Mystiq.org - forum: změna formy + skill zbraně = špatný crit -> Druid -> Bugreport

Jump to content

Report ID 8115 Title změna formy + skill zbraně = špatný crit
Product Druid Status Opravené (Severity 0 - None Assigned)

Page 1 of 1

Report ID #8115: změna formy + skill zbraně = špatný crit

#1 User is offline  
orifox 

  • Insomnia Senior GM
  • Group: WoW
  • Posts: 746
  • Joined: 28-July 11

Posted 08 June 2012 - 04:05 PM

Ahoj,
při změně formy nedochází k přepočítání critu.
Mimo formu je crit počítán z agility + crit ratingu a je snížen úměrně skillu na zbrani. Pokud tedy mám skill 1 , budu mít i s dobrým EQ malinkatý crit.
Ve formě však skill zbraně nemá být započítáván (a to jak u hitu, tak u critu). Tím pádem ve formě má mít postava crit odpovídající plnému skillu.
Pokud ve formě změním EQ, dojde samozřejmě k přepočítání statů a aktualizaci critu.
Stejně tak to funguje i obráceně - pokud mám formu a změnou EQ si aktualizuju crit, po opuštění formy mi zůstane v plné výši, i když by měl být snížený s ohledem na nízký skill zbraně.
ps: nechápu jakto, že si toho doteď nikdo nevšiml

Prosím opravit...
díky

This post has been edited by orifox: 08 June 2012 - 04:06 PM



Page 1 of 1  

Replies (1 - 6)

#2 User is offline  
Rohipnol 

  • Group: VIP
  • Posts: 106
  • Joined: 24-July 08

Posted 03 July 2012 - 06:35 PM

Neviem ako to je mozne ale u feral druidov je odrazu vsetko v poriadku a cisla sedia, vo forme sa crit odrazu sprava ako s full skillom, (druidi bez talentu sharpened claws vsak stale tento problem maju.) Je mozne ze s tym v poslednej dobe niekto nieco robil?

#3 User is offline  
orifox 

  • Insomnia Senior GM
  • Group: WoW
  • Posts: 746
  • Joined: 28-July 11

Posted 25 December 2012 - 12:57 PM

Ale nepovídej :D předtím jsem to zjistil na herní postavě, nijak speciálně jsem to nezkoušel. Teď jsem to ověřil i na test serveru a opravdu to tak je.
Jádro samo o sobě to potvrzuje - při změně formy se nepřepočítává hodnota critu. Ta se přepočítá až při změně equipu, který to ovlivňuje.
příklad:
mám čistého lvl 70 druida bez talentů, pouze nahozený full S4 eq pro feraly (bez doplňků) a Staff of the forest lord. Skill na staffky 1/350.
Bez formy má takový druid crit 3,17% . Když změním formu, crit zůstane stejný. Schválně jsem zkusil mlátit do panáka, jestli nejde o vizuální bug v character info, a nejde. Je to realita: http://8419.w19.wedo...12-35-25-39.png

Když v tuto chvíli shodím staffku a znovu ji equipnu, najednou mám crit správný, jako při plném skillu a odpovídají tomu i reálné hity do panáka:
http://8419.w19.wedo...12-57-02-99.png

Tohle je naprosto zásadní chyba, která může značně ovlivnit staty druidů, kteří nemají skill na zbrani a mění eq když nejsou ve formě. Jak říkám - opravdu nechápu, že si toho doteď nikdo nevšiml. Zkusím to opravit jakmile to půjde.

#4 User is offline  
orifox 

  • Insomnia Senior GM
  • Group: WoW
  • Posts: 746
  • Joined: 28-July 11

Posted 25 December 2012 - 02:50 PM

Updating status to: Opraví nová revize

Oprava je připravená k nahození na ins. Přesto bych rád, kdyby se někdo u druida (který nemá skill na zbraně) podíval na ty staty a potvrdil to...

#5 User is offline  
Rohipnol 

  • Group: VIP
  • Posts: 106
  • Joined: 24-July 08

Posted 25 December 2012 - 03:54 PM

Ako som vravel, ked som to vtedy skusal tak ano bez talentov to uplne ignorovalo formu, ale s talentom Sharpened Claws sa zrazu do tej formy crit prepocitaval. Tym padom vsetci feral druidi mali ten prepocet vzdy v poriadku, problem tam nastaval iba pre Bala a Resto a tam si ten melee crit clovek velmi nevsima.

Edit: Teraz to na deve funguje tak ako si popisoval, teda prosto sa nijako neprepocitava wep skill, tzn stale je ten isty ci som vo forme alebo niesom vo forme (aj vo feral talentoch aj bez nich)

Skusil som to teda aj na live a tam to funguje tak ako som popisoval, teda akonahle ma drood talent Sharpened Claws, tak wep skill vo formach odpoveda full skillu.

#6 User is offline  
orifox 

  • Insomnia Senior GM
  • Group: WoW
  • Posts: 746
  • Joined: 28-July 11

Posted 25 December 2012 - 03:59 PM

oh, tak tím to bude... Promiň. Tu zmínku o talentu jsem uplně přehlédl. Každopádně teď se to bude hezky přepočítávat pro všechny tak jak má :D doufám že se tím nic nerozbije :D

#7 User is offline  
orifox 

  • Insomnia Senior GM
  • Group: WoW
  • Posts: 746
  • Joined: 28-July 11

Posted 30 December 2012 - 03:12 AM

Updating status to: Opravené

Je to na insomnii. Pokud máte k opravě připomínky, napište. Jinak to za pár týdnů zamknu.


Page 1 of 1

0 User(s) are reading this issue
0 Guests and 0 Anonymous Users


Powered by IP.Tracker 1.3.4 © 2024  IPS, Inc.

TOPlist