Mystiq.org - forum: Jak sestavit počítač - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 6 Pages +
  • « First
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Jak sestavit počítač

#61 User is offline   Xaverius 

  • Hlavní korektor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 945
  • Joined: 01-November 09

Posted 13 June 2012 - 01:04 PM

Tohle je můj topic! Můůůůůj! :P
0

#62 User is offline   Kefan 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 477
  • Joined: 12-August 08

Posted 13 June 2012 - 03:06 PM

mufinka +1 hezkyobrazek :-) a dal jsis i zalezet s nickama xD :-)
0

#63 User is offline   Xaverius 

  • Hlavní korektor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 945
  • Joined: 01-November 09

Posted 14 June 2012 - 07:57 AM

Btw, znáte někdo nějaký levnější obchod než TS Bohemia, který působí na Zlínsku? Jen tak si říkám, jestli nakupuju u nejvýhodnější společnosti :D.
0

#64 User is offline   Zulldruid 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,277
  • Joined: 31-December 08

Posted 14 June 2012 - 09:12 AM

No, cenama jsou dobrý, dobre zkušenosti snima nemám, kupoval jsem si tam myš za 1800, a když jsem ji rozbalil byla viditelně použitá, zapráčená, upatlana, ale prodávaná jako nové zboží.
0

#65 User is offline   Mufinqua 

  • Group: VIP
  • Posts: 3,238
  • Joined: 27-August 09

Posted 14 June 2012 - 10:14 AM

Tak ja si radsi priplatim za tu jistotu, ze budu mit vyrobek i pripadnou reklamaci v pohode. Proto nakupuju vyhradne v alfe.
V alze byvaji problemy s reklamaci, kamos tam cekal vic jak hodinu s grafarnou, pak mu rekli, ze ji znicil on a neni to chyba vyrobku, takze se reklamace nekonala. Buh vi jak tohle zjistili, asi jsou bohove.
0

#66 User is offline   Xaverius 

  • Hlavní korektor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 945
  • Joined: 01-November 09

Posted 14 June 2012 - 02:06 PM

View PostZulldruid, on 14 June 2012 - 09:12 AM, said:

No, cenama jsou dobrý, dobre zkušenosti snima nemám, kupoval jsem si tam myš za 1800, a když jsem ji rozbalil byla viditelně použitá, zapráčená, upatlana, ale prodávaná jako nové zboží.

Jo, dnes jsem se ptal spolužáků a že prý tam s tím mlátí jak kdyby to byly cihly. Takže se mrknu, co mají v Alfě.

View PostMufinqua, on 14 June 2012 - 10:14 AM, said:

...pak mu rekli, ze ji znicil on a neni to chyba vyrobku

:lol: :lol: :lol:
Co čekat od firmy, co má jako maskota zeleného zmrda :D.
0

#67 User is offline   Xaverius 

  • Hlavní korektor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 945
  • Joined: 01-November 09

Posted 24 June 2012 - 01:47 AM

Ha! Povedlo se mi sehnat ještě více peněz! Takže teď můžu směle zabrousit směr intel.

CPU: http://interlink.tsb...ge_d145042.html
Motherboard: http://interlink.tsb...3h_d144206.html
GPU: http://interlink.tsb...gi_d138084.html
RAM: http://interlink.tsb...gx_d143246.html
Chladič CPU: http://interlink.tsb...nt_d136895.html
Zdroj: http://interlink.tsb...eni_d95456.html


A taky potřebuju najít nějakou case, co:
* má bezpodmínečně zdroj nahoře
* nevyužívá 5,25 pozice na zapínání (aneb čudlíky pevně součástí přední strany) a má je zepředu aspoň čtyři. A minimálně jednu 3,5.
* plus by bylo i bezšroubové otvírání/uchycení mechanik, ale bez toho se asi obejdu :D
* A především, nesmí být hnusná.

Za takových 700-1000, pokud nemám přehnané požadavky. To s tím umístěním zdroje se blbě zjišťuje, takže se ptám, jestli někdo doma nemá něco, co by mi mohl doporučit.

EDIT:
Jo, a tohle repro nebo tohle repro?
0

#68 User is offline   Zulldruid 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,277
  • Joined: 31-December 08

Posted 24 June 2012 - 09:57 AM

1. (zacnu od nejhorsiho) Ten zdroj ti vyhodi do luftu rozvod elektriny v cele ulici, pocitas stim ?
2. Ted sem nemel cas to sledovat a jeste jsem nikde nevidel testy ivy brige proti sandy, ale sel bych bejt tebou do intel i5 2500, stoji stejne a je to zarucene delo.
3. Chladic muze bejt vzhledem k tomu ze nebudes taktovant a jde jen o ticho
4. Grafik bych bej tebou jeste podpporil nakou tou korunkou a koupil bych o 1000 drazsi ze stredni třídy. Ale to je jen muj typ co bych delal ja.

Protoze! Zaujalo ty vykone cpu, ale bude v pomerne levne desce ( ktera staci, protoze nebudes taktovat), k tomu chces dat zdroj kterej snad ani nema certifikaci a stoji jako 250w zdroje, to je proste bomba a ne zdroj. A jeste je skoda k nabusenemu cpu dat slabou grafiku, ve hrach tim vyuzijes tak polovinu potencialu toho PC, ale to se da v budoucnu dohnat :-)

A k te case, podivej se na cenovou kategorii od 700-1000 a vomrkni si sam co se ti libi, zdroj je uveden v popiskach, a za sebe bych doporucil kouknout na bedny coole master

Tak to je co bych k tomu poradil.
0

#69 User is offline   Kefan 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 477
  • Joined: 12-August 08

Posted 24 June 2012 - 01:30 PM

Xaverius z těch repro bych bral ty redstary.... už jen kvůli rozměrům... jinak nepočítej že z nich poleze něco krásně poslouchatelnýho.... a za cca 600 kč bude všechno bída :-)
0

#70 User is offline   Xaverius 

  • Hlavní korektor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 945
  • Joined: 01-November 09

Posted 24 June 2012 - 03:55 PM

No zdroj je tam napsaný jen jestli je a jaký, ale já potřebuju vědět, jestli je ve skříni umístěný nahoře nebo dole.
A když mi tenhle odpálí celou ulici (dobře sousedům tak), co bys mi teda navrhl?
(Btw, teď asi tři roky mám 400W za 700 Kč od HEDY a zatím nic nevybuchlo.)

Co se repráků týče, nepotřebuju nic krásně poslouchatelného, už proto beru 2.0 sestavu :D.
0

#71 User is offline   istwanek22 

  • Group: VIP
  • Posts: 175
  • Joined: 22-February 09

Posted 24 June 2012 - 04:10 PM

ten zdroj budes mit urcite dole, prece ten vetrak neflaknes nahoru a tim ho zabijes uplne..
0

#72 User is offline   Zulldruid 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,277
  • Joined: 31-December 08

Posted 24 June 2012 - 05:29 PM

U toho zdroje jde hlavne o certifikaci, ty necertifikovane ti nezarucuji ze dosathnou toho slibovaneho vykonu anikdy nevis kdy se ukaze strop a odpalis to, u certifikovanych ti rucej tim co dovedou a nemusis se obavat ze to ten zdroj neutahne, na tu tvou sestavu muze bejt i 400-450 ale koukni aby mel zakladni certifikaci, je to tam napsane vzdy ted nejsem doma a nemuzu to tu moc hledat, koukni na seassonic, to je zarucena zncka ( jejich mnohem vice ale ja pouzivam tuhle uz dlouho)
0

#73 User is offline   ErRoR 

  • Group: VIP
  • Posts: 440
  • Joined: 02-July 08

Posted 24 June 2012 - 06:27 PM

a proc ten zdroj chces hore ?

ja uz asi rok sledujem zdroj na svojom PC ktory je osadeny hore, ze jeho vetrak robi 3/4 hluku celeho PC. no a cim to asi bude ? asi tym ze tam ma senzor jaka teplota donho ide a ked nasava teply vzduch nad CPU tak asi zvysuje otacky.A teda docela rozmyslam ze kupim novu skrinu lebo toto je nejaka za 3stovky nic moc, a prave se zdrojem umiestnenym dole aby si vzduch papal pekne cerstvy zospodu ....

a ked som pozeral obrazky toho zdroja co si napisal, tak som videl ze nema vobec ziadny "kabel manažment", tj, obalene zvezky kablov a odopinanie niektorych uz vubec... ja osobne by som zdroj bez tohto nechcel ( jen pre ilustraciu hodim galeriu tohoto Chieftecu je to tam pekne videt http://www.czc.cz/ch...8t2&position=10 nemam snim vsak ziadne skusenosti tak jen pro ilustaciu)
0

#74 User is offline   Xaverius 

  • Hlavní korektor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 945
  • Joined: 01-November 09

Posted 24 June 2012 - 07:48 PM

View PostErRoR, on 24 June 2012 - 06:27 PM, said:

a proc ten zdroj chces hore ?

Poněvadž tam patří! :D
Pokud bude dole, tak sice bude mít vlastní okruh, ale s tím, jak mám umístěný počítač (na boční poličce stolu), by se k tomu budto žádný vzduch nedostal, nebo by se to solidně zacpalo prachem, pokud by byl filtr, tak by se ucpal ten a průtok by se snížil. Plus, to co by se vyfouklo vrchem by se postupným usazováním stejně dostalo dolů a kdyby to nespadlo přímo před výfuk, mohl by to znova nasát.
A grafika by to asi přitápěla seshora.
(V případě skříně s větrákem v přední straně kupodivu problém se zanesením moc nemám, poněvadž předek je asi 25-30 cm nad zemí, takže tam prach moc nejde, kdežto na to, na čem počítač stojí, tam jo.)

Když bude nahoře, bude vyfukovat jen to, co k němu přijde, že by měl moc teplého vzduchu, o to bych se nebál, poněvadž pod to mám v plánu vrazit další dva větráky (Hlučnost? Pche!), čistě pro případ, že by grafika topila moc a chladič CPU nechladil dost, ale to mám přehané obavy.

To jest můj náhled, který mi nevyvrátíte :P.

Odepínací kabely jsou sice cool hračka(kterou každý chce), ale v praxi můžu to, co mi zbyde, za něco zastrčit nebo svázat se zbytkem, aby to nezavazelo.

Našel jsem teda nějakou tu náhradu, buďto Seasonic nebo Fortron.
0

#75 User is offline   Zulldruid 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,277
  • Joined: 31-December 08

Posted 24 June 2012 - 08:56 PM

nevim ted zda je lepší certifikace 80 pluse nebo bronze 80 pluse, spíše brozne, tzn seassonic za kterej se mužu i zaručit že je kvalitní (aspon u mě je :-D)
0

#76 User is offline   Kefan 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 477
  • Joined: 12-August 08

Posted 24 June 2012 - 09:55 PM

View PostXaverius, on 24 June 2012 - 03:55 PM, said:


Co se repráků týče, nepotřebuju nic krásně poslouchatelného, už proto beru 2.0 sestavu :D.

A co by jsi chtěl?:D do cca 3k je nejlepší volba na hudbu 2.0... radši pořádný středy s výškama než zaniklý středy řezavé výšky a vše dodrbané duc duc krabičkou :-)
1

#77 User is offline   Maran 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 13
  • Joined: 06-July 08

Posted 25 June 2012 - 12:04 AM

Ahoj, ohledně zdroje, to by měl být poslední součástka na které budeš šetřit. Pokud koupíš nekvalitní, tak budeš mít malou účinnost a velkou spotřebu, takže ve výsledku to bude dražší, až ti přijde účet za elektřinu.

Když koupíš rozumný zdroj (např Corsair).

CPU i MB vypadá v pohodě, ale nepůjdou taktovat, to ale asi víš.

Ohledně grafika za tu cenu to jde, ale možná bych přitlačil na 560GTX. Jinak co zbytek sestavy? HDD? Mechanika? SSD?

A k skříni, dost doporučují Fractal design (je ale dražší). Ale klidně bych vzal levnější. Potom dokoupil pár větráčků s PWM. Zjisti si jestli ta deska je umí dobře ovládat - jestli má PWM konektory. Poté můžeš softwarově pomocí Speedfanu nastavit otáčky větráčků tak, že PC bude dost tiché.
0

#78 User is offline   Xaverius 

  • Hlavní korektor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 945
  • Joined: 01-November 09

Posted 25 June 2012 - 12:55 AM

View PostMaran, on 25 June 2012 - 12:04 AM, said:

CPU i MB vypadá v pohodě, ale nepůjdou taktovat, to ale asi víš.

Ohledně grafika za tu cenu to jde, ale možná bych přitlačil na 560GTX. Jinak co zbytek sestavy? HDD? Mechanika? SSD?

Taktovat nepotřebuju, to bych si koupil něco slabšího, oc jde dostat na tuhle úroveň. SSD nevedu, tohle je pořád low end/nízký mainstream sestava, takže je to pro ni drahý luxus :P.


Když se mě ptáte na ty ostatní součástky...
Excelová verze - wheee, tabulky! (z tolika tabů by jeblo mně i Mozille).
Není to úplně hotové, nad čím přemýšlím, to jsem vynechal. Klávesnice a myš, to jsou tak zhruba ceny za herní kusy, ale stejně to nejspíš dopadne tak, že koupím na místě něco kancelářského, pro mě to má stejný efekt :D. Tam se dá pár set ušetřit.

Hranice je 18k a tam se vlezu, nějaká ta deadline je u 18 300. Mějte na paměti, že skoro třetinu těch peněz mi slíbila mamka a ta má přístup "když ti tohle PC funguje, není třeba nové".
0

#79 User is offline   Zulldruid 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,277
  • Joined: 31-December 08

Posted 25 June 2012 - 01:50 AM

Co tohle ?

I5 2500 - Nabusene 4 jadro od i intelu + cooleremaster chladic
Gtx 560 ti - nabusena Nvidia grafika vyší třídy
8 gb ramky
Seassonic Certifikovany 500w zdroj
500 gb hdd
Pekna bedna se zdrojem nahore ( ale je tam spis aby zabrala misto muzes si najit jinou)
Dvd vypalovacka

A to cele za 17 800

A bude to velmy vykone herni a pracovni PC

Odkaz na komponenty zde... https://photos-6.dro.../Pc%2017500.jpg
0

#80 User is offline   Xaverius 

  • Hlavní korektor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 945
  • Joined: 01-November 09

Posted 25 June 2012 - 02:56 AM

View PostZulldruid, on 25 June 2012 - 01:50 AM, said:

Co tohle ?

To mi říká, že ses nepodíval na tu excelovou tabulku. Do těch 18k je to komplet, ne jen počítač :P.
0

  • 6 Pages +
  • « First
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist