Mystiq.org - forum: Rune Strike -> DeathKnight -> Bugreport

Jump to content

Report ID 8725 Title Rune Strike
Product DeathKnight Status Opravené (Severity 2 - Fair)

Page 1 of 1

Report ID #8725: Rune Strike

#1 User is offline  
Arp 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 5
  • Joined: 29-May 09

Posted 24 September 2012 - 09:55 PM

Rune strike

- Když procne, po použití(kliku na abilitu) čeká na další meele atack, s kterým s použije i abilita, tak by to mělo být, ale bohužel už nějakej pátek není.

Problém: Při procu, pokud to hráč vůbec stihne zmačknout, musí čekat se všema abilitama než se použije. Pokud DK použije jinou meele abilitu(Plague strike, death strike, heart strike, blood strike,..) proc rune striku se zruší a to i v případě že už ho sepl a jenom čeká na meele atack = nepoužije se.
Pro frost tanka to takový problém není, protože se zbraněmi s rychlosti 1,60 se stihne rune strike použit než hráč klikne na jinou abilitu, zvlášt pokud si útoky podmacruje – neztrácí agro. Ovšem pokud někdo (přiznávám se, já), tankuje s two-handkou, s rychlostí 3,60. Ztrácí agro pokud čeká než se rune strike použije, a ztrácí agro pokud ho nepoužívá.
Takže problém je v tom, že rune strike zmizí, když použiju jinou abilitu. Měl by čekat, na další bílej meele atack, s ním se použít hitnout.
Chápu že blood tanci na serveru se vejdou na prsty jedný ruky, ale je to bug, a stěžuje to tankování, protože pak DK nemá takový agro, který by mohl mít, kdyby to fungovalo správně, protože tohle je jeden z hlavních tankovacích abilit a DKčkum s pomalou zbrani momentálně vypadl z rotace.
Tak prosím, opravte mě, pokud se pletu, nebo rune strike, pokud mám pravdu:D


Page 1 of 1  

Replies (1 - 18)

#2 User is offline  
Ladis 

  • Daemonica Team
  • Group: Developer
  • Posts: 540
  • Joined: 29-June 10

Posted 24 September 2012 - 10:13 PM

Já tohle řeším macrem na Rune Strike na všech abilitách...
Nicméně zdá se mi, že Rune Strike se vypne ve chvíli, kdy tě boss znovu hitne... Nebo přesně netuším, jaký tam je timer na použití té ability... Protože občas se mi zapne a než třeba naberu RP, tak se zase vypne...

#3 User is offline  
Arp 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 5
  • Joined: 29-May 09

Posted 27 September 2012 - 05:56 PM

Ladis, on 24 September 2012 - 11:13 PM, said:

Já tohle řeším macrem na Rune Strike na všech abilitách...
Nicméně zdá se mi, že Rune Strike se vypne ve chvíli, kdy tě boss znovu hitne... Nebo přesně netuším, jaký tam je timer na použití té ability... Protože občas se mi zapne a než třeba naberu RP, tak se zase vypne...


To macro to bohužel neřeší, když ho na těch abilitách máš, tak se použije abilita kterou si zmačkl a vypne to rune strike. Alespon takhle sem to odpozoroval. S tím hitem to takhle nefunguje. Zrovna sem tankoval XTčko, koukal na to a při hitu od bosse to bylo ok. Ale pořád to neřeší fakt, že to nefunguje správně :)

This post has been edited by Arp: 27 September 2012 - 09:00 PM


#4 User is offline  
Arp 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 5
  • Joined: 29-May 09

Posted 09 October 2012 - 05:38 PM

Pokud by bylo třeba něco otestovat, ozkoušet, sem samozřejmě ochotný pomoct. Případně na další otázky odpovědět :)

#5 User is offline  
Ladis 

  • Daemonica Team
  • Group: Developer
  • Posts: 540
  • Joined: 29-June 10

Posted 09 October 2012 - 06:54 PM

A C++ se naučit nechceš? Ale podle mě to prostě není problém, kterej by se dal jen tak řešit... A třeba Heroic Strike u Warra funguje správně?

#6 User is offline  
Arp 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 5
  • Joined: 29-May 09

Posted 09 October 2012 - 09:24 PM

čeče.. Zkoušel sem se to učit, div sem z toho nepropadl, a to byla uroven programování střední školy, takže ne děkuju:D
Heroic strike funguje v pohodě. To je ale trochu jinej princip, protože ten se nijak nespíná, ale použití je stejný.
U rune striku je prostě problém v tom, že se jeho "naběhnutí" resetne s použitím jiný ability, což by nemělo, a tím to brutálně omezuje tanka, kterej nemá ona handky s rychlostí 0,4 :)

#7 User is offline  
Ladis 

  • Daemonica Team
  • Group: Developer
  • Posts: 540
  • Joined: 29-June 10

Posted 09 October 2012 - 10:10 PM

Aha, on se jakože deaktivuje a nejde pak použít, dokud zas neuhneš útoku, jo? Já myslel, že se jen zruší to jeho čekání na swing...

Jinak k tomu programování... Studuju stavební fakultu VUT, mám maturitu ze SPŠ stavební... Nepřečetl jsem ani jednu knížku nebo cokoliv o programování... Ono to je spíš o tom, že člověk něco zkouší metodou pokus omyl a časem mu to začne sepínat, jak to vlastně funguje...
A třeba při opravování bossů se dá dost věcí zkopčit z jiných bossů a tak...

#8 User is offline  
Greon 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 37
  • Joined: 21-July 10

Posted 11 October 2012 - 05:30 PM

Ladis Rune strike je aktivní když dk DÁ parry nebo dodge, po následující dobu (myslím že to je 6-8 sec) je tento útok aktivní k použití, útok funguje jako hearth strike resp enhance effect autoattacku(+ další specifika neřeším), zde je ovšem problém protože mi připadá, že konzole to bere tak že při jakémkoliv útoku se má použít = při použití ability deaktivace procu bez dmg, nekontroloval jsem spotřebu runic powery.

#9 User is offline  
Ladis 

  • Daemonica Team
  • Group: Developer
  • Posts: 540
  • Joined: 29-June 10

Posted 11 October 2012 - 06:36 PM

Proboha, já vím, kdy se Rune Strike zapíná... A vůbec netuším, co tu meleš o konzoli, ale budiž...
Jde mi o to, co tu psal Arp, protože nevím, zda to myslí tak, že Rune Strike ztmavne, že nejde zase použít a nebo zda se jen odznačí z toho žlutého rámečku, který značí, že s dalším melee swingem se spell použije...

#10 User is offline  
Arp 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 5
  • Joined: 29-May 09

Posted 12 October 2012 - 12:14 PM

Myslím to tak, že pokud při aktivním rune striku použiješ jinou abilitu, rune strike se nepoužije a ztmavne, takže musíš čekat na další dodge/parry, kterej ale ve výsledku stejně nestihneš, což znamená že ho za boj nepoužiješ ani jednou -> Přijdeš o 2% dodge, který dává novej sigil z UD a spousty agra. A je jedno jestli už si ho zmáčkl a čekáš na swing, nebo si na něj ještě nekliknul, zruší se tak jako tak a nepoužije se nikdy.

Asi sem to v prvním postu špatně podal, tak se zpětně omlouvám :) Možná, pokud by to šlo, by bylo jednoduší se sejít ve hře a kouknout na to.

P.S.: Greone, když to napíšeš takhle, zní to jakoby se spínal pokud boss dodgne útok DKčku, ale princip je opačnej. To by pak tank nesměl mít žádnej expertise a to by zase nešlo :)

#11 User is offline  
Greon 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 37
  • Joined: 21-July 10

Posted 12 October 2012 - 12:48 PM

DK dá = DK se vyhne útoku, DK dostane = mobka se vyhla útoku
todle nejde jinak říct!
a promiň Ladis za to vysvětlování a s tou konzolí sem to myslel tak že hra prostě bere v potaz to, že ten rune strike má proběhnout při jakémkoliv útoku, což je špatně protože má proběhnout (proběhne) jen při autoattacku, výsledně se útok neprovede.

#12 User is offline  
Arp 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 5
  • Joined: 29-May 09

Posted 24 October 2012 - 06:47 PM

Tak, mohu se zeptat jestli záležitost někam pokročila, nebo je oprava pořád v nedohlednu?:)

#13 User is offline  
Ladis 

  • Daemonica Team
  • Group: Developer
  • Posts: 540
  • Joined: 29-June 10

Posted 24 October 2012 - 10:10 PM

No popravdě teď vůbec nemám čas to řešit, ale zahlídl jsem nedávno omylem něco, kde je ten Rune Strike řešenej, aby nešel používat víckrát na jedno "nabití", jak tomu bylo dřív... Že třeba na jeden Parry mohl člověk použít 10 Rune Striků za sebou, aniž by znova dal Parry/Dodge...
Tak až budu mít čas, mrknu na to trošku víc...

#14 User is offline  
Arp 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 5
  • Joined: 29-May 09

Posted 25 October 2012 - 08:02 AM

To si vůbec nevybavím že by se mi někdy povedlo. Teď to teda nedělá.
Já sem byl jenom zvědavej, jestli se něco děje:)

#15 User is offline  
Ladis 

  • Daemonica Team
  • Group: Developer
  • Posts: 540
  • Joined: 29-June 10

Posted 25 October 2012 - 09:57 AM

Jo, ono to tak dělalo na starým jádře, prostě po použití Rune Striku neztmavnul a šel ještě párkrát použít...

#16 User is offline  
Magvrah 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 0
  • Joined: 13-January 11

Posted 25 October 2012 - 06:51 PM

ono když to použiješ a nedáš žádný meelee spell tak ti to vydrží a další meelee swing to použije, takže tohle funguje správně...problém je v tom že pokud použiješ jakoukoli meelee abilitku tak te to jakopby použije (ztmavne a nejde znovu pouzit) ale zaroveň to nepřida ten DMG+procy z toho rune striku

#17 User is offline  
Ladis 

  • Daemonica Team
  • Group: Developer
  • Posts: 540
  • Joined: 29-June 10

Posted 25 October 2012 - 06:54 PM

Jj, já vím, chápu to... Na víkend jedu pryč, tak snad budu mít trochu času příští týden, abych na to mrknul... Ale nezaručuji, že s tím půjde něco dělat...

#18 User is offline  
Ladis 

  • Daemonica Team
  • Group: Developer
  • Posts: 540
  • Joined: 29-June 10

Posted 02 November 2012 - 01:00 AM

Updating status to: Opraví nová revize
Updating severity to: 2 - Fair

Tak... Pořešeno... Ti TCčkaři jsou úplně mimo... Udělali to hrozně složitě a takhle to dojebali... A přitom to šlo udělat úplně snadno =o)

Viz Twitter.

#19 User is offline  
Ladis 

  • Daemonica Team
  • Group: Developer
  • Posts: 540
  • Joined: 29-June 10

Posted 03 November 2012 - 09:15 AM

Updating status to: Opravené


Page 1 of 1

0 User(s) are reading this issue
0 Guests and 0 Anonymous Users


Powered by IP.Tracker 1.3.4 © 2024  IPS, Inc.

TOPlist