Mystiq.org - forum: Náš malý server a jeho budoucnost - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 3 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Náš malý server a jeho budoucnost Co nás čeká (a asi nemine)

#41 User is offline   MC_Exkrement 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 14
  • Joined: 21-May 11

Posted 21 August 2011 - 01:20 PM

View PostAsura, on 20 August 2011 - 10:59 AM, said:

Takže pokud jsem dobře pochopil,....tvůj server nikdy nebude mít tyhle budoucí novinky plně funkční.....?

Jasně ... ono jestli se má cela hra v budoucnu změnit díky "Adventure Update" tak se dle mého názoru fanošci MC rozdělí na dva tábory ... jeden co to přijme a jeden co bude zastávat starý MC. Pokud i zde bude Adventure Update, určitě si přijdu zahrát, ale kdyby se zase udělal nový svět, a byla by tu 1.7 tak bych určitě dal přednost nečemu, kde vím, že mám více času na to, užít si své stavby. Před 1. změnou světa jsem byl nadšený, a začal jsem si budovat kus svého světa.... ale po 1. změně už jsem zjistil, že mě to nebaví tak jak mě to bavilo před tím...i když se mnohem zlepšila ekonomika apod... a tak to fungovalo i když jsem přecházel z jiného serveru sem. A ted mě ještě nepřestal bavit tento svět, a už se debatuje o dalším...
Toto je můj subjektivní pocit, a dle toho jsem se rozhodl založit server, který mi vyhovuje a pokud osloví širší okruh lidí, bude to fajn. Ohledně novinek budoucích: Nemám v plánu přejít na Adventure Update, maximálně na novější verzi MC pokud bude ještě před tím nějáká vydána. Pokud si zde většina odsouhlasí určitý závěr, co bude se serverem, budu to respektovat, ale právě díky tomu, že mě minecraft baví tak, jak mě baví zůstávám konzervativní.
0

#42 User is offline   MC_Exkrement 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 14
  • Joined: 21-May 11

Posted 21 August 2011 - 01:30 PM

View PostEnglor, on 20 August 2011 - 02:35 PM, said:

Osobně jsem nikdy moc nechápal ty masivní stavební projekty v survival módu a problémy s nedostatkem surovin na stavbu. Od toho je přece creative mód, ne? Jinak jsem ještě četl, že bude možný nějak povolit creative v rámci survivalu, jakože by mohla bejt třeba nějaká stavební zóna, nebo samostatnej svět, do kterýho by se chodilo portálem a tam by se stavěly tyhle velký projekty.

No takhle jsem se to na svém serveru rozhodl řešit já .... mám určité zóny, které jsou určeny pro survival (bojové prostředí, větší % spawnování mobů, díky multiworldu i Survival Island) a pak mám místa pro kreativní styl hraní, takže at´ mě chytne zrovna cokoliv, mám to k dispozici. A to je to, co mi tady chybí.
(Samosebou nikdy se nejde zavděčit všem, vždycky bude někdo, kdo má jiné priority a názory :) )
0

#43 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 22 August 2011 - 11:51 AM

Zajímavá myšlenka,.... mě třeba tohle vůbec nenapadlo, dělit hráče na 1.7.3 a na 1.8+,... a myslim si že je na takový krok ještě brzo, protože už vím že spousta hráčů současný MC omrzel a čekají co vyplave v další verzi. To je jako kdyby jsi chtěl dělit hráče, co hrají demoa plnou verzi....
A starat se o několik světů dohromady je celkem makačka pro server, zvlášť pro funkce který chrání světy proti grieferům...

Ale je pravda že největším faktorem u správy serveru je trpělivost a vytrvalost,... Každý má pocit, když mu pár dní běží server, že je lepší než všechny ostatní okolo.... Pravděpodobně i je, protože jede od začátku, ale pořádně hodnotit server se dá tak po půlroce provozu... tak daleko nejsme ještě ani tady, tenhle server jede od dubna,..
0

#44 User is offline   killermannvs 

  • Armory & Launcher
  • Group: Developer
  • Posts: 201
  • Joined: 28-December 10

Posted 22 August 2011 - 03:14 PM

Nevim jak vas, ale me celkem demotivuje neustale wipovani v jakokoliv hre.
Zacatky jsou fajn, ale nesmi jich byt nekolik za rok.

Myslim si, ze smysluplny provoz serveru zacne v dobe, az bude minecraft ve finalni verzi a nebude treba pri kazdem major releasu wipovat svet.
Preci jen, je stale beta a je treba jeste hooodne veci udelat a hlavne opravit ruzne bugy. Je treba hru dostat do stabilni faze a pote bude mit smysl se serveru venovat z dlouhodobeho hlediska. Momentalne to tak necitim a rekl bych, ze Asura s tim ma nekdy i zbytecnou praci, kdyz dela stejne veci porad dokola...
0

#45 User is offline   Froozen 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 71
  • Joined: 10-January 10

Posted 22 August 2011 - 04:49 PM

Zdar. Urcite by bolo vhodne, aby sa velke projekty presunuli, lebo ludia na nich stravili desiatky, mozno az stovky hodin prace.. Ja mam takuto stavbu svoju katedralu pri juznom metre. Je uz takmer hotova, aj ked dlhsi cas na nej nepracoval, kedze je pocas prazdnin menej casu :P . Ale zaciatkom semestra planujem v praci pokracovat, takze by som velmi ocenil, ak by bola presunuta na novy svet.. na ktore miesto, to nech uz rozhodne Asura. Dik
0

#46 User is offline   MC_Exkrement 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 14
  • Joined: 21-May 11

Posted 22 August 2011 - 08:22 PM

View PostAsura, on 22 August 2011 - 11:51 AM, said:

Ale je pravda že největším faktorem u správy serveru je trpělivost a vytrvalost,... Každý má pocit, když mu pár dní běží server, že je lepší než všechny ostatní okolo.... Pravděpodobně i je, protože jede od začátku, ale pořádně hodnotit server se dá tak po půlroce provozu... tak daleko nejsme ještě ani tady, tenhle server jede od dubna,..

Jasně ... to určitě ano, ale já nemám v plánu "konkurovat" vetším serverům počtem hráčů. Platím si 11 slotů, a při tolika lidech se to dá zvládnout ( myslim griefing apod.)zvlášt´, když většina lidí jsou mí známí z jiných serverů, a server je private.
Ohledně rozdělení fanoušků: Není jasné co bude, až bude 1.8+ i podle toho bude směřovat vývoj serveru, ale je to momentální reakce na tyhle velké změny..... viz příspěvek Froozena

Quote

Nevim jak vas, ale me celkem demotivuje neustale wipovani v jakokoliv hre.
Zacatky jsou fajn, ale nesmi jich byt nekolik za rok.

0

#47 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 22 August 2011 - 10:41 PM

Posledních pár dní koumám nad tím jak to udělám a pravdepodobně s příchodem nového světa, nechám v pozadí běžet ten starý (bez jakýh-koliv funkcí),... a vždycky když někdo bude chtít přesunout stavbu, tak ho tam portnu a o mi řekne co přesně chce přesunout,....

tedy jednoduše řečeno: přesuny pěkných staveb (i rozestavěných) do nového světa budou!
Co je "pěkná stavba"?
Něco co se nedá znovu-postavit za pár hodin....a vypadá to, že si s tím dal někdo práci.

A možná jste si už někteří všimly "odletové haly" kousek od spawnu,... tam si budou moct ostatní hráči uložit svoje předměty pro přesun do nového světa. Je omezení na 2 dvoutruhly na hráče, který má aslepoň hodnost patrona. Proč tuto hodnost nebudou mít i doporučení hráči? Aby jistí patroni najednou nedoporučili další 2 hráče, který si lognou a jenom s nima zaberou další 4 truhly. A pak, patron za svoje doporučené hráče zodpovídá, tak je na něm/ní, aby se o ně postaral,...
Samotná funkce pro zamykání truhliček v Hale ještě není v provozu,... páč než bude 1.8 v provozu na mp serverech, uběhne ještě hodně spamu tady na fóru,....
1

#48 User is offline   MC_Exkrement 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 14
  • Joined: 21-May 11

Posted 23 August 2011 - 10:20 AM

View PostAsura, on 22 August 2011 - 10:41 PM, said:

Posledních pár dní koumám nad tím jak to udělám a pravdepodobně s příchodem nového světa, nechám v pozadí běžet ten starý (bez jakýh-koliv funkcí),... a vždycky když někdo bude chtít přesunout stavbu, tak ho tam portnu a o mi řekne co přesně chce přesunout,....

To zní jako velmi dobré řešení.....
0

#49 User is offline   Janyt 

  • Group: VIP
  • Posts: 2,550
  • Joined: 01-July 08

Posted 23 August 2011 - 11:00 AM

to je prima, ze i moje stavby maji nejakou sanci na presun.. :))
0

#50 User is offline   bukva2 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 155
  • Joined: 22-October 08

Posted 16 October 2011 - 12:27 PM

Neviete mi niekto povedať kedy sa updatne mapa sveta na webe? Chcel by som sa pozriet z vtacej perspektivy na svoju chajdu :)
0

  • 3 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist