Mystiq.org - forum: Zrušení "přijímacího pohovoru" - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Zrušení "přijímacího pohovoru" aneb, jak zvíšit počet hráčů na serveru...

Poll: Zrušení "přijímacího pohovoru" (26 member(s) have cast votes)

Měl bych zavést níže zmíněné změny?

  1. ANO, chce to víc hráčů na serveru. (10 votes [38.46%])

    Percentage of vote: 38.46%

  2. NE, máme rádi svůj klid! (16 votes [61.54%])

    Percentage of vote: 61.54%

Vote Guests cannot vote

#1 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 08 December 2011 - 01:53 PM

---------------------------------------------------------------------
Zrušení úvodních pohovorů pro přístup na server:
---------------------------------------------------------------------

Mám takovej nápad, co se týče pouštění hráčů na server,... ještě si nejsem jistý jestli bych níže
vypsaný funkce rozchodil, ale tak napřed se spíš zeptám, co si o tom myslíte,.....
Přidávám i anketu, ale spíš jen tak pro informaci,... větší hodnotu budou mít jednotlivé názory...

Hodnosti by zůstali, všichni hráči by již nebyli závislý na patronech, neboli když hráč bude dělat
na serveru nepořádek, bude potrestán pouze on. A samozřejmě, když bude potrestán patron,
nebude to mít vliv na hráče, kterého kdysi doporučil na server.

Zavedla by se povinost při registrování na server, že se musí zadat i e-mailová adresa, neboli
by se registrovalo pomocí příkazu:

/register (heslo) (email)
například:
/register pukavec88 honzik@mail.com

V novém světě bych současným patronům, VIP a Moderátorům registraci nechal původní a doplnim
jim maily z databáze a ostatní by se po přihlášení zaregistrovali znova. A to proto, aby se nějaký
vtipálek nezkoušel rychle přihlásit jako nějaký patron....

Oprávnění by Patronům zůstalo stejné, ALE hráčům budou navíc omezeny určité funkce!

Pro hráče by bylo omezeno:
- stavění redstone obvodů (Redstone, redstone torch a diode)
- stavění hydrauliky (oba pistony)
- používání podpalovače a pokládání tnt
- používání/vylévání kýble s lávou
- těžení diamantů! (spíš jako motivace, proč by si hráč měl požádat o patrona)
- využívání FalseBook funkcí (gate, bridge, lift, minecart,...)
- vytváření obchůdků pomocí truhliček
- příkazy: /sethome, /home,

Další (pravděpodobné) omezení pro hráče:
- přístup do Temple of Killjoy II (až bude postaven)
- používání Webové Aukce (jestli bude v provozu)
- používání PvP Arény (jestli bude v provozu)
- ...

Neboli již kdokoli se bude moct připojit jako hráč a může těžit a stavět ze základních materiálů a
může si svoje truhličky zamknout pomocí příkazu /lock. Budou most používat příkaz /spawn a veřejné portály
pod spawnem. Budou moct prodávat serveru materiál příkazem /sell a nakupovat z truhličkových obchodů.

Omezení je pouze na STAVĚNÍ zmíněných prvků, neni zakázáno aby hráč požádal nějakého
patrona, aby mu něco postavil. Pak samozřejmě je na patronovi, aby nepostavil něco, co je v rozporu s pravidly
serveru, vždycky budou potrestáni OBA, jak ten kdo to postavil, tak ten kdo to používal a nenahlásil....

Samozřejmě kdykoli si hráč bude moct odeslat dotazník pro povýšení na patrona a tím získá všechny potřebné
funkce pro plné vychutnání minecraftu.

S timto by se značně snižila tolerance vůči "menším" přestupkům a když říkám značně, tak to myslím vážně.
Takže jakékoliv nadávky do veřejného chatu skončí okamžitým BANem přezdívky, v silnějšíh případech IP adresy.
Když si budete chtít zanadávat, pište si soukromé zprávy.
Jakékoli drobné ničení staveb,.... i třeba kdyby chyběla 1 pochodeň,.... nebudeme čekat, až se někde ztratí
ještě něco a zase si dotyčný se svojí přezdívkou již na serveru nezahraje!

Co se týče "znečišťování" krajiny, třeba věžičkama, šachtama a mosty velkými 1 blok,.... rozlévání vody po okolí,....
necháváním levitujícího listí se bude trestat vězením na dobu minimálně jednoho týdne!!! Ve vězení hráč nemůže
používat žádné příkazy, jediný co může je přijít do hry a používat lokální komunikaci, neboli si povídat s hráči na
spawnu a s moderátory....

Kdyby se něco takového zavedlo, tak pravděpodobně bude zprovozněna funkce, která bude řešit situaci, když bude
plný server..... neboli když se připojí Patron/VIP na plný server, poslední připojený "hráč" bude odpojen aby udělal místo
nově příchozímu,....
Pokud by byli na serveru JEN samí patroni a VIP tak se pokusim nastavit, aby VIP měli ještě přednost před patrony,
ale nějak předpoklám že se to nestane. Současně by se stalo to, že nově příchozí by byl zařazen do fronty pro
připojení na server.
0

#2 User is offline   Froozen 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 71
  • Joined: 10-January 10

Posted 08 December 2011 - 02:18 PM

Tak je to urcite dobry napad, myslim, ze by sa tym zvysila navstevnost serveru. Pretoze vzdy po otvoreni novej mapy je online kludne aj 30 ludi, ale neskor po par tyzdnoch to dost razantne klesa.. Co sa tyka novych hracov by som este oporucil, aby im nebolo umoznene stavat v okoli spawnu, a mozno aj v okoli uz existujucich budov. Aby sa nam nestalo, ze sa lognu novi hraci, zastavaju spawn, zastavaju pozemky dlhodobym hracom a bol by v tom dost bordel.
0

#3 User is offline   Janyt 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,550
  • Joined: 01-July 08

Posted 08 December 2011 - 02:35 PM

Souhlasim se vsim, jen se chci jeste zeptat, zda pujdou prodavat itemy, co jsou v soucasnosti neprodejne, napriklad FLINT a par dalsich. Radsi at to jde strelit, nez to hazet do lavy atd :)
0

#4 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 08 December 2011 - 02:55 PM

Tak určitě to nezavedu hned po spuštění nového světa,....
takže tak nějak předpokládám, že až se tohle (jestli vůbec) povolí, tak už bude spawn zastavěný,...

A jelikož jsou lidi STRAŠNĚ líný číst, ať už pravidla, nebo jen novinky,..... tak jsem uvažoval, že
bych nějak dal dohromady videjko, kde bych tak nějak povídal o tom jak to na serveru vypadá a funguje,...
ale nevim jestli se k něčemu takovýmu dokopu,... tady by mi mohl někdo pomoct,...
Prostě dělat jako že začnu čistě na serveru,... zaregistruju se... popíšu jak vypadá spawn, co všec hno
tam je,... jaký jsou k dispozici příkazy,... jak začít stavět,.... o hodnostech,.... jak si udělat rezidenci,.. atd...

A co se prodeje předmětů týče,.... ještě na to kouknu,...ale jednoduše, všechno co jde farmit NEPŮJDE
prodávat serveru,....
0

#5 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 08 December 2011 - 03:23 PM

Pěkný nápad jen se mi nelíbí ale 3(4) věci :/
1. Ty diamanty... jsou hráči na těžení ale i na stavění a myslim že odepřít jim odkopat si dia je špatný nápad :D
2. Home by měli mít... ale třeba časově omezený
3. Myslim že na obchůdek můžou mít právo nic zlomyslného tak udělat nemohou nebo ano?
4. Zákaz do Templu a tak dál?... proč nemůžou Mystiq je Templem výjmečným jen ať si ho vyzkouší :P
0

#6 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 08 December 2011 - 03:52 PM

Hlavním důvodem těhle omezení je tak trochu motivace, aby to tady na serveru mysleli vážně,... Je to prostě způsob
jak dokopat hráče, aby si přečetli pravidla (i když je většina stejně nečte, ALE aspoň potrvdili že je četli) a aby si sami
zjistili něco o serveru,...

Diamanty jsou omezený aby nepřišel hráč,... nevytěžil všechny dia a pak se tady už neobjevil,... je to tak trochu jako
opatřen do budoucna,...tenhle svět už budeme chtít mít co nejdéle,....
Stejně na tom jsou obchůdky,... aby hráč který tady bude jednou, nevytvořil mraky truhliček a pak se tady už neukázal,..

Vždyť získat hodnost Patrona neni nic težkýho,... většinou stačí nebýt líný a pořádně si přečíst co jsem napsal...
jako třeba detail, kteří skoro všichni přehlížejí "prosím rozepište se"......
0

#7 User is offline   Irendie Imangan 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 191
  • Joined: 30-August 10

Posted 08 December 2011 - 04:20 PM

Asuro jak by sis to videjko představoval??? Moh bych ti trochu helpnout.
0

#8 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 08 December 2011 - 05:11 PM

Na videjku bych rád viděl přihlášení na server,.... registrace,..... jak funguje chat (jako že komunikace přes "!")
pak krátká prohlídka spawnu, pak odkaz i na webovou mapu. Pak tak trochu úvod do začátku,....
zamknutí truhel a pak vytvoření rezidence,... prodávání materiálu,... prostě co nejvíc základních funkí.
A tohle všechno doprovezený MLUVENÝM komentářem,.... protože (se opakuju) hráči jsou strašně líný číst....
0

#9 User is offline   WalrusII 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 5
  • Joined: 19-September 11

Posted 08 December 2011 - 05:25 PM

Jo taky rád pomůžu :) jinak se mi to zdá jako dobrý nápad
0

#10 User is offline   Englor 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 196
  • Joined: 14-November 09

Posted 08 December 2011 - 05:33 PM

Mno nevim, jestli je to dobrej nápad s tím namluveným videem... opravdu tu chceš lidi, kteří nejsou schopní si ani přečíst základní informace?
K volný registraci: hlasoval jsem proti, protože si myslím, že je lepší sic menší komunita, ale aspoň je stálá a vzájemně se známe, s volnou registrací by tu možná bylo víc lidí, ale často by se měnili. Na druhou stranu chápu, že ti to ušetří trochu práce s přihláškama...
0

#11 User is offline   Froozen 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 71
  • Joined: 10-January 10

Posted 08 December 2011 - 05:35 PM

Do videa by mozno nebolo zle zahrnut napr. nejake lepsie stavby zo sveta, ako malu reklamu, resp. propagaciu serveru.
0

#12 User is offline   Johnny 

  • Times - Redaktor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 416
  • Joined: 13-July 08

Posted 08 December 2011 - 05:41 PM

Já osobně jsem hlasoval Ne, ze stejného důvodu jako Englor
0

#13 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 08 December 2011 - 07:33 PM

Já taky za NE myslím že ten hráč doporučen patronem je lepší

Jinak k tej reklamě :) vůbec by mi nevadilo dát tam Notre (je to spíš žádost) :D
0

#14 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 08 December 2011 - 07:42 PM

Jsem plně pro.

A jsem také pro, aby šlo prodávat serveru i ty farmitelné věci. Jde prodej nastavit na 0 euro? Protože tak by to bylo ideální - nejde o prodej za prachy, ale o to zbavit se té věci :P Kutám kutám, padne mi na hlavu gravel, tak ho odkopu a najednou mám 2 kousky flintu kterej nejde prodat, musim ho vyhodit a při blbém pohybu stranou ho zase seberu a takhle 5x dokola, při efektivním miningu v tunelu 1x2 se mu vyhnout nemůžu.

Protiargumenty, aneb proč to hráčům nepovolit.
---------
@home: když byl /home novinka, byl jsem nadšenej že nemusím otravně běhat z místa na místo, že se můžu zachránit před ztrátou itemů (nebo i před smrtí v době kdy to bylo bez CD), ale když nad tímhle přemýšlím teď, tak si říkám na co kruci stavíme cesty a když se stejně pořád portujeme. Potřebuju nástroje? /spawn a koupím na spawnu, a hurá /home :)
Popravdě řečeno by mi nevadilo, kdyby se /home vypnul/odstranil úplně, zajímalo by mě co to udělá. Máme minimapu, máme cedulky, máme XYZ koordináty, Zan's Minimap má vestavěnou GPS kam jde zadat cokoli podle souřadnic, a najednou je i důvod k danému místo budovat nějakou slušně vypadající cestu.

@obchody: pokud se tu opravdu budou střídat hráči jak tu ohadujete a opravdu server poběží dost dlouho, tak nastane situace kdy bude po světe plno obchodů, které nikdo neudržuje nebo nepoužívá. I když hraješ dočasně, truhlu si uděláš na uskladnění věcí někde u sebe po ruce, ale obchod většinou cpeš někam kde je to frekventované (na spawn, tržiště apod). Pak když takový majitel odejde, je to další práce pro admina a moderátory tohle kontrolovat a případné mrtvé obchody likvidovat.

@temple: k tomu řeknu jen, že poprvé je to zajímavé, podruhé je to lákavé, i potřetí je to stále fajn, ale podesáté už to ztrácí kouzlo a později je to jenom farma na peníze a itemy. Aneb z aktuality a zajímavosti stane se funkce na náhodný výdělek. A funkce jsou dostupné patronům O:-)

------
edit: ještě mě napadlo - souhlasím s tím že je potřeba aby ty lidi uměli číst, zvlášť u her kde hlavním prostředkem komunikace je text, ale na druhou stranu videa na youtube jsou dneska jedním z nejlepších propagačních materiálů, a momentálně si o Mystiq Minecraftu přečte jenom a pouze návštěvník portálu Mystiq.org.

This post has been edited by Psojed: 08 December 2011 - 07:45 PM

0

#15 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 09 December 2011 - 09:30 AM

View PostPsojed, on 08 December 2011 - 07:42 PM, said:

@home: když byl /home novinka, byl jsem nadšenej že nemusím otravně běhat z místa na místo, že se můžu zachránit před ztrátou itemů (nebo i před smrtí v době kdy to bylo bez CD), ale když nad tímhle přemýšlím teď, tak si říkám na co kruci stavíme cesty a když se stejně pořád portujeme. Potřebuju nástroje? /spawn a koupím na spawnu, a hurá /home :)
Popravdě řečeno by mi nevadilo, kdyby se /home vypnul/odstranil úplně, zajímalo by mě co to udělá. Máme minimapu, máme cedulky, máme XYZ koordináty, Zan's Minimap má vestavěnou GPS kam jde zadat cokoli podle souřadnic, a najednou je i důvod k danému místo budovat nějakou slušně vypadající cestu.

@obchody: pokud se tu opravdu budou střídat hráči jak tu ohadujete a opravdu server poběží dost dlouho, tak nastane situace kdy bude po světe plno obchodů, které nikdo neudržuje nebo nepoužívá. I když hraješ dočasně, truhlu si uděláš na uskladnění věcí někde u sebe po ruce, ale obchod většinou cpeš někam kde je to frekventované (na spawn, tržiště apod). Pak když takový majitel odejde, je to další práce pro admina a moderátory tohle kontrolovat a případné mrtvé obchody likvidovat.

@temple: k tomu řeknu jen, že poprvé je to zajímavé, podruhé je to lákavé, i potřetí je to stále fajn, ale podesáté už to ztrácí kouzlo a později je to jenom farma na peníze a itemy. Aneb z aktuality a zajímavosti stane se funkce na náhodný výdělek. A funkce jsou dostupné patronům O:-)



K home... proč je teda mapa 2500 x 2500 myslim že home je rozumnej... minimálně by se mělo dát něco aby po smrti sem se objevil na určitém místě.. S Folxikem stavíme 2000 bloků od spawnu a chodit to po tom zvlášt když nemáte ani jídlo na cestu jenom stěží tam dojdete... sice metro plánujeme... ale kde budu brát po smrti vozíky atd.

K obchodům... ať se udělá tržiště u spawnu a tam budou obchody jen vymezená plocha

K Templu... je to farma dobře ale za cenu že se to naučíš a teď se sprintem se tam daj vymyslet pěkné pasti.... neříkám že neomrzí ale je to fajn třeba když celej den stavim a pak nějaký rozptýlení aspoň ale takhle?

Nic ve zlým ale mě se to prostě nelíbí hlavně to omezení hráčů... takhle sem nikoho nedostanem to je muj názor
0

#16 User is offline   Irendie Imangan 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 191
  • Joined: 30-August 10

Posted 09 December 2011 - 12:47 PM

/home bych nechal --> občas doluju a doluju... a dojdu tak daleko že nemám jídlo, nemám životy a nemám půl hodiny čas na to se dostat domů.

Jinak prti tzv. ,,Omezeným hráčům" nic nemám.

PS: Asuro čteš emaily???
0

#17 User is offline   Bubaak 

  • Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 186
  • Joined: 20-October 09

Posted 09 December 2011 - 01:28 PM

Takze se zrusenim se zvysi pocet hracu, coz v dusledku znamena ze vzroste i pocet zlocincu, budou tvrdsi tresty za niceni cizich staveb i kradeze. Na to se tesim :)

@omezeni hracu: Kdyz se hracum zakaze tezit diamaty - kazdej je chce tezit, bez nich by asi lidi moc nehrali.
@falsebook jen pro patrony+
@/sethome a /home.. /sethome zadarmo a bez omezeni, a /home za E a treba 2x za den? na 1.6 mel kazdej svoje metro, a taky to melo svy kouzlo vykopat si podzemku.

Takze at to zrusime nebo ne, oboji ma svy pro a proti, a proto se zdrzuju hlasu.

@Psojed: Tenhle problem by treba vyresil pokud by sel udelat prikaz ve stylu /zahodit
@Obchody: Na spawnu bych je zakazal, at je tam co nejmin bordelu, uz takle je tezky to udrzovat
0

#18 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 09 December 2011 - 01:45 PM

Ještě nás s Folxikem napadlo že dosavadní hráči kteří tu hrajou třeba 2 měsíce by mohli dostat Patrona..... jako-by že přečkali zkušební lhůtu a za odměnu dostanou novou hodnost
0

#19 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 09 December 2011 - 07:25 PM

@home:
"proč je teda mapa 2500 x 2500"
- aby si každý mohl postavit svoje antické koloseum a další vychytávky, přitom mohl mít okolo vlastní biom namísto stavby dalšího hráče, např. moderních paneláků. Tak to vidím já.
"když nemáte ani jídlo na cestu jenom stěží tam dojdete"
"dojdu tak daleko že nemám jídlo, nemám životy a nemám půl hodiny čas na to se dostat domů."
- /spawn. Na spawnu je odjakživa nemocnice na fullheal. Konečně budou mít smysl i chest-obchody s jídlem! A hlavně, posledních pár verzí máme portály, a Asura hodněkrát psal, že vám udělá portál právě k vašemu výtvoru, když to bude aspoň trochu stát za to a když si o to požádáte. Nehledě na to, že metro/nadzemka opravdu mělo svoje kouzlo, do tehdejší Ironforge jsem furt jezdil nadzemkou.
Prostě /home do stavby nepotřebuješ, ani do té vzdálené 2000 bloků.

Mimo mísu - hra tě po smrti portuje vždy tam, kde sis naposledy lehl do postele (Bed) a jinak na spawn dokud sis někde nelehl.
Strč si do baráku postel, až bude noc tak si lehni a klidně hned zase vylez - od té chvíle tě to bude portovat do té postele, dokud se nevyspíš jinde.

@obchody:
"ať se udělá tržiště u spawnu a tam budou obchody jen vymezená plocha"
- souhlas s Bubaakem, zakázat nebo razantně omezit, a žádné tržiště na spawnu! Vím jak mě štvalo staré tržiště. Bylo uplně mimo stavby kdesi na ostrově a vedl tam portál, ale i tak mě nehorázně s*alo, že je tam dvacet obchodů, půlka je prázdná, druhá půlka nedostavěná a 90% obchodů neudržovaných - nikdo nedoplňoval zásoby, nikdo neodebíral vykoupené zboží z plných obchodů. A tohle dát na spawn? To si radši zahraju na griefera ;)

@omezení:
Dandas: Můžu ti s klidem říct, že taková omezení jenom na pluginy jsou nic v porovnání s praktikou mnohých serverů, kde si musel vykutat <seznam o 10-20 položkách od stovek Dirt až po Diamanty> v totálně vybrakované "noobzóně", aby si byl vpuštěn do "normálního světa". Prostě epic fail. Tobě to přijde jako extra omezení, ale spousta lidí vůbec neví co to ten Falsebook vlastně je, a bohatě si vystačíš i se železem. Jestli mi nevěříš, zkus si to.
1

#20 User is offline   Froozen 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 71
  • Joined: 10-January 10

Posted 09 December 2011 - 08:14 PM

Psojed +1
0

  • 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist