Mystiq.org - forum: Missed old times .... so much - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 6 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Missed old times .... so much in galaxy far far away .... inacessible these days

#1 User is offline   fucker 

  • Group: VIP
  • Posts: 728
  • Joined: 02-July 08

Posted 02 July 2011 - 12:08 AM

Málokterý z vás ví, o čem v následujících řádcích budu psát. Málokterý z vás pochopí, co tím myslím a kam tím směřuji.

Mystiq se změnil ... změnil se od podstavy a ta podstata mi chybí.


Rád bych se tedy zasnil ... zavzpomínal na dobu před několika léty, kdy Decker rozeštěpil původní portál a hrstka lidí se rozhodla založit si vlastní, svobodný server, pod názvem Mystiq.org. Všechny těžkopádně přesuny té doby nebudu řešit, nevidím do nich a nikdy jsem se o tyhle věci nezajímal, něměl jsem důvod. V té době, jak málo současně hrajích lidí ví, vznikly na Mystiqu 2 servery, Patriot pro VIP hráče, kteří byly oficiálně registrování ( přesně si nevzpomínám, zdá se mi, že gáže činila 200 kč,-) a Albatros (bez poplatků.) Předem bych se chtěl obrnit proti trzení, jak mystifikuje web serveru, kde zní, že "Tou dobou nám fungoval pouze jeden server, ovšem s přibývajícím počtem hráčů se muselo něco dělat. Proto se vytvořily další dva servery. Celkem tedy byl Patriot (původní server), Albatros (druhý server) a Kovadlina (zde se vkládaly česky přeložené questy a jednalo se o placený server)." Albatros a Patrion byly kontinuině fungující a zároveň shodně založené servery, Kovadlina sloužila, jako server "migrující," se zdá se mi, Anthorky. Psalo se léto roku 20007 a my zde slastně prozkoumávali taje z 1/8 fungujícího BWL, nefunkčního AQ a MC a 1/10 fungujího Naxxramasu. Ani si neumíte představit, co v té době WoWko na Mystiqu znamenalo. Populace Albatrosu dosahovala cca 50 lidí ve špičce, na Patriotu na tom nebyli o mnoho lépe a my se ze všech sil v low eq, bez absolutní znalosti taktik a instancí, které byly stejně k ničemu, pokoušeli raidovat top tier instance původní hry. Lidi, ani si nedokážete představit ten kontrast, co se od té doby změnilo. Snad jen jediná věc dokáže tu propast popsat lépe, než jákékoliv dlouhosáhlé popisky. Tím slovem je FFA. Nehledě na bugy a jak říká Don Corleone Maník "bulšity," vždy jsme šli s absoltní důvěrou jeden v druhého, s vírou v domluvu a spravedlivé jednání. Celá raidovací squardona hordy tehdejšího Albatrosu čítala snad 25 lidí, kteří ono léto roku 2007 pozvedali Mystiq z prachu nově vzniklého, netestováného serveru do výšin, v kterých se nachází téď. Byli to ti lidé, kteří formovali tvář toho, co přetrvá dodnes a bez nichž by tento projekt ani zdaleka nefungoval tak, jak frčí v současné době, Tímto velmi zkráceným příspěvkem chci vzdát obrovský hold těm, ktěři mě u tého hry, respektive serveru udrželi a současně ukázali její veškérá dostupná zákoutí, která Mystiq v těch dnech skýtal.

Nikomu nešlo o balanc frakcí, chytání buggerů, či normalizaci poměrů mezi rasami, všichni se snažili nakopat prdel druhé frakci, jak jen to bylo možné. Slovo bug jsem v době nebral jako zlo, šlo pouze o katalyzátor, kterým jsme dosrali alíky ještě o něco víc :) Prostě takovou modifikaci wallwalkingu pro free servery,snažili jsme se přijít s něčím novým, co by hru zpestřilo (zásadně v náš prospěch). Kdo by si nevzpoměl na Q itemy z Silvermoonu pro lvly 60+ dostupné pro hordu na všech lvlech (tímto se omlouvám všem aliančním hřáčům, kterým jsme kazili spaní s vyjímkou těch, kteři sí na T4 nafarmili T6 eq z Hyjalu :D ).

Budu zmiňovat pouze nehrající postavy serveru Albatros, ačkoliv, co se týše "legenty mystiqu" jistě figuruje mnohem víc lidí, jistě si zaslouží být uvedeni jinde.

Jmenovitě se jedná o členy Gild:

Sorrow of the Horde - never will be forgotten

Warriory of Horde

Heroes of Durotar

Blood Horde

(Teď
jsem si to do prdele smazal a další 2 odstavce můžu psát na novo)

Hráči, které myslím, již dávno nehrají, nicky které zmíním, už málokomu něco poví, nicméně ve mě stále zanechávají mnoho ...

Roppik
Mistral
Atrey
Abrin
Iason
Mordicka
Adria
Zira
Chodec
Schnaps
Felgran
Ellander
Weider
Reiko
Priestak
Nervak
Pogo
Razor
Hniloba
Jedná se o lidi, kteří již zde nehrají, nicméně tvořili podstatnou část toho, co je Mystiq v současnosti.


I u Alliance se však našly kalibry, které stojí za to připomenout, lidi, bez kterých by to prostě nešlo

Katuska
Kubas
Rasta
Adamos
Shavo
Scary
Nodda
Llody
Saphenus


Není moc, co k tomu tématu připsat. Lidé, které jsem zminil, již pravděpodobně na serveru nepotkáte, nicméně sentimentalita k tomuto období se nemění. Období, kdy jsme byli vděčni za to málo co máme a co jsme neměli, bylo bráno jako fakt, se kterým se prostě dalo žít. Lidi, aniž se nikdy viděli, či slyšeli, měli jeden druhého v respektu a všechna rivalita začínala a končila klávesnicí, aniž by se rozjížděly dlouhosáhlé flamy na forku. Člověk by si řekl, ideální věk.

Přesně takhle fungoval Mystiq, jak ho vy známe, před 4 léty. A přesně proto již výše zmíněné lidi ve hře nepotkáte.

To, co jsem výše sepsal, se dá považovat za výpověď choré mysli, sentimentální výlev, či extrasračku, nicméně myslím, že lidi, které tenhle přispěvek aspoň trošku donutí zavzpomínat potěším. Z těch pár, co nás bylo, nezbylo už mnoho a proto převážně pro ně je tento příspěvek adresován ... aby vzpoměli, jak jsme fungovali kdysi :)

Už moc nevím co dodat, snad jen "jsem pták z Albáku, lítám si volně a neohroženě, nikdy však nezapomenu, kde mě létat naučili." ( jo a Patriot smrdí !!!)


Soulless, former Member of Warriors of the Horde and Sorrow of the Horde

15

#2 User is offline   Jenyla 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,494
  • Joined: 01-July 08

Posted 02 July 2011 - 12:10 AM

a vrchol pvp bylo dojet do Crossu :-)
3

#3 User is offline   Mr.Manik 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 376
  • Joined: 30-June 11

Posted 02 July 2011 - 12:19 AM

Jj a tehdy jsem musel asi mesic delat Heavnovi sluhu, chytat mu ryby na olejicky, vsemozne ho asslickovat atd. abych mel nekoho kdo by se za me primluvil a vzali me do roty...dnesni decka si akorat napisou prihlasku nebo whisp a maji vystarano :D

Zkrátka to bylo jedno z nej období, lidi měli co dělat, pořád nějaké nové bugy (soutěžilo se v tom, kdo jich najde víc nebo lepší), nepičovali na sebe a nebyl to jeden žebrák vedle druhýho jako teď...
1

#4 User is offline   Jenyla 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,494
  • Joined: 01-July 08

Posted 02 July 2011 - 12:31 AM

tak se pak jednou zase nekde nazerem a pokecame xD treba te i pritahnu Gotfrieda na duel jako ste do sebe huceli tenkrat v Brne uplne o vsem uplne neskutecne dlouho xD
0

#5 User is offline   Lloyde 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,910
  • Joined: 06-July 08

Posted 02 July 2011 - 12:44 AM

Už je to dávno :)
1

#6 User is offline   Adrian 

  • Group: VIP
  • Posts: 354
  • Joined: 02-July 08

Posted 02 July 2011 - 12:55 AM

Kouzlo starých serverů a období,kdy nefungovala řada věci bez kterých si dnešní hráči hru ani představit nedokážou spočívalo spíš v tom,že i když se našel bug,tak se buď všeobecně ignoroval ze solidarity nebo využíval všemi tak,že hodně lidí ani nevědělo,že to tak nemá fungovat. :) Např dlouho absolutně nefunkční diminishingy v pvp,nikdo to nehrál tak,že by hráče permafearoval nebo držel hráče v ovci třeba 10 minut (než fungovalo omezení trvání debuffů v pvp). Ani já jsem nezabíjel hráče přes dotky v nepadajícím seductionu (který jsem castil já sám) nebo jsem si donekonečna nenahazoval sacrifice od voida (terý jsem taky měl ve spellbooku já) a ani neznám nikoho jiného,kdo by to dělal. Bohužel,to jsou situace z dob kdy na serveru bylo třeba 120 lidí online ve špici a každý se vzájemně znal a do jisté míry respektoval a to už se asi nevrátí nikdy.
0

#7 User is offline   Lloyde 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,910
  • Joined: 06-July 08

Posted 02 July 2011 - 12:58 AM

View PostAdrian, on 02 July 2011 - 12:55 AM, said:

nikdo to nehrál tak,že by hráče permafearoval nebo držel hráče v ovci třeba 10 minut

Omyl, Fucker to přesně takhle hrál :D Ovce - Pyro - Ovce - Pyro - Ovce - Pyro - Ovce- Pyro ........... :D (Polymorph nedoplňoval hp)
0

#8 User is offline   Jenyla 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,494
  • Joined: 01-July 08

Posted 02 July 2011 - 12:59 AM

no elvin to hral podobne xD ale v tej kombinaci vidim malo pompyr v rade xD
0

#9 User is offline   Adrian 

  • Group: VIP
  • Posts: 354
  • Joined: 02-July 08

Posted 02 July 2011 - 01:00 AM

View PostLloyde, on 02 July 2011 - 12:58 AM, said:

Omyl, Fucker to přesně takhle hrál :D Ovce - Pyro - Ovce - Pyro - Ovce - Pyro - Ovce- Pyro ........... :D (Polymorph nedoplňoval hp)


HM :D Je fakt,že některé období mystiqu jsem vynechával protože mě to zrovna nebavilo. :D
0

#10 User is offline   fucker 

  • Group: VIP
  • Posts: 728
  • Joined: 02-July 08

Posted 02 July 2011 - 01:00 AM

View PostLloyde, on 02 July 2011 - 12:58 AM, said:

Omyl, Fucker to přesně takhle hrál :D Ovce - Pyro - Ovce - Pyro - Ovce - Pyro - Ovce- Pyro ........... :D (Polymorph nedoplňoval hp)

Na tohle jsme si extra hodil frost, aby mi dotka nelálama sheep, jeden z mých prvních wow objevů :)
0

#11 User is offline   Lloyde 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,910
  • Joined: 06-July 08

Posted 02 July 2011 - 01:01 AM

Však ale když jsem se dostal na řadu s Fearem tak jsem mu nezůstal nic dlužnej :D Ještě to každej druhej Fear poslal do textu :D
0

#12 User is offline   Chooze 

  • Daemonica CT - Hunter
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 3,604
  • Joined: 02-July 08

Posted 02 July 2011 - 01:02 AM

View PostJenyla, on 02 July 2011 - 12:59 AM, said:

no elvin to hral podobne xD ale v tej kombinaci vidim malo pompyr v rade xD

A ty pompyra ještě lítaly ze stromu v Barens :D
0

#13 User is offline   Jenyla 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,494
  • Joined: 01-July 08

Posted 02 July 2011 - 01:07 AM

to me pripomina jeden starej spam na forku a WW ALBAPŠTROSACI SOU LAMY xDDDD Ari ja zase v shadowmeldu a prowlu kempil v hospode v crossu bo se z ni dal odstrelovat krasnej prostor xD
0

#14 User is offline   Vara 

  • Daemonica CT - Paladin
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 939
  • Joined: 03-January 09

Posted 02 July 2011 - 07:24 AM

Pogo :/ .. člověk, co mě naučil hrát :( - SotH TOP!
1

#15 User is offline   rewew 

  • Group: VIP
  • Posts: 3,570
  • Joined: 03-November 08

Posted 02 July 2011 - 08:21 AM

View Postfucker, on 02 July 2011 - 12:08 AM, said:

...


Ellander hraje na daemonice :)
0

#16 User is offline   Mr.Manik 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 376
  • Joined: 30-June 11

Posted 02 July 2011 - 10:38 AM

Nebo pravidelné návštěvy stratu a BRD před nějakým raidem za účelem nabugování miliard armoru a max fire resistu tak, že bosse mohl tankovat i Wedro s pristem :D
0

#17 User is offline   Amatter 

  • Group: VIP
  • Posts: 296
  • Joined: 03-July 08

Posted 02 July 2011 - 10:49 AM

View PostJenyla, on 02 July 2011 - 12:59 AM, said:

elvin

Ten človek ma vždy iritoval :D Postavil sa do hospody v Xroads (jediného funkčného BG), zabil niekoho, kto prehral duel cez textúru, blinkol sa druhou textúrou a ani 130% mount (+ aspect) ho nedobehol :D
1

#18 User is offline   Tarrok 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 198
  • Joined: 04-July 08

Posted 02 July 2011 - 11:49 AM

View Postrewew, on 02 July 2011 - 08:21 AM, said:

Ellander hraje na daemonice :)


aj atrey hra na daemonice, ale je v MiH, PHGP ci takej nejakej guilde...:)

mne sa zo starych cias najviac lubilo, ked este existoval jeden dungeon pre cely svet...tam sa ukazalo skutocne majstrovstvo, ked raid dokazal naraz zabit bossa aj odrazit druhu frakciu (toto by tu mohli zaviest aj dnes :P), samozrejme najsilnejsie kuzlo bol vtedy console relog, ktory aj v combate doplnil full hp xD
0

#19 User is offline   Xaverius 

  • Hlavní korektor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 945
  • Joined: 01-November 09

Posted 02 July 2011 - 03:36 PM

Já tu straším přesně dva roky a znám tak akorát Chodce... a Naxx pořád funguje z 1/10, udělej si char u Aliance a zajdem :D (Horda má holt rozumnější lidi, co to chodí). A jo, na Patriotu byli nějací divní :D.
0

#20 User is offline   fucker 

  • Group: VIP
  • Posts: 728
  • Joined: 02-July 08

Posted 02 July 2011 - 08:58 PM

View PostXaverius, on 02 July 2011 - 03:36 PM, said:

Já tu straším přesně dva roky a znám tak akorát Chodce... a Naxx pořád funguje z 1/10, udělej si char u Aliance a zajdem :D (Horda má holt rozumnější lidi, co to chodí). A jo, na Patriotu byli nějací divní :D.

Naxx tady frčí tak z 80 procent jak na ofi ... až jsem čuměl jak to jede :) Akorát mi přijde, že to není úplně stejně nastavené
0

  • 6 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist