Mystiq.org - forum: Nová éra - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 8 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Nová éra co přijde s minecraftem 1.6

Poll: Co se serverem? (5 member(s) have cast votes)

Jaké možnosti byste dali přednost?

  1. Nový svět, úplně nový začátek... (52 votes [77.61%] - View)

    Percentage of vote: 77.61%

  2. Současný svět, čistka postav... (12 votes [17.91%] - View)

    Percentage of vote: 17.91%

  3. Nechat tak jak je, já laggy nemám... (3 votes [4.48%] - View)

    Percentage of vote: 4.48%

  4. Je mi to jedno,... (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

Vote Guests cannot vote

#1 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 22 May 2011 - 11:24 PM

Určitě jste si všimly, že server poslední dobou trošku zlobí,....
od svého začátku prošel značnýma změnama a moje snaha udržet všechny data, statistiky a podobně a přitom nic z toho neztratit způsobily, že server server v tom trošku plave.
Nový verze pluginů používají jiný způsoby ukládání dat a když jsem se to snažil převést, tak se to kolikrát tvářilo že je všechno v pořádku, ale po nějaké době to začalo házet chyby.
Jelikož se blíží nová verze minecraftu 1.6, které má hlavně řešit funkčnost hry, tak bych rád podniknul trošku "drastičtější kroky" na serveru, takže jsem to promyslel a je tady několik možností:

(1) Nový svět, úplně nový začátek...

Tohle asi ani vysvětlovat nemusim,...prostě by se začalo úplně od začátku,...nové registrace, nové statistiky,...
Vytvořil by se nový svět, kam bysme pravděpodobně zase umístily základní "městečko" s Mystiq tower a mohlo by se i víc naplánovat rozrůstání okolí.... třeba vytvořit metro přímo z podspawnu na všechny světové strany, což v současném světě již nešlo protože hráči měli v okolí rozsáhlé podzemní systémy...
Každopdádně o téhle možnosti bych možná ještě někdy diskutoval, že by se někdy v budoucnu udělalo "stěhování do nového světa",....ale o tom bych spíš uvažovat až přijde update minecraftu s nějakou větší novinkou co se týče generování světa,..

(2) Současný svět, čistka postav...
Tahle možnost mi přijde za současného stavu serveru nejpřijatelnějsí,.... prostě by se nechal jen současný svět, stavby, truhličky,.... atd. a pročistily by se veškerá data pluginů a hráčů.
To by znamenalo ztrátu registrací, obsahu inventářů, rezidencí, zámků na truhličkách, statistik na webu, peněz, lvl prací,.... když to tak vypisuju, uvědomuju si že to zní hrozně,......tak proto taky chci o tomhle nechat rozhodnout hráče.
Každopádně by to znamenalo, že před čistkou by si hráči měli všechno dát do truhel a pak po čistce si co nejrychleji dojít znovu zamknout rezidence a truhly.... samozřejmě záznamy budou fungovat, takže jakékoli krádeže budou nekompromisně trestány,... takže v případě této varianty bych doporučil radši ani ze zvědavosti nenakukovat do cizích truhliček, mohlo by vás to stát přístup na server!

(3) Nechat tak jak je, já laggy nemám...
Tak s touhle možností taky počítám,....kdyby si to hráči vybrali, tak bych samozřejmě respektoval jejich přání a snažil se server nějak ustálit a dát všechny data dohromady bez jakýchkoliv ztrát, ale v tomhle případě nemůžu slíbit, že se nějak zlepší situace na serveru, co se týče lagů a stability... Java nám zamrzá tak 1x - 2x za den, což bohužel znemožňuje používání programu na automatické restartování, protože je také na bázi javy, takže se takové situace musí řešit ručně.

(+) co přijde s minecraftem 1.6

Jak jsem zmínil, nová verze minecraftu by měla přinést lepší funkčnost samotného klienta. Hodně hráčů nejen na našem serveru má potíže s připojením, která jsou způsobena samotným klientem a jakým způsobem zpracovává síťová data. Takže to by mělo být hlavnim táhákem nové verze.
Další novinkou by měla být oficiální podpora Netheru(pekla) pro multiplayer! Současně je u nás nether udělaný přes plugin a neni zrovna vymyšlen nějak nejlíp.
To pravděpodobně bude znamenat SMAZÁNÍ současného netheru!
Takže pokud v netheru máte nějaké stavby a truhličky, tak je doporučuju sbalit a na čas si je dát někam k sobě.
0

#2 User is offline   Englor 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 196
  • Joined: 14-November 09

Posted 22 May 2011 - 11:31 PM

Já jsem pro možnost číslo dvě, připadá mi nejpřijatelnější a nejméně bolestivá. Ale nebyl bych ani proti možnosti jedna, nové začátky já rád :D
0

#3 User is offline   Kuboss 

  • Group: VIP
  • Posts: 736
  • Joined: 02-July 08

Posted 23 May 2011 - 12:24 AM

ja bych byl asi pro moznost 1, protoze na ty hre me stejne bavi neco stavet, nez se pak divat na hotovej barak :)
0

#4 User is offline   Adrian 

  • Group: VIP
  • Posts: 354
  • Joined: 02-July 08

Posted 23 May 2011 - 12:26 AM

Taky volím čistý start, ošahal jsem si to trochu a teď bych chtěl začít znova a líp. Krom toho souhlasím s Kubossem,že ta hra je pro mě víc o tvoření něčeho a kopání potřebných surovin k realizaci plánů než o hromadění bohatství v truhlách. :)
0

#5 User is offline   Morsalis 

  • Group: VIP
  • Posts: 75
  • Joined: 24-November 08

Posted 23 May 2011 - 04:27 AM

Možnost číslo dvě, je pravda, že na serveru jsem teprv chvíli, ale představa že bych stavěl koloseum znovu a tím pádem bych i Klub Rváčů musel celý začít znovu, mě děsí (nejde o samostné stavění, ale o fakt že bych zase stavěl to samé) http://forum.mystiq....tyle_emoticons/default/turned.gif Nicméně to jsou jen kostky a když budu muset tak to postavím znovu http://forum.mystiq....tyle_emoticons/default/grin.gif
0

#6 User is offline   Eldesitk 

  • Insomnia Tester
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 1,089
  • Joined: 03-March 10

Posted 23 May 2011 - 04:30 AM

volím č. 1


jako přijde mi, že vyčištění statistik toho asi moc nevyřeší....

A nebo skus postupně mazat různý věci (třeba od statistik kdo zboural víc kostek) a uvidíme jak to pomůže serveru
0

#7 User is offline   Mystiq 

  • Zakladatel
  • Group: Hlavní Admin
  • Posts: 611
  • Joined: 23-May 08

Posted 23 May 2011 - 07:20 AM

jednicka je jasna volba, taky me bavi stavet, kdyz uz to mam tak nevim co mam pak uz delat :)

#8 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 23 May 2011 - 08:14 AM

Wipe is power => #1. Ale můj stack diamantů a truhla uhlí bude chybět :)
0

#9 User is offline   FREAK 

  • Group: VIP
  • Posts: 616
  • Joined: 27-February 09

Posted 23 May 2011 - 08:38 AM

Ahoj,

Volba číslo jedna je pro každýho kdo má rád minecraft, protože si staví co chce kde chce a jak chce je nejlepší protože nám dá spoustu nového místa.... Ano sou tu hráci co mají postavěné obrovské rezidence 100K zničených kostek, ale nemyslím si, že se jim jejich rezidence na 100% líbí. Myslím si, že když jim je někdo zbourá postaví si lepší, protože se ponaučí z chyb kterých při tom udělali. Když to dám na můj případ na pozemku mám obří barák který se mi nelíbí a zbořený není jenom protože se mi do toho nechce. Volím teda možnost 1 ten koho ta hra baví si prostě všechno udělá zno a minimálně jednou tak líp....

Děkuju Asurovi, že se o tom snáma aspoň baví někdo jinej by prostě třeba dal jenom Wipe a nezajímal by ho náš názor. Díky ti

Prohybition.

+ P.S.: Hlavně si myslím, že když to bude od začátku a metro povede hlavníma větvema na všechny světové strany tak se budou dělat krásně přípojky nebo něco takového :-) za tenhle nápad +1.
0

#10 User is offline   William 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 118
  • Joined: 15-May 11

Posted 23 May 2011 - 09:16 AM

Rozmýšlel jsem se velmi dlouho :), přijít o nadzemku, co jsem stavěl 3 dny a stála mě ještě hodně trpělivosti, to bude bolestivé, na druhou stranu bych si přeci jen trochu jinak postavil baráček (větší :D), ale s místečkem, co jsem si vybral jsem byl nadmíru spokojený, pod sebou veliká jeskyně, co mi přinesla nějaké ty cenné kovy, ale na druhou stranu si rád postavím obchůdek blízko spawnu, který teď nemám, beztak by za chvilku pomalu nebylo co dělat :D, jen to chce rozhodnout co nejdříve, protože pokud bude nový svět, tak hrát to teď nemá cenu, čas je pro mě drahocenný, i když ho z většiny trávím na minecraftu xD

Diego
0

#11 User is offline   Sweetus 

  • Group: VIP
  • Posts: 270
  • Joined: 02-July 08

Posted 23 May 2011 - 10:17 AM

otazka: lze predpokladat pri spusteni 1.6 otevreni prihlasek na server?
a pokud ano tak o kolik (jen zhruba bajvoko)
diky
0

#12 User is offline   rewew 

  • Group: VIP
  • Posts: 3,570
  • Joined: 03-November 08

Posted 23 May 2011 - 11:23 AM

1 s tím, že se musí říct přesné datum a čas wipu, chci si podpálit barák!
0

#13 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 23 May 2011 - 11:59 AM

Morsalis said:

...představa že bych stavěl koloseum znovu a tím pádem bych i Klub Rváčů musel celý začít znovu, mě děsí...

Teoreticky potom co rozjedem novej svět, tak bych mohl udělat dočasně portál do starýho světa a hráči by si mohly svoje věci přenést,
a některé lepší budovy taky můžu zkopírovat do nového světa....


Sweetus said:

otazka: lze predpokladat pri spusteni 1.6 otevreni prihlasek na server?
a pokud ano tak o kolik (jen zhruba bajvoko)

Přihlášky spustim jen co dodělám těch pár posledních co tam ještě mám a budu je pravděpodobně vyřizovat jen o víkendech.


rewew said:

..., že se musí říct přesné datum a čas wipu, chci si podpálit barák!

Přesný datum ti asi něřeknu,..... prostě jakmile vyjde verze 1.6, což by mělo být každym dnem, tak hádám, že ještě aspoň 3 dny
bude trvat, než na tu verzi zprovozní CrafBukkit a pak jetš nějakej 1-2 dny než se aktualizují potřebný pluginy na tu verzi,....
Takže teoreticky do týdne co vyjde minecraft 1.6 bysme to mohli (ale nemuseli) tady rozjet,.... do tý doby můžem vesele plánovat.
0

#14 User is offline   Fukinwichu 

  • Vyhozen z komunity Mystiq.org
  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 337
  • Joined: 01-November 10

Posted 23 May 2011 - 12:01 PM

View Postrewew, on 23 May 2011 - 11:23 AM, said:

1 s tím, že se musí říct přesné datum a čas wipu, chci si podpálit barák!

Což takhle udělat deal...já ho podpálím tobě a ty mně...přece jen pálit barák někomu jinýmu je větší radost :D

Jinak já jsem taky za možnost 1. Už kvůli výše zmíněným důvodům, tak kvůli tomu, že jsem na to teď neměl před maturou moc času :D
0

#15 User is offline   William 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 118
  • Joined: 15-May 11

Posted 23 May 2011 - 12:11 PM

jen se ještě zeptám... pokud tedy nakonec bude nový svět, jakože asi jo, nejspíš budou i jiné rozměry pro zabrání pozemku že? Mám na mysli co se týče spawnu, pokud chcete budovat to metro, hráči by si neměli zalejzat tolik do země ne?:D Pokud bych si mohl přenést obsah z truhel do nového světa, budu nesmírně rád, ztráta obsahu by mě asi mrzela nejvíc, takhle si klidně mohu kutat materiál s tím, že z něj budu stavět budovu až v novém světě, to bych určitě milerád uvítal :D
0

#16 User is offline   rewew 

  • Group: VIP
  • Posts: 3,570
  • Joined: 03-November 08

Posted 23 May 2011 - 12:32 PM

View PostFukinwichu, on 23 May 2011 - 12:01 PM, said:

Což takhle udělat deal...já ho podpálím tobě a ty mně...přece jen pálit barák někomu jinýmu je větší radost :D

Jinak já jsem taky za možnost 1. Už kvůli výše zmíněným důvodům, tak kvůli tomu, že jsem na to teď neměl před maturou moc času :)


Není problém, moje chajda je 4 kostky do vrchu a z půlky kamenná :D

//ale můžeš mi zatopit důl :D
0

#17 User is offline   Mystiq 

  • Zakladatel
  • Group: Hlavní Admin
  • Posts: 611
  • Joined: 23-May 08

Posted 23 May 2011 - 12:34 PM

nic do noveho sveta neprenaset, kdyz novej, tak na cisto. sem pro uplny wipe (zni to ode me blbe vim :D )

#18 User is offline   William 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 118
  • Joined: 15-May 11

Posted 23 May 2011 - 12:42 PM

View PostMystiq, on 23 May 2011 - 12:34 PM, said:

nic do noveho sveta neprenaset, kdyz novej, tak na cisto. sem pro uplny wipe (zni to ode me blbe vim :D )

Tak chce to nějaký kompromis, určitě by se mi nechtělo teď jen tak hrát minecraft, když vím, že o všechno do dvou týdnů přijdu, to nemusím hrát vůbec, jenže co jiného doma dělat :D, přenesl bych třeba suroviny do určité hodnoty, někdo by si mohl přenést stack železa, někdo místo železa plnou bednu šutrů, aby na tom všici byli nastejno...
0

#19 User is offline   Fukinwichu 

  • Vyhozen z komunity Mystiq.org
  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 337
  • Joined: 01-November 10

Posted 23 May 2011 - 12:46 PM

Když už, tak už, ne?
Nová verze bude co nevidět, tak můžeš teď třeba lidem podpalovat baráky ala voko :D

Však vždyť se tím okradete sami o zábavu, když si budete něco přenášet :D
0

#20 User is offline   William 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 118
  • Joined: 15-May 11

Posted 23 May 2011 - 12:53 PM

View PostFukinwichu, on 23 May 2011 - 12:46 PM, said:

Však vždyť se tím okradete sami o zábavu, když si budete něco přenášet :D

Pro mě není zrovna zábava vykutat plnou bednu sandstonu, stavět budovy, nebo prozkoumávat jeskyně a hledat vzácné kovy, to ano...
0

  • 8 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist