Mystiq.org - forum: Pochlubte se co plánujete - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 6 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Pochlubte se co plánujete Na novém světě

#1 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 24 May 2011 - 03:49 PM

Tak jelikož v Nová éra všichni píšou že maj nápad atd. tak sem založil tento topic sem přidávejte své plány

Dělejte to dyštak podle tohoto plánu

1)Přibližná práce
2)Materiál
3)Nákres - nemusíte ;)
4) Popřípadě žádost o radu

Začnu

"DandasForge"

+-140 000 kostek vytěžit
+-9600 skla na stěny
+-5000kostek stěny
+- 5000 hlíny nanosit na pole

Materiál
Brick
SandStone
Dirt/Grass
Glass
Log
Wool
StoneSlab
Stone
Obsidian
http://img851.yfrog.com/img851/8020/skla.png

Kdo by neviděl nápisy

Oranžová-Stěny ze skla,za stěnou láva
Žlutá-Parčík :) (Prostřední patro)
Žlutá s tečkou-Sklad pro produkci z pole (Prostřední patro)
Zelená- cesta na pole
Modrá-Hlavní cesta+cesty
Černá-Pole - nejnižší patro
Červená - "Ostrov pro dům" plánuji ho z cihel, střecha StoneSlab..... a na zahradě nebude chybět bazén,gril,Cauldron :D

A ještě se rozhoduji jestli rozmístit Glowstone/Pumpkiny/Netherrack po prostoru jako světlo, nebo udělat 4 lávové mega lampy :D
0

#2 User is offline   Englor 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 196
  • Joined: 14-November 09

Posted 24 May 2011 - 04:39 PM

Ještě nevím, jestli to zrealizuju, ale už dlouho mám v hlavě nápad na menší středověkou vesnici ve stylu TES4:Oblivion, kolem pole atd. prostě takovou venkovskou pohodičku, žádný megastavby.
http://image.gamespotcdn.net/gamespot/images/2004/screen0/924363_20041105_790screen001.jpg
http://www.abcgames.cz/udaje/screenshoty/402/40259.jpg


No a dneska mě napadlo postavit repliku Machu Picchu

http://skvots.net/wp-content/uploads/2009/08/machu-picchu.jpg

to už by bylo trochu náročnější.
0

#3 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 24 May 2011 - 04:54 PM

View PostEnglor, on 24 May 2011 - 04:39 PM, said:

...



;) pěkné no ta vesnice do tý bych šel, ale já sem stavitel a za 2. v 5lidech to nemá cenu

sem zvědav jak dopadne to moje

This post has been edited by Mijo: 24 May 2011 - 07:56 PM

0

#4 User is offline   matus02 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 25
  • Joined: 01-June 09

Posted 24 May 2011 - 06:13 PM

No tak čo si plánujem niekde v púšti postaviť takú menšiu pevnosť (cca 104x104 blokov mi to vyšlo po počítaní a to ešte bez výšky ;)) len zo sandstonu a sandu, čiže budem mať na dlho čo robiť :D Predstavu ako takú už mam
0

#5 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 24 May 2011 - 06:22 PM

View Postmatus02, on 24 May 2011 - 06:13 PM, said:

No tak čo si plánujem niekde v púšti postaviť takú menšiu pevnosť (cca 104x104 blokov mi to vyšlo po počítaní a to ešte bez výšky :D) len zo sandstonu a sandu, čiže budem mať na dlho čo robiť :D Predstavu ako takú už mam


jestli to myslíš jako hradby a ve vnitř obydlenou část tak sem dřív dělal to smé, ale je to zbytečné ;)
0

#6 User is offline   Kuboss 

  • Group: VIP
  • Posts: 736
  • Joined: 02-July 08

Posted 24 May 2011 - 06:23 PM

muj jasny cil je londynsky Tower Bridge a vedle toho udelam mozna Big Ben
0

#7 User is offline   Morsalis 

  • Group: VIP
  • Posts: 75
  • Joined: 24-November 08

Posted 24 May 2011 - 06:36 PM

Tak se tady taky svěřím se svými plány. Já a 3 další lidé plánujeme výstavbu středověkého panství stranou od hlavních stavebních lokací, tady je první konceptuální schéma
http://img192.imageshack.us/img192/438/bpcastle.png
0

#8 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 24 May 2011 - 06:40 PM

View PostMorsalis, on 24 May 2011 - 06:36 PM, said:

nebudu citovat, porusuju tim pravidla



pání na to sem zvědavej, v jakém programu to všichni děláte ;)

This post has been edited by Mijo: 24 May 2011 - 07:58 PM

0

#9 User is offline   Morsalis 

  • Group: VIP
  • Posts: 75
  • Joined: 24-November 08

Posted 24 May 2011 - 06:42 PM

V mojem případě Corel photo-paint, ale jde to na pohodu udělat i v malování http://forum.mystiq....tyle_emoticons/default/turned.gif
0

#10 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 24 May 2011 - 06:53 PM

já mám malování ale co dělal sem to +- 2 minutky ;) už se těšim na nový svět :D
0

#11 User is offline   Morsalis 

  • Group: VIP
  • Posts: 75
  • Joined: 24-November 08

Posted 24 May 2011 - 06:55 PM

Já +- 2 hodiny :D Ale tak todle nedělám pro sebe, ale pro své kolegy ve zbrani co to se mnou budou stavět http://forum.mystiq....tyle_emoticons/default/grin.gif Ještě musím udělat okótovanou verzi, ale na nový svět už se tež těším.
0

#12 User is offline   Englor 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 196
  • Joined: 14-November 09

Posted 24 May 2011 - 07:03 PM

To vypadá dobře, se k vám nejspíš přidám, Morsalisi, teda jestli můžu :D

This post has been edited by Englor: 24 May 2011 - 07:04 PM

0

#13 User is offline   Morsalis 

  • Group: VIP
  • Posts: 75
  • Joined: 24-November 08

Posted 24 May 2011 - 07:08 PM

Samozřejmě :D Veškeré materiály by měli být hotovy do nového startu serveru a prvním krokem bude najít co nejvhodnější místo (což bude pěkný záhul), kopec se středním sklonem, dostatečně vysoký, polorovné luka pod ním pro stavbu vesnice a polí + dostatek místa v okolí pro další panství apod.
0

#14 User is offline   Dandas 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 245
  • Joined: 15-May 11

Posted 24 May 2011 - 07:35 PM

View PostMorsalis, on 24 May 2011 - 07:08 PM, said:

Samozřejmě :D Veškeré materiály by měli být hotovy do nového startu serveru a prvním krokem bude najít co nejvhodnější místo (což bude pěkný záhul), kopec se středním sklonem, dostatečně vysoký, polorovné luka pod ním pro stavbu vesnice a polí + dostatek místa v okolí pro další panství apod.


Já začnu,budu hledat kopec-horu, až najdu udělám tunílek zasypu a ven už se nedostanu dokad nevykutám svou šachtičku 70x50x50-60
0

#15 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 24 May 2011 - 08:15 PM

No tak nákresy propiskou co mám na papírech od zkušebních stránek tiskárny a na jiných podobných "dokumentech" po okrajích zakreslené vám sem strkat nebudu :D Ale obecně bych řekl, že v případě minecraftu nezáleží tolik na preciznosti provedení, jako spíš na dobrém nápadu.
0

#16 User is offline   matus02 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 25
  • Joined: 01-June 09

Posted 24 May 2011 - 08:17 PM

View PostDandas, on 24 May 2011 - 06:22 PM, said:

jestli to myslíš jako hradby a ve vnitř obydlenou část tak sem dřív dělal to smé, ale je to zbytečné :D

takto to nemyslim, aj ked mozno hej, ale nieco na takyto styl mam praveze uz hotove na starom svete, treaz chcem skusit nieco ine a som zvedavy ako to dopadne :D
0

#17 User is offline   William 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 118
  • Joined: 15-May 11

Posted 24 May 2011 - 08:51 PM

plánuju něco jako matus pevnost/citadelu kdesi v poušti, klidně si dám tu práci a vykopu někde veliký ostrov a propast se pokusím naplnit vodou, ale to zatím ještě nevím, ideální by bylo, kdyby někde bylo velké množství vody, co by po stranách obklopoval písek, k tomu ostrůvku by vedl zprvu 5políčkový most, kde by po stranách bylo zábradlí, takže by se chodilo pouze po 3 políčkách (mluvím o šířce mostu :D) přeci pak nebudu řešit stížnosti, že mi někdo sletěl z mostu a utopil se :D, s vodou prostě ještě uvidim, buď tam bude, nebo jenom propast :D, ke konci mostu bych udělal bránu (použil bych cedulky gate) takřka hned za bránou by byly cedulky na most, sice by po krajích bylo ono zábradlí, ale jinak až k hlavní bráně neprojdete :D, hlavní brána bude dvojitá, zeď bude vcelku široká a vysoká, nevím, kolik udělám věží, to si nechám projít hlavou a uvidím až při realizaci, vše by bylo ze sandstonu (teda snad ten most na cedulku jde ze sandstonu ne?:D) za hlavní bránou bude volné prostranství, povede cestička až ke hlavnímu hradu, vedle cestičky bych si rád udělal vlastní oázu, jezírko, trocha hlíny a onen stromový dům (ne, neobejdu se bez něho :D) říkal jsem si, že kdyby to bylo pouze z písku, nevypadalo by to až tak pěkně a myslím, že te stromeček na nádvoří by se mohl vyjímat :D, celý hrad by byl rovněž staven ze sandstonu, byl by buď 2x, nebo 3x vyšší, než samotné hradby, jak budou vysoká patra si ještě nechám projít hlavou, ale určitě plánuju vybudovat pod hradem ještě sklep, kde bych měl asi 20 dvojitých truhel s popisky, co kde je (inspirace od snack88, ten pořádek se mi vcelku zalíbil) mezi truhlema by byly pece, rád by jsem do sklepa nacpal ještě portál do Netheru, cauldron toť asi vše, sklep by byl nejspíše z eooden planks, nechci na hrad cpát žádnou lávu, nebo tak něco, v každém patře budou jakésy komnaty s postelema, knihovničkou a obrázky, z každé komnaty by byl výhled na okolí, stejně tak jako na chodbě, nějaké obrázky, okna atd a aby to nevypadalo tak zastarale, určitě někam nacpu bazének a něco k tomu, po stranách hradu by měly být také věžičky a na úplném vrcholu bych udělal skleněnou, to si ještě nechám projít hlavou, možná že na vrcholu přeci jen poteče kapka lávy :D no a každý hrad by měl mít svou únikovou podzemní cestičku, ještě uvidím, kam jí až povedu a východ pečlivě zakryji, kdo ji najde první, tak ho na konci eventuélně bude čekat nějaká odměna, rád bych měl také nějakou plantáž, kde bych si pěstoval malý lesík, cukr, obilí, takže by se na poušti hodilo nějaké zelené místečko, ke kterému bych to neměl daleko, hold nechci to vše dělat pouze z pískovce, žádné pasti proti nezvaným hostm snad ani dělat nebudu, takže stavba bude z největší žácti ze sandstonu, trocha dřeva a sklo na ono/nejvyšší věž, ještě pokud půjdou udělat děla, rád bych je dal na ony hradební věže :D, omlouvám se za zdlouhavý popis, ale na realizaci jsem ještě neměl čas, ještě dodám, že pokud to bude možné a budu někde daleko, rád ze sklepení povedu kus metro a někde by stoupalo na povrch a udělal bych nadzemku, to ale pokud by to nikomu nevadilo a lidi mi neříkali, že kazím okolí a tak... jo a do různých pater se bude dát dostat buď přes zázračnou kabinku s názvem výtah, kde by vevnitř byla nečekaně cedulka :D s popisem, do jakého patra je, udělám také shody do různých pater... btw vůbec by mi nevadilo, kdyby šli schody udělat taky z něčeho jiného, než z wooden planks a cobbleston, pískovec bych uvítal... gratuluji všem, co v sobě našli odhodlání a přečetli si to :D
0

#18 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 24 May 2011 - 09:44 PM

Teda čéče, máš smajlíky místo teček za větama ne? :D
Sry za OT.
0

#19 User is offline   William 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 118
  • Joined: 15-May 11

Posted 24 May 2011 - 09:59 PM

View PostPsojed, on 24 May 2011 - 09:44 PM, said:

Teda čéče, máš smajlíky místo teček za větama ne? :D
Sry za OT.

nené :D náhodou jsem to odděloval čárkami :D

Btw nevíte, zda jde v singlu nějak zobrazit mapa světa? Já abych půl dne nehledal pouště, jsem si teď uvědomil...
0

#20 User is offline   MC_Exkrement 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 14
  • Joined: 21-May 11

Posted 25 May 2011 - 05:49 AM

V singlu? to nevím, ale zkus použít world generator, jak más na začátku, při vytváření nového světa a mrkni se na "world generator seeds" na net na nějáke fórum .... mužeš si ihned vygenerovat mapu třeba práve s velkými pouštními pláněmi. Takhle jsem generoval třeba mapu s velkými ostrovy stojícími ve vzduchu pro můj server. Je to jednodušší a rychlejší, než používat mapové editory :D
0

  • 6 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist