Mystiq.org - forum: Přípravy na přechod na MC 1.0 - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Přípravy na přechod na MC 1.0 aneb, co bude a nebude....

#1 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 03 December 2011 - 11:49 PM

Takže pro všechny, kteří prahnou po informacích se pokusim dát dohromady pár současných myšlenek,.... Co se týče mapy,... byla vybrána s pomocí Smoukjacka a s velkou pravděpodobností bude svět ze začátku vypadat takto:
>>> odkaz na mapu <<<

Asi první věc, která určitě všechny zajímá je,.... KDY bude na serveru Minecraft 1.0,.... jak jsem psal v předchozim příspěvku,... to je jediná otázka na kterou nedokážu odpovědět,.... vývoj stabilní verze je už na dobrý ceště, ale ještě to nějakou dobu potrvá,...a pak ještě přijde vývoj jednotlivých funkcí. Každopádně zase bude připravený klient, s našima texturama, minimapou a upravenych chatem....

Bude několik změn co se týče udržování serveru, přece jenom chceme aby nám už nějakou dobu vydržel, takže za "zněčištování" typu mostů, vežiček a šachet 1 blok velkých, nechávání nepokácených stromů (levitující listí) a podobný projevy lenosti se bude udělovat pobyt ve vězení na několik dní.
Ještě si nejsem jistý jakym způsobem, ale také se budu snažit omezit slepičí farmy,..... protože stovky slepic na jednom místě znemožňují spawnování ostatních mobů. Pravděpodobně se bude pravidelně pročišťovat server od veškerých zvířátek (kromě ochočených vlků).... takže veškěrý farmy budou pravidelně promazávány,...

Potom se zavede určitý styl budování kolem spawnu,... kdekoli dál ve světě si můžete stavět jak chcete, ale u spawnu bysme chtěli vytvořit vzhledově unikátní oblast. Takže tam se budou stavět pouze budovy, které navenek mají jako hlavní materiál kámen, glowstone a sklo,.... zevnitř pokud možno ze dřeva a barevný vlny,.... a nejlepší by byli skleněný kopule namísto střech,.... Prostě a jednoduše, stavby, které "ladí" se spawnem,....

Co se týče portálů, které jsou pod spawnem, ...... prozatím nikam nevedou a budou se vytvářet nas požádání a převážně na veřejný místa,...
Neboli, pokud budete budovat někde ve sněžný oblasti,... tak si řeknete, kam přesně chcete dát "veřejný portál" abyste tam měli jednodušší přístup rovnou ze spawnu,...

Další je na řadě houbový ostrovy, vzhledem že jsou na server pouze dva a jsou dost malinký, tak bude snaha je nějak zpřítupnit všem hráčům,.... neboli, aby tam napřišel první hráč a nezabral celý ostrov pro sebe. Ten co je blíž spawnu bude pravděpodobně vyhlášen jako "chráněná přírodní rezervace", kde bude snaha o zachování této části přírody a ten druhý bude drobet rozšířen a holt se nechá hráčům na pospas,... doufám že tam někdo vytvoří něco pěknýho,..

A v neposlední řadě je tady Nether, jelikož očekávám že se začne stavět hodně i tam (jak znám hráče tak budou obrovský farmy na netherwarts), a bude se hodně prolejzat ta pekelná pevnost, tak chci jen připomenout, aby jste ji moc neničili, a zvlášť ty spawnery na ty lítací ohnivý moby, ze kterých padají ty ingredience na alchymii,... snažte se nahrabat si pro sebe, ale nijak neomezovat možnosti ostatních,....
http://minecraft.mystiq.org/images/minecraft1-0.jpg
A abych přidal nějakou dobrou zprávu a nesypal na Vás jen samý omezení,...... na 1.0 se budu postupně snažit rozchodit tyto funkce:
  • vrátím rozšířený funkce pro vozejčky (minecarty), jako jsou stanice, truhličky, výhybky a podobně,...
  • znovu PvP aréna, kde by měli být módy deathmatch, team deathmatch a capture the flag. Jednotlivé arény pravděpodobně budou postaveny kolem spawnu
  • konečně znovu statitiky, je spousta módů ale většina způsobuje celkem velkou zátěž serveru, ale uvidíme jak to teď půjde...
  • webová aukce, neboli už nebudete muset prodávat svůj matroj jen ve hře, ale (pokud se mi ji podaří zprovoznit) budete mít možnost ve hře hodit věci do aukce,...a pak na webu koukat co ostatní prodávaj a vykupovat,...
  • Temple of Killjoy 2, neboli dejte sbohem prvnímu a ve volných chvílích budu vytvářet kompletně novou eventovou oblast,... už teď mě napadá hned několik zajímavých mechanismů, které budou výborně sloužit jako různé hádanky a mechanismy,...



Pak tady mám ještě informaci ohledně vyřizování přihlášek, kolega Bubaak se zmínil, že nechává vytvořit rozhraní, které mi to značně zjednodušší a mělo by umožnit patronům, aby se o svoje doporučené hráče starali sami, neboli nemuseli je na server přidávat přeze mě. Ale tohle je zatím spíš jen plán do budoucna, minimálně do nového roku to všechno ještě půjde hóódně pomalu (přeze mě) a tak se všem co stále čekají na odpověďi na přihlášky omlouvám, nějak se mi do toho nechce. Vždycky se do toho jednou týdně zahrabu tak kolikrát je tam někdo, kdo mi napíše tak strašnou ptákovinu, že už vůbec nemám náladu číst něco dalšího...

Jinak už si určitě pomalu dávejte v současném světě předměty, které budete chtít přesunout do nového světa, do haly pod spawnem. Návod jak ukládat věci do truhliček a zamykat je na zdech v hale. Požívejte tam zmíněný příkaz: /lock xcv, neboli jako kdyby jste chtěli zamknout truhlu pro sebe a pro dalšího hráče který má přezdívku "xcv". Takový hráč tady samozřejmě neni, a je to jen kvůli tomu abych takto označené zámky mohl jednoduše vytáhnout z databáze a přesunout do novýho světa. Pokud někoho napadlo takto zamknout i jiný truhly než v hale, bude nakopán do tamburíny, protože mi tim jen přidělá práci.

Tož,... tohle je prozatím všechno co mě napadlo zmínit,..... jdu zase testovat jednotlivý funkce a snad se toho už brzo dočkáme,..





5

#2 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 04 December 2011 - 10:37 AM

Asuro skvělá práce.. už se nemůžu dočkat

Jen ohledně toho spawnu navrhuji aby se tam dal muj NotreDame jestli to nebude vadit ostatním... myslím že by mohl zkrášlit okolí... já osobně se utábořim na jihu u tich hor :) na horách bude baráček a v údolí farmy (obilí atd......) a přemýšlel sem že bych to udělal možná i veřejný pro všecny hráče.... ještě uvidim ale roli serverového farmáře si zabírám já :D
0

#3 User is offline   Irendie Imangan 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 191
  • Joined: 30-August 10

Posted 04 December 2011 - 10:49 AM

Super, nebudu muset dělat pod svým domem tunu farem :D

A Asuro, smím se zeptat jestli ten můj domový polopolopolopolopolopolopolopolotovar budeš ochotný přesunout nebo to mám 10 hodin rozebírat a pak stavět znova???

This post has been edited by Irendie Imangan: 04 December 2011 - 10:50 AM

0

#4 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 04 December 2011 - 12:21 PM

View PostIrendie Imangan, on 04 December 2011 - 10:49 AM, said:

... jestli ten můj domový polotovar budeš ochotný přesunout nebo to mám 10 hodin rozebírat a pak stavět znova???

Jestli ten baráček chceš pomoct rozebrat, tak to neni problém,... základní mteriály (těch co je nejvíc) ti klidně
pomůžu rozebrat pomocí příkazů,....
0

#5 User is offline   Mirtian 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 40
  • Joined: 24-July 08

Posted 04 December 2011 - 01:36 PM

Truhly na převod můžou zas být jen dvě dvojtruhly na patrona?
0

#6 User is offline   Irendie Imangan 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 191
  • Joined: 30-August 10

Posted 04 December 2011 - 02:28 PM

A nebo ty co mas v presunovanym domě myslim.

A Asuro kdybych ho nechtěl rozebrat přesunul bys mi ho??? Jenom jestli mám plánovat přestavbu materialu nebo novej dum :P
0

#7 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 04 December 2011 - 02:28 PM

Přesně tak,... dvě dvojtruhly na patrona,... to jsem nějak zapoměl dodat,....
ale jako předtím, vždycky tady bude možnost dodatečně přesouvat věci i když už bude 1.0 v provozu,...

A kdo se chce podívat, trošku jsem zvětšil houbičkový ostrovy,... a to ještě v rámci jejich biomu,
protože kolikrát ta oblast, kde by měli houbičky růst je větší než vygenerovaný ostrov...
Jediná "nevýhoda" těchot uměle vytvořených ostrovů je ta, že v těch vytvořených částech nejsou suroviny
jako uhlí a železo,.... je to vytvořený jen z kamení a hlíny,...
http://minecraft.mystiq.org/images/mushroom-islands.gif
0

#8 User is offline   sainan 

  • Group: VIP
  • Posts: 75
  • Joined: 08-March 10

Posted 05 December 2011 - 04:03 PM

veci si muže zabalit i hrac co ma nad sebou patrona nebo ten ma smulu?
0

#9 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 05 December 2011 - 05:55 PM

Je to jen pro patrony,.... hlavně z důvody, aby nějaký patron nedělal opičárny stylu, že si pod sebe přidá 2 hráče
za který si jen zamkne další truhly pro sebe,....

Neboli Patron by se měl o svoje hráče starat, tak by jim mohl nějaký jejich věci přihodit do svých truhel....
0

#10 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 05 December 2011 - 08:46 PM

Měl jsem velkolepý plány na muzeum, ale vůbec nemám čas se té stavbě věnovat. Asuro, někde jsem tu čet že máš možnost snadno rozebrat stavbu na základní materiál. Celé muzeum je prakticky Stone Bricks + něco málo skla, stone brick stairs, láva a nepatrně glowstone.
Jde mi hlavně o ty Stone Bricks kterých je tam 95%, tyto bych chtěl použít v oblasti nového spawnu jako materiál na podlahy, chodníky, tunely nebo stavby co v té oblasti budou - této části bych se chtěl věnovat spíše než megalomanským stavbám (nemám na ně čas) - rád bych tímto požádal o rozebrání muzea u východního portálu na základní materiál a o zvláštní přesun do nového světa v rozebrané podobě (asi to bude více než jen 2 dvojtruhly, proto o to žádám zvlášť). Je to možné?
0

#11 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 06 December 2011 - 11:59 AM

tož,... všechno jde když se chce,..... :)

Ještě uvažuju o tom,že přece jenom nějaký ty portály předem udělám,..... a aby to i vypadalo zajímavě,
zkusim je dávat do NPC vesniček,... s vyjímkou jednoho portálu na houbičkovej ostrov,...
0

#12 User is offline   Johnny 

  • Times - Redaktor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 416
  • Joined: 13-July 08

Posted 06 December 2011 - 07:46 PM

Já bych taky požádal potom o rozebrání mého "kolosea" je to 100% Sandstone+pár schodků ze Stonebrick. Bude nějaká možnost to někam nahlásit nebo tak?
0

#13 User is offline   Wasil 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 16
  • Joined: 01-November 11

Posted 07 December 2011 - 07:58 PM

Mám toho na srdci víc za A) na ty novy mape je to fail kdyz se kouknes nalevo je lavovy jezirko = celej ten lesik bude po spusteni serveru v plamenech za B) bych chtel bejt neco jako ,,spravce ,, spawnu. vetsinou kdyz najdu na spawnu velmi nevzhlednou ,,stavbu,, viz 4x zasebou pece nad tim craftbenche a je to obalene dirtem mam strach na to sahnout abych nedostal bananka... a za c) me docela znepokojuje to promazavani zvirat... ty slepice sou o tom na*rdat si do truhel vejce a pak /sell juuuu mam mrte E... ale kdyz si nekdo bude chtit pestovat ovce na vlnu ... ma smulu... takze toto spise dolatit nez promazavat.. Diky zaprecteni meho silene negramatickeho textu :D / Wasil
0

#14 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 07 December 2011 - 09:13 PM

Llávový jezírko neřeš a konkrétně jsem si toho taky všimnul a když jsem se tam lognul podívat,...tak to nezačalo hořet,..ale pro jistotu jsem ten nejbližší strom z kraje ufik,.....a i kdyby ten strom vzplanul, možná sis všimnul, že se od Bety 1.8 značně omezilo šíření ohně ze stromu na strom, i když jsou na sobě přímo nalepený,.... takže by shořel fakt jen malinkej kousek,...

Vzhled spawnu jsem již zmínil,... to jsem říkal že to bude první oblast, kde se bude stavět podle určitého vzoru,....konkrétně podle spawnu (kámen a sklo z venku, dřevo a vlna zevnitř a kopulovíté střechy) a jsou tam už připravený cedulky, která o tom informují,..... a kdyby tam přece jen někdo postavil nějakou ptákovinu, tak se buď smaže nebo přesune jinam a majitel bude kopnut do zadku za to že nečte....

Co se týče prodávání vajec serveru, tak právě to bude taky zrušený, samozřejmě kvůli současným farmám,..... vlastně již většina materiálů z mobů již nepůjde prodávat serveru, aby se zas někdo nesnažil vydělávat pomocí obřích mobtrapů,........ ještě opakuji že minecraft NENI o penězích,...
Prodávat půjde spíš jen základní stavební materiál,..... a pak se bude vydělávat přímo vlastnoručním zabíjením mobů,...

A s tim promazávánim ještě uvidim,.... třeba se budou promazávat jen místa, kde to opravdu někdo přežene s tim farmením,...
0

#15 User is offline   Bubaak 

  • Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 186
  • Joined: 20-October 09

Posted 07 December 2011 - 09:32 PM

View PostAsura, on 07 December 2011 - 09:13 PM, said:

Llávový jezírko neřeš a konkrétně jsem si toho taky všimnul a když jsem se tam lognul podívat,...tak to nezačalo hořet,..ale pro .....................
A s tim promazávánim ještě uvidim,.... třeba se budou promazávat jen místa, kde to opravdu někdo přežene s tim farmením,...


Farmy na NPC bych zakazal do 300 bloku od spawnu uplne.. Ted jak je spawn, je tam X farem se slepicema.. Ja na notebooku nemuzu v soucasny dobe kvuli temhle farmam vubec hrat v okoli spawnu.. Proc by me meli hraci se svejma farmama na slepice omezovat ve hrani ? jsem pro uplnej zakaz farem pobliz spawnu. Je to verejna lokace, a kdyz chtej farmu, tak at si ji postavi tam, kde nebude omezovat ostatni ve hrani...

Je to sice radikalni nazor, ale na 100% nemluvim jen za sebe.

Tot asi vse co jsem chtel, jinak ten svet je paradni.
1

#16 User is offline   Thermopyl 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 16
  • Joined: 13-August 11

Posted 08 December 2011 - 08:07 PM

Asuro prosimtě nemohl by sis to rozmyslet stěma portálama do NPC vesnice? U jedné bych chtěl postavit tvrz a rozšiřovat jí aby z toho bylo takové malé městečko. Samozřejmně by to bylo po dokončení veřejné. Jinak jsem pro zákaz těch slepičích farem. Nespawnují se jiní moby a je to pak docela naprd je hledat... :/
0

#17 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 09 December 2011 - 05:30 PM

Asuro na kdy vidíš ten přechod.... plno serverů už na 1.0 jede :)
0

#18 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 10 December 2011 - 03:40 PM

Já vim,... a na spoustě těhle serverech jsou hráči s truhlami plných dia.bloků, protože dost dlouho fungovalo duplikování předmětů pomocí "ender pearl",... a na některých možná ještě funguje,...
nemluvě o ztrátě expů při portu z netheru, náhodné ztrátě enchantů z předmětů,...... tohle všechno jsou věci, který se nedají dohledat a tudíž, když se to někomu stane, nemůžu mu to vrátit,...

Prostě to neni na mě,.....a hlavní důvod je že většina vývojářů pluginů neaktualizují ty svoje výtvory, dokud nevyjde stavilní verze craftbukkitu,....co je věc na kterou všichni čekají,...
takže můžete sledovat stránku:
http://ci.bukkit.org...ev-CraftBukkit/
a čekat až se na levé straně objeví verze označená zelenou hvězdičkou,.... a pak většinou do tří dnů se aktualizují pluginy,... a teprve potom můžu začít dávat dohromady server...


Při týhle příležitosti zopakuju jednu věc, kteou jsem napsal už několikrát, ale zatim se k tomu nikdo moc neměl,..... zkuste si udělat výlet po jiných serverech a dejte dohromady informace jak jim to tam šlape,...
zjistit co tam dělaj dobře (abychom to mohli udělat taky) a co tam dělaj špatně (abychom se tomu mohli vyvarovat),...... Dalo by se říct, taková "průmyslová špionáž",...
ALE POZOR! Jen sbírat informace,... ptát se hráčů co se jim líbí a nelíbí,.....žádnou reklamu! Aby mi někdo nezačal nadávat, že jim na serveru někdo spamoval odkaz na minecraft.mystiq.org,...

Tak můžete nasbírat informace, jak Minecraft na 1.0 šlape a na co by bylo dobré se připravit ....

0

#19 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 11 December 2011 - 01:02 PM

Teď koukám na dnešní poslední revizi je tam, že konečně (znovu) opravili to duplikování předmětů pomocí ender pearl..
takže to vypadá že na serverech, kde ještě nenahráli dnešní revizi, jde duplikovat předměty,.. a myslim že bude na většině....

Kdbyby jste si to chtěli vyzkoušet tak stačí mít míň jak 2,5 srdíčka, a aspoň o 2 body hladu, (nebo jak to nazvat),...
pak vyhodit ender pearl do vzduchu,.... a rychle se přelognout (odhlásit se a hned se přihlásit)...abyste stihnuli vidět ji
dopadnout na zem,,... v tu chvíli se na tom místě objeví celej váš zduplikovanej inventář,....
0

#20 User is offline   Wasil 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 16
  • Joined: 01-November 11

Posted 11 December 2011 - 03:43 PM

k Tem serverum na serveru s 1.0 sem nehral ale mam zkusenosti s par jinejma serverama... a hlavne sem narazil na jednoho Ceskyho lets playera kterej je dcla slavnej a je ochotnej udelat recenzi na server verejnej s normal hostingem a ne pres hamachi (coz vse splnujeme ) http://www.youtube.com/user/minecrafak ma skoro 14000 odberatelu lidi ho sledujou zkus mu napsat ohledne recenze na nas server... a jinak na servrech kde sem byl hrajou vetsinou deti ve veku 9let + coz nepotrebujem ale rozhodne zkouset ruzny pluginy na to se lidi hodne chytaj + bych udelal neco jako online shop nevim jak je to tu s placenim ale za smsku by se ti pricetlo urciti pocet nejakych kreditu ci neco takovyho a za to by sis mohl kupovat veci... + VIP Ale rozhodne so to nech s tim lets playerem projit hlavou... byla by to pro nas server sance /opet srry za Gramatiku :D
0

  • 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist