Mystiq.org - forum: Minecraft 1.1 - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Minecraft 1.1 zase něco novýho...

#1 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 12 January 2012 - 04:50 PM

Právě vyšla nová verze minecraftu, na server se nahraje zase jakmile bude k dispozici server a všechny současný funkce na něm pojedou jak mají,....
Tohle je čistě překlad ze stránky: http://mojang.com/20...aft-1-1-update/


Trailer na Minecraft 1.1 na YouTube
Změny a novinky:
- možnost změnit si "jazyk" hry, čeština tam je i s diakritikou i když font je divnej
- možnost očarovat luk
- recept na zlatý jablko
- vylepšené barevné přechody mezi biomy
- snížený čas vaření lektvarů na 20 vteřin
- přidány speciální vejce na spawnování mobů do "creative" módu
- přidán nový typ světa, takzvaný "SuperFlat", neboli úplná rovina
- žebříky by neměli působit kolizi, neboli byste se o ně už neměli zasekávat
- ovce žerou trávu a dorůstá jim tak vlna
.... a další drobné opravy

info:
Teď jsem v nový verzi zkusil vygenerovat náš svět a jsem drobet překvapen......
tvar vypadá stejně ale celá oblast kde je spawn je zasněžená,.. takže je možný
že s přechodem na 1.1 na spawnu začne sněžit,.....



1

#2 User is offline   Janyt 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,550
  • Joined: 01-July 08

Posted 13 January 2012 - 09:06 AM

takze po prechodu bude zas nova mapa nebo jak?
0

#3 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 13 January 2012 - 10:28 AM

V té části info píše Asura, že náš svět bude stejný, akorát bude sněžit na spawnu :P
0

#4 User is offline   Kotmage 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 103
  • Joined: 23-December 09

Posted 13 January 2012 - 02:21 PM

Jj... ale řekl bych že Asurou nastavená architektura spawn - budov se sněhem nebude mít problémy. Aspoň bude změna ;-)
0

#5 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 13 January 2012 - 03:53 PM

Jen tak pro zajmavost ky se přesune NotreDame na spawn Asuro jestli s tim souhlasíš
0

#6 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 17 January 2012 - 08:56 PM

Přidám sem trošku nových informací,....

takže podle posledního příspěvku na twitteru Crafbukkit by jsme se měli brzy dočkat podporované verze serveru pro minecraft 1.1, kde si mimo jiné slibují zlepšení komunikace server->klient což je poslední dobou důvodem lagů u některých hráčů.

Dále mi jeden vývojář slíbil, že upraví svůj plugin pro portování do Netheru tak, aby se každému hráči ukládala pozice posledního použítého portálu. Současně když si hráč vytvoří doma svůj portál a vstoupí do netheru, objeví se většinou v některém již fungujícím portálu, nyní ten plugin funguje jen tak že když se hráč vrací z netheru (což se stává málokdy, většinou se lidi portujou), tak se vrátí portálem kterým do Netheru vstoupili, neboli že se různě po světě nevytváří zpáteční portály.
Úprava by měla zařídit to, že když si hráč v netheru postaví vlastní portál, a vrátí se s ním domů, tak že se příště objeví zase tam kde ho postavil. Tato úprava umožní tak hráčům si vytvářet vlastní místečka (farmičky netherwartu, blaze spawnerů) aby tam vedl přímo jejich portál z domova....

Nakonec informace ohledně přihlášek, ... konečně jsem se dokopal a začal vytvářet vlastní rozhraní,.... které mě umožní mnohem rychleji řešit registrace,.... a již registrovaným hráčům nastavovat svoje kámoše do opatrovnictví bez toho, aby museli čekat na přidání,....
Dalo by se říct, že jsem s tim tak z 60% hotov,....pořádně otestovat, zabezpečit proti opičárnám,.... a noví hráči sem budou moct zase proudit,...
3

#7 User is offline   Janyt 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,550
  • Joined: 01-July 08

Posted 18 January 2012 - 08:29 AM

diky za info sefe
0

#8 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 20 January 2012 - 02:54 PM

.... kdo študoval co se děje ve světě minecraftu, možná si někde všimnul tohlodle obrázku:
http://i.imgur.com/Li3Ak.jpg

...vypadá to fajnově,... bohužel mě to moc netěší,.... a asi víte proč,....
protože před nás přijde otázka, hrát MC bez nových oblastí (džungle a bůh-ví co ještě přijde)
nebo další stěhování,.....
0

#9 User is offline   Bubaak 

  • Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 186
  • Joined: 20-October 09

Posted 20 January 2012 - 02:59 PM

View PostAsura, on 20 January 2012 - 02:54 PM, said:

....


Ja bych vsechno tohle ignoroval, dokud ty manici proste ten svet nedodelaj... pak mozna za rok posledni stehovani s tim, ze se do nej taky dam, a prenesem cokoliv o co by lidi pozadali...
0

#10 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 20 January 2012 - 03:26 PM

View PostBubaak, on 20 January 2012 - 02:59 PM, said:

Ja bych vsechno tohle ignoroval, dokud ty manici proste ten svet nedodelaj... pak mozna za rok posledni stehovani s tim, ze se do nej taky dam, a prenesem cokoliv o co by lidi pozadali...


absolutne souhlasim
0

#11 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 20 January 2012 - 05:21 PM

Ono je docela dobře možný že budou neustále něco přidávat,.... nedávno jsem četl Notchovo prohlášení, že o sobě zjistil že co se týče programování neni žádnej expert v porovnání s ostatníma vývojářema tak proto taky minecraft je tak šíleně nestabilní, hlavně co se týče multiplayeru,... takže je možný že to prostě budou pořád a pořád dolaďovat a pořád bude něco novýho/stabilnějšího....

Ale jedna věc mě potěšila a to "flat-world".... neboli svět, kde je jen rovina a nic jinýho. Říkate si k čemu to? Výborná věc pro nový skladiště surovin, když bude na spawnu jen portál do toho světa, který bude mít hranice tak 50 bloků od středu a bude sloužit při stěhování a nebude se muset neustále upravovat a přesouvat mezi světy,...
A když by se udělal nějakej "officiální" postup pro přesun staveb, který by usnadnil samotnej přesun, tak teoreticky můžem štěhovat do aleluja,...

Jinak co jsem zaslech, >>> je možný že ta džungle bude už v příštím updatu a že přibude i nový zvířátko,....ale tohle jsou jen drby, takže nebrat jako důvěryhodnou informaci <<<
0

#12 User is offline   Smoukjack 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 71
  • Joined: 23-January 10

Posted 22 January 2012 - 01:19 AM

jn taky bych nic nestehoval nejaka džungle je mi fakt volna a navic k cemu :D me stacijou jen ty zakladni materialy ani nevim k cemu ma slouzit houbovej ostrov :D nikdo ho nevyuziva ale jinak v poho :D ale jinak souhlasím s Bubaakem
0

#13 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 22 January 2012 - 01:09 PM

Ale ejstli jde o ty nové stromy tak se budou moct dát sazeničky do shopu :)
0

#14 User is offline   Jadener 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 14
  • Joined: 01-June 11

Posted 22 January 2012 - 04:18 PM

Pravda! :) a pokud si budou opravdu všichni přát džunglu, tak se takhle může vytvořit, ne? Problem solved :D:D:D
0

#15 User is offline   mako1131 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 184
  • Joined: 10-July 08

Posted 22 January 2012 - 05:14 PM

No tvl to kym skacam jeden strom ubehne pol dna...uz teraz mam problemy s takymi divokymi vysokymi stromovymi navzajom spojenymi obrami :)
0

#16 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 25 January 2012 - 08:47 PM

Takže pro informaci,.... dneska ráno konečně vyšel stabilní bukkit na verzi 1.1, takže se snad již víkend na ní přejdeme. Koukal jsem že server se celkově chová jinak (tváří se že líp) ale většina pluginů a funkcí to nějak ještě nestíhá. Když jsem zkusil současný nastavení jen nahrát na novou verzi tak se server ani nespustil,... asi po tuctu vážných chyb se zastavil u pluginu na vytváření obchodovacích truhliček....
Když jsem většinu pluginů odstranil tak se mi server podařilo zkusmo spustit a docela jsem koukal. Barvy světa a přechody mezi biomy se hódně změnily... a nejen barvy vody, ale třeba písek v bažinách je až tmavo oranžovej a voda tam je vtipně zakalená,...naproti tomu v horských oblastech je voda křišťálově čistá. Vypadá to prostě jinak a taky jak jsem již zmiňoval, na spawnu a ve všech lesích s tmavym dřevem sněží..
0

#17 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 27 January 2012 - 12:10 AM

Tak jsem začal drobet rozebírat klienta pro MC 1.1 a zaotřil jsem na ten překlad, kterej je bohužel podle nějakýho automatickýho překladače a musim říct, že je to příšerný.
docela mě pobavilo, když "Enter World Seed" (což je popisek u zadávání kódu pro generování světa) byl přeloženej jako "Semínko pro generování světů" a na dalším řádku "nechte prázdné pro náhodné semínko".... a ještě k tomu naprosto příšernym fontem,...

Takže jsem se rozhodl, že i češtinu drobet doladim, a tedy bohužel budu muset předělat i celej font, což je docela hnus protože je rozdělenej do dvou doborů,
prostě je to udělaný strašně blbě,.....
0

#18 User is offline   Asriel 

  • Insomnia Team
  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 448
  • Joined: 06-June 11

Posted 27 January 2012 - 02:29 PM

Nový zvířátko je potvrzené info ... je to Ocelot nějaký..
0

#19 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 28 January 2012 - 01:02 AM

Takže tato nová verze minecraftu je konečně taky u nás. Doufáme že vše bude fungovat tak jak by mělo, vývojáři CraftBukkitu (minecraft serveru) si od této verze, oproti předešlé, slibují značné zlepšení stability serveru(i když to říkaj vždycky) a máme tady ještě pár změn co se týče herního stylu...

Teď asi pár hráčů zklamu, protože jsme se rozhodli zavést opatření proti farmení předmětů z mobů,... neboli když obludka zemře jinak než že ji zabije hráč, třeba když se utopí nebo uhoří, tak z ní nic nevypadne. Někomu to může přijít příliš drastické, řekne že mechanismy a pasti k minecraftu patří,... to sice ano, ale my si myslíme že do multiplayeru se to nehodí.
A jak jsem sliboval, začátkem února začnu likvidovat/čistot mobspawnery, které nám hyzdí herní svět...

Dále se drobet pročistil svět od zvířátek, aby se mohly volně spawnovat další, takže pokud jste měli někde zasyslenou zvířecí farmu,... je pravděpodobné že bude prázdná.

A abych pořád jenom neomezoval,.... vytváří se nový Temple of Killjoy, kde jak doufám nahradím všechna omezení. Bude tam možnost pobít spoustu monster a získat mnoho surovin a pokladů z různých truhliček. Nový Templ je přizpůsobován novému stylu hry, počítá se s použitím sprintování a různých druhů lektvarů.

A kdo potřebuje nového herního klienta,... najdete ho na obvyklém místě,....
||
\/

0

#20 User is offline   Thermopyl 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 16
  • Joined: 13-August 11

Posted 28 January 2012 - 10:32 AM

Asuro mam jenom jeden dotaz: Kolik lidí si stěžovalo na lagování serveru? Co jsem se ptal já tak nikomu nic nelagovalo, takže bych problém viděl jinde než zatížením serveru. Jinak by mě zajímalo, jestli budeš za rozebrené mob trapy nějak vracet suroviny?
0

  • 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist