Mystiq.org - forum: Co s MobTrapama - Mystiq.org - forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Co s MobTrapama aneb, návrh řešení problému spawnování mobů....

#1 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 15 January 2012 - 02:51 AM

Takže poslední dobou se prozměnu objevil problém se spawnováním mobů,... ať se to hráčům bude líbit nebo ne, dělají to ty šílený pasti na monstra.

Napřed se o tom trošku rozpovídám, co si myslim o týhle "modě". Je pravdou že když jsem začínal s minecraftem a přišly do módy různý mechanismy, tak mě taky bavilo dělat MobTrapy, ale pak jsem z toho vyrost a uvědomil si že je to strašnej nesmysl. Vemte si co vlastně děláte,... naplníte si hromadu truhel věcma, který nemáte šanci využít, nebo to prodáte serveru a pak jen koukáte na svůj přeplněnej účet a jste tak maximálně mrzutý že už si nemáte co koupit, když už vlastně všechno máte...

Vemte si vojáka, který má proti sobě jednoho nepřítele, ale tráví hodiny přípravou 20ti kulometů, pak jednou vystřelí, nepřítel je mrtvej, mise splněna a může jít domů,... /konec metafory

Další vopičárnou je to, že tyhle pasti jsou většinou jen hnusný díry, nebo kamenný krychle. Je to splácaný na rychlo jen aby to fungovalo. A je to prostě něco,... co maj všichni a všude na všech serverech,.... je to jako mor,... Napadlo z vás někoho udělat třeba z mobspawneru místo farmy, třeba takovou malou PVE arénku jako bejvávala na starym serveru pod spawnem,..? Něco prostě pro zábavu, co vypadá pěkně a co můžou využít všichni,...?

Mě přijde jako všichni, kdo tohle postavili mi říkali: "Hele vole já si tady postavim krychli, je to přece minecraft vole. Nakempim si mraky věcí a expů vole. Naplnim si truhly krávovinama. To že se ostatním nespawnujou moby mě nezajímá. Já tady mám mobů dost. Ať si ostatní přijdou, já je tam možná na chvilku pustim (za poplatek)..."... a tak všelijak podobně,....


Bohužel jsem si vědom že úplnýho zrušení nikdy nedocílim, hráči z toho ještě nevyrostli, a nemůžou bez toho žít(hrát). Existuje i plugin, který kontroluje jak mob zemřel a podle toho z něj něco vypadne, neboli všechny pasti by přestali produkovat předměty, ale moby by tam byli pořád a lagovalo by to server ještě víc... Vyzkoušel jsem hromady pluginů na spawnování monster, ale bohužel bez valného výsledku,.....

Takže zatim jediným "řešením" je hráče trochu usměrnit a holt vymyslet další omezení, a to sice tyto:

1) MobTrapy by měli být vypínatelný, zapnou se POUZE pokud ji bude nějaký hráč využívat!!!
neboli tlačítko, spousta redstone obvodů a dýně, které osvětlí celou oblast, takže se tam přestanou spawnovat monstra

2) MobTrapy které jsou nad zemí, budou nějak vypadat!
neboli si ty krychle nějak vylepšíte, když už chce mít tuto vopičárnu tak ať se má k světu

doporučení:

Zkuste je udělat pro všechny,... k čemu je na multiplayer serveru mít velkou bednu, kterou si zavřete a nikoho tam nepustíte,... si to postavte v singleplayeru a máte to stejný,....
to že z toho máte nějakej zisk, je opravdu nepodstatný, viz. metafora výš....

Zkuste ať to vypadá fajnově i zevnitř,... přece jenom je to minecraft, máte tady obrovský možnosti, nedělejte blbou kamennou kostku, to maj všichni, buďte kreativní,....

Dejte si na čas,..... nemusíte to mít dneska postavený,..... tohle je hra na týdny a měsíce,...
Když jsem ještě normálně hrál, tak jsem taky svoji oblíbenou věžičku o rozměrech 25x25 stavěl skoro měsíc..... každej večer jsem si postavil kousek,.... zkoušel jsem různý možnosti a vychitávky,... tunil jsem si ji jak z venku tak zevnitř,.... já nevim jak vás, ale mě prostě bavilo mít něco co můžu ostatním ukázat,.... něco s čim jsem si dal práci,.... to mě baví na multiplayeru minecraftu,....


Takže jsem se zase trošku rozpovídal,... teď bych byl rád, abyste se k tomu trošku vyjádřili, a jestli to projde, což si myslim (díky své výřečnosti) že jo, tak to začnu na serveru čistit. Co se týče hotových MobTrapů, dám hráčům čas do konce měsíce si je přizpůsobit....neboli začátkem února, začnu neodpovídající pasti odstraňovat ze serveru a oblasti znovu vygenerovat. A poté jakmile uvidim, někde nějakou oblast/stavbu, kde nikdo neni a spawnuje se tam hromada monster, tak si ji zapíšu (dám majiteli 1 den) a pokud i další den bude v provozu, bez ohlášení danou oblast vyčistim, neboli online hráči mají přednost....
0

#2 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 15 January 2012 - 10:05 AM

Souhlas, moby pro každého, a strčit pumpkiny do farmy není problém.
0

#3 User is offline   FREAK 

  • Group: VIP
  • Posts: 616
  • Joined: 27-February 09

Posted 15 January 2012 - 10:38 AM

Počítá se jako mobtrap když vím kde je spawner nechal sem ho tak jak je jenom si tam občas zajdu něco zabít ?
0

#4 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 15 January 2012 - 01:39 PM

to ne,... spawnery fungujou, jen když je někdo kousek od něj,....
ale teoreticky by to neměl být problém dát pod něj 1 dýni, napojit ji redstonem na páčku a mít tak vypínací spawner,...
0

#5 User is offline   Kotmage 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 103
  • Joined: 23-December 09

Posted 15 January 2012 - 03:44 PM

Nejdřív se zeptam proč pumpkiny? jsou nějak speciální ve vztahu vůči spawnerům? Dělali jsme mobtrapy i drív a používali jsme glowstone / torchky.
Jinak myslím že můžu s pravidly bez problemu souhlasit. Spawnery jsme většinou designovaly se vším všudy, jen je pravda že přístup do nich nijak extra nebyl(výška od 50 níž, na místech kde nikdo nebydlí).
A jinak, teď spíš jen odkopeme mosstonem, dame cobble, obalimeho torchkama a jdem pryč, když je třeba tak přídem torchky dáme prič atd... Což dle toho co píšeš víše nevadí - neni to auto-trapa.
0

#6 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 15 January 2012 - 03:57 PM

Proč pumpkiny:
http://craftbook.sk8...dstone_pumpkins
0

#7 User is offline   Kotmage 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 103
  • Joined: 23-December 09

Posted 15 January 2012 - 07:28 PM

Eh... ttj.. :D
0

#8 User is offline   Hemirt 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 20
  • Joined: 23-May 11

Posted 15 January 2012 - 08:42 PM

nešlo by na server dát nevím jak se to jmenuje ale - že postavíš transmitter (či jak se to jmenuje) a receiver a takhle si připojíš páčku k transmitteru a receiver to už pošle do dýní
0

#9 User is offline   Bubaak 

  • Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 186
  • Joined: 20-October 09

Posted 15 January 2012 - 09:57 PM

Mel sem na mobtrap stejnej nazor jak Asura - zbytecny blbosti co jen kazej svet. Jenze pak nam do 1.0 nacpali enchanting, a co my s tim ? pujdem do netheru s diamantovym brnenim pomlatit tak 200 praso-zombie abysme si mohli vylepsit jeden krumpac ? na to jsme prece moc lini a popravde to v minecraftu zas tak zabavny neni.

Nevim co s tim podniknout, kazdopadne bych dal podminku vypinac svetla, a konstrukci jen v podzemi.
Pokud to ale bude v budoucnu zpusobovat nejakou vetsi zatez serveru, tak nemilosrdny mazani.
0

#10 User is offline   Mirtian 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 40
  • Joined: 24-July 08

Posted 15 January 2012 - 10:08 PM

Můj názor, nebo spíš návrh je udělat jeden nebo pár velkých účinných a veřejných mobtrapů postavených společně hráči na serveru. Pomohlo by to serveru a naší lenosti :)
1

#11 User is offline   Johnny 

  • Times - Redaktor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 416
  • Joined: 13-July 08

Posted 15 January 2012 - 10:13 PM

Souhlas..pak se člověk jde projít v noci a je tam prázdno...Na singlu jsem si udělal mobtrapu venkovní...takovej palác, liány, lebka z vlny, ohně, láva, vodopády...bylo to celkem vychytaný a hned to vypadalo líp :)
0

#12 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 16 January 2012 - 10:22 AM

Já osobně vlastnim mob spawner na pavouky.... mám to zapojené na redstone obvod s automatickým počítáním úderů pistonů.... ale k věci... je to spawner a je v dostatečné hloubce takže když rozšiřuji své živobytí nespawnují se tam..... spawner ale nevyužívám sám, je nás tam 5 :) já (DandasCZ, Folxik, Bladescream, Jadener, Vojteew) s těma dýněma- něco to do sebe má, ale myslím si že si všichni lidi nevzpomenou při odchodu zapnout světlo....

Teď mimo spawnery a monstra... chtěl sem se zeptat jak je to se zvířecíma farmama- plánuji teď udělat něco jako kravín, něco s prasaty a asi 3 farmy na ovce s jinýma barvama, mám vymyšlený jakýsi obvod pro oddělení rozmnožujících a těch co zemřou :D otázka je teda zda-li je zakázané mít zvířecí farmy nebo ne? Vzdálenost od spawnu je dostatečná
0

#13 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 16 January 2012 - 10:50 AM

Hemirt: Jsou tady. MC1110 + MC1111 (nebo MC0111) a pokud vím můžou je stavět VIP.
Bubaak: mobtrap nedává žádné xp, jen věci.
Mirtian: jednu takovou už mám, jenom to má ještě pár bugů, vstup zatím nijak zvlášť nevypadá a nevede tam cesta ;)
Dandas: Tak jim napíšeš návod k použití aby to vypli, já ho u sebe v xp farmě mám taky.
0

#14 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 16 January 2012 - 12:09 PM

View PostPsojed, on 16 January 2012 - 10:50 AM, said:

Dandas: Tak jim napíšeš návod k použití aby to vypli, já ho u sebe v xp farmě mám taky.


tady nejde o to že to neumí :) sme spoli furt na skypu... ale de o to že když tam dáme dýně že ne vždycky si vzpomeneš rozsvítit světlo... rychle budeš muset off nebo tak něco a nerozsvítíš... tak se ptám jestli to vadí když je to dostatečně pod zemí.. a aby to vypadalo.. tak tam teda hodim nějaký stone bricky asi :D
0

#15 User is offline   Bubaak 

  • Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 186
  • Joined: 20-October 09

Posted 16 January 2012 - 12:39 PM

Psojed:
-Moje mobtrapa dava i XP, mrkni na tubu http://www.youtube.c...h?v=7QSXWlPvGAo ,samozrejme je musis dorazit
-zkousel sem si MCcka vyponaci, nefungovali mi, nevim jeste treba nejede cely falsebook
-nevim co myslis tim redstonem s automatickym pocitanim pistonu?, jestli naky blikaci redstone obvod, tak povinne na vypinac.
-a jinak hloubka na umisteni nezalezi, tam jde o chunky ktery sou proste na serveru nacteny. Ale spawner je v pohode, tech sou po svete stovky, tomu se uz neubranime.
- a zvireci farmy - nejlip co nejdal od co nejvic lidi, jinak sou povoleny.. ale zas to neprehanej, 150 krav urcite nepotrebuje nikdo.
0

#16 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 16 January 2012 - 02:39 PM

Dandas: ten návod není k tomu aby to uměli používat, ale aby jim to připomělo, že mají rozsvítit. Měl jsem napsat "dáš tam ceduli s nápisem".
A nebo to vyřešíš jednoduše - uděláš vchod 1x2, strčíš tam piston a napojíš ho (s NOT gate) na obvod pro světla = dokud jsou světla vypnutá, dotyčný nemůže vylézt ven. Tadá!
Dotyčný piston navíc může uzavřít vstup s tím, že je právě farma používaná dokud nepřijde z5 daný člověk co tam odlognul.. ale to už je zbytečná fantazie :)
Prostě jestli vás tam chodí 5, tak 1) si to hlídáte navzájem, 2) spolu komunikujete tak si to můžete připomínat a 3) zmáčknout blbou páku která visí vedle tvojí hlavy zvládneš i když musíš rychle končit.

Bubaak: v linknutém videu má spawner :) A má ho nakreslený i v obou nákresech, který jsou v description k videu. Mě jenom vadí jak hráči ve hře kecají o "mobtrap" a většinou myslí něco jiného.
Mobtrap = zabíjí moby, není xp. Odvozeno od -mob se chytí do pasti (a umře)- mobtrap
xp farma = nezabíjí moby, je xp.
automatická xp farma = zabíjí moby sama od sebe, je xp.

A od stejného autora mám moji spider farmu (kterou si dnes viděl), ale má to háček - nám v SMP se tady nespojují mobové v jeden blok, ale rozlejzají se po místnosti, takže když je jich víc, ti předchozí potom padají těm prvním na hlavu a potřebují víc dmg na zabití. Možná by se dali posouvat na jedno políčko pistony, nezkoušel jsem.
0

#17 User is offline   Janyt 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,550
  • Joined: 01-July 08

Posted 16 January 2012 - 04:00 PM

ja mam mobtrap vodni a vyuzivam ji jen kdyz mam u baraku creepera, jinak se v ni nikdo netopi, rozmery ma 5x5 :)
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist