Mystiq.org - forum: Acer Extensa 5235 - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Acer Extensa 5235

#1 User is offline   Valynisa 

  • Daemonica Tester
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 674
  • Joined: 19-January 09

Posted 08 February 2012 - 09:07 PM

Zdravím,

máte někdo zkušenosti s tímhle notebookem a hrami na něm?
Procesor: Intel Celeron 900 @ 2.20 GHz
RAM: 2 GB
GK: integrovaná Mobile Intel 4 Series Express Chipset Family
OS: Windows Vista (u wowka vypínám v ovládacích panelech Aero které žere celkem dost paměti, takže víceméně 98-like skin.)

Osobně jsem jeho vlastníkem, a u wowka docela trpím (všechny detaily kromě Texture Resolution a Player Textures mám na úplném minimu, zaplé akorát Projected Textures, abych viděla třeba efekt u Consecration na zemi.), jiné novější hry se ani nesnažím rozjet. Nějaké nápady, jak by se dal aspoň o něco zvýšit výkon, abych při raidech neměla 8 fps a méně? A prosím neradit, ať si koupím nový noťas, aspoň něco konstruktivního (pokud s tím vůbec půjde něco dělat). :D

Předem dík.
1

#2 User is offline   ipaul 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,106
  • Joined: 03-July 08

Posted 08 February 2012 - 09:30 PM

s tímhle ti nikdo nepomůže... jen plná kešeňa :-)
0

#3 User is offline   Sheleronk 

  • Group: WW Moderátor
  • Posts: 1,005
  • Joined: 04-February 10

Posted 08 February 2012 - 09:31 PM

XPčka na to :) .. hraju na trochu lepší sestavě, ale taky nic moc :D jedině mě napadá program Game PreLauncher kterej před startem hry povypíná všechny blbosti co nejsou nezbytný pro chod hry, takže to jde plynuleji.
0

#4 User is offline   Hillx 

  • Group: VIP
  • Posts: 602
  • Joined: 04-November 08

Posted 08 February 2012 - 09:32 PM

Krok číslo 1 - odinstaluj ten vir jménem Windows Vista. Dej tam 7 a uvidíš ten fofr.
0

#5 User is offline   Valynisa 

  • Daemonica Tester
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 674
  • Joined: 19-January 09

Posted 08 February 2012 - 09:35 PM

No to jste mě před moc hezké dilema nepostavili :D jeden radí XP, druhý sedmičky... No nevím, slyšela jsem, že u sedmiček je potřeba aspoň o něco výkonnější stroj jinak ti všechno sežerou, takže bych spíš vybrala XPčka...

Obyčejná chladící podložka by to aspoň o něco spravit nemohla? Noťas se dost často přehřívá, já to řeším tak, že pod něj hodím dvě knížky a chladící pytlíček s gelem, ale nic moc, takové provizorní řešení... :D
0

#6 User is offline   Destiny11 

  • Group: VIP
  • Posts: 196
  • Joined: 26-December 09

Posted 08 February 2012 - 09:36 PM

Změň operační systém. Buď XPéčka, nebo Sedmičky. V každém případě nezůstávej na Vistách, to je opravdu špatná volba.

Výhoda XP - opravdu malé nároky na hardware - tj. více výkonu pro wowko


Výhoda Win 7 - umí lépe hospodařit s výkonem hw, tudíž ve výsledku také více výkonu pro wowko (ale s menším efektem než u XP)



Jinak také existují různé 'game-boostery' apod. Nedoporučuju, výsledky jsou dost pochybné.



Nebo taky můžeš zkusit přetaktování... Což ale u NB silně nedoporučuju!
0

#7 User is offline   Destiny11 

  • Group: VIP
  • Posts: 196
  • Joined: 26-December 09

Posted 08 February 2012 - 09:38 PM

View PostValynisa, on 08 February 2012 - 09:35 PM, said:

...dost často přehřívá, já to řeším tak, že pod něj hodím dvě knížky a chladící pytlíček s gelem, ale nic moc, takové provizorní řešení... :D

Přehřívá se Ti, protože hraješ wowko :lol: S takovou bych raději investoval pár tisíc do stolního (i použitého) pc/komponent, páč pokud ho často necháváš přehřívat a nic s tím neděláš, tak Ti bude NB pomalu odcházet. :-)
0

#8 User is offline   Valynisa 

  • Daemonica Tester
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 674
  • Joined: 19-January 09

Posted 08 February 2012 - 09:41 PM

View PostDestiny11, on 08 February 2012 - 09:38 PM, said:

Přehřívá se Ti, protože hraješ wowko :lol: S takovou bych raději investoval pár tisíc do stolního (i použitého) pc/komponent, páč pokud ho často necháváš přehřívat a nic s tím neděláš, tak Ti bude NB pomalu odcházet. :-)


Tak to, že to je kvůli WoWku je mi víceméně jasný, v různých recenzích jsem se dočetla, že tohle je noťásek leda tak na kancelářské potřeby, ale že zvládne obstojně i nějaké starší hry (wowko asi vyjímaje :D ). Nevím, chlazení na něm stojí docela za prd, a je hlučný jako prase, má to jeden větrák na straně a tuším že i nějaký pasivní chladiče. Ta chladící podložka by teda vážně nebyla dobrý nápad?

Kdybych chtěla investovat do svého 10-ti letého stolního PC, na kterém se WoTLK ani neopovážím rozjet (páč je na tom s HW komponenty ještě hůř než NB) tak by mě možná i vyšel levněji celkově nový NB...
0

#9 User is offline   Destiny11 

  • Group: VIP
  • Posts: 196
  • Joined: 26-December 09

Posted 08 February 2012 - 09:50 PM

View PostValynisa, on 08 February 2012 - 09:41 PM, said:

....Kdybych chtěla investovat do svého 10-ti letého stolního PC, na kterém se WoTLK ani neopovážím rozjet (páč je na tom s HW komponenty ještě hůř než NB) tak by mě možná i vyšel levněji celkově nový NB...


Psal jsem použitých komponent...:-) A pokud už nějaký desktop máš, tak máš aspoň základ, čili nemusíš kupovat všechno... Teď jsem zběžně zkouknul Aukro a s přehledem bych dokázal udělat velmi slušný (plynulé wow na střední detaily) upgrade (cpu,mb,ram,gpu) do tři tisíc, což mi přijde docela vzdáleno ceně nového NB, ne? :-) Když víš, co koupit a jak neprohloupit, tak klidně seženeš použité kompenty, které vydrží mnohem déle, než chudák přehřívající se NB...
0

#10 User is offline   Valynisa 

  • Daemonica Tester
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 674
  • Joined: 19-January 09

Posted 08 February 2012 - 09:54 PM

View PostDestiny11, on 08 February 2012 - 09:50 PM, said:

Teď jsem zběžně zkouknul Aukro a s přehledem bych dokázal udělat velmi slušný (plynulé wow na střední detaily) upgrade (cpu,mb,ram,gpu) do tři tisíc, což mi přijde docela vzdáleno ceně nového NB, ne? :-) Když víš, co koupit a jak neprohloupit, tak klidně seženeš použité kompenty, které vydrží mnohem déle, než chudák přehřívající se NB...


To je hodně slušná cena, to bych i byla ochotná si konečně něco ušetřit :D . Nu ale k věci, u starého PC bych si mohla nechat leda tak monitor, klávesnici, myš, zvukovou a síťovou kartu, takže ty nejdražší věci by stále zbývaly :D . Základovku jsem sice nedávno musela vyměnit, ale nevím jak to tam je se sloty, aby se tam popřípadě dal zapojit nový procesor, GK, a podobně... Zas takový koumák skrz PC opravdu nejsem :(
0

#11 User is offline   Necro 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,043
  • Joined: 01-July 08

Posted 08 February 2012 - 09:58 PM

k dotazu na začátku - nijak.. Intel grafika je prostě katastrofa, sám s ní trpím už dlouhá léta a docela si teď za to nadávám, že jsem naletěl prodejci, jak moc je tahle rádoby grafická karta dobrá na CADy a podobné aktiva. Kdysi mi tu na ní někdo namítl, že je dobrá tak akorát na excel.. no měl pravdu. Nový ntb, to jediné doporučím, dnes i za 10 000,- seženeš výkoný stroj, minimálně na to wowko výkonný dost. Teda pouze za předpokladu, že už konečně někdo nevymyslel externí grafickou kartu, která by šla zapojit do USB podobně jako externí disky.. ale to je asi momentálně utopie.. takže bohužel, znovu a lépe a hlavně se do budoucna vyvaruj jakékoliv Intel grafiky! Případné pravdoláskaře, co by ti ho výhodně nabízeli s nim umlať po hlavě.

Jinak další důvod, proč nebrat Intel, jsou ovladače, bohužel tak jako mnohdy platí, že čím novější, tim víc naprd, tak to samé i v tomto případě. Například taková Mafia se s původními ovladači dala hrát poměrně dobře, s novějšími se dostavilo sekání a při nejnovějších se bortí grafika, nevykreslují se textury, případně sebou vzájemně problikávají (samozřejmě při mizerném výkonu). Takže ještě jednou - Intel NE!
0

#12 User is offline   Valynisa 

  • Daemonica Tester
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 674
  • Joined: 19-January 09

Posted 08 February 2012 - 10:06 PM

Poslední verzi ovladačů u GK mám z 25.8.2010. :lol: Tak si říkám, jestli má vůbec cenu to aktualizovat, když čtu to, co píšeš.

Nicméně zatím dík všem za rady, kdyby se sem nááhodou dostal Zulldruid, jeho rady bych ocenila taky :-D
0

#13 User is offline   Hillx 

  • Group: VIP
  • Posts: 602
  • Joined: 04-November 08

Posted 08 February 2012 - 10:22 PM

Ohledně volby XP vs 7 - řek bych, že bude problém ty XP rozběhnout kuli ovladačům.
0

#14 User is offline   Zulldruid 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,277
  • Joined: 31-December 08

Posted 08 February 2012 - 10:33 PM

Jen by jsem rad podotkl k tem tipu nainstalovat win 7, ty umeji lepe hospodarit s HW, pokud ale je ubec naky HW k hospodareni k dispozici, u takto low sestavy bude win 7 spise pritez, z vlastni zkusenosti
0

#15 User is offline   Valynisa 

  • Daemonica Tester
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 674
  • Joined: 19-January 09

Posted 08 February 2012 - 10:36 PM

Takže ještě jednou se zeptám, chladící podložka by teda byla naprosto zbytečná investice?
0

#16 User is offline   dubfx 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 49
  • Joined: 23-January 12

Posted 08 February 2012 - 10:54 PM

Akoze tiez si myslim ze win 7 tomu nepomoze tie xpcka urcite ale necakaj ziaden zazrak skor si vypni recount az ho pouzivas alebo hocijaky addon co pouziva combat log. :)
0

#17 User is offline   Necro 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,043
  • Joined: 01-July 08

Posted 08 February 2012 - 11:03 PM

chladící podložka je zbytečná jen tehdy, stojí li ti počítač vytrvale na stole.. do postele dobré, ale ne na výšení výkonu.. bohužel
0

#18 User is offline   Hillx 

  • Group: VIP
  • Posts: 602
  • Joined: 04-November 08

Posted 08 February 2012 - 11:06 PM

View PostNecro, on 08 February 2012 - 11:03 PM, said:

chladící podložka je zbytečná jen tehdy, stojí li ti počítač vytrvale na stole..

Nechtěl si napsat, že neni zbytečná, když počítač stojí vytrvale na stole?

Já jí mam, ale že by to zvýšilo výkon .. to asi ne. Je to prostě o tom, že mužeš mít zapnutej komp celej den a nepřehřeje se.
0

#19 User is offline   Valynisa 

  • Daemonica Tester
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 674
  • Joined: 19-January 09

Posted 08 February 2012 - 11:10 PM

View Postdubfx, on 08 February 2012 - 10:54 PM, said:

Akoze tiez si myslim ze win 7 tomu nepomoze tie xpcka urcite ale necakaj ziaden zazrak skor si vypni recount az ho pouzivas alebo hocijaky addon co pouziva combat log. :)

Recount nepoužívám už od TBC, a když si zapnu Skadu, která taky tahá data z combat logu tak skoro nepoznám rozdíl...

Nu takže z vašich rad jsem se ujistila, že opravdu asi budu muset zainvestovat do novýho stroje, doufala jsem, že s tím něco třeba půjde provést ale asi bohužel :\ dík všem.
0

#20 User is offline   Hillx 

  • Group: VIP
  • Posts: 602
  • Joined: 04-November 08

Posted 08 February 2012 - 11:31 PM

View PostValynisa, on 08 February 2012 - 11:10 PM, said:

...asi budu muset zainvestovat do novýho stroje...

Zkus tu změnu OS než investuješ.
0

  • 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist