Mystiq.org - forum: chain: Summons from Knight-Lord Bloodvalor -> preTBC -> Bugreport

Jump to content

Report ID 8126 Title chain: Summons from Knight-Lord Bloodvalor
Product preTBC Status Opravené (Severity 1 - Low)


Report ID #8126: chain: Summons from Knight-Lord Bloodvalor

#1 User is offline  
orifox 

  • Insomnia Senior GM
  • Group: WoW
  • Posts: 746
  • Joined: 28-July 11

Posted 19 June 2012 - 07:05 AM

Ahoj,
je to jen vizuální chybka, ale oprava by neuškodila:
Chyba je ve spojení questu [Summons from Knight-Lord Bloodvalor] a [The First Trial].
U jiných, podobně propojených questů je možné z toho následujícího vidět požadované podmínky - tedy questy, které musí člověk splnit aby mohl přijmout daný Q. Tady to ale není vidět. Pak to vypadá tak, že hráči neví, proč nemůžou přijmout quest, když ho evidentně můžou přijmout...
Jde o (asi) jednoduchou SQL opravu, takže je vhodná pro naše nováčky :)

ps: proč jsou některé questy v chainu (tzn mystiqpedie zobrazí seznam všech questů za sebou) a některé takhle podivně pospojované? (tzn člověk musí jeden quest za druhým proklikávat) Nešlo by to (aspoň v případě tohodle chainu předělat do jednoho?



Replies (1 - 7)

#2 User is offline  
Alquist 

  • Group: VIP
  • Posts: 16
  • Joined: 12-April 12

Posted 19 June 2012 - 04:49 PM

Updating status to: Opravené
Updating severity to: 1 - Low

#3 User is offline  
Alquist 

  • Group: VIP
  • Posts: 16
  • Joined: 12-April 12

Posted 19 June 2012 - 04:49 PM

Opravené :)

#4 User is offline  
Xaverius 

  • Hlavní korektor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 945
  • Joined: 01-November 09

Posted 19 June 2012 - 08:06 PM

Pokud má quest A po sobě quest B, jde to v db zapsat nejjednodušší formou dvěma způsoby:
1) Questu A se jako další v řadě nastaví quest B. Většinou se využívá právě tohle, pokud máš A1 a A2 (a víc) a oba vedou na B. Třeba když máš quest B pro neutrální frakci, tak A1, A2 jsou ty, co tě tam pošlou, A1 je pro Alianci, A2 pro Hordu. V takovém případě to ukazuje jen to, co je u kterého nastavené, a vzhledem k tomu, že B nemá nic, tak to neukáže jeho prequesty.
Maximálně to jde udělat tak (TC lidi to tak občas mají), že jeden z těch preq nastavíš podle možnosti 2). Funkčně to vliv nemá a zobrazuje to teda aspoň ten jeden preq. Ony takhle jdou nastavit dva, nicméně jestli to mystiqpedie zpracuje, to je další otázka, protože aby to fungovalo, musí to být mínusová hodnota v políčku pro další quest :)...

2) Questu B se jako předchozí nastaví quest A. Použití to má jen v nerozvětvených chainech, nicméně to pak zobrazuje předchozí i následující.

Ale ty opravdu složité chainy se řeší ještě jinak.
Co se týče pospojování na Mystiqpedii, to nevím čím je, ale pochybuju, že by se to dalo použít na všechny chainy.

#5 User is offline  
orifox 

  • Insomnia Senior GM
  • Group: WoW
  • Posts: 746
  • Joined: 28-July 11

Posted 19 June 2012 - 08:20 PM

ty mi sem nepis xave :) kdyz jsem chtel opravu po tobe, tak jsi me poslal do prcic.
Kazdopadne diky za opravu ;) je to sice hovadina, ale ono v SQL toho moc neopravis. zasadni bugy jsou v jadru. Tak snad to bude fungovat.

#6 User is offline  
Xaverius 

  • Hlavní korektor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 945
  • Joined: 01-November 09

Posted 19 June 2012 - 10:02 PM

orifox, on 19 June 2012 - 09:20 PM, said:

ty mi sem nepis xave ;) kdyz jsem chtel opravu po tobe, tak jsi me poslal do prcic.

Však si za tím stále stojím, fungovat to funguje :). Jsem toho názoru, že hráči by taky něco měli dělat a uměli využít improvizace, když se něco liší od offi a nenechali se tupě vést jako ovce svými ultraimbacool addony a nečekali, že jim všechno přijde na stříbrném podnose. Really, what fun is in that?

#7 User is offline  
orifox 

  • Insomnia Senior GM
  • Group: WoW
  • Posts: 746
  • Joined: 28-July 11

Posted 22 June 2012 - 10:27 AM

Mě nepřipadá moc fun, když to musím dvakrát do týdne vysvětlovat :) Navíc ani nemůžu říct "tak si to najděte na mystiqpedii" protože podle mystiqpedie se tam neproklikají.

#8 User is offline  
Xaverius 

  • Hlavní korektor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 945
  • Joined: 01-November 09

Posted 22 June 2012 - 04:56 PM

Proklikají! Jen to musí umět! Nejsem developerem proto, že bych uměl developit, ale proto, že jako hráč jsem měl intuici :).
A pak se divíme, že průměrné IQ jde dolů.



Fast Reply

  

0 User(s) are reading this issue
0 Guests and 0 Anonymous Users


Powered by IP.Tracker 1.3.4 © 2024  IPS, Inc.

TOPlist