Mystiq.org - forum: Koupě noťasu - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Koupě noťasu Black potřebuje radu! :)

#1 User is offline   Black_one 

  • Hlavní GameMaster
  • Group: Hlavní Admin
  • Posts: 7,166
  • Joined: 24-June 08

Posted 02 August 2011 - 10:31 PM

Ahoj čau nazdar dobrý den pic,

tož, od 19.září nastupuju na školu a tedy přišel čas na vybírání notebooku, který ke svému studiju budu rozhodně potřebovat. Nu jenže, nemám sebemenší páru, co bych si měl pořídit.
Studovat jdu Softwarový technologie a management na FEL, což znamená, že programování mne rozhodně nemine. Notebook ale neplánuji používat na hraní, postačí mi již zmíněné programování, správa týhle tady tý srandy (Mystiq.org), nějaké klasické aplikace, zkrátka nic moc náročného (spíš téměř vůbec než nic moc). I tak bych nerad, kdybych z toho byl za půl roku nasranej, jak je to pomalý, baterka vydrží pár minut a tak dál. Neplánuji kupovat další noťas minimálně další 2-3 roky, takže i trochu dle toho bych to chtěl koupit. Peněz bych do toho chtěl vrazit maximálně 13 000 ,-, ovšem raději bych o něco méně, do milionáře mám momentálně daleko. Ocenil bych něco co něco vydrží (budu ho hodně transportovat), bude to lehký, zvládne to výše zmíněné a nebude to vážit víc jak 3 kg (nebo já nevím, noťas sem nikdy na hrbu nenosil).

Díky za rady,

Váš Black_one

#2 User is offline   GruPyk 

  • Group: VIP
  • Posts: 730
  • Joined: 01-July 08

Posted 02 August 2011 - 10:36 PM

Praha smrdý
2

#3 User is offline   Kaspic 

  • Group: Moderátor
  • Posts: 841
  • Joined: 05-October 09

Posted 03 August 2011 - 06:41 AM

http://www.alza.cz/t...1cv-d218933.htm no nieco k tomu napisem za 13 k sa diera do sveta spravit neda ale na to programovanie + nejaka ta strsia hra to stacit bude .toshiba su kvalitne spracovane narozdiel od nejakych MSI a Acer ktore su z blata. Co obcas toshibu trapy je ze sa docela dost zanasa chladenie ale ak si zrucny a nie si poleno tak si to kazdy dokaze fyfukat sam (samozrejme po zaruke ) dalej s cim sa budes na zaciatku musiet popasovat su tie "Skvele" programy od toshibi ktore su na pikacu tie jednoducho odinstalujes a mas to fajn, co je dalsie plus klavesnica neni leskla.Vravim jak aj nezoberes tento vyvaruj sa znackam MSI a Acer HP a rada Pavilion tie sa prehrievaju,PACKARD BELL to je vlastne divizia aceru cize to iste co acer teda aby som nehadzal acer do rovnakeho vreca seria Timeline je fajn spracovana no ono najlepsie na taketo programovanie by bol naj Apple ale to by ti ludia museli este vela poslat na VIP ucty :P No odomna je to vsio :)

#4 User is offline   Hillx 

  • Group: VIP
  • Posts: 602
  • Joined: 04-November 08

Posted 03 August 2011 - 10:18 AM

Aby to něco vydrželo (baterka) chtělo by to 14 s LED displejem. Jak psal Kaspis za 13k nekoupíš zázrak, ale pokud na tom nechceš pařit, dá se to. Ovšem nevim jaký programování tě čeká a jak moc to bude náročný na HW. Nicméně co sem tak slyšel, tak kvalitou zpracování vedou Thinkpady od Lenova. Jednoduše sem dal na Alze Notebooky - Dle parametrů - LCD - 11" až 14" - 1366 x 768 (http://www.alza.cz/n...=PriceDown&Pg=0). Snad si vybereš. Do hranice 13k by se vešel třeba http://www.alza.cz/l...26036.htm#popis Neni to nic extra, ale myslim si, že by ti to mohlo stačit.
0

#5 User is offline   Kaspic 

  • Group: Moderátor
  • Posts: 841
  • Joined: 05-October 09

Posted 03 August 2011 - 10:24 AM

neviem ako na dlhodobu pracu z vlastnej skusenosti by som nic mensie ako 15,6 nechcel to uz sa clovek dost pri praci trapi a ano mas pravdu Thinkpady od lenova su dobre ale nie edge to su vlastne Subnotebooky cize medzi netbukom a notebookom a ten procesor tiez nieje ziaden zazrak aj ked to programovanie nieje narocne mozno ale aj tak racej nech ma rezervu ako som povedal je to na tebe ale 13,3 keby mas do toho hladet pol dna a programovat to nieje idealna predstava :)

#6 User is offline   vitamin 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 880
  • Joined: 02-July 08

Posted 03 August 2011 - 11:13 AM

Hlavne nekupuj nic s atomom inak budes nadavat :)
0

#7 User is offline   Kaspic 

  • Group: Moderátor
  • Posts: 841
  • Joined: 05-October 09

Posted 03 August 2011 - 03:06 PM

tak z atomom byvaju vecsinu netbooky

#8 User is offline   Mijo 

  • Group: VIP
  • Posts: 902
  • Joined: 27-June 08

Posted 03 August 2011 - 03:16 PM

osobne po zkusenostech s acerem, asusem a msi bych doporucoval jedine dell
sice je krapet drazsi, ale u nej mas jistotu, ze to je drzak jak blazen (preci jenom dodavatel pro US Army :)
http://www.alza.cz/d...rny-d151809.htm
0

#9 User is offline   Kaspic 

  • Group: Moderátor
  • Posts: 841
  • Joined: 05-October 09

Posted 03 August 2011 - 03:58 PM

BRAVOOO dobre si vybral! ramky ddr2 stare jak republika a srackova intelacka grafika k tomu 250gb disk a najlepsie ze je to o 5 k drahsie zato ze je tam "DELL". No neviem nieviem :DDD

#10 User is offline   vecernik 

  • Group: WW Moderátor
  • Posts: 1,625
  • Joined: 11-September 08

Posted 03 August 2011 - 05:25 PM

View PostMijo, on 03 August 2011 - 03:16 PM, said:

osobne po zkusenostech s acerem, asusem a msi bych doporucoval jedine dell
sice je krapet drazsi, ale u nej mas jistotu, ze to je drzak jak blazen (preci jenom dodavatel pro US Army :)
http://www.alza.cz/d...rny-d151809.htm

Promiň mijo, ale to je fail největší. Dneska už značka sama o sobě nic neznamená. Docela by mě zajímalo co bys řekl na můj acer, který bez problémů funguje už pátým rokem, a to se jednalo o low-end model.
No a ehm.. to že dell dodává US Army neznamená, že takové modely posílá i na trh :) především - rozhodně je neposílá za takovouhle cenu.
0

#11 User is offline   Lloyde 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,910
  • Joined: 06-July 08

Posted 03 August 2011 - 05:38 PM

Jak ti píše Hillx ten Thinkpad, tak ty mají dobrý notebooky a za sebe můžu doporučit aj HP na výdrž, určitě se tu zase najde nějakej přechytralej nethero, co mi tu vyssvětlí, že Lenovo i HP jsou hrozný shity, ale za Thinkpady 2 dobří známí bezproblému už nějaký ten rok a HP osobně a hodně spokojenej, záleží to určitě od řady a kolik do toho chceš poslat, do 13 zázrak nevykouzlíš nu :)
0

#12 User is offline   hartom 

  • Vyhozen z fóra Mystiq.org
  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,527
  • Joined: 09-November 08

Posted 03 August 2011 - 05:54 PM

Každá značka má svoje výhody i nevýhody,já třeba mam Acer,stejně tak maj Acer moji rodiče a dokonce i babka má Acer,na to jak na ně lidi nadávaj tak já jsem s nima spokojen,sice nemaj nic moc konstrukci ale pokud ho používáš jako domácí počítač co většinu doby stojí na stole a přenese se max. do postele mi vyhovuje,každopádně už mi pár noťasů pod rukama prošlo,a konstrukcí mi nejlíp vyhovoval noťas od IBM a pokud s tím že se přejmenovali/spojily nebo co na Lenovo neklesla kvalita tak doporučuju pokud budeš noťas hodně přenášet,což na přednášky atd. určitě budeš :) ,a třeba jak píše mijo HPčka,tak kámošovi už u HPčka 2x měnily zákl. desku,u Dellu kterej měl otec dřív hodně rychle odešly panty u víka. Tydhle hádky jsou jen o tom komu co vyhovuje a problémy jsou kus od kusu. Dřív se o Acerech říkalo že jsou to hrozný sračky,a přitom mam doma 12 let starej Acer kterej tehdá sehnal otec až od někud ze zahraničí za hrozný prachy ale funguje do dneška.
0

#13 User is offline   Kaspic 

  • Group: Moderátor
  • Posts: 841
  • Joined: 05-October 09

Posted 03 August 2011 - 06:08 PM

Thinkpad ano ale thinkpad edge nie treba to rozlisovat a rozhodne nie 13,3 palcovy a HP ano ale nie Hp pavilion to su sracky ktore sa prehrievaju a prehýba sa im konstrukcia tak isto Acer by som nebral jedine timeline seriu ktora je fakt na urovni

#14 User is offline   Mijo 

  • Group: VIP
  • Posts: 902
  • Joined: 27-June 08

Posted 03 August 2011 - 06:53 PM

No asi takhle, ja mel acera, reklamoval jsem ho po roce 3x, pak jsem si nechal vratit penize, je to cca 4 roky (acer a amd procesor idealni kombinace) servis o nicem, doba jak svina na opravu a nakonec jsem si musel jet do Brna z Prahy, abych si stahnul zpet sva data (mel jsem na vyber si tam bud dojet nebo si ten hdd koupit za tusim 4k - coz je za hdd nehorazna cena).

Takze acer s jejich pristupem nikdy vic. Asus mam ted pres dva roky, ale taky to neni nic moc, zacina se prehrivat, vycistenej je, ale vykon neodpovida konfiguraci a o to dost.

MSI ma mlada, ten zatm slape, ale mel jsem problemy s ovladaci, kdyz jsem ho instaloval a reinstaloval.

Dell ma moje mama, ma ho asi 5-6 let, slape jako hodinky. Ma ho kolega z prace, od nej jsem se dozvedel, ze existuje i cosi jako pripojisteni na blbost 3x se ti s nim neco stane a 3x ti ho bezplatne opravi. Tzn. spadne ti, vylejes do nej neco atd.. Stalo se mu to po roce, soucastku mu vymenili a rovnou upgradli, protoze uz ji nemeli. Takze vyhodny bezplatny upgrade.

S tim US Army to byla nadsazka, nicmene. Notebooky maji tuhe sasi a celkove jsou dost odolne. Coz plyne z postupneho uvolnovani vyvijenych veci.

Ten model, co jsem tam hodil byl nejlevnejsi na alze. Nemel jsem cas hledat nekde jinde. Pokud tomu clovek venuje cas a trosku pohleda, vyzkousi treba konfigurator na dell strankach, tak to je taky trosku o necem jinym.

Nevim, ja jsem tady nadhodil svuj nazor po zkusenosti se tremi znackami a vy me hned pomalu lincujete :P
0

#15 User is offline   Kaspic 

  • Group: Moderátor
  • Posts: 841
  • Joined: 05-October 09

Posted 03 August 2011 - 07:11 PM

Asus uz je niekde uplne inde tak isto co sa tyka servisu a aj kvalitou rozhodne je asus v pomere cena/vykon+kvalita to naj na trhu ano dell maju dobre sasi ale od urcitej ceny kde su horcikove alebo magneziove alebo ako to ma apple hlinikove povedal by som ze dell v tejto cene 13000+- je na takej istej urovni ako asus alebo toshiba a lenovo akurat co ma dell vyhodu ma NBD (next biznis day) zaruku a to je ze pridu k tebe a opravia ti ho do 24 hodin u zakaznika doma.

#16 User is offline   Hillx 

  • Group: VIP
  • Posts: 602
  • Joined: 04-November 08

Posted 03 August 2011 - 07:37 PM

Ta 13,3" to byl fail - ani o tom nevim. Určitě by to chtělo 14". Na Alze to maj divně rozdělený, proto sem si toho nevšimnul. Ovšem ThinkPad pod 13k to je trochu utopie.
0

#17 User is offline   Mijo 

  • Group: VIP
  • Posts: 902
  • Joined: 27-June 08

Posted 03 August 2011 - 07:45 PM

jinak pro rejpaly s cenou a ddr2 a co ja vim cim jeste
tady je jeden i barevne odladeny pro B1
http://www.czechcomp...jsp?artno=88920

cena splnuje, nesdilena grafika atd.
0

#18 User is offline   vitamin 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 880
  • Joined: 02-July 08

Posted 03 August 2011 - 08:21 PM

Ja by som dopurucil ThinkPad Edge E520/E420, ThinkPad L512/L412 a HP ProBook 4530s/4330s.
pripadne daky acer TravelMate.
Vsetko s sb i3 procesorom, integrovanou gk a matnym lcd.
ASUS ani MSI nebude bohvie co v tejto kategorii a v fujitsu a toshibach sa nevyznam :)
edit: Delli su predrazene aj ked maju vecsinou NBD

Lepsie ti ale poradia na http://notebooky-forum.notebook.cz/

This post has been edited by vitamin: 03 August 2011 - 08:22 PM

0

#19 User is offline   Hillx 

  • Group: VIP
  • Posts: 602
  • Joined: 04-November 08

Posted 03 August 2011 - 08:27 PM

Lehce off topic. Já uvažuju o tomhle: http://www.czechcomp...jsp?artno=80986 případně http://www.czechcomp...jsp?artno=88758 Co myslíte? Zapařim si na tom aspoň to WOWko? :D
0

#20 User is offline   vitamin 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 880
  • Joined: 02-July 08

Posted 03 August 2011 - 08:36 PM

Wow si zahras na hocicom, ja hram na integrovanej gk v procesore i5-520m a vecsinou 30-45 fps, na dakych 15 to klesne len ak je velmi vela ludi na kope(vecsinou len MS do naxxu). Na novych procesoroch od intelu (gk gma 3000) a apu od amd pripadne hociakej dedikovanej gk to pojde uplne v pohode.
0

  • 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist