Mystiq.org - forum: Jak sestavit počítač - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 6 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Jak sestavit počítač

#21 User is offline   Zulldruid 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,277
  • Joined: 31-December 08

Posted 30 May 2012 - 06:33 PM

hele, pokud pujdeš do AMD CPU, šel bych i do AMD grafiky, kvuli lepší kompatibilitě
0

#22 User is offline   Kefan 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 477
  • Joined: 12-August 08

Posted 30 May 2012 - 06:52 PM

Moje verze:

Case: case
Zdroj: zdroj
MB: má i USB3 zakl
CPU: solidní cena virtuálně 4 jádro i3
GPU: sorry ale do tý ceny nvidii nenarvu ati6750
RAM: 2x 2gb nebo nedej boze 2x 4gb má asi tak 2-5% výkonu navíc.. to nemá cenu dávat tudíž 4gb
HDD: 0,5TB

Cena 10 313 i s poštovným...

This post has been edited by Kefan: 30 May 2012 - 06:53 PM

1

#23 User is offline   Gum_Bob 

  • Group: Moderátor
  • Posts: 1,029
  • Joined: 01-August 08

Posted 30 May 2012 - 06:54 PM

tu kompatibilitu zmiňuješ z vlastní zkušenosti, nebo si jen myslíš, že AMD procesor + AMD grafika budou mít lepší výkon, protože je to oboje AMD? :)


osobně si nejsem vědom, že by byly nějaké problémy se souzněním ATI(AMD) + intel procesoru a nvidie + AMD procesoru, ale pokud o něčem takovém víš, rád se přiučím

#24 User is offline   knedlosak 

  • Daemonica Tester
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 686
  • Joined: 02-July 08

Posted 30 May 2012 - 08:26 PM

Samozřejmě, že je to jedno. To jsou jen takove pověry.

E: Ďábelský post. ]:->
2

#25 User is offline   Janyt 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,550
  • Joined: 01-July 08

Posted 31 May 2012 - 07:31 AM

pisu rychle, pac vim, ze umite rychle cist.. :D desku kazdopadne se 4 slotama na RAM :) priklanim se hodne ke gigabyte :)

Edit: takze bych to videl takhle:

cpu co jsem psal + boxovanej chladic BOHATE staci, ram taky muze byt, desku klidne tu co jsem vybral

zbejva:
disk
gk doladit
case + zdroj
0

#26 User is offline   rewew 

  • Group: VIP
  • Posts: 3,570
  • Joined: 03-November 08

Posted 31 May 2012 - 08:05 AM

i za 10ku v pohodě poskládáš PC, které ti BF3 utáhne. Kámoš si před 3 lety skládal, vyšlo ho to na 7,5k a utáhne na tom plynule a s full detaily úplně všechno. Je sice fakt, že jeho bratranec maká v nějakém skladě s PC komponenty a asi tam byla nějaká sleva (taky jsem od něj bral exterák a místo 2,5k jsem platil 1,5k :D), ale pochybuju, že nějaká velká
0

#27 User is offline   Tirael 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 142
  • Joined: 27-November 11

Posted 31 May 2012 - 08:50 AM

//OT: Jestli se ti tu můžu Xaveriusi přis*at do topicu, taky hledám něco nového do 20 000 cca ^^

EDIT: Něco herního, bednu a nabušenej vnitřek :D

This post has been edited by Tirael: 31 May 2012 - 09:38 AM

0

#28 User is offline   Kefan 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 477
  • Joined: 12-August 08

Posted 31 May 2012 - 09:35 AM

tak pridej jestli chces uplne vsechno nebo jestli neco mas, na co to chces

EDIT:
case (4 ventilatory, muzes si je prehazet 3 jsou podsviceny bohuzel...)
Zdroj (vysoka ucinnost)
MB
CPU (Ivy bridge - mensi spotreba mensi teplota...)
chladic (C2D 7500, 65W v nevetranej skrini udrzi na 40°C.. zde to bued stejne mozna i lepsi..)
gpu (dle mého nejlepsi mainstreamova grafika.. malo zere, vykonu dostatek..)
Ram
HDD (jednoplotnový disk, min soucastek mensi sance na zniceni, vysoka rychlost..)
Cirka 20 700

This post has been edited by Kefan: 31 May 2012 - 10:24 AM

0

#29 User is offline   Zulldruid 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,277
  • Joined: 31-December 08

Posted 31 May 2012 - 11:22 AM

Pisu to o tom amd+amd z vlastni zkusenosti, kdy sem k amd koupil udajne kompatibilni nvidii a mel jsem neskutecnou smrst modrych smrti, a kdyz sem tam dal jakoukoli amd grafiku, vse v poradku, takze i kdyz povera, ja uz ji verim :-d

Jinak ktomu co se tady pomalu rysuje, kefanova verze s intel i3 neni spatna ale vykon ma vysi phenom co sem psal ja a janyt

Dale souhlasim aby deska byla od dobreho vyrobce jako giga, asus, pokud ma bejt levna tak at aspon kvalitni, neni dobre tady setrit, grafiku, ramky vymenis kdykoliv ale desku ne

Setrit na ramkach, vetrani, case

Grafika od kefana je o malinko slabsi nez ta moje, a pokud nvidii sel bych az do tech drasich, levnou a vykonou grafiku od nvidie nesezenes, tam amd vede
0

#30 User is offline   DeniEL 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 530
  • Joined: 30-December 08

Posted 31 May 2012 - 11:24 AM

nNejvětší blbost si koupit cpu od amd a grafiku od nečeho jinýho. Rozhodně já bych si cokoliv od amd nic nekoupil. Amd bylo špičkou když se rozjížděli pentia dneska je intel uplně někde jinde v porovnání cena/výkon/spolehlivost jinak idealně jáká i3. Grafika od nVidie bohatě stačí jáká z levnější kategorie GT s 1GB paměti si dneska vystačíš bez problému. K tomu 2x2gb ram a měl by si mít slušnou mašinu do 10k která ti zvládne toho většinu. To co má jakou spolehlivost je lepší si sám přečíst recenze a podle toho se rozhodovat.
0

#31 User is offline   Janyt 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,550
  • Joined: 01-July 08

Posted 31 May 2012 - 11:41 AM

DaniEL jako pises tady o vykonu a misto 4 jadra od AMD das low i3 dvoujadro? gj teda. i3 2120 davame spis do kancelarskych pc :D
0

#32 User is offline   Kefan 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 477
  • Joined: 12-August 08

Posted 31 May 2012 - 11:56 AM

Janyte prosimte... nepis uz do zadnyho topicu o HW.. jestli davate do kancelarskejch kompu I3 tak to potes panbuh... chudak firma ktera si od tebe neco necha slozit... do kancelari staci v klidu celeron gxxx s polovicni cenou a na kancelar s luxus vykonem.. a to fakt neni poprvy co rikas kravinu...
jinak Zull zrovna na ty hry se mi zdá I3 lepší.
btw tj jen i3 2100 3.1ghz
i3 vs 965

This post has been edited by Kefan: 31 May 2012 - 12:01 PM

1

#33 User is offline   Cactus_ 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,343
  • Joined: 05-April 09

Posted 31 May 2012 - 12:22 PM

View PostZulldruid, on 31 May 2012 - 11:22 AM, said:

Pisu to o tom amd+amd z vlastni zkusenosti, kdy sem k amd koupil udajne kompatibilni nvidii a mel jsem neskutecnou smrst modrych smrti, a kdyz sem tam dal jakoukoli amd grafiku, vse v poradku, takze i kdyz povera, ja uz ji verim :-d

Za tohle můžou drtivou většinou ovladače základovky, grafiky, nebo jde o chybu v biosu. Něco jako nekompatibilita papírově kompatibilních komponent je v dnešní době většinou akorád chyba nějakého programátora a pokud se někdo obtěžuje reportnout chybu, tak to dřív, nebo později někdo opraví.
0

#34 User is offline   Jamik 

  • Group: Developer
  • Posts: 475
  • Joined: 12-June 11

Posted 31 May 2012 - 01:28 PM

A jakej ze je v dnesni dobe rozdil mezi 4 a 2 jadrama, kolik her ze to podporuje :-X..
Jinak par stovek MB pameti u grafiky sem, tam, taky se musite divat na propustnost a podobny. :huh:. A grafiku podle me vazne nema cenu kupovat prilis drahou, aby ti celkovy vykon nebrzdil processor.
0

#35 User is offline   DeniEL 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 530
  • Joined: 30-December 08

Posted 31 May 2012 - 01:42 PM

View PostJanyt, on 31 May 2012 - 11:41 AM, said:

DaniEL jako pises tady o vykonu a misto 4 jadra od AMD das low i3 dvoujadro? gj teda. i3 2120 davame spis do kancelarskych pc :D

Říkal do 10k a 4jádro je uplně zbytečný na dnešní nejnovější hry si vystačíš s dual corem. Herní PC vubec neni o procesoru a do kanceláří dáváte i3? To asi máte vysokej rozpočet firmy :D
0

#36 User is offline   Xaverius 

  • Hlavní korektor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 945
  • Joined: 01-November 09

Posted 31 May 2012 - 01:46 PM

View PostJamik, on 31 May 2012 - 01:28 PM, said:

A jakej ze je v dnesni dobe rozdil mezi 4 a 2 jadrama, kolik her ze to podporuje :-X..
A grafiku podle me vazne nema cenu kupovat prilis drahou, aby ti celkovy vykon nebrzdil processor.

To jedno i3 co tady někdo postnul má čtyři thready na dvou fyzických jádrech. To je teprv sviňárna. Kámoš má notebook s i5 nebo nějakým takovým čtyřjádrem a z těch osmi threadů jedou dva nebo tři, i když procesor celkově topí, že je to schopné přetížit se v klidovém stavu :D.

Malé OT: Jediný případ, kdy se zapojil i čtvrtý thread, bylo, když jsem tam měl zapnutý Skyrim na max a zběsile alt+taboval. A pak se to zahřálo na 95°C, vyplo a nešlo deset minut nahodit :D.

Jinak to s tou příliš výkonnou grafikou, co ji pak nestíhá procesor, to je pravda. Přesně to se stane, když dáte AH3450 k AMD 2500+ Bartonu :D.

Zatím mi nejhezčí přijde Janytova původní konfigurace
CPU: Phenom II 4xcore 965 3,4Ghz

GIGABYTE verze:
MB: http://interlink.tsb...s3_d145833.html
GFX: http://interlink.tsb...gi_d139314.html

ASUS verze:
MB: http://interlink.tsb...r3_d127176.html
GFX: http://interlink.tsb...a-_d133929.html

Mám jít do ASUSu, nebo do Gigabytu?

Ramky si myslím, že by úplně stačily 2x2... Taky jsem si všiml, že Intel má v téhle cenové kategorii nejen horší CPU, ale na příslušných deskách jen dva RAM sloty, takže AMD je zhruba o 1k cenově výhodnější :D.


...dospěl jsem k názoru, že Intel by možná vydržel výkonem delší dobu, ale když Barton zvládl skoro všechno od 2003 do 2011, tak tenhle procák taky vydrží devět let... A za devět let buďto už bude postapokalyptická budoucnost, nebo už budu vydělávat :D.
0

#37 User is offline   Tirael 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 142
  • Joined: 27-November 11

Posted 31 May 2012 - 02:00 PM

Už to mám :D
http://www.alza.cz/hp-z820-d323442.htm

Do mých 20 000 co třebas
http://www.alza.cz/l...420-d323872.htm
nebo
http://www.alza.cz/h...wer-d240816.htm
0

#38 User is offline   Gum_Bob 

  • Group: Moderátor
  • Posts: 1,029
  • Joined: 01-August 08

Posted 31 May 2012 - 02:28 PM

dnešní herní pc není o procesoru? ha-ha :D sry bro, ale vzhledem k vzrůstající tendenci konvertovat PS3 hry na PC a úplně srát na optimalizaci (jako to má v oblibě třeba rockstar) to už dlouho není pravda.

naposledy to byla pravda když vycházely první core 2 quady proti core 2 duo, tam nebylo o čem debatovat, Ečkové dua měly na jádro mnohem větší výkon než Qčka.

já osobně mám GTX 570, což máš druhý nejvýkonnější čip předchozí řady nvidií, ke všemu přetaktovaný, k tomu mám stařičké C2D E8400 a ikdyž ho mám stabilně na 4 GhZ, stejně mi věci jako LA Noire nebo GTA 4 prostě plynule nejedou, právě kvůli špatné optimalizaci. a pokud to tak dopadne i se zítra vycházejícím max paynem 3, tak se asi hodně naseru :D


btw, deniEL, ty jsi taky takový pytlík co určuje kvalitu grafiky podle velikosti pamětí co :D

#39 User is offline   Zulldruid 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,277
  • Joined: 31-December 08

Posted 31 May 2012 - 03:50 PM

ja při upgradu minulej rok, začal jen grafikou... měl jsem AMD phenom II 955 BE, 4gb ramky, ASUS desku, a koupil jsem k tomu HD 6870, která je na urovni GTX 560ti (podle testu)

Ale hry jako Battlefield 3, Batman 2, Crysis 2 ,se někdy tak nepříjemně propadly, až sem si rikal sakra co to je. Nejprve sem kartu reklamoval s doměním že je chyba u ní, podle testů to měla zmaknout.

Nakonec jsem si rekl že udělám i upgrade CPU, ikdyž muj phenom by podle "testu" neměl mít nake problemy. I když byl dost za intelem v praktických aplikacích, na hry prej CPU nemá mít vliv, a do ted takovej blabol čtu i na "profi" webech, jak do herní mašiny stačí i3.

Koupil jsem si tedy Asus desku a osadil Intel I5 2500k, a ejhle, nejen že hry přestaly mít propady FPS, ale ještě stabilně jedou o 10-15 FPS lepe, a to už je příjemnej rozdíl když mi BF3 nejde 20-35, ale 50 stablně...

CPU je zaklad, jak pro hry tak pro všecky činosti, pokud vím že budu chtít naročne hry, a naročne činosti, chce to i výkone CPU a to ted nabídne jedině Intel.

Do kancelářské mašiny nebo slabšího PC do domacnosti kde vím že mi hry stačí na střední detaily a sem smířen stím že to bude už jen horší, a třeba za rok už některe hry nepojedou hratelně, tak na to je AMD.

a Grafiku mužete mít treba GTX 690 v SLI ;)

Ja ted ještě dokoupil druhou HD 6870 do Crossfire, a jedu zatím všecko na ultra na 60 FPS, (víc není potřeba, žadnej monitro nevykreslí víc jak 60/75 FPS, pro ty jak se chvastaj že jim něco jede 100 FPS jak je to super, a smejou se ze mam jen 60 FPS, přitom rozdíl není možne vidět)

EDIT: Hlavně dneska je to jedno z druhym. Chcete výkonou grafiku ? Musíte mít výkone CPU co jí dokáže stíhat. Máte výkone CPU a GPU ? Musí bejt deska z dost dobrou propustností aby to stíhala i ona, a už je nařadě mít výkonej zdroj. Prostě, dneska se nevyplatí šetřit na GPU, CPU, zdroji a MB, ostaní věci vem čert. Ještě by jsem neriskoval moc levne HDD, není příjemne přijít o data.
0

#40 User is offline   Mufinqua 

  • Group: VIP
  • Posts: 3,238
  • Joined: 27-August 09

Posted 31 May 2012 - 04:20 PM

I5 2500K muzu doporucit! Ale stal by te polovinu rozpoctu :D :D
0

  • 6 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist