Mystiq.org - forum: Iron a jiné kovy - Mystiq.org - forum

Jump to content

  • 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Iron a jiné kovy Hnutí za práva horníků

#1 User is offline   Englor 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 196
  • Joined: 14-November 09

Posted 06 May 2011 - 03:41 PM

Začínají se bouřit horníci, kteří usilovně hledajíc ve svých hlubokých šachtách nenacházejí nic než kamení a občas uhlí, a tak se ptají - kde je naše železo?
Uvedu příklad ze své zkušenosti: dva dny jsem rubal ve svém systému šachet ve vrstvách 10 a 11. Výsledek: přes 4000 cobblestone, několik stacků uhlí, 0 železa, 0 diamantů...
Železná ruda by měla tvořit asi 0,5% kostiček do vrstvy 62 (hladina moře), tzn. že bych měl mít už tak 200 iron ore. Takže: kde je naše železo?
0

#2 User is offline   vecernik 

  • Group: WW Moderátor
  • Posts: 1,625
  • Joined: 11-September 08

Posted 06 May 2011 - 03:54 PM

nevim jak na tom jsi se znalostma - udajne je na serveru plugin proti cheaterum, ktery schova vsecky suroviny a ukaze je jen v pripade, ze jsou osvetleny a zaroven je u nich hrac. Jenze se pry trochu buguje, takze zelezo zustava schovany .. vsimni si ze nejvic zeleza nachazis v okoli lavy protoze je tam dostatecny a stabilni zdroj svetla.
0

#3 User is offline   Englor 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 196
  • Joined: 14-November 09

Posted 06 May 2011 - 04:19 PM

Tak znalosti mam jen ze single playeru, takže tyhle serverový srandičky se teprv učim...

No jediný železo co jsem našel bylo ve vygenerovaných jeskyních skoro u povrchu, ale radši bych si ho v klídku vykopal než si hrát na slepou bábu s kostlivcem. Jestli se to takhle buguje, tak je to docela rip off, protože když hodiny kutáš a nic nenacházíš tak je to celkem frustrující.
0

#4 User is offline   FREAK 

  • Group: VIP
  • Posts: 616
  • Joined: 27-February 09

Posted 06 May 2011 - 04:26 PM

Čau

Dneska odpoledne když sem byl ve hře a bavil se s Asurou tak sme se bavili o tom že kdyby sme našli dobrou a zajímavou kombinaci do caludronu na železo tak by šlo udělat, aby se tam vyrábělo železo :-)
0

#5 User is offline   Cactus_ 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,343
  • Joined: 05-April 09

Posted 06 May 2011 - 05:06 PM

a naspawnovat kravy by jste mohli. chci si usit kalhoty :)
0

#6 User is offline   Asura 

  • Hlavní Minecraft Admin
  • Group: Minecraft
  • Posts: 513
  • Joined: 23-May 08

Posted 06 May 2011 - 05:19 PM

Jak se zmínil Večeník, je tady plugin proti tomu aby hráči s "wallhackem" na diamanty, zlato, atd... měli po žížalkách.
Funguje tim způsobem, že rudy promění na kámen a dá je zpátky když se k nim prokope hráč. Bohužel je možný, že
při několika úpravách se stalo že databáze "vzácných kovů" vyplivla chybu, a zůstaly na serveru jako kámen. Odnesli
to hlavně rudy v obydlených oblastech. Ale koukal jsem že v "pustinách", kde nikdo nebydlí v jeskyních je ještě surovin dost,...

Časem asi přidám plugin, který bude regenerovat suroviny do jeskynní,ale to je třeba nějak vyzkoušet.....
nebo ručně obnovim určitou část podzemí, aby se tam znovu doplnily suroviny,....

Zkráceně řečeno, kdyby lidi nepodváděli, tak to tady nemuselo bejt a surovin by bylo habaděj,....
0

#7 User is offline   FREAK 

  • Group: VIP
  • Posts: 616
  • Joined: 27-February 09

Posted 06 May 2011 - 07:00 PM

View PostCactus_, on 06 May 2011 - 05:06 PM, said:

a naspawnovat kravy by jste mohli. chci si usit kalhoty :)


Ozvy se ve hře na nick Prohybition kůže ti prodám lacino mám jich něco kolem 80ti :-) Jestli teda budeš chtít :-)
0

#8 User is offline   Angeelik 

  • Group: VIP
  • Posts: 138
  • Joined: 10-April 11

Posted 07 May 2011 - 01:58 AM

View PostFREAK, on 06 May 2011 - 04:26 PM, said:

Čau

Dneska odpoledne když sem byl ve hře a bavil se s Asurou tak sme se bavili o tom že kdyby sme našli dobrou a zajímavou kombinaci do caludronu na železo tak by šlo udělat, aby se tam vyrábělo železo :-)



Mnou navrhovaná kombinace je 10x Coal + 64x Cobblestone = 1x Iron , ve hře jsme se o tom chvilku bavili. Aelia
0

#9 User is offline   Eldesitk 

  • Insomnia Tester
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 1,089
  • Joined: 03-March 10

Posted 07 May 2011 - 08:10 AM

No zatím nejsem nijak hluboko, ale říkáte, že čím hlouběji jsem tím víc je tam vzácných kovů? Trochu se bojim, abych se neprokopal k číňanům :)
0

#10 User is offline   vecernik 

  • Group: WW Moderátor
  • Posts: 1,625
  • Joined: 11-September 08

Posted 07 May 2011 - 08:43 AM

Angeelik - to je moc málo a železo by bylo moooc levný. Uvědom si že má jít cca o 0,5 % obsahu v zemi. tzn v 200 vytěženejch blocích by měl být cca jeden iron. Ty navrhuješ poměr prakticky 1,35 % a to je skoro trojnásobek. Samozřejmě bych rád více železa, ale tohle by bylo moc. Toho cobblestonu by muselo být o něco víc, aby to lidi stále motivovalo hledat pod zemí a ne se jen spolíhat na cauldron. Navíc na mystiqu bude reálný obsah díky tomu bugu ještě o něco menší.
Kdyby měl takový recept být, tak by tam muselo být aspoň 3*64 cobblestonu (+ nějaký coal) aby se to +- vyrovnalo těžbě. spíš ale ještě víc (4*64 nebo 5*64 cobblestone + nejakej coal) aby to lidi nepoužívali jako primární zdroj železa.
0

#11 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 07 May 2011 - 09:49 AM

I kdyby byl recept 1024 Cobblestone + Coal = Iron, tak bych to rozhodně používal jako primární zdroj.
Šance, že najdu něco dole je už tak nízká, a když tam na místech s teoretickým výskytem ironu a dalších drahokamů je defaultně šutr dokud tam někam neumístim pochodeň, tak se na to můžu vy.. :) To si radši vystačím se svým jediným kýblem a budu běhat s kamennejma nástrojema :D
0

#12 User is offline   Englor 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 196
  • Joined: 14-November 09

Posted 07 May 2011 - 10:05 AM

Tak včera jsem si udělal výpravu do okrajové části mapy a udělal tam hloubkový důl. Během dvou hodin jsem měl přes 70 iron ore, několik gold ore a 7 diamantů, takže tam ten materiál je, jak říká Asura.
0

#13 User is offline   Mijo 

  • Group: VIP
  • Posts: 902
  • Joined: 27-June 08

Posted 07 May 2011 - 10:11 AM

njn
ja si vykopal dul 15x19x az na dno (cca 70) a nasel jsem 3x iron a asi 8x coal, coz teda pri vytezeni cca 20k kosticek neni moc

udelal jsem si jeden krumpac, kterej jsem pak jeste ke vsemu dropnul v lave, do ktery jsem spadnul :D
0

#14 User is offline   Englor 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 196
  • Joined: 14-November 09

Posted 07 May 2011 - 10:20 AM

Špatně těžíš, teorie efektivního dolování je taková, že se co nejrychleš prokopeš na spodní vrstvu a tam děláš horizontální šachty. Já se prokopávám na dno kolmo tunelem 2x1, dokud nenarazim na bedrock (nerozbitnej šutr kterej značí spodek mapy). Bedrocky se přestávaj vyskytovat v 6. vrstvě, takže si uděláš schůdky a od bedrocku odpočítáš 5 kostiček nahoru a tam budeš těžit, protože největší výskyt diamantů je v 10.-16. vrstvě (souřadnice y ti řekne v jaké vrstvě jsi). Pak si dělám jednu velkou šachtu, kde si dám bednu na šutry, furnance a crafting table, abych nemusel lézt na povrch. potom z té hlavní šachty prokopávám do stran tunely 1x2 kostky tak daleko (a každé 4 nebo 5 kostiček fláknu na zeď pochodeň), dokud se mi chce nebo dokud se neprokopu k lávě. Takový tunel dělám každé dvě kostky, tzn. že z něj vylezu do hlavní šachty, na stěně odpočítám dvě kostky a 3. kostka bude tunel. Takhle v každém tunýlku vidíš na 6 řad kostek a přitom se prokopáváš jen skrz 2, takže je to hodně efektivní. Doufám, že jsem to napsal srozumitelně.

Jo ještě jedna věc. Dokud nebudeš mít dostatek železa, používej kamenné nástroje, ale zároveň měj u sebe aspoň jeden železnej krumpáč, abys moh vykopat diamant/redstone/zlato kdybys nějaký našel.

This post has been edited by Englor: 07 May 2011 - 10:31 AM

0

#15 User is offline   Cactus_ 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,343
  • Joined: 05-April 09

Posted 08 May 2011 - 03:57 PM

vecernik. ten tvuj vypocet je spatny. pokud pouzijes ten postup pro efektivni kopani jak popsal englor, tak vykopanim jednoho sutru odkryjes 3 kosticky kde muze byt ruda, takze ve skutecnosti to neni 200 vykopanych kostek na jeden iron, ale 66,67. verim, ze po chvilce hrani na to efektivni kopani prijde skoro kazdy.

ja jsem si ted zalozil lokalni hru a docela jsem cumel jak krasne se tam kope. nez jsem naplnil inventar sutrama, tak jsem mel 5 diamantu, 50 zeleza, 2 stacky cervenyho sutru, 2 stacky uhli a pak jeste nejaky blbinky. na mystiqu nez naplnim inventar kamenim, tak mam 4 stacky uhli a vetsinou nic vic. chtelo by to s tim fakt neco udelat. ja bych klidne rozdejchal i novy svet ve kterem by nebyl ten plugin co to bugnul. prece jenom mi je celkem jedno, ze si hru nekdo kazi wallhackem, ale to ze muzu budovat leda z kamene, dreva a pisku docela zamrzi.
0

#16 User is offline   Psojed 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,037
  • Joined: 16-October 09

Posted 08 May 2011 - 06:01 PM

Tak dneska ráno jsem se odebral k okraji mapy a cca 50 bloků od okraje jsem se prokopal dolů. Opravdu jsem během chvíle narazil na kupu ironu (přes 50), 9 diamantů, nějaké to zlato a pak jsem prohledával napojenou jeskyni. K tomu několik ložisek uhlí a redstone. Taky jsem zažil delay při přeměně šutru zpátky na vzácnou rudu - Vykopal jsem redstone a chtěl jsem kopat za něj dál, najednou se blok kamene resetoval a objevily se další 3 bloky redstone okolo.
0

#17 User is offline   Kaos 

  • Daemonica Tester
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 390
  • Joined: 02-January 09

Posted 08 May 2011 - 07:27 PM

Ja treba jedu uplne jinou taktiku, nez proste slepe kopat pod sebe a v zeleze se muzu koupat... Proste, bud hledam po pvrchu prirodni jeskyne, nebo hledam jeskyne v mnou vykopanych tunelech, proste jak slysim zombika, tak se za nim kopu a na 90% je tam dycky zelezo...
Tuhle sem takhle pred spanim vlez do jedny povrchovy sachty a za 25min stack a 48iron ore...
0

#18 User is offline   Englor 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 196
  • Joined: 14-November 09

Posted 08 May 2011 - 08:22 PM

To sice jo, ale spousta těch jeskyní je už prozkoumanejch a i kdyby, diamanty tam nenajdeš.
0

#19 User is offline   Fukinwichu 

  • Vyhozen z komunity Mystiq.org
  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 337
  • Joined: 01-November 10

Posted 08 May 2011 - 08:51 PM

View PostEnglor, on 08 May 2011 - 08:22 PM, said:

To sice jo, ale spousta těch jeskyní je už prozkoumanejch a i kdyby, diamanty tam nenajdeš.

No hele, dneska sem na jeden takovej komplex narazil...a nebylo to ani tak daleko od civilizace a mam bilanci: 30 ironu, 12 gold a 2 diamanty...takze celkem spoko ;)
0

#20 User is offline   harry :) 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 6
  • Joined: 29-January 11

Posted 08 May 2011 - 09:21 PM

Pls spravte na to nejaky recept... myslim na zelezo... ale aj s inymi vzacnymi kovmi je to zvlastne.... kopem asi 2 hodky a zatial iba tony cobblestonov a uhlia...
0

  • 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users


TOPlist