdrž, výkon i kapacitu), celkově cena okolo 6500 je v porovnání s cenou velkých tabletu poměrně vysoká, za mě je spíš negativní...

+ je menší tím je i skladnější, ale je poměrně tlustej
+ je to prý i když kus plastu tak kvalitní a pevný, a díky plastu lehoučký...
+ poměrně slušná výdrž, ale stale je menší než u velkého tabletu...
+ výkon, má to tegru 3 což je u android zařízení to nejlepší

- je to 7" ale širokouhlej takže jako u všech tabletu (kromě ipadu). Tzn. je to nudle která příjde hodně lidem nepoužitelná na výšku, na psaní a na praci je to dost nepohodlné, jediné + je na sledování filmů (což mi příjde málo)
- musím to sem za sebe napsat :-D pro mě je negativum androdi, když to vidim na těch videjích příjde mi to složité, ale to je už o tom kdo je na co zvyklej (sám si rikal že máš doma naka iOS tak víš jakej je rozdíl asi)
- moc nevím nemám ho, a v recenzích davali za "-" to co ja beru jako pozitivní, npř to že je s plastu...

za sebe bych do toho nešel, pokud bych opravdu netrval na malem tabletu, za 6500 seženeš Ipad z druhe ruky nebo si našetři 3,500 navíc a už máš na novej...

a omrknul bych jeste ten kindlefire, ikdyž ten bude asi slabej kvuli výkonu, je na trhu už nakej patek...

a nazavěr pokud si koupíš nexus :-D tak doufej že se do něk ubec dostaneš prej ma docela zajímavé balení :-d

0

#28 User is offline   Hillx 

  • Group: VIP
  • Posts: 602
  • Joined: 04-November 08

Posted 17 July 2012 - 12:42 PM

Propleskni se s těma tvejma plusama a mínusama. Vynechal si tam jeden dost podstatnej a to je cena. Hraješ si tu na objektivní pohled a pak vynecháš takovou zásadní věc.
3

#29 User is offline   Zulldruid 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,277
  • Joined: 31-December 08

Posted 17 July 2012 - 01:03 PM

napsal jsem že mě by to za tu cenu nestálo...

cena tedy je 6500 KC

Cena tabletu Kindlefire proti kteremu je tento nexus stavěn je 6000 KC

EDIT: je o 500 dražší než konkurence, ale má výkonější Tegru 3, vyší výdrž a kapacitu proto myslím že cena je vuči konkurenci sice vyší ale ne o tolik a proto se vyplatí nejvíce v kategorii 7"
Já nevím zda je cena + nebo -, to zaleží jak pro koho... pro mě je cena rozhodně negativum, a očekaval bych cenu okolo 4000, stím kolik stojí využitelnější 9" tablety...

v přepočtu ten tabllet i 4000 stojí, boužel po přičtení "ČR" je cena na 6500, a to už mi tak super nepřipadá
0

#30 User is offline   Mufinqua 

  • Group: VIP
  • Posts: 3,238
  • Joined: 27-August 09

Posted 17 July 2012 - 01:31 PM

Myslis tenhle Kindle fire?
http://tech.ihned.cz...edakci-ihned-cz

Pokud je to tenhle, tak podle recenze by do neho sel malokdo.
0

#31 User is offline   Zulldruid 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,277
  • Joined: 31-December 08

Posted 17 July 2012 - 01:37 PM

zřejmě to bude on, parametry sedí, a také sem jinej nenašel, a tohle sem četl, taky by mě nepřesvěčil, přitom často o něm píšou jako o nejlepším minitabletu, a ted když vyšel ten nexus tak se furt porovnává s tímto...

Ten nexus je rozhodně lepší, výkonem i fungováním, a cena není o tolik vyší
0

#32 User is offline   Hillx 

  • Group: VIP
  • Posts: 602
  • Joined: 04-November 08

Posted 17 July 2012 - 02:02 PM

Kindl Fire neni myšlenej jako klasickej tablet. Původem je čtečna knih, ale je trochu předělaná.
0

#33 User is offline   vitamin 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 880
  • Joined: 02-July 08

Posted 17 July 2012 - 03:46 PM

nexus 7 a kindle fire su tablety ktore su predavane skoro za vyrobne ceny. Google aj amazon rata s tym ze zarobi az na predaju obsahu cez ich vlastny obchod. Na rozdiel od ipadu mini existuju a daju sa kupit :)
Kupovat pouzitu elektroniku je vzdy risk. Hlavne ak ide a nieco take ako ipad kde je vsetko integrovane na zakladovej doske. Daco sa pokazi a zariadenie je neopravitelne.

Za 5k nema moc moznosti co si kupit. Bud tie aziske tablety na prvej stranke (vyzeraju pouzitelne), alebo si zohna 8GB verziu nexusu 7 zo zahranicia (stoji +- 5k KC) pripadne ten kindle fire...

edit: kindle fire je na dnesnu dobu uplny shit, takze sa noplati :)

This post has been edited by vitamin: 17 July 2012 - 04:23 PM

1

#34 User is offline   Zulldruid 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,277
  • Joined: 31-December 08

Posted 17 July 2012 - 04:36 PM

ano pokud pujdeš do toho maleho tabletu i pres jeho nevýhody je jasná volba ten nexus..
0

#35 User is offline   Mufinqua 

  • Group: VIP
  • Posts: 3,238
  • Joined: 27-August 09

Posted 27 July 2012 - 07:34 PM

Tedka jsem cetl v casopise o tomhle tabletu. Ackoliv se ve svete tabletu moc nevyznam, tak mi tenhle prisel celkem fajn a je i ve tvem cenovem rozhranni. Hodnotili ho na 85%, snizeno kvuli tomu, ze nema fotak a GPS.
1

#36 User is offline   vitamin 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 880
  • Joined: 02-July 08

Posted 27 July 2012 - 10:08 PM

Ten tablet ma male rozlisenie(hlavne vertikalne) a pomer stran sa blyzi k 16:9. Hlavna nevyhoda bude ale 1 jadrovy procesor. Ked uz si kupovat tablet, tak minimalne ARM dvojjadro s taktom aspon 1GHz.
0

  • 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist