Mystiq.org - forum: Acer Extensa 5235 - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Acer Extensa 5235

#21 User is offline   Feenux 

  • Group: VIP
  • Posts: 657
  • Joined: 01-July 08

Posted 08 February 2012 - 11:37 PM

Ještě můžeš vyzkoušet něco z http://forum.mystiq....535#entry316535 , ale to ti asi taky moc nepomůže :)
0

#22 User is offline   Palec 

  • Group: VIP
  • Posts: 155
  • Joined: 25-October 08

Posted 08 February 2012 - 11:46 PM

Ak mas par eur (alebo ceskych korun) navyse tak si kup druhy 2GB modul RAMky (cca 10 Eur), zvysi ti to ramku na 4 GB (ak ovsem nemas 2x1GB vo vnutri) a prehod si Vistu na 7. Ak si zvyknuta hrat bez aira tak ho kludne vypni aj v 7. Ak mas notas iba na WoWko tak nepotrebujes novy, dolezita je RAMka, bo paradoxne u wowka zeru najviac addony. Vela malych suborov a caste nacitavanie. Nezda sa ale robi to aj bordel. No a Vista si sama o sebe zobere dost vela pamate.

Investovat do noveho NB len kvoli wowku sa fakt neoplati. Teda ak si neni NoLifer.
0

#23 User is offline   Cactus_ 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,343
  • Joined: 05-April 09

Posted 09 February 2012 - 12:02 AM

View PostHillx, on 08 February 2012 - 09:32 PM, said:

Krok číslo 1 - odinstaluj ten vir jménem Windows Vista. Dej tam 7 a uvidíš ten fofr.

Zkus hodnotit os podle něčeho jiného, než je uživatelské rozhraní. Visty jsou na této konfiguraci pravděpodobně rychlejší. To všeobecné nadávání na Visty, které se zrodilo při betaverzi Vist, která byla fakt nechutně pomalá mě vážně rozčiluje. Takova všeobecná ignorace toho, co uživatelé vidí a testy potvrzují se moc často nevidí. Než příště řeknete, že jsou Visty pomalé sračky, tak si projděte nějaké srovnávací testy. Visty jsou jenom ošklivé, ale ne pomalé. Jedna ovce řekne, že jsou Visty sux a bečí celé stádo...

View PostDestiny11, on 08 February 2012 - 09:36 PM, said:

Výhoda Win 7 - umí lépe hospodařit s výkonem hw, tudíž ve výsledku také více výkonu pro wowko (ale s menším efektem než u XP)

Win 7 umí hospodařit dobře především s vícejádrovými cpu. Toto má jedno jádro.

Jestli jsou pro win xp ovladače na veškerý hw, tak bych neváhal a dal tam win xp. Celkově to bude brzdit asi ta grafika, protože je fakt slabá. Nedoufal bych v něco lepšího, než 2-10 fps při minimálních detailech a nízkém rozlišení.
1

#24 User is offline   Hillx 

  • Group: VIP
  • Posts: 602
  • Joined: 04-November 08

Posted 09 February 2012 - 12:20 AM

View PostCactus_, on 09 February 2012 - 12:02 AM, said:

Jedna ovce řekne, že jsou Visty sux a bečí celé stádo...

Moje vlastní zkušenost je pro mě víc než 1000 testů v laboratorních podmínkách.
0

#25 User is offline   Valynisa 

  • Daemonica Tester
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 674
  • Joined: 19-January 09

Posted 09 February 2012 - 12:30 AM

View PostPalec, on 08 February 2012 - 11:46 PM, said:

Investovat do noveho NB len kvoli wowku sa fakt neoplati. Teda ak si neni NoLifer.

No tenhle notas byl puvodne zamysleny pouze na praci s internetem, wordem, excelem a ruznymi tabulkami, nepocitala jsem, ze bych na nem wowko vubec rozjela, navic jsem ho pouze "dostala" od skoly, jako ucebni pomucku. Predpokladam, ze asi ani nebude mit cenu ho po ukonceni studia odkupovat, a bude rovnou lepsi si na dalsi studium koupit novy, vykonnejsi, ktery aspon neco vydrzi (tahle hracka, co mam ted, bohuzel uz bez nabijecky nevydrzi ani pul hodiny - notebook mam necele 3 roky, minimalne zezacatku jsem se snazila ho nemit porad v napajeni, no pri wowku to bohuzel potreba je, takze tipuju, ze uz docela solidne odesla baterka, a bez zasuvky jsem takrka... v haji zelenem :) ).


For Cactus_: FPS pod 5 mi klesnou pouze kdyz maji warloci zaple pety a delaji jim kraviny s Blood Pactem atd., uz se preventivne vztekam kdyz vidim 2 a vice warlocku na raidu :lol: ale jinak se s tim relativne hrat da, behem fightu to moc nesleduju, plynule to neni, ale neni to jeste uplne nejhorsi, da se to vydrzet...
0

#26 User is offline   Cactus_ 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,343
  • Joined: 05-April 09

Posted 09 February 2012 - 02:06 AM

View PostHillx, on 09 February 2012 - 12:20 AM, said:

Moje vlastní zkušenost je pro mě víc než 1000 testů v laboratorních podmínkách.

Jn ty zkušenosti kdy někdo přeinstaluje neaktualizovaný stoletý systém plný crapwaru novým os a je pak unešený výkonem znám. Já po dvou letech na Vistách přešel na Win 7 a výkon a výdrž na baterie prakticky jak na starém systému. Ty tvoje laboratorní podmínky nejsou nic jiného, než čerstvě nainstalovaný systém a testování výkonu v benchmarcích a hrách. Nic objektivnějšího nevymyslíš a přitom to nejsou žádné laboratorní podmínky. Můj názor na win 7 je, že to vydali především z marketingových důvodů. Nevím jak dnes, ale v dobách, kdy jsem přešel na win 7 byl rozdíl mezi systémy na úrovni service packu. Jediné co v té době stálo za řeč bylo uživatelské rozhraní.

View PostValynisa, on 09 February 2012 - 12:30 AM, said:

For Cactus_: FPS pod 5 mi klesnou pouze kdyz maji warloci zaple pety a delaji jim kraviny s Blood Pactem atd., uz se preventivne vztekam kdyz vidim 2 a vice warlocku na raidu :lol: ale jinak se s tim relativne hrat da, behem fightu to moc nesleduju, plynule to neni, ale neni to jeste uplne nejhorsi, da se to vydrzet...

Co Sapphirion? xD Vím, že se to dá hrát i s málo fps. Měl ještě o celkem dost slabší stroj a pařil jsem pořád. :)
0

#27 User is offline   Necro 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,043
  • Joined: 01-July 08

Posted 09 February 2012 - 09:39 AM

View PostHillx, on 08 February 2012 - 11:06 PM, said:

Nechtěl si napsat, že neni zbytečná, když počítač stojí vytrvale na stole?

ani ne, když máš PC na stole, tak máš aspoň nějakou záruku, že do sání opravdu nasaješ vzduch a počítač uchladíš. Nemám problém s tím, že by procesor běžel dlouhou dobu na 100% a nějak proti tomu namítal. Já spíš narážel na to, že si kdejakej truhlík vezme počítač do postele, pomalu ho nezabalí do peřiny a pak se děj vůle boží. Nicméně je li zaprášené/zanesené větrání, tak pravda.. to už se asi ani na tom stole neuchladí
0

#28 User is offline   Hillx 

  • Group: VIP
  • Posts: 602
  • Joined: 04-November 08

Posted 09 February 2012 - 11:26 AM

View PostCactus_, on 09 February 2012 - 02:06 AM, said:

Jn ty zkušenosti kdy někdo přeinstaluje neaktualizovaný stoletý systém plný crapwaru novým os a je pak unešený výkonem znám.

To víš že jo, ty znáš mojí vlastní zkušenost ...
0

#29 User is offline   Palec 

  • Group: VIP
  • Posts: 155
  • Joined: 25-October 08

Posted 10 February 2012 - 03:58 PM

Chlapci a dievcata... To ako fakt?

Pracujem viac ako rok vo firme kde je jedna z cinnosti starostivost o HW a SW (a v kompoch sa hram od 11 rokov) na kompoch zakaznikov. Na starsie kompy ktore maju aspon 2 GB ramky ide ihned W7. To s tym XP neni ziadna vyhra, bo pre technicky nevzdelaneho cloveka su ovladace ako sibenica. Odide ovladac po 2 mesiacoch a instalacia (u nas vo firme) noveho zakaznika stoji 7 eur. Mozno sa na tom smejete ze kto si take daco da robit, alebo kde to zijem. No je pravda ze zakaznokov mame dost. Aj ked si to neuvedomite tak pre kazdeho to neni bezna vec.

Co sa tyka Visty. Osobne skusenosti, rovnaky pocitac, rovnaka doba pouzivania 7 a Visty. 7 z toho vysla o dost lepsie. Ano, mali cas na opravu a vypesenia. Tak preco to nevyuzit? Bo Vista je fak o cosi pomalsia v porovnani s 7.

Vydrz baterie. Prepacte ale :D ... Kazdy kto si mysli ze by mal byt notebook iba na baterke ked je plne nabita nevie co hovori. Baterie su stavane na pocet nabijacich ciklov. Zjednoduseny priklad: Nabijes notas, odpojis notas, minies baterku, nabijes notas ... atd. Ak to spravis 3-4 krat denne tak ti baterka vydrzi cca 1,5 roka pri pouzitelnej vydrzi. Je ale taktiez pravda ze baterka v NB sa sama vybija (ako kazda ina baterka). Aj ked mate na NB napisane "Ochrana proti zbytocnemu nabijaniu" (alebo tak nejako) a predajca vas o tom 100% presvedcil ze to tak je, tak to tak neni !!! Znamena to iba tolko ze vam baterku zacne nabijat na 95-90 % celkovej kapacity. Proste ju "neprebija". Ide o to ze aj ked je NB na nabijacke tak sa baterka vybija ale skodi jej to menej ako ked ju stale nabijas a vybijas. Pri takomto pouzivani ti baterka ma sancu vydrzat cca 2 roky. Ze je to malo? Jasne ze je to malo, co by to bola za firmu ktora by vyrobila baterku ktora vydrzi 10 rokov. :D Fungovanie baterky neni moc zlozite a staci trochu googlit.
0

#30 User is offline   Paeris 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,824
  • Joined: 02-July 08

Posted 24 April 2012 - 08:29 PM

View PostPalec, on 10 February 2012 - 03:58 PM, said:

Fungovanie baterky neni moc zlozite a staci trochu googlit.



To sice není ale fyzikální zákony pojem "baterie na skladování elektrického náboje" dost často upí... jenom když si člověk uvědomí jak velkou odpudivou sílu mezi sebou mají shodně nabité ionty a člověk se je snaží stlačit dohromady...

Občas se povede vylepšit kapacitu, povětšinou na úkor nabíjecích cyklů... a já osobně si myslím že to nikdy lepší nebude... ona se ani tak nezvýšila kapacita baterií jako se snížila spotřeba ostatního.
0

#31 User is offline   rewew 

  • Group: VIP
  • Posts: 3,570
  • Joined: 03-November 08

Posted 24 April 2012 - 09:47 PM

osobně na raidech praktikuju ve správci úloh zvýšit wowku prioritu, povypínat všechny sračky a vyhýbat se mumblu jako čert kříži :D
0

#32 User is offline   Janyt 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,550
  • Joined: 01-July 08

Posted 24 April 2012 - 10:39 PM

cpu na hovno, ram na hovno, visty na hovno, grafika na hovno.. herni hodnoceni, solitaire ano, miny ano. zbytek ne
Edit: dival jsem se ted na sajt aceru a kupodivu opet nejede web s driverama, takze jak tu mate dohady ohledne win7 atd, tak bych velmi brzdil, pac muzou byt drivery jen na visty a xp
0

#33 User is offline   Valynisa 

  • Daemonica Tester
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 674
  • Joined: 19-January 09

Posted 24 April 2012 - 11:25 PM

View Postrewew, on 24 April 2012 - 09:47 PM, said:

osobně na raidech praktikuju ve správci úloh zvýšit wowku prioritu, povypínat všechny sračky a vyhýbat se mumblu jako čert kříži :D

To už jsem vyřešila mazaně, vzhledem k tomu, že je na noťasu ještě totálně k ničemu zvukovka, a nebere mi to mikrák, takže mám zaplý mumble/vt na stolním PC a na notíku mám zaplé jen wowko :lol: S prioritama jsem si taky zkoušela hrát, ale nepoznala jsem rozdíl..

For Janyt: kdyby sis přečetl topic, tak bys viděl, že jsem psala že ten PC fakt není herní, je spíš pro kancl potřebu, a ptám se na radu, jestli by se nějakým záhadným způsobem nedala vyřešit otázka výkonu byť by to bylo třeba jen o 5 fps.
0

#34 User is offline   fateman 

  • Group: VIP
  • Posts: 90
  • Joined: 15-September 08

Posted 24 April 2012 - 11:31 PM

Kamarat riesil prehrievanie tak ze si do mraznicky daval na noc betonovy kvader na ktory potom ukladal notebook, vcelku mu to pomohlo:) ale na tom celerone musi byt trest podla mna otvorit par kariet v prehliadaci a pustena hudba v pozadi..

hocijaky i3 procak, zakladna externa grafika(integrovana Intel HD 3000 sice wowko zvladne, ale na pomerne nizkych detailoch, staci par addonov a fpska mas pod 15 jedna radost) a 4GB Ram a mas pokoj na 5 rokov ak to chces len na wowko a skolu. alebo pockaj na Ivy Bridge procaky a tam ti ta integrovana grafika HD 4000 bude stacit bohate.


0

  • 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist