Mystiq.org - forum: Návrhy pro nový svět - Mystiq.org - forum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Návrhy pro nový svět Týká se to jak systému tak stavení

#1 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 29 May 2011 - 11:48 AM

Zdravím, myslím si že pokud by to šlo mohlo by se zde něco navrhnout na server, at nevypadá hl.město jako teď tak bych navrhl nějaké společné stavby jako např.:
Katedrála
Obchodní centrum
Knihovna
Lázně+sauny
Věřejné pole
,,Sněmovna"-místonst s páčky na hlasování
Park
Arénu
Horskou dráhu
Metro

atd.....
jen ne aby to bylo jako teď


A k systému

Myslím si že by neuškodilo vynout bouchání Creeperů-bouchnou,zraní ale nic nezničí
0

#2 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 29 May 2011 - 12:35 PM

Co je hlavní město na současném serveru?
0

#3 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 29 May 2011 - 12:36 PM

View PostPsojed, on 29 May 2011 - 12:35 PM, said:

Co je hlavní město na současném serveru?


no pro mě je hl. město to u spawnu a ty stavby jsou tam hrozné.... a žádný řád... podle mě by hned po připojení na server mělo být vidět že ten server má náký pravidla a dobrá komunita a ne nepřehlednost
0

#4 User is offline   Froozen 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 71
  • Joined: 10-January 10

Posted 29 May 2011 - 12:47 PM

Rad by som sa zucastnil na stavbe katedraly. Vo svojej starej pevnosti som mal nieco podobne katedrale, s peknym interierom, takze mam s tym nejake skusenosti + nova by bola o dost vacsia a krajsia. + mozno mam male plus, ze studujem architekturu :P
0

#5 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 29 May 2011 - 12:58 PM

View PostFroozen, on 29 May 2011 - 12:47 PM, said:

Rad by som sa zucastnil na stavbe katedraly. Vo svojej starej pevnosti som mal nieco podobne katedrale, s peknym interierom, takze mam s tym nejake skusenosti + nova by bola o dost vacsia a krajsia. + mozno mam male plus, ze studujem architekturu :P


:) urcite by se dalo dohodnout ja bych rad postavil Obchodak :)
0

#6 User is offline   vecernik 

  • Group: WW Moderátor
  • Posts: 1,625
  • Joined: 11-September 08

Posted 29 May 2011 - 01:03 PM

Otazkou je - bude obchodak k necemu? bude nekdo vlastne vyuzivat ty obchody? Co jsem jeste nedavno prochazel obchodni ctvrt v IF, tak vsecky obchudky byly prazdny (mam na mysli predevsim suroviny typu zelezo, kamen, atd atd) Na druhou stranu se uz minimalne 2 tydny nestaram o mcdonald a jeste z nej nezmizel jedinej chleba ani maso, ktery tam jsou v samoobsluznejch boxech. Pritom ty krabice fungujou. to jsem testoval.
0

#7 User is offline   William 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 118
  • Joined: 15-May 11

Posted 29 May 2011 - 01:38 PM

já myslím, že by se obchooďák dal využít, ale s tou podmínkou, že když někdo bude chtít otevřít obchod, bude se o něj také tarat! vybere si suroviny, co bue prodávat/vykupovat a pravidelně doplňovat zásoby, né aby si každej udělal obchůdek a k ničemu by nebyl...
0

#8 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 29 May 2011 - 02:40 PM

No, to území okolo spawnu taky není žádný město, to je prostě spawn + zastavěný okolí stylem random :) za město považuju to cos doloval a potom IF, a tam to mělo pravidla a řád. Např. cesta široká 10 bloků, obchody ve tvaru určité nudle směrem do zdí, atd.

Fajn a teď by mě zajímalo, jakou fci bude mít Knihovna, Katedrála, Lázně+Sauny, Park a kam povede Metro když všechno bude v "hlavním městě" :)
Aby to vypadalo jako město, fajn, ale chceme všichni portovat doprostřed města? Ono se cokoli z jmenovaného dá postavit i kdekoli jinde, ne? Pak se k tomu natáhne metro - bude důvod někam jezdit + bude důvod někam tahat železnici :)

Navíc jsou tu klasické problémy se stavbou, např. každý preferuje jiný stavební materiál, a co se bude líbit jednomu nemusí se líbit druhému, takže vedle sebe bude stát Katedrála z Cobblestone a vedle budou 'moderně' položené lázně ze Sandstone, to celé oběhnuté pálenou Stone půldlažbou a naproti bude já nevim Socha Svobody ze skla na veřejných parcelách...
No, nevim jestli by to vypadalo úplně nejlíp takhle k sobě :)

PS: co se týče obchodů, tak je potřeba aby tam taky někdo přišel než se něco prodá :P většina obchodů v IF suroviny jako iron a stone spíše vykupovala, než prodávala. Zato vím, že jsem prodal kupu uhlí :D

This post has been edited by Psojed: 29 May 2011 - 02:42 PM

0

#9 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 29 May 2011 - 03:45 PM

njn

zbytek je for fun ;)
0

#10 User is offline   Sejsel 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 54
  • Joined: 11-April 11

Posted 29 May 2011 - 04:15 PM

Tak ze začátku tu byly 3 domy na severu kousek od spawnu, v krásné panenské přírodě.. pak se to nějak zvrhlo :)

Spawn vypadá dobře, to kolem už ne ;)
0

#11 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 29 May 2011 - 05:11 PM

Když už jsme v těch návrzích, co takhle využít ten mód pro ekonomiku a vytyčit pozemky kolem spawnu (např. klasicky oplocením s cedulí FOR SALE uprostřed), nechat místa pouze na předem domluvené části infrastruktury (metro, cesty), a nabízet dané rezidence k prodeji :)
Předpokládám, že admin (popř. moderátor?) má bezlimitní počet rezidencí a volné okraje - může tedy vytyčit libovolný počet rezidencí kolem spawnu, odlišit se dají velikostně, tvarem (čtverec, obdélník, víceúhelníky), hloubkou sklepa (lze takto vymezit místo pro metro) a samozřejmě výškou. Rozdávání resp. prodej hráčům je potom jednoduchý - samotný plugin pro rezidence obsahoval možnost na prodej/koupi rezidence, jen byl vypnutý, aspoň pro patrona.

edit: k tématu - návrh města :)

http://img40.picoodle.com/i55t/psojed/dlxn_227_ua191.png

edit2:

Fail. Tak mě napadá, že rezidence musí mít jen tvar obdélníku ;) takže domky se speciálním tvarem (např. ten dům do "T") by vlastně musely mít rezidenci větší a obsáhnout i kus cest nebo naopak menší s přístavbou.
A nebo by se to muselo vyřešit více rezidencema vedle sebe, všechny pro stejného hráče (rezidence A + rezidence B + C atd. kolik by bylo třeba):

BBBBBBBBB
BBBBBBBBB
___AAA___
___AAA___

Otázkou je, jak by server a plugin zbaštil limity na rezidence. Např. patron může mít max. 1 rezidenci, tak jestli by si vůbec mohl koupit podobný 4kový dům.

Co se týče samotných rezidencí, byl by to prostě jenom placeholder pro pozemek, nikdo hráče nenutí je nechávat na místě - jak na pozemku postaví nějaký výtvor, rezidence jednoduše deletnou - hráč může pokračovat s rezidencí jinde.

This post has been edited by Psojed: 29 May 2011 - 05:43 PM

0

#12 User is offline   Imperis 

  • Group: VIP
  • Posts: 136
  • Joined: 12-September 08

Posted 30 May 2011 - 09:06 AM

s těma pozemkama se mi to zdá jako dobrej nápad, nebude v tom chaoz a aspoňn my, neschopný co si nedokážou zablokova pozemek budou mít šanic mít parcelu na kterou jim nikdo nebude šahat. jinak, ano předem by byl dobrej plán kde co bude....mapa by mohla být na netu a nový hráči se aspoň dokážou zorientovat,než běhat po mapě a hledat kde co je
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist