Mystiq.org - forum: Update server 6 - Mystiq.org - forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Update server 6 Revize 1000

#1 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 23 July 2011 - 06:51 PM

Takže blíží se nám další revize. Pokud někdo sledujete vývoj CraftBukkitu, tak jistě víte že revize na verzi 1000 (ano, už je to 1000cátá verze), byla vydaná už před nějakou dobou a slibuje velké vylepšení stability a chování samotného serveru. Bohužel to přineslo množství zásadních změn co se týče všech ostatních funkcí. Všechno se musí přenastavit a předělat úplně od začátku a musim říct, že se s tim morduju už docela dlouho, ale už se to chýlí ke zdárnému konci a doufám, že při nahrání na server nebudou žádné problémy.

Co se týče změn, na první pohled byste neměli poznat rozdíl. Zase vám zvýšim level prací,.... omezim ochočení vlků na 1 na hráče (s tim že si každý hráč bude moct svého vlka příkazem přivolat),.... a nakonec ten pískový důl. Ten mi dal hodně zabrat a bohužel jsem nenašel nic co by fungovalo vyložene bezchybně tak jak bych potřeboval, takže současně bude vytvořena lokace, kde se bude moct volně težit písek, a jednou za čas celou tu část obnovim ručně,...snad časem dám dohromady nějaké lepší řešení. Na místo bude vytvořen portál z pod-spawnu,....

Kdy revizi nahodim sám přesně ještě netušim,.... doufám že na začátku dalšího týdne. Jelikož se kompletně změnil systém oprávnění a hodností, tak musim ještě spoustu věcí, které na tom závisí vyzkoušet.
5

#2 User is offline   Zini_Prometheus 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 14
  • Joined: 24-July 11

Posted 24 July 2011 - 11:52 AM

Asuro když to slibuje velké vylepšení stability a chování samotného serveru, rád bych se zeptal kdy tak budou povolené pistony. Ve verzi 1.7.3 jsou ty chyby už zcela opravené a už nefungují.
0

#3 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 24 July 2011 - 12:08 PM

Já mám naprosto opačné informace, dneska jsem to probíral s Englorem, a naopak ty bugy prý stále existují.

edit: Ok Englore, tak to jsem te špatně pochopil, myslel jsem právě žes to testoval na nové verzi. Nicméně výsledek je stejný, viz. Asurova odpověď :)

This post has been edited by Psojed: 24 July 2011 - 02:24 PM

0

#4 User is offline   Englor 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 196
  • Joined: 14-November 09

Posted 24 July 2011 - 12:33 PM

To jsi mě asi nějak špatně pochopil, já to zkoušel na tomhle patchi (jsem si chtěl na singlu udělat zásoby dia :P), ale můžu to testnout i pro 1.7.3. Ale mělo by to fakt bejt opravený, Notch snad nekecá, takže pistony už budou přístupné všem, předpokládám.

Jinak jestli na to Asuro máš nějakej testovací server, tak ti klidně pomůžu otestovat jak to fachčí, stačí říct.
0

#5 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 24 July 2011 - 01:09 PM

Vyzkoušel jsem to,... a pořád tam chyba je,...
Je jedno co se buguje,.... teoreticky by mi tak nevadilo to, že si někdo množí předměty, ale je problém v tom že tím někdo může zahltit a shodit server kdyby to nechal běžet dlouho...
V nejhorším případě by to teoreticky mohlo úplně odstavit herní svět, že už by ho server nenačetl, a kdyby jo a zkusili byste se přihlásit, tak Vám klient začne načítat ty namnožený
bloky, dokud se vám nezahltí paměť a pak by vám to stejně spadlo.

Takže na otázku, zda budou pistony povolené pro všechny, je odpověď bohužel NE.
0

#6 User is offline   Zini_Prometheus 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 14
  • Joined: 24-July 11

Posted 25 July 2011 - 01:57 PM

zkoušel jsem to a množit jde jenom ten písek a gravel, předtím když jsem četl opravy bugů tak sem myslel že to opraví úplně, jinak chápu že teda pistouny nebudou.
0

#7 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 25 July 2011 - 04:14 PM

Teď jsem o tom ještě uvažoval,.... a asi to udělám přece jenom jinak,....
Pistony už BUDOU povolený pro všechny, jen při položení toho lepivýho
"sticky piston" se objeví varování, aby se nezneužívaly a zaznamená se
do logu, kdo ho, kde položil,...
Tak budu mít jednoduchý způsob jak to kontrolovat a hráči aspoň zase budou mít co dělat ....
0

#8 User is offline   Black 

  • Group: VIP
  • Posts: 288
  • Joined: 03-July 08

Posted 25 July 2011 - 07:46 PM

Když už budeme mít povolené ty pistony pro všechny, neměl by někdo nějaký odkaz na stránku s nějakými mechanismy využívající pistony? Nějaké brány, mosty nebo něco takového.
0

#9 User is offline   Zini_Prometheus 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 14
  • Joined: 24-July 11

Posted 25 July 2011 - 09:06 PM


taady jsou přímo dveře které Notch měl v premierovém videu na pistouny :D jinak stačí zadat na youtubu minecraft pistouny a tam je návodů na nápady :)
0

#10 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 26 July 2011 - 06:26 PM

Samá kopie dvěří. Nenašel jsem tam jediný piston dveře, který by vypadaly přirozeně a měly schovanej redstone i pistony - jediný takový jsou pořád ty z traileru, které byly zabudované ve zdi. A ty se zasouvaly dolů a nahoru, nevim proč by se to nutně mělo zasouvat do boku :)
0

#11 User is offline   Englor 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 196
  • Joined: 14-November 09

Posted 26 July 2011 - 06:52 PM

Jo, jenže ty z toho traileru vypadaj pěkně jen zepředu, zezadu je to humus...
4:40


Ty hausovo dveře (z minecraftboxu) jsou asi nejlíp technicky vyřešený.
0

#12 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 26 July 2011 - 07:46 PM

Nekoukal jsem se jak to vyřešili vzadu. Po tomhle videu jsem změnil názor, ty dveře jsou identický, jen má sticky piston ze stropu místo z boku.
Technicky vyřešený? Ale co tam řeší :) Táhne 4 různý dráty, takže nic speciálního, nepoužívá tam žádný složitý mechanismus, a vyřešit tohle rozestavění repeaterů dokáže každý kdo si zjistí jak fungují pistony nebo kdo se podívá na video cos linknul. Repeater se musí použít každopádně, v tom videu i vysvětluje proč, takže zase nic převratného, a zase ty repeatery jsou vidět i v tom tvém videu, takže každý ví, že tam jsou.

S tím desginem mám dva problémy.
1) je jen ten, že nechci aby byly vidět pistony. Pokud jsi uprostřed tunelu, řady knihoven nebo něčeho podobného tak není co řešit, ale oni tady staví vnitřní vchod kde zasouvají i schody, a tam by mě kompletní řešení opravdu zajímalo. Zasunout schody, zasunout dveře a aby nekoukal žádný piston a vypadalo to přirozeně.
2) Ve hře máme klasické dveře. Proč dělat pistonové dveře? -> Maskování.
Ok, když to jsou dveře, které maskuješ za klasickou zeď, proč tam strkáš schody? Aby každého trklo, že tam něco je? :D To mi prostě hlava nebere.

Tady jsou ty jednoduché dveře o kterých jsem psal v 1). Totéž lze udělat z druhé strany a spojit pro dvojté dveře, a totéž lze použít i pro posouvání nahoru a dolu.


A tady je řešení bez schodů umístěné "uprostřed" tunelu.



Až nám povolí Asura pistony, rád se pustím do tvorby řešení pro dveře v jedné linii se zdí.
0

#13 User is offline   Zini_Prometheus 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 14
  • Joined: 24-July 11

Posted 26 July 2011 - 08:36 PM

to první videjko se mi fakt líbí jednoduché pistouny nejdou vidět, ale není tam nějaký složitý mechanismus o kterím si psal že by si byl radši ;)
0

#14 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 27 July 2011 - 03:59 PM

Ještě navíc informace:

končim s postavou "Admin23" a už budu ve hře JENOM za "Asura23",....jsem zjistil že dost minecraftu si užiju při tom testování, že už většinou nemám náladu se jen tak připojit si zahrát....
Každopádně původní domeček postavy "Asura23" byl recyklován a stánek na trhu uvolněn,.....

Hlavní důvod proč o tom píšu je, abyste už nepsali ve hře maily na postavu "admin23"....
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist