Mystiq.org - forum: tablet - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

tablet poradte

#1 User is offline   omanek 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 363
  • Joined: 12-March 11

Posted 13 July 2012 - 02:49 PM

zdarec potrebuju poradit chci sikoupit tablet a mam asi 5000kc
poradte nejaky dobry tablet na net,filmy,muziku s nejakou slusnou pametí
prosím poradte
0

#2 User is offline   vitamin 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 880
  • Joined: 02-July 08

Posted 13 July 2012 - 02:53 PM

Pockaj na Nexus 7.

This post has been edited by vitamin: 13 July 2012 - 02:53 PM

0

#3 User is offline   Hillx 

  • Group: VIP
  • Posts: 602
  • Joined: 04-November 08

Posted 13 July 2012 - 03:31 PM

Na Nexus 7 nečekej, ten u nás bude za víc jak 5000.
0

#4 User is offline   omanek 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 363
  • Joined: 12-March 11

Posted 13 July 2012 - 03:34 PM

tak porad
0

#5 User is offline   Zulldruid 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,277
  • Joined: 31-December 08

Posted 13 July 2012 - 03:37 PM

jeste lepe pockej na Ipad mini, taky se má vejít do 5k, ale taky otazka jak s cenama zamavaj čeští prodejcí, bejt tebou kouknu po necom z druhe ruky, já mám ipad za 5500 s aukra, jeste v zaruce bez problemu...

jinak co se trhu tabletu týče tak v tehle cenove kategorii nic extra, a v cenove kategorii normální okolo 11k jasna volba ipad...

v te cenove relaci sem casto slišel o nakem Kindle... od amzazonu, nevím jak se to presne menuje ale je to brane jako nejlepší levnej tablet, ale rikam apple ma pravě v planu ovladnout i trh levnejch tabletu tim Ipadem mini, což bude jen zemenšenej kral tabletu, 7" a cena se predpokládá stejna jako u toho Kindlu a Nexusu, jinak co sme ted cetl tak ten nexux je sklamaní, a dost blbe prodeje...

EDIT:jetli chces prodávám svuj Ipad 16 GB s 3G, ale je prasklé sklo :-/ což nevadí, ale ubírá to na krase a oprava je okolo 1k...ale ja to stim mám už par měsícu, a je to videt jen když je vyplaj nebo je tam nake bíle pozadí, na barvach se to uplně strací (hry atd)

a chci za něj max 5k, stím prasklím, kdby nebyl prasklej tak za 6k...


EDIT: kindle fire se to menuje, je to malinkate ale, ty malé tablety mi prijdou docela k nicemu, nedá se na nich dělat dkoro nic pořádně, ideál je tech 9" co maj ale ty vyší cenove třídy...
0

#6 User is offline   Zezik 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 7
  • Joined: 21-December 09

Posted 13 July 2012 - 04:15 PM

Můžu doporučit Ainol Novo 7 Elf II nebo Aurora II (jedinej rozdíl je v displeji - Aurora II má lepší), je to dost výkonná mašinka. Koupit to můžeš třeba tady

http://www.nejtablet...o-7-elf-ii.html

a budeš to mít s dvouletou zárukou, jinak se to dá zhruba o 20% levněji koupit přímo z číny ale bez záruky.
0

#7 User is offline   Hillx 

  • Group: VIP
  • Posts: 602
  • Joined: 04-November 08

Posted 13 July 2012 - 04:27 PM

Já osobně nechápu smysl tabletů, ale chceš poradit, budiž, zkusim to.

  • První krok si udělal dobře - stanovil si cenu, ale za 5000 nečekej zázrak.
  • Druhej krok je rozhodnout se jestli chceš novej nebo použitej kus.
    Když budeš kupovat použitej, tak výrazně ušetříš, ale zase riskuje podvod atd.
  • Třetí krok je zvolit si velikost displeje v palcích. Pokud vim, tak hlavní 2 kategorie sou 7 a 10 palců.
  • Čtvrtej krok je platforma.
    V cenový kategorii 5000 se tu asi na 99% bavíme o Androidu. Takže si dej bacha, aby sis koupil tablet s Androidem 4.0, rozhodně ne 3.xx!
  • Pátej krok, ostatní požadavky.
    Píšeš hudba, filmy. Nevidim tam hry, takže nepotřbuješ high-end s Tegrou 3, takže bych ti doporučil takovej optiální HW pro Android 1GHz prosesor a 512MB RAM. Potom tam máš požadavej na velkou paměť. Nevim jak na tom tablety sou, ale pokud bude mít vnitřní pamět větší než 16/32GB, tak bych čekal cenu větší než 5000, takže hledej tablet se slotem na SD/MicroSD kartu a pak 32GB karta je investice cca 1500.


Zvaž tyhlety parametry, projeď si na netu katalogy tabletů a postuj, co se ti líbí a společně ti to tady zkritizujeme :) Snad sem ti aspoň trochu pomoch.
0

#8 User is offline   Zulldruid 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,277
  • Joined: 31-December 08

Posted 13 July 2012 - 04:37 PM

na Hudbu a film stačí nakěj v te cenove relaci, a s androidem, pokud chces i praci, grafiku, hry, kreslení, ruzne programování, upravy fotek, prostě všecko na co si vzpomeneš, tak to prostě uměj jen ty "drahe" 9" tablety, konkretně ipad, Android když je ten 4.++ tak se taky dá použít, v něčem i lepe, ale dost mu toho chybý...

za ty ceny nižší počítej s novým že bude jen 7" kde už tím odpadá veškerá prace a produktivita a bude to opravdu jen větší mobil na čtení, filmy a hudbu ze slušnější výdrží...

jak řikám já mam Ipada a stal mě 5,5, riskl sem to s aukra a sem naprosto spokojen, stačí si dolmuvit osobní předání a nemáš se čeho bát, ipad 1 je na aukru od 5k, ipad 2 od 7k, ipad 3 od 9k, ostaní značky neřeším, zatím žadna nenabízí nic co by se mohlo ipadu rovnat...

Jinak na otázku k čemu je Tablet, a budu konkretní, k čemu je Ipad, tak je k tomu aby si už nemusel používat notebook na 90% vecí na ktereho ted máš, a vydržel ti 10 hodin a ne 2... + nosíš to všecko jen v male platce velké jak sešit, lehounké bez kabelu a jinejch kravovin...

ikdyž se to nestane každému, tak třeba mě ipad nahradil Notebook... už zvažuji že ho rpodám protže sem he nezapl už pár týdnu, vždy stačí tabletík...
-3

#9 User is offline   vitamin 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 880
  • Joined: 02-July 08

Posted 13 July 2012 - 05:19 PM

Tie tablety co postol Zezik vyzeraju zaujimavo.
0

#10 User is offline   Hillx 

  • Group: VIP
  • Posts: 602
  • Joined: 04-November 08

Posted 13 July 2012 - 05:43 PM

Tablet mi má nahradit notebook?
K čemu já používám notebook:
Doma - zapařim si WoWko, CODko, koukám na filmy, čtu na netu, chatuju.
Ve škole - zápisky, programování (Visual Studio), kopírování souborů, čtu na netu, chatování.

Co z toho mi nahradí tablet? Veškerý psaní je na palici - dotkovej displej se nikdy nevyrovná klávesnici, koukání na filmy - určitě no - ntb si položim na židli vedle postele, lehnu si a koukám - tablet bych musel držet v ruce, ve škole bych byl bez ntb v <> - na tabletu se bude těžko programovat, no a poslední věc kopírování souborů - konektivita tabletů je oproti ntb pěkně na párek.

Tvůj argument, že tablet nahradí ntb z 90% bych viděl naprosto obráceně, že tablet je tak cca 10% ntb.

P.S. argument výdrž - můj ntb mi ve škole vydržel i 7,5 hodiny a navíc pro mě neni problém si vzít nabíječku a připojit se do zásuvky.
3

#11 User is offline   vitamin 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 880
  • Joined: 02-July 08

Posted 13 July 2012 - 05:50 PM

View PostZulldruid, on 03 March 2012 - 03:24 PM, said:

Mám Ipad 1, koupuil jsem ho na aukru za 6500 uplně novej, a je to to nejlepší co sem si kdy koupil,
...


View PostZulldruid, on 13 July 2012 - 03:37 PM, said:

..., já mám ipad za 5500 s aukra, jeste v zaruce bez problemu...


Tak kolko stal? :rolleyes:


Zulldruid je velmi spokojny uzivatl ipadu ale treba ho brat trochu z rezervou.
2

#12 User is offline   Flashlight 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 281
  • Joined: 28-September 11

Posted 13 July 2012 - 06:20 PM

Upřímně, za 5000 bych si tablet nekupoval. Za tu cenu budeš mít tablet spíše jako nevýkonou hračku, stačí ti obyčejnej notebook, co může být tvým největším kamarádem, jak již vypsal Hylix.
0

#13 User is offline   Zulldruid 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,277
  • Joined: 31-December 08

Posted 13 July 2012 - 06:31 PM

5500, to druhe je preklep, ale prodavam ho za stejjnou cenu protoze sem do nej dokoupil navigaci za 1900....
0

#14 User is offline   omanek 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 363
  • Joined: 12-March 11

Posted 13 July 2012 - 07:16 PM

no o tom pouzitem Ipadu bych uvazoval Zulldruid napis mi PM a mozna bysme se dohodli
tk netbook nechcu zda se mi to neprakticke takze chcutablet do skoly na poznamky atd
0

#15 User is offline   Zulldruid 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,277
  • Joined: 31-December 08

Posted 13 July 2012 - 07:44 PM

pravě v tom je síla tabletu, třeba pro školáka je to vec k ezaplacení, taky sem ho puvodně měl hlavně protže je to takovej vymykanej sešit, ale nakonec na něm dělám skoro všecko...
0

#16 User is offline   omanek 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 363
  • Joined: 12-March 11

Posted 13 July 2012 - 07:47 PM

jo taksa mi ozvi mozna bych koupil
0

#17 User is offline   Cactus_ 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,343
  • Joined: 05-April 09

Posted 14 July 2012 - 02:51 AM

View Postvitamin, on 13 July 2012 - 05:50 PM, said:

Zulldruid je velmi spokojny uzivatl ipadu ale treba ho brat trochu z rezervou.

Trošku? Dyť ten tu roznáší pomalu jenom bludy. Dokud to bylo jednou za měsíc, tak se prostě napsalo co píše za blbosti, ale teď když to tu roznáší pomalu každý den, tak si člověk tak akorát vždy povzdychne, dá si to mínusko a radši opustí topic. Alespoň je tak hodný, že lidem co ho neznají, nebo nemají přehled dává najevo svojí gramatikou, že by to nemusel být úplně důvěryhodný zdroj informací.
4

#18 User is offline   Hillx 

  • Group: VIP
  • Posts: 602
  • Joined: 04-November 08

Posted 14 July 2012 - 05:59 AM

View PostCactus_, on 14 July 2012 - 02:51 AM, said:

...

Sem rád, že nejsem sám, kdo to tak vidí. Občas mam chuť napsat mu, ať si na ty jablečný sračky co tu píše, koupí listový těsto a udělá si štrůdl.
4

#19 User is offline   Zulldruid 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,277
  • Joined: 31-December 08

Posted 14 July 2012 - 10:35 AM

Tak napiste vas nazor, rad si to prectu, o tablety se dost zajimam kazdej druhej den sem v elektru a zkousim ruzne znacky, cetl sem snad kazdou recenzi na kazdej tablet co vysel, a nemuzu hold za to ze co se tabletu tyce tak proste apple vede, kdyz se vam to tak nelibi tak vydejte vlastni tablet...

Ja tu pisu fakta a pokud myslite ze ne tak dejte dukaz... A co se vyuzivani tyce pisu to jako uzivatel, co to zarizeni ma a muzu o tom tak mluvit, vy ho ocividne nemate tak jak muzete vedet ze to jsou bludy, typicky odpurci tabletu... Chapu ze nechapete k cemu to je, ale to nepoznate dokud to nebudete mit... Taky sem puvodne nevedel k cemu to je, a nakonec je to hlavni zarizeni co pouzivam...
0

#20 User is offline   vitamin 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 880
  • Joined: 02-July 08

Posted 14 July 2012 - 03:39 PM

Tablet moze niekomu kompletne nahradit notebook alebo pc (napriklad ty), ale pre niekoho to moze byt len predrazena hracka (napriklad ja). Zalezi co robis na pc. Ja si neviem predstavit ze by som miesto mojej thinkpad klavesnice mal patlat po obrazovke, alebo mat len jednu aktivnu aplikaciu (plnohodnotny multitasking je super). Zatial su tie tabletove OS (iOS, android, win8 na arm vyzera podobne) dost obmedzne. Ak uz by som si mal kupit tablet, tak to bude konvertabilny tablet pc. Cize notebook ktori ma dotykovu obrazovku na otocnom klbe, plnohodnotny OS a vykonny x86 procesor (arm je zatial stale pomaly).

U teba je problem ze vsade kde mozes (aj tam kde netreba) pises ody na ipad.

This post has been edited by vitamin: 14 July 2012 - 04:03 PM

1

  • 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist