Mystiq.org - forum: Warrior DMG -> Warrior -> Bugreport

Jump to content

Report ID 8984 Title Warrior DMG
Product Warrior Status Nové (Severity 0 - None Assigned)


Report ID #8984: Warrior DMG

#1 User is offline  
Rohipnol 

  • Group: VIP
  • Posts: 106
  • Joined: 24-July 08

Posted 09 December 2012 - 12:54 AM

Kazdy kto na mystiqu hra vie a zaroven nevie o co sa jedna, ano je to ta neuveritelna warova DMG ktoru nevie absolutne nikto za cele obdobie existencie freecok vysvetlit. Tato tema si zasluhuje minimalne diskusiu. Podla mna bude fajn ak tu bude miesto kde ludia budu moct najst a zverejnit svoje postrehy a merania, mozno sa casom k niecomu dopracujeme.

Ak by sa ktokolvek chcel pustit do akehokolvek hlbsieho prieskumu spisem vam sem vsetko co uz som otestoval, mne uz totiz napady pomaly dochadzaju.

Prepocty dmgu vsetkych abilit su v poriadku
Prepocty vsetkych talentov ku vsetkym abilitam su v poriadku
Prepocty vsetkych talentov k zakladnemu DMG sedia
Prepocet Attack poweru na aktualy dmg swingov sedi
Prepocet Strength na attack power sedi
Prepocet Agility na Crit chance je v poraiadku
Prepocet Crit ratingu na Crit chance sedi
War dostava z itemov presne tolko statov kolko by dostavat mal (nedochadza k ziadnemu nasobeniu alebo zahadnemu pribudaniu statov)
Itemy ktore na sebe nosi vacsina warov (teda season sety, eq za honor a niektore BS itemy) maju staty nastavene spravne
Dmg z critov sedi presne podla ofi prepoctov
Zakladna hodnota strength pre wara je nastavena spravne
Prepocty +statov za level sedia
Rage generation funguje presne podla ofi vzorcov
Armor funguje presne podla ofi vzorcov
Resilka funguje presne podla ofi vzorcov (war resilku neignoruje)
Buffy nezanechavaju ziadne aury po vyprsani (aspon nie ziadne ktore by mali vpliv na warovu dmg)
Ignore Armor ignoruje presne tolko armoru kolko ma
+AP buffy (napr trinkety) pridavaju presne tolko AP kolko maju (aj podla +dmg nielen podla char infa)
Proc Macespec aj Swordspec v poriadku
Buffy ktore sa stackovat nemaju sa nestackuju (Death Wish a Enrage)


...Ak si este spomeniem na nieco co som testoval tak to sem dopisem.



Replies (1 - 19)

#2 User is offline  
orifox 

  • Insomnia Senior GM
  • Group: WoW
  • Posts: 746
  • Joined: 28-July 11

Posted 09 December 2012 - 11:45 AM

No, já si taky myslím že všechny samostatné přepočty budou sedět. Pokud tedy k chybě dmg dochází, může jít o souhru několika efektů dohromady, které dají ve výsledku přehnaný dmg.
Na přesné zkoumání by to chtělo spíš combatlog z arénky (nejlíp rovnou s videem, protože vytahovat buffy podle combatlogu je utrpení).
To však musí zajistit hráči, kteří ty arénky chodí a všimnou si, že proti nim chodí právě někdo, kdo (asi) dává víc, než by měl.
Jakmile taková zdrojová data budou, můžeme vzít kalkulačky a papíry a začít počítat a hledat příčinu.

jako jediná samostatná chyba mě napadá možnost, že Execute dává dmg podle aktuálního množství rage a ne podle množství rage, které zbyde po použití ability. (tedy podobná chyba jako byla u ferocious bite)

#3 User is offline  
Magdos 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 13
  • Joined: 16-June 10

Posted 09 December 2012 - 12:20 PM

Mno ne jednou se nám v areně stalo že dáme blind drujdovi pak sap drujdovi a fear je v controlu prostě a rozjedem full dmg warriora ne že to wariior přežije s 50% hp problém mně přišel v tom že on sám nás za těch 30 sekund zabije dřív něž my dva jeho. Nějaký videa mám ,ale nemam combat logy.

#4 User is offline  
alibeast 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 8
  • Joined: 23-September 12

Posted 09 December 2012 - 03:29 PM

co jsem se nudil, tak jsem brouzdal po armorech a hledal jmeno myho bejvalyho preista :D

tak jsem si vsimnul, ze vetsina waru zase equipuje ten trinket s extra attackem, tak treba bude neco na nem buh vi

#5 User is offline  
Rohipnol 

  • Group: VIP
  • Posts: 106
  • Joined: 24-July 08

Posted 10 December 2012 - 05:15 PM

Quote

jako jediná samostatná chyba mě napadá možnost, že Execute dává dmg podle aktuálního množství rage a ne podle množství rage, které zbyde po použití ability. (tedy podobná chyba jako byla u ferocious bite)
ň

Skusil som to a mas pravdu tato chyba je aj pri Execute, skutocne to pocita aj ten rage ktory sa na abilitu spotreboval teda pri full nie 85 ragu x 21 ale 100 x 21. (Vychadza to sice len 315 dmgu ale aj tak)

#6 User is offline  
dan13l 

  • Insomnia Tester
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 57
  • Joined: 29-November 08

Posted 23 December 2012 - 11:10 AM

Pripojim se s vlastnim nazorem. Ja osobne si nemyslim ze je to globalni bug warrioru, ale ze se bugnou nektere postavy, preci jen jsou warriori kterym se za druida vysmívám a to mi trefí pummel i reflect a pak jsou warrioři (podotýkám že zejména orci, náhoda?) kteří mi sundaji 70% HP v moonkinoj než já jim stihnu nahodit rooty...

#7 User is offline  
Magdos 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 13
  • Joined: 16-June 10

Posted 23 December 2012 - 12:51 PM

Nemyslím si že to bude jen u orcu. Myslím si že chyba je i v tom že deep wounds se tu u warra aplikuje skoro z každý rány což znamená že crituje nonstop. Někteří warri i na s2 rozsekají s4 dpriesta během pár sekund je pravda že to nemusí být u všech ,ale minimálně 80% warriorů zde má nehorázný dmg (beru to odhadem možná to mají všichni). Jako warrior drujd není anti na dpriest rogue spíš by dpriest rogue měli dát warra s drujdem bohužel zde je warr drujd (restokin o to divnější) absolutní anti combo na dpriesta s rogunem že úplně opačně než to má být a vše je ovlivněno právě dmgem od warrá. Takhle buď rogun s dpriestem na začátku nuknou drujda a nebo prohráli takhle i když defuji tak stačí aby warr přišel na 2 až 3 sekundy opět k priestovi a priest rogun jsou na tom opět stejně jako před defem ano hodně arénu ovlivňují třeba bublina a fear od priesta kde fear spadne do 2 sekund jestli má warr na sobě rapture od roguny to samý dispel a bublina. Jít warra nemá cenu takhle s4 dpriest s s4 rogunem i když controlují drujda tak za 30 sekund warra nezabijí to on zabije je oba naráz dřív nebo si vezme bugheraldu a oba odstaví a nebo když mají štěstí a přežijí tak drujd (restokin) i přes full dispell uhealuje v klidu warra.
Dále se obracím nato jak už jsem jednou psal drujd warr na mystiqu suveréně nejlehčí combo stačí umět opravdu klikat na dvě až tři tlačítka ten rat je 100% drujd warr zde nemají vyloženě anti combo právě z toho důvodu že warrior vše rozseká než se kdokoliv může o něco pokusit.

#8 User is offline  
orifox 

  • Insomnia Senior GM
  • Group: WoW
  • Posts: 746
  • Joined: 28-July 11

Posted 23 December 2012 - 02:04 PM

deep wounds se aplikuje z critu. samo o sobě to žádný crit nezpůsobuje. Pokud správně chápu text tak
"Your critical strikes cause the opponent to bleed." = 100% šance na proc bleed efektu když dá warrior crit.

Pokud si jsi jistý tím, jak "nehorázný" dmg je, koukej sehnat záznam combatlogu. Z nějaké arény. Z něj budeme schopní vyčíst, jaké ability warrior dal a za kolik dmg to bylo. Díky tomu půjde lehce zjistit, jestli některá z abilit dává víc dmg, než má a podobně.

#9 User is offline  
dan13l 

  • Insomnia Tester
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 57
  • Joined: 29-November 08

Posted 23 December 2012 - 05:35 PM

Tak pokud se mi prihlasi nekdo kdo by byl ochoten se mnou jit tak 30-50 aren a pokud vite o addonu co dokaze zaznamenat combat log napr. do textaku tak to s radosti testnu, ja aktualne partaka nemam. Kdyžtak Aliance
Jinak k tomu healovani warriora, to je pravda. Sli jsme ShP/rog oba S4/T6 proti S3/S4 WD a restokin v pohode warriora uhealoval a to war nehral nijak defensivne, byl dokonce v berserker stanci a mel DW. To kdyz jsem udelal na ofiku tak jsem ani nestacil sledovat jak jdu k zemi...

#10 User is offline  
Magdos 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 13
  • Joined: 16-June 10

Posted 23 December 2012 - 09:05 PM

Klidě to s tebou zkusím používám WowLogParser1.60 kde ve hře zadáš příkaz /combatlog a po skončení si vezmeš combat log z wowka ze složky logs a program ti to celý úkáže. Můžem se domluvit dištak písni na skype alucard2818 a nebo ve hře magdos horší je že herra sebou teďkon nebudu moc vzít má disk pošahaný ,ale můžu vzít postavu. A dále jestli u toho nechceš seďet doporučuji si stáhnout auto clicker typer a můžeš se jít klidně dívat na film.

This post has been edited by Magdos: 23 December 2012 - 09:27 PM


#11 User is offline  
immune 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 318
  • Joined: 18-June 10

Posted 28 December 2012 - 10:34 AM

najlepsie je ked kukate nejake videa z offi serverov TBC a co tam ti pristi vydrzi na sebe toho warriora niekolko minut je uplne usmevne.. tuto ta zoslaha premierny warr za par sec.. a pritom je to total núb.. kazdopadne uz je to pomaly aj jedno, popka klesa, ludia idu radsej PVPckovat inde..

#12 User is offline  
orifox 

  • Insomnia Senior GM
  • Group: WoW
  • Posts: 746
  • Joined: 28-July 11

Posted 28 December 2012 - 11:44 AM

Populace klesá právě kvůli podobným pitomcům jako jsi ty. Prd udělají, nadávají kde můžou a pak pro jistotu ještě začnou tahat lidi pryč...
Přitom máme prakticky nejvíc funkční jádro ze všech free serverů. (ani se neopovažuj argumentovat ATčkem, který je těžce fun protože si balancujou classy podle vlastního úsudku a ne podle blizzu)
Až budeš tak chytrej, abys řekl, která část dmg je přehnaná (tedy co konkrétně je rozdíl mezi ofi videama - určitě vidíš za kolik tam hitujou, kolik ran dávají, tak to můžeš porovnat s insomnií), tak počítej že další podobné příspěvky ti budu v bugreportu mazat. Tady to má být pro řešení bugů a jejich opravy. Ne pro neodůvodněné fňukání.

#13 User is offline  
immune 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 318
  • Joined: 18-June 10

Posted 28 December 2012 - 12:07 PM

ale klud, nebud hned vznietivý :D ja a ani nikto iny za to nemozeme ze vam tu populacia klesa tak si nevybijaj svoju zlost a tazke obdbobie na mne :D nic som ti nespravil tak sa ukludni

#14 User is offline  
dan13l 

  • Insomnia Tester
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 57
  • Joined: 29-November 08

Posted 02 January 2013 - 07:10 PM

Naopak, lidi jako Immune nebo já to tu jeste tak nejak drzi(PvP) a i kdyz ta funkcnost tady je bídná (my, odchovanci oficialu, to pozname nejvic) tak tady jeste hrajeme a ostatni hrace se nesnazime tahat jinam. Ale co uz me teda fakt neskutecne mrdá a to je to nejmirnejsi slovo, co jsem nasel, je "Naše Mystiq jádro funguje jak má." nebo jeste lip "Nase jadro je jedno z nejlepsich." . Proboha vy jste snad nikdy nevideli arenu?! Vzdyt to co tady predvadi napr. Orc a jejich stun resist, do toho se to stackuje urcite i s meta socketem a warrior talentem. Nebo fear do Deathwishe. Jak 4 lidi kolem warriora jsou ve stunu kdyz protoci Whirlwind, Reflect co kolikrat vezme 2 wrathy od druida (2s rozdil), dodge na shred a kdyby to bylo málo tak tady mame jeste porad ty resisty a BM huntery. Do teď jsem to tak nějak zvládal, ale věta "Přitom máme prakticky nejvíc funkční jádro ze všech free serverů." už je za hranicí mé tolerance. Ale holt když se opravuje podle WIKI zdrojů tak se s tímhle prostě musí počítat.
P.S: vaše jádro je ale špička free serveru, co se týká stability, to jo. Několik dní v kuse se u jiných serverů jen tak nevidí.

#15 User is offline  
Rohipnol 

  • Group: VIP
  • Posts: 106
  • Joined: 24-July 08

Posted 02 January 2013 - 08:11 PM

Ja osobne som "beliver" a verim ze war v poriadku naozaj nieje.

Napriek tomu sa musim v tejto veci zastat Mystiqu. Ak sa bavime o funkcnosti celkovej, kto ju ma lepsiu ako Mystiq? Mozno tak Pekelna Zem, neviem nehral som tam dlho ale podla toho co som snoril tak to tam vyzera dost kvalitne... nikto iny tu ako konkurencia Mystiqu vo funkcnosti nieje. Je tu Dalsia Generacia na ktorom je snad take iste mnozstvo PvP bugov ako tu, tam ale maju zaujem o vyrovnane PvP takze si ho balancuju nie len opravamy bugov ale ich vlastnym balance systemom (tie eq doplnky a niektore PvEcka si tam nevycucali z prsta (vid nedostupna guldanka)). Ano maju pathfinging a vela funkcnych veci ktore tu niesu, ale maju aj kopu neblizz featuriek ktore prosto Blizz server zabezpecit nechce(a je to spravne ze nechce). Taka je prosto politika Blizzlike freecok.

War tam a tu je otazka sama o sebe, kedysi davno este za cias prvych freecok ked mali ludia ofi TBC este cerstvo v mysliach (tak ako ty a Immune) sa stazovali takmer na vsetkych vacsich serveroch na War dmg... ked vsak porovnavali ofik-private zistili len to ze dmg by mala byt zhruba o 10-15% mensia. To je ale vsetko, nevedelo sa prist na to v com konkretne je problem, tak ako som pisal ja, vsetky ocividne napady sa nepotvrdili takze musel byt problem trocha hlbsie. Nikde sa s tym vsak (bohuzial) nic nerobilo, nevedelo sa zistit v com je problem (kazdy sa neskor stazoval akurat na macestun).

Ano opravy zalozene na Wiki zdrojoch su mozno zdlhave a nie vzdy zrealizovatelne... ale bol by si radsej keby sa tu hralo na pekne slovo? (Vid par prvych reportov na Voldemorte kde sa opravili funkcne veci na bugnute). Mame tu mozno ludi ako teba a Immuna ktory chcete len dobre a nemate v zaujme si prilepsovat zbytocne... ale zajtra sem pride nejake vypocitave hovado a bude tvrdit ze hra na ofiku od Vanilli a tam hadzal za maga pompyrom za (zvelicujem)30K. Alebo to ani nemusi byt umysel, nie kazdy rozumie tej zakladnej podstate tej a tej ability a mechanike jej prepoctov, dokonca sa moze na kopu veci zabudnut predsalen to BC je uz davno z ofiku fuc. Taketo spravanie obmedzis jedine tym ze sa nebudes spoliehat na reci hracov a ze budes vyzadovat doverihodne zdroje. Osobne si (asi bohuzial) neviem predstavit lepsi a zodpovednejsi sposob opravovania ako je tento.

Ak by sa spravilo to co spravila Dalsia Generacia, teda dev team uveri reciam tak nevyriesis problem, len vyliecis priznaky (oni konkretne nahrubo zkresali warom DMG o fixne percenta). A mozno budes mat Ofilike wara (co je v podstate hlupost lebo na Dalsej Generacii maju wara ktory ma niektore ability slabsie nez na Ofiku) ale vytvori sa tym precedens ktory ked niekto uvidi bude vediet co si moze dovolit a ze moze nieco taketo zneuzit.

Stun resist talenty a aury sa nemaju stackovat? Pozriem, ak je to tak tak zalozim report, tiez mam v plane testnut ci pridavaju talenty a racialky spravne percenta. Stunheralda je tu riesena v druhom vlakne kde je dokazane ze ma zhruba 3x taky proc rate ako by mala mat teda to je uz vyriesene. Ak je problem vo viacerich resistoch alebo stunoch po sebe, moze to byt sposobene prave nedokonalym RNG vzorcom, to sa zasa riesi v inom topicu. Hunter ako taky je pre mna spanielska dedina takze testovat ho je pre mna privelke susto.

Bugy tu samozrejme su, o vacsine z nich sa vsak vie, o tych velkych urcite ale suma sumarum je tu jednoznacne ovela menej bugov ako kdekolvek inde (ako som pisal konkurovat tu moze akurat Pekelna Zem). Ja suhlasim s tym ze sme najfunkcnejsi (mozno druhy najfunckcnejsi) BC server vobec, TBC ma obrovsku vyhodu v tom ze ked uz sa nieco opravi spravne (teda sa opravi pricina a nie nasledok) tak opravu uz ziadna dalsia revizia nedogabe a nevytvori sa dalsi bug na opravovanie. Ja skutocne verim ze pod Orifoxovym vedenim (ak zotrva pri jeho momentalnom zmyslani a teda ze sa bude opravovat podla dobre podlozenych zdrojov) mame uplne realne sance na funkcnost limitne sa bliziacu funkcnosti Blizzu. (Ak by toto dokazali odcenit aj hraci a prisli by sme hrat tak mozno casom aj uplne verna kopia Blizzu)

War v poriadku nieje, ak chceme aby bol musime zistit kde je problem, to je to co musime spravit my. Vycitat Mystiqu to ze ja neviem prist na to co je zle s warom nemozem, preto to nerobim.


Edit: Ten stun resist sa stackovat ma takze bud pridavaju viac ako 30% alebo je tu naozaj nejako dogabane RNG
Edit2: Takze pridavaju resistov spravne, testoval som s orcom warom teda by mal mat 30%, 1210 stunov, 379 resistov, vychadza to na 31,3% resistu takze to zhruba sedi.

#16 User is offline  
dan13l 

  • Insomnia Tester
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 57
  • Joined: 29-November 08

Posted 02 January 2013 - 09:01 PM

Ja, Itslovelol, Peantek a celkove lidi co se kolem wowka a pozdeji i emulatoru nejakou dobu motaji jsme se shodli, ze celkove damage na emulatorech je spatne. I kdyz se podivate na videa od Hydry z S4 sezony, tak damage rogun a vlastne vseho je proste jinak. Jak jsem psal, ze neco nefunguje mi nevadí, sak hraju zadarmo ale vadi mi kdyz nekdo tvrdí ze je nejlepsi a pritom to neni pravda. Ono v tomhle pripade je to rozhodovani mezi dvema servery (blizzlike), HG a Mystiq a tady je vitez jednoznacny, ono kdyz uz se teda bude tvrdit ze Mystiq je rekneme druhy nejlepsi tak by se melo taky dodat že ze dvou...
Jinak k NG-wow, to uz ma s AT spolecny jen spectate system, zkousim tam hrat pravidelne (jestli se neco zmenilo) a jsou tam opravdu velke chyby, no proste stary dobry ATčko to není.

#17 User is offline  
Rohipnol 

  • Group: VIP
  • Posts: 106
  • Joined: 24-July 08

Posted 02 January 2013 - 09:11 PM

S tym ze by mohla byt cela free dmg nejako inak suhlasim, uz len ten rozdiel medzi dalsou generaciou a mystiqom, netusim v com presne to je ale tam sa dmg jednoducho sprava uplne inak (teraz nehovorim ze je to niekde spravnejsie, len ze tam je prosto obrovsky rozdiel, pritom v samotnych cislach az taky rozdiel nieje takze je to pre mna zahadou, netusim ci je to je nejakym sposobom aplikacie). Videa su zasa uplne iny svet takze je naozaj mozne ze su tie freecka v tomto pozadu. Zistit ale v com to bude snad nadludsky vykon.

Ze sme 2 z 2 nieje tak celkom pravda, mas tu na porovnavanie stareho Feenixa a tiez mrtve projekty ktore svojou kvalitou nikdy neboli na urovni na ktorej je teraz Mystiq, ci uz stary Voldemort alebo kedysi davno ten najvacsi WoWscape a ine, hral som (a urcite aj mnoho dalsich) na mnoho BC serveroch kym som prisiel sem a funkcnostou sa tu tomu naozaj nikdy nikto okrem Pekelnej Zeme nevyrovnal.

#18 User is offline  
Eldesitk 

  • Insomnia Tester
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 1,089
  • Joined: 03-March 10

Posted 03 January 2013 - 10:44 AM

Mohl by někdo z jádra vytáhnout systém přes který se určuje jestli z rány bude miss/dodge/parry/glancing/hit/crit...v tom by moh bejt zakopanej pes.


Kluci ono na ty vaší p. zemí funguje autoshot u hunter? ...chci zažít aspoň jednu správnou rotaci než to všechno prodám.

#19 User is offline  
orifox 

  • Insomnia Senior GM
  • Group: WoW
  • Posts: 746
  • Joined: 28-July 11

Posted 03 January 2013 - 02:31 PM

vytáhnout to samozřejmě můžu, ale v tom zaručeně chyba nebude. Jednotlivé samostatné testy vždy vyšly správně. Neexistuje jediný důkaz, že by něco konkrétního bylo špatně, že by nějaké číslo vycházelo jinak než má. (jediná prozatím prokázaná chyba je 6% u stormheraldky)
Jasně - vždycky se najde někdo komu procnou z whirlwindu 4 stuny. A proč taky ne? Pokud má člověk stormheraldku a talent, tak má 16% (správně podle rohypnolova průzkumu to má být 12%) na udělení stunu z jakékoliv rány... Pro dva stuny z jednoho plošňáku to tak znamená více než 2,5% šanci (správně by mělo být 1,4%)! Jde tedy o naprosto přirozenou součást souboje a pokud tvrdíte něco jiného, tak popíráte základní vlastnosti matematiky a pravděpodobnosti.
Navíc vůbec neberete v potaz to, z čeho ten stun vlastně procne. Docela dobře totiž může procnout z dalšího útoku (abilita, melee hit) který přijde krátce před nebo po whirlwindu. Tím pak šance raketově stoupá nahoru. konkrétně máme šanci:
16% na stun hráče A z whirlwindu,
16% na stun hráče B z whirlwindu,
16% na stun hráče B (který je v targetu) z dalšího útoku
To znamená:
- během whirlwindu je šance na stun 2,5% že zastunujeme oba hráče naráz.
- zároveň je tu šance 13,44% že zastunujeme jen hráče, kterého nemáme v targetu
- a v případě že zastunujeme jen toho co nemáme v targetu nás zajímá šance 16% na proc stunu z druhého útoku.

Výsledná šance na stun obou hráčů po jednom zásahu whirlwindem (ono jich může být víc, že? :D takže to poroste ještě vejš) a jednom běžném útoku je .... (chvilka napětí) .... 4,6% (!!!)
Děsivé že? :D Chápu že to nechcete slyšet, ale to je realita. Pokud tam nemá být skrytý cooldown, pokud to nemá mít diminishing společný s něčím dalším, pak si musíte uvědomit, že war se stunovací mace a talentem na stuny je jen jedna velká chodící továrna na smrt. Nejspíš není náhoda, že na wotlku byl zrovna macespec talent předělaný.

edit: a co se týče autoshotu, jak sám vidíš, ukazuje se že nikdo vlastně uplně přesně neví, jak má fungovat. Mnoho zdrojů se v některých detailech rozchází a bez správného dořešení detailů není možné dělat úpravy.

This post has been edited by orifox: 03 January 2013 - 02:33 PM


#20 User is offline  
Rohipnol 

  • Group: VIP
  • Posts: 106
  • Joined: 24-July 08

Posted 13 January 2013 - 12:35 AM

Aleluja

Takze, ide o to ze fungujeme na systeme pocitania melee dmgu pre 1.8.0 patch. Dovtedy sa celkova dmg melee a ranged pocital ako:
(zakladna dmg wepky) + Rychlost wepky * AP / 14. Presne na tomto vypocte fungujeme aj my.

S patchom 1.8.0 vsak prisla normalizacia dmgu a vsetok dmg sa uz neodvijal od rychlosti ale od koeficientu ktory pre dany druh wepky fiaxne urcil blizzard.
1.7 pre dagger
2,4 pre one handy
3,3 pre two handy
2,8 pre ranged wepky

Toto cislo by teda malo nahradit poziciu Rychlosti wepky vo vyssie uvedenom vzorci.

Finalne by to teda malo vyzerat takto

(Zakladna dmg wepky) + Koeficient * AP / 14



http://www.wowwiki.com/Normalization

Ten clanok to cele popisuje dost do podrobna aj s prikladmi abilit ktorych sa to tyka aj s prikladmi ktorych nie.


http://www.wowhead.c...strike#comments

"eez haven't you heard about the ultimate gimp in 1.8 patch? they made MS, ww, heroic strike and overpower attacks with normalized speed of 3.3 (for 2H) which means even if you have a 4.0 speed it will still count as 3.3*dps of the weapon. (and luckily they nerfed hunters and rogues in this way too)
http://thottbot.com/?faq=Normalized"



Edit: Cele zle, nema sa to vztahovat na dmg zakladnych swingov podla ktorych som predpokladal ze je to u nas zle, samotna dmg abilit sedi podla spravnych vzorcov, takze radost predcasna, stale nemame nic okrem Execute.



Fast Reply

  

0 User(s) are reading this issue
0 Guests and 0 Anonymous Users


Powered by IP.Tracker 1.3.4 © 2024  IPS, Inc.

TOPlist