Mystiq.org - forum: Náš malý server a jeho budoucnost - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 3 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Náš malý server a jeho budoucnost Co nás čeká (a asi nemine)

#1 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 14 August 2011 - 08:53 PM

http://minecraft.mystiq.org/images/minecraft_banner.png Napřed shrnu co nám přinesla víkendová pauza serveru. Byl vyměněn primární harddisk a byl přeinstalován operační systém z Linux 32bit na Linux 64bit a byla nainstalována Java 64bit. Pro nás to znamená, že budeme moct vyždímat ze serveru větší výkon a tak zvýšit limit hráčů na serveru. Ale napřed bych rád rozebral co vím a začal tady diskuzi o budoucnosti serveru:

Minecraft 1.8 (zvaný „Adventure Update“, volně přeloženo jako „dobrodružství“)

Určitě už jste někde četli co nás čeká v další verzi minecraftu a pokud ne, tak tady je náhled toho, co nás ovlivní především:

NPC vesnice , náhodně generované podzemní kobky (dungeon) ,nový způsob generování biomů ve světě (místa kde prší, kde sněží, kde jsou pouště, atd.). Spekuluje se i o novém Biomu, oblasti kde místo stromů porostou obří houby..

V updatu, by toho mělo být víc, ale tohle jsou věci, které ovlivní hlavně server a vyvolává otázku, bude při přechodu na verzi 1.8 nový svět? Pokud budeme chtít nové funkce tak každopádně, a stejně jak to bylo při přechodu na 1.6 bych rád nechal hráče rozhodnout.

Prozatím bych chtěl, aby se zde rozvinula diskuze s návrhama co a jak, a až vyjde verze 1.8, tak bych začal hlasování a podle výsledů hlasování by se rozhodlo. Proč začít hlasovat až potom co vyjde 1.8? Protože nezapomeňte že vývojářům bukkitu bude nějakou dobu trvat než dají dohromady multiplayerový server, a vzhledem k množství novinek bych se nedivil, kdyby jim trvalo i 2 týdny…

A ještě než vám nabídnu svoje návrhy, připomínám jednu věc. Jak se server neustále předělává, nové revize, nové pluginy a podobný zlepšováky, tak se stává že se mění i způsob jakým se ukládají data. Často se stává že stará data (rezidence, zámky, hesla, záznamy v logu) se při přechodu na novější revizi vždycky nepřevedou bezchybně. A může se stávat starší data, můžou zbytečně zatěžovat server chybovými hláškami. Proto bych já jako správce serveru uvítal nějaký způsob pročistění dat….

Ale teď k možnostem:

(1) Nový začátek

Jak již název napovídá, stala by se úplně stejná věc jako v případě přechodu na 1.6. Tuhle možnost jsem sem původně ani dát nechtěl, pár nejsem fanda wipu, ale stejně by s tim někdo přišel. Je pravda že tahle možnost je nejlepší pro server, ale asi ta nejhorší pro hráče, kteří na serveru staví své obrovské projekty.

(2) Stěhování

Na druhou stranu je zde vždycky možnost přesouvat určité stavby do nového světa….což by mohla být u větších projektů celkem pyplačka, ale tak určitě jsem ochotnej to udělat. Takže teoreticky by se nemuselo jednat o nový začátek. Dál by se mohla udělat akce, kterou jsem už navrhoval při přechodu na 1.6, že by se udělala „odletová hala“, kam by si hráči před přechodem naházeli truhličky a pak by se celá hala přesunula do nového světa a hráči si tam mohli z truhel zase vybrat své věci, a tak by nezačínali zase od začátku…

(3) Dva světy

O téhle možnosti jsem uvažovat a technicky je možná, jen nevím jak ji bude po určitém čase server snášet. Prostě s příchodem verze 1.8 přibude na serveru nový svět a hráči se budou moct buď pomocí nějakého portálu, nebo pomocí příkazů portovat mezi světy. V téhle situaci by pak probíhaly akce jako „číštění starých dat“, což by znamenalo třeba smazání veškerých zámků na truhličkách, a hráči by si je museli zamknout znova. Pak by se promazávali věci jako MC senzory, takže by se všechny museli znova vytvořit (to je spíš informace pro VIP). A v poslední řadě by se asi udělal nový nether, páč čistit to co tam teď je by se asi serveru nelíbilo.



Tak,… krásně jsem se rozepsal a teď bych byl rád, abyste se vyjádřili jak byste danou situaci řešili. Pokud možno piště co nejsrozumitelněji a omezte spam na minimum. A informaci o tom, pro kterou možnost byste hlasovali si nechte spíš až na dobu až vyjde verze 1.8 a rozjede se o tom hlasování.
1

#2 User is offline   Thermopyl 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 16
  • Joined: 13-August 11

Posted 14 August 2011 - 09:48 PM

Jsem pro první možnost (úplně nový začátek) , jelikož to má takové své kouzlo oběvovat novou krajinu a nové věci které z momentálního světa už známe. Nejsem na serveru sice moc dlouho, ale rád bych se podílel v novém světě úplně od začátku. :)

This post has been edited by Thermopyl: 14 August 2011 - 09:49 PM

1

#3 User is offline   Johnny 

  • Times - Redaktor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 416
  • Joined: 13-July 08

Posted 14 August 2011 - 10:28 PM

Pěkně jsi to napsal Asuro...já osobně bych byl pro možnost 1 a půl...přesunul bych jen větší projekty, společné..jako je například 9 království, tržnice, psojedův deathrun, Temple...a určitě byse něco našlo...jinak nový začátek :)
A abych teda jen nehlasoval...jak bude server snášet ty NPC vesnice? Mod, kde byly tyhle vesničky (nevím název teď) docela dost lagoval PC. To by nebylo příjemné.

This post has been edited by Johnny: 14 August 2011 - 10:31 PM

0

#4 User is offline   Switt 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 5
  • Joined: 26-May 11

Posted 14 August 2011 - 10:32 PM

myslim si ze presunuti truhlicek by bylo nejlepsi
0

#5 User is offline   Black 

  • Group: VIP
  • Posts: 288
  • Joined: 03-July 08

Posted 14 August 2011 - 10:45 PM

Já osobně bych byl pro variantu jedna, stím, že by se možná mohlo přesunout pár věcí, které jsou využívané více hráči, třeba to tržiště nebo tak.
0

#6 User is offline   Kuboss 

  • Group: VIP
  • Posts: 736
  • Joined: 02-July 08

Posted 15 August 2011 - 03:34 AM

View PostJohnny, on 14 August 2011 - 10:28 PM, said:

Pěkně jsi to napsal Asuro...já osobně bych byl pro možnost 1 a půl...přesunul bych jen větší projekty, společné..jako je například 9 království, tržnice, psojedův deathrun, Temple...a určitě byse něco našlo...jinak nový začátek :)

takhle bych to videl taky.. ale mozna by byl problem treba 9 kralovstvi umistit nekam do mapy
0

#7 User is offline   Irendie Imangan 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 191
  • Joined: 30-August 10

Posted 15 August 2011 - 08:17 AM

JSem pro možnost 1. Ale ty opravdu velké věci na kterých pracovalo více lidí bych přesunul.
0

#8 User is offline   Belgon 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 16
  • Joined: 29-July 11

Posted 15 August 2011 - 08:18 AM

No tak ja bych byl spíš pro druhou nebo třetí variantu jelikož mám rozestavěný hrad a nechtěl bych ho ztratit.
0

#9 User is offline   Johnny 

  • Times - Redaktor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 416
  • Joined: 13-July 08

Posted 15 August 2011 - 09:07 AM

View PostKuboss, on 15 August 2011 - 03:34 AM, said:

takhle bych to videl taky.. ale mozna by byl problem treba 9 kralovstvi umistit nekam do mapy

Tak to by třeba nebyl zas až takový problém. Jen byse to muselo srovnat na výšku, v jaké to je teď (67,9 myslím), ve vhodné lokaci, podobné té stávající. Bylo by to dost práce no...
0

#10 User is offline   Hemirt 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 20
  • Joined: 23-May 11

Posted 15 August 2011 - 09:42 AM

Jsem pro moznost 1-2, ale tak, ze by byl novy svet, a hraci by se rozhodli co by si chteli presunout, a tak by se presunuli jen veci ktere sou vyuzivany a tak se zbavime odpadu jako treba prechodne domky, nevzhledne domecky a ruzne. A nekdo teprve tedka si rozhodnul ze si postavi lepsi a novy baracek, zacne ho stavit a co udela kdyz se v pulce 40x60x40 (96 000 bloku>70 000 vyuzitych) dozvi ze se ma delat vsechno od zacatku, prosli sme si uz jednim wipem, a tak by se hned na to nemusel delat druhej. A navic prisli novi lide, kteri si to uz okoukali a zacali budovat svoje projekty a vsechno to se ma znicit?
A udelal bych prvne provizorni svet, kde by se "osahala" 1.8 v praxi v multiplayeru.
Takze ja bych presunul jen to co hraci chteji do noveho sveta, treba jejich baracek spolecne s truhlami a itemy. A ostatni veci, o ktere se nikdo neprihlasi, bych nechal smazat.

This post has been edited by Hemirt: 15 August 2011 - 09:49 AM

0

#11 User is offline   Zinthos (Boyka) 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 20
  • Joined: 30-July 11

Posted 15 August 2011 - 10:44 AM

Jako většina tady sem i já pro první možnost, přece jenom začátek má dvoje kouzlo :)
0

#12 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 15 August 2011 - 10:58 AM

Já se nerad opakuju,....ale když vidim co tady všichni píšou,.... tak jen zdůraznim poslední větu, posledního odstavce:

View PostAsura, on 14 August 2011 - 08:53 PM, said:

... informaci o tom, pro kterou možnost byste hlasovali si nechte spíš až na dobu až vyjde verze 1.8 a rozjede se o tom hlasování.

Než vůbec takováhle akce proběhne,....můžou být už Vánoce,... páč z toho co vim,....nikde neni potvrzený že Adventure update, bude BETA 1.8...
taky už to může být ta FULL 1.00, o který se Notch někde zmínil že by ji vydal na Vánoce.

Takže nepanikařte že se bude něco mazat,.... teď bych po vás rád slyšel nějaký návrhy řešení,...tohle nejsou nějaký "officiální možnosti" a že se jedna prostě musí vybrat,...
0

#13 User is offline   Englor 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 196
  • Joined: 14-November 09

Posted 15 August 2011 - 11:08 AM

No, dle http://notch.tumblr.com/ se vydání plný hry bude oslavovat už na Mineconu, tj. 18.-19. listopadu. Osobně tipuju vydání 1.8 někdy v září.
0

#14 User is offline   MC_Exkrement 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 14
  • Joined: 21-May 11

Posted 15 August 2011 - 11:49 AM

View PostJohnny, on 15 August 2011 - 09:07 AM, said:

Tak to by třeba nebyl zas až takový problém. Jen byse to muselo srovnat na výšku, v jaké to je teď (67,9 myslím), ve vhodné lokaci, podobné té stávající. Bylo by to dost práce no...

Nebylo ... world editem stačí jeden příkaz :)
0

#15 User is offline   Zinthos (Boyka) 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 20
  • Joined: 30-July 11

Posted 15 August 2011 - 12:22 PM

a chtěl sem se zeptat nemá mít náhodou 1.8 nějaké opatření že si musíte hru hrát aby ste si mohli zahrát multiplayer jenom sem to někde četl na recenzi 1.8 tak nwm jestli to jsou jenom fámy ;)
0

#16 User is offline   SedliXXL 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 9
  • Joined: 14-August 08

Posted 15 August 2011 - 05:14 PM

Já jsem pro novej svět, ale s odletovou halou :blink:
0

#17 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 15 August 2011 - 06:34 PM

9 Království je asi jediný všeobecně ohlášený a udržovaný projekt více hráčů, který by stál za přesun. Temple of Killjoy je skvělá věc, nicméně bych stejně uvítal novou verzi ;) Rozhodně jsem proti přesunu tržiště - nápad byl skvělý, ale využití mizerné a poslední dobou je to spíš jen kupa barevného woolu poházená v poušti mezi kaktusy. Deathrun nemá smysl přesouvat - adventure update přináší sprintování, což současnou obtížnost spousty částí redukuje, nebo umožní některé části přímo zkrátit/obejít.
Tolik můj názor k přesunům staveb.

Já bohužel musím být kreativní v práci, takže momentálně kreativní nebudu a jen zmíním, že čistému startu dávám přednost ;)

edit: Přesun stavby? Ok, ať si každý obhájí přesun své stavby :)

This post has been edited by Psojed: 15 August 2011 - 06:35 PM

0

#18 User is offline   Mijo 

  • Group: VIP
  • Posts: 902
  • Joined: 27-June 08

Posted 15 August 2011 - 06:52 PM

mne by stacilo, kdyby se mi presunula plocha, kterou srovnavam je to cca 210x250 poli a mam to tak z 85% hotove a znovu se mi do toho opravdu chtit nebude, je to docela opruz a jeste k tomu na dlouho
0

#19 User is offline   Vengin 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 261
  • Joined: 27-July 08

Posted 16 August 2011 - 08:54 AM

Já jsem pro možnost 1, udělat to stejně jako při přechodu na 1.6. Minecraft je poněkud jednorázová záležitost a je to způsobeno i tím, že člověk něco postaví a kolikrát je toho opravdu hodně, např. já mám za sebou celé město + svojí pevnost kde nám jezdí vlaky atd. Ale už mne to nebaví a chce to změnu. Člověk má přece jen větší chuť něco stavět, když ještě nic nemá, než když má celý město. Hele máš to jako s wowkem. Taky tě bude bavit expit, když nebudeš mít žádnou jinou postavu. Když máš 3x 80lvl, tak už se ti taky nechce expit nic novýho :) Takže asi tak, myslím že většina hráčů by souhlasila a Tobě to ušetří práci :)
1

#20 User is offline   Wiranri 

  • Group: WW Moderátor
  • Posts: 766
  • Joined: 13-October 09

Posted 16 August 2011 - 09:46 AM

První přechod na úplně čistý server dopadl dobře ... teď stačí opravdu převést jen ty největší projekty (9 království, MQ tower, Froozenova katedrála,...).

Nový začátek nám přinese novou chuť do hraní, zamyslíme se nad tím, co uděláme jinak a lépe ...
0

  • 3 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist