Mystiq.org - forum: Minecraft 1.0 - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 5 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Minecraft 1.0 Konec Bety a začátek jedné velké vopičárny

#41 User is offline   Tiff 

  • Group: Hlavní Admin
  • Posts: 102
  • Joined: 08-October 08

Posted 28 November 2011 - 12:24 PM

první by to chtělo svět kam přesouvat a aby se začlo už něco dít :-)

#42 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 28 November 2011 - 02:42 PM

Já už zkusil tucty světů, ale zatim jsem našel jen dva, kde je v rozsahu 2500 bloků o středu houbovej ostrov a sněžnej biom,...
a bejt by tam měli, páč to jsou celkem zásadní oblasti a hlavně (doufám) že nám tenhle svět už nějakou delší dobu vydrží,....

Ten první jste už viděli, ten vodní svět,.... a ten druhej má zas ty sněžný biomy hodně na krajích a celej ten svět je takovej divnej,...

Zatim se nikdo jinej nepokusil najít seed pro nějakou solidní mapu,.. a ono trvá celkem dlouho vygenerovat svět o rádiusu
2500 kostkách a udělat z něj mapu, abych mohl zjistit, co všechno tam je,....
0

#43 User is offline   Englor 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 196
  • Joined: 14-November 09

Posted 28 November 2011 - 04:51 PM

Mno, pár houbičkovejch seedů by tu bylo, záleží, jak je to se sněhem a množstvím vody. Renderovat jsem to nezkoušel, na mym P4 by to trvalo věky.

"4"
"lost" (houby hned na spawnu)
"4504911559719506496"
"numbat"
"5630765669477878057"
"33277"

ale jestli jsi trochu googlil, tak jsi na ně musel narazit. O dalších zatim nevim.
PS: některý jsou z 1.9, ale nemělo by to vadit AFAIK.
0

#44 User is offline   Irendie Imangan 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 191
  • Joined: 30-August 10

Posted 28 November 2011 - 05:21 PM

Jo, na houby který volně rostou se těšim.


A mimochodem - jak se vám líbí moje signatura??? Je to sice moje první práce v Gimpu ale celkem se mi povedla. (Jasně - na Englorovu nemá :D)

This post has been edited by Irendie Imangan: 28 November 2011 - 05:23 PM

0

#45 User is offline   Irendie Imangan 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 191
  • Joined: 30-August 10

Posted 28 November 2011 - 05:27 PM

Asuro, když jsem na svém domě dělal dost dlouho přesuneš mi ho??? Neni dostavěnej ale pokud ho chceš vidět tak stačí jít východním (east) portalem a hned za nim ten můj ,,domeček" stojí.

PS: jak je tam ten vytěženej písek nemohl bys ho obnovit??? Vypadá to hrozně.

This post has been edited by Irendie Imangan: 28 November 2011 - 05:28 PM

0

#46 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 29 November 2011 - 08:20 AM

View PostEnglor, on 28 November 2011 - 04:51 PM, said:

..., pár houbičkovejch seedů by tu bylo,....

Vyzkoušel jsem je,.... buď na nich neni vůbec s níh, nebo je tam ještě víc vody než v tom původním,....

View PostIrendie Imangan, on 28 November 2011 - 05:27 PM, said:

..., když jsem na svém domě dělal dost dlouho přesuneš mi ho?...

Myslíš tu kamenou krychli s hromadou hlíny na střeše a uvnitř tma, pár truhel a farma,...?
Nechci bejt zlej, ale tohle si zrovna nepředstavuju pod pojmem, stavba, která stojí za to ji přesunout,....


Jinak myslim, že už jsem (konečně) našel nějakou solidnější mapu,.... i když je tam ten houbičkovej biom (né ostrov, ale poloostrov),
pěkně daleko od spawnu (skoro 3500 bloků),.. ale je tam hlavně spousta pevniny, takže by nám ten svět měl vydržet....
>>>>> ODKAZ NA MAPU <<<<<
Jediný co bude takový (trošku) divný, že když budu chtít mít spawn zase na souřadnicích nula, nula,.... tak bude částečně v bažině a
částečně v poušti a asi bude vypadat trošku divně,.... tož uvidíme...

Nezkoušel taky někdo něco hledat,...?
1

#47 User is offline   Janyt 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,550
  • Joined: 01-July 08

Posted 29 November 2011 - 08:40 AM

No vida Asuro, to vypada na optimalni svet, ze bude spawn na bazine by se dalo kompenzovat drevenym materialem nad vodou atd, at je to zajimavejsi.. kazdopadne jsem ti nechal vzkaz na icq ohlene tech seedu.
0

#48 User is offline   Irendie Imangan 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 191
  • Joined: 30-August 10

Posted 29 November 2011 - 09:11 AM

Hele Asuro viděl jsi to vevnitř??? Tam je to jině - kdo viděl moji nether předsíň tak ví jak se mi povedla. Ta hlína na střeše je základ přírodního patra ve kterym budou jezera (zatím je tam jen 1 jezírko které vede vodpoádem až na bedrock), stromy a kytky. Taky tam mám (v 1. patře) suprovej redstone obvod (díky logické funkci AND (improvizované zapomoci invertorů(jako invertor používám kostku s redstone torch)) jsem sestrojil bez jakéhokoli návodu kódový zámek).

Máš pravdu zatim to vypadá jako barabizna ale až to dostavim bude to lepší.

Až přijdu domů tak ti povolim otevírat dveře ať se na to podiváš, ale teď ze školy se mi nejde připojit. Pak se teprv rozhoduj. Ale máš pravdu další patra udělám už z jinýho matroše - přírodní bude mit všechny stěny ze skla, Nahoře budou 4 věže (v každém rohu 1) atd..

This post has been edited by Irendie Imangan: 29 November 2011 - 09:35 AM

0

#49 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 29 November 2011 - 11:24 AM

View PostIrendie Imangan, on 29 November 2011 - 09:11 AM, said:

Hele Asuro viděl jsi to vevnitř?...
Až přijdu domů tak ti povolim otevírat dveře ať se na to podiváš,...


Právě že viděl,.... jako admin můžu procházet zdí, takže dvěře nepotřebuju,....a přece jenom vnitřek je stejně
většinou "soukromej prostor",... tam to mají většinou hráči zamknutý a tak se tam většinou nikdo nedostane,
takže teoreticky tolik nezáleží na tom jak to vypadá zevnitř,...
Ale když to zvenku opravdu vypadá jako kamená kostka, která na pohled nepůsobí jako nějaká "zajímavá" stavba,
a dá se znovu postavit během hodinky,...tak mě to zrovna nemotivuje k tomu, abych to přesunoval do nového světa,...

Buď tu stavbu udělej na pohled "zajímavější", aby nevypadala jako když někdo staví svůj úplně první dům v minecraftu,
nebo si jednoduše nalož materiál a připrav si ho do odletový haly pod spawnem,....
0

#50 User is offline   Tiff 

  • Group: Hlavní Admin
  • Posts: 102
  • Joined: 08-October 08

Posted 29 November 2011 - 12:30 PM

a kdy tak cca planuješ přejít na tu 1.0? když vezmeš v potaz že to bude tahle poslední mapa..

#51 User is offline   Irendie Imangan 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 191
  • Joined: 30-August 10

Posted 29 November 2011 - 02:50 PM

OK, mno kdybych chtěl naložit JENOM matroš tak to zabere hodně - ale po dokončení pár vychytávek ho otevřu i veřejnosti. S venkem se pokusim něco udělat.
0

#52 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 29 November 2011 - 07:55 PM

View PostTiff, on 29 November 2011 - 12:30 PM, said:

a kdy tak cca planuješ přejít na tu 1.0? když vezmeš v potaz že to bude tahle poslední mapa..

až vyjde stabilní verze serveru,... což bohužel já sám netuším kdy bude,... chápu že když se
člověk podívá na jiný servery, tak tam už 1.0 běží, ale já když si čtu co se teprve teď opravuje za
chyby,... tak by mi to přišla jako nedbalost vůči hráčům,,....
radši si počkám až to bude (tak nějak) fungovat, než abych se musel každý dva dny někomu
omlouvat,že jim něco zmizelo,....
0

#53 User is offline   Kotmage 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 103
  • Joined: 23-December 09

Posted 30 November 2011 - 08:58 PM

Poslední mapa tady se mi líbí. Když mi doporučiíte tool na vynucení generování světa (tool na perspektivu mam), tak taky něco zkusím, cpu se pořád fláka - ale nemám teď čas hledat na to software.

Chtěl bych ještě jeden obecný věcný dotaz k přesunu staveb -> Pokud je stavba rozestavěná (stavíme po detailech), mám šanci že to pak přesuneš jako "polotovar" až pobeží nový svět/srvr, nebo se mám opět připravit na rozborku?

Btw -> je připravený / bude připravený nějaký inovovaný "mystiq texture pack" pro 1.0 bloky (nether)?
0

#54 User is offline   Smoukjack 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 71
  • Joined: 23-January 10

Posted 30 November 2011 - 09:27 PM

hele asura kdyby si mi rekl jak udelat takovou mapu jak udelas ty abych se mohl podivat kde sou ty ostrovy atd. tak bych se klidně pomohl podívat se po nějakejch seedech mašinu mám na to slušnou na zpracování takže by to dlouho netrvalo třeba jen bych potřeboval vědět co a jak ;)
0

#55 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 30 November 2011 - 10:08 PM

View PostKotmage, on 30 November 2011 - 08:58 PM, said:

Pokud je stavba rozestavěná (stavíme po detailech), mám šanci že to pak přesuneš jako "polotovar"...?

Btw -> je připravený / bude připravený nějaký inovovaný "mystiq texture pack" pro 1.0 bloky (nether)?

Ano,.. i polotovary, který budou vypadat "k světu" pravděpodobně přesunu,..

Textury pro 1.0 jsem ještě nepřipravil,.... nějak sem si na to ještě neudělal čas,... ale určitě budou....



Jinak pro všechny, kteří se chtějí taky podívat po nějakém zajímavém světě, tady jsem připravil mini-server a návod
jak generovat svět a vytvářet z nich mapy. A jen pro informaci nepotřebujete k tomu herního klienta na 1.0.

(1) Napřed si stáhněte toto : http://www.mediafire...c3i0ip0wa50qevj
je tam složka, která obsahuje základní server BEZ jakýhkoliv funkcí, JEN s pluginem
pro generování světa,... rozbalte si to kamkoli, kde máte místo,....

(2) Po rozbalení editujte soubor "server.properties" (třeba pomocí poznámkového bloku)
a změňte hodnotu za "level-seed=" na něco podle čeho se bude generovat nový svět,...
může to být slovo, nebo nějaké číslo,...

(3) Spusťte soubor "_start_server.bat" a měl by se vám spustit základní server.
Tady "můžou" nastat problémy. Pokud se po spuštění nic nestane, editujte tento
soubor a změňte cestu "C:\Program Files\Java\jre6\bin\java.exe" na místo kde
VY máte nainstalovanou JAVU,....


(4) Jakmile server běží do konzole napište příkaz:
gencircle 2500 world 0 0 /allatonce
ten začne generovat svět o rádiusu 2500 bloků se středem na souřadnicích x0: z:0
a příkaz /allatonce říká serveru, aby na to použil co nejvíc výkonu, aby to šlo co nejrychleji.

Takhle akce bude trvat dlouho,... u mě to zabere kolem půl hodiny, ale kupodivu mi to
nijak viditelně nezpomaluje PC, takže mi to nebrání dělat na kompu jiný věci a nechat to
běžet v pozadí.....

Pokud chcete můžete to číslo 2500 nahradit vyšším číslem,.. ale bude to samozřejmě trvat
o hodně dýl,... a co se týče místa,... ten současně vygenerovaný svět o rádiusu 3500 zabírá
1.116MB (1.1GB). Jinak hranice budou zase na 4000,... což už je dost velkej svět....

(5) Když už je svět vygenerovanej, můžete server vypnout, buď příkazem "stop" nebo jednoduše
shozením aplikace. Potom spustíte soubor "mcmapGUI.exe", který vám spustí mapovací
prográmek kde stačí vlevo nahoře v okýnku "Select World" kliknout na "Custom" a pak
pomocí "Browse" vybrat složku se světem, konkrétně hledáte soubor "level.dat" který je ve
složce "world".....
Potom je tady detail, jak je dole ta šipička v okně "Set North", tak na ní jednou kliknout a nastavit
aby byl sever vlevo-nahoře (jak jsme zvyklí).
A pak už jen kliknout na tlačítko "START" a začne se generovat mapa... což může trvat asi 10 minut....

(6) Po dokončení generování se vytvoří soubor "output.png", což už je vlastně samotná mapa,
to si jen otevřete a svět si prohlídnete,.. je důležité aby svět měl
1 - dost místa na stavbu (alespoň 60% byla pevnina)
2 - sněžný biom
3 - houbičkový biom


A to je všechno,..... já pak dělám to že si ten soubor "output.png" přejmenuju na seed který jsou
použil pro generování,... třeba "battlefield.png" (seed "battlefield" je ten první mnou navrnutý svět),
pak znovu edituju soubor "server.properties", kde dám novej seed,.... smažu původní "world",
spustim server a dám svět generovat znova a celý proces opakuju,...

Jinak ještě pro info, server si sám vytvoří ještě nekolik dalších souborů, který vás nijak nezajímají.
Server je nastavenej tak, aby jel co nejrychleji, neboli že se tam nespawnují žádná zvířátka,... nic.
A kdyby jste se moc toužili zkusmo na ten server připojit, tak stačí použít nějakýho 1.0 klienta,.... dát
"multiplayer" a místo IP adresy napsat "localhost".... a tak se na ten server připojíte,... Samozřejmě
k tomu musí být spuštěnej,...
0

#56 User is offline   Janyt 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,550
  • Joined: 01-July 08

Posted 01 December 2011 - 08:05 AM

Me to jde az do kroku 3, pak mam smulu.. takze muzu zkusit jeste doma.
0

#57 User is offline   Tiff 

  • Group: Hlavní Admin
  • Posts: 102
  • Joined: 08-October 08

Posted 01 December 2011 - 08:08 AM

View PostJanyt, on 01 December 2011 - 08:05 AM, said:

Me to jde az do kroku 3, pak mam smulu.. takze muzu zkusit jeste doma.


taky no :(

#58 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 01 December 2011 - 09:31 AM

u tý 3ky můžete ještě zkusit při úpravě toho spouboru "_start_server.bat" místo celý tý cesty s uvozovkami napsat jen "java" bez uvozovek,... neboli celej soubor by vypadal tak:
@echo off
java -Xms2014M -Xmx2014M -jar craftbukkit.jar

ale to třeba zase nefunguje mě,... já tam právě musim mít celou tu cestu k místu kde mám nainstalovanout javu,...
0

#59 User is offline   Janyt 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,550
  • Joined: 01-July 08

Posted 01 December 2011 - 10:24 AM

porad mi to nejde, btw je jedno kde to mam rozbaleny nebo to musi byt zas v data aplikaci?
0

#60 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 01 December 2011 - 10:52 AM

u serveru je to úplně jedno,.....ten může být nahranej kdekoli,...
a co ti to dělá,..? nepíše ti to nějakou chybu? nebo ti jen problikne to okno,..?

když jen problikne to okno, tak je to většinou tim, že to nemůže najít tu JAVU u tebe,...
takže si ještě jednou zkontroluj jestli máš správně nastavenou tu cestu,...
0

  • 5 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist