Mystiq.org - forum: Chaos bolt - miss -> Warlock -> Bugreport

Jump to content

Report ID 8042 Title Chaos bolt - miss
Product Warlock Status Není bug (Severity 1 - Low)

Page 1 of 1

Report ID #8042: Chaos bolt - miss

#1 User is offline  
Mufinqua 

  • Group: VIP
  • Posts: 3,238
  • Joined: 27-August 09

Posted 05 May 2012 - 07:45 AM

http://oi49.tinypic.com/jug8l5.jpg


[Chaos Bolt] cannot miss, i.e. it always has a 100% chance to hit. This does not apply to immunities.
zdroj

[Chaos Bolt] - Chaos bolt by nikdy neměl missnout.
zdroj

Remember though, most effects which change your chance to hit are actually resistance changers. On Chimaeron for example Chaos Bolt will not miss when you are hit with caustic slime because the resistance piercing effect negates the 75% miss.
zdroj (#12)

Also counters Cheat Death, Power Word:Shield, Sacred Shield, and anything that says "absorb", "resist" or "miss" when you would normally attack that target. Also a little known fact: Chaos Bolt can't miss.
zdroj

Na obrazcich jsou popisky spellu s addonem. Zatimco u Incinerate se ukazuje hit 89,2%, u Chaos boltu se neukazuje zadny => nevztahuje se na nej hit rating => 100% sance na hit.


Page 1 of 1  

Replies (1 - 10)

#2 User is offline  
Colette 

  • Daemonica CT - Warlock
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 197
  • Joined: 01-March 09

Posted 05 May 2012 - 11:51 AM

Do čeho jsi to missnul?

Totiž, Chaos Bolt nemá být RESISTNUT ani absorbován, ale Damage redukce, Damage imunity i Hit Rating se naň normálně vztahují. To jest, MISSNOUT ho MŮŽEŠ, když nemáš dost Hitu. Je to dokonce napsaný v tom tvym zdroji (který špatně používá slova). Je to tak psaný na wowheadu. A na wowwiki zas neni nic o tom, že by měl ignorovat Hit. Co se týče Talentů hráčů na -hit chance, tak ty fungujou v podstatě jako +resist, takže ty specificky ho neovlivní.

Zkusil jsem to na betě, a vskutku, bez Hitu missuji Chaos Bolt do Boss Level panáka, a ten žádnou resistenci nemá (a pro jistotu jsem naň nasadil Curse of the Elements).

Takže jak to bylo?

#3 User is offline  
knedlosak 

  • Daemonica Tester
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 686
  • Joined: 02-July 08

Posted 05 May 2012 - 12:06 PM

Však Chaos Bolt může missnout. Nemůže být resistnut nebo absorbnut. Asi došlo k desinformaci, protože se s tim na začatečních patchích čachrovalo - jakože prošel i bublinou i kostkou.

#4 User is offline  
Mufinqua 

  • Group: VIP
  • Posts: 3,238
  • Joined: 27-August 09

Posted 05 May 2012 - 12:11 PM

Testovane to bylo do panaka. Do bosse to missuje taky (aspon do toho ve VOA) a v BG nwm, tam mam hit cap.

Kdyz mam napsane "[Chaos Bolt] cannot miss, i.e. it always has a 100% chance to hit.", tak je jedno jestli budu mit 0 hitu nebo milion, ma 100% sanci na hit, tzn. 0% sanci na miss.

Na wowheadu je:
Also counters Cheat Death, Power Word:Shield, Sacred Shield, and anything that says "absorb", "resist" or "miss" when you would normally attack that target. Also a little known fact: Chaos Bolt can't miss.
Proste nemissne za zadnych podminek, neni zavisly na hitu.

Kdyby byl zavisly na hitu, tak by vsude nezduraznovali, ze nejde jak resistnout, tak missnout.

EDIT: Nekde jsem videl screen, kde warlock bez eq (0 hitu) dal 50 (cca) chaos boltu bez missu. Coz nahoda neni. Akorat jsem si ten screen neulozil...

#5 User is offline  
Colette 

  • Daemonica CT - Warlock
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 197
  • Joined: 01-March 09

Posted 05 May 2012 - 03:47 PM

Tedy Chaos Bolt vs. Hit Rating:

Pro:
-jeden post tady http://wowmb.net/for...-chaos_bolt/p3/ (ale vypadá to krutě staře)
-jedna jediná věta v nezvýrazněném postu na wowheadu http://www.wowhead.c...s-bolt#comments

Proti:
-jiný post na téže stránce na wowheadu: It is the "cannot be resisted" in the sense of it having "unlimited Spell Penetration"
-nedostatek jakéhokoli jiného infa, které by to potvrzovalo
-a btw i počáteční posty na tom foru, cos sem sám posílal http://forum.onlineg...php/t-5343.html


S ohledem na to, že na wowhead a jiná fora může psát kdokoli cokoli a na wowwiki (podle níž se opravuje) nic není, nelze rozhodnout tak ani tak. Nevim, kde podle tebe zdůrazňujou, jak to nejde missnout. Já žádné takové posty nenacházím; krom toho mála, co jsem nahoře vyjmenoval. Spíše naopak (ač taky málo) řkou, že resistnut být nemůže, ale hit rating na to normálně pracuje.
Z mé strany nedostatek důkazů, nezlob se na mne. :D

This post has been edited by Colette: 05 May 2012 - 03:51 PM


#6 User is offline  
Mufinqua 

  • Group: VIP
  • Posts: 3,238
  • Joined: 27-August 09

Posted 05 May 2012 - 04:16 PM

Kdyz nekde nekdo napise "Chaos bolt can't miss", prijde mi to prinejmensim podivne. Kdyby se bral normalni hit, tak by to nikdo nepsal.
Z toho fora. Lidi pisou to, co by melo byt logicke. Ale prece neprijde nekdo a ze srandy nerekne Joo, ten spell nemissuje. Kdyby to bylo jako ostatni spelly, tak na to nikdo nenarazi.

Za dalsi, jak vysvetlit, ze ten addon u vsech spellu ukazuje sanci na hit, jenom u CB ne?

#7 User is offline  
Colette 

  • Daemonica CT - Warlock
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 197
  • Joined: 01-March 09

Posted 05 May 2012 - 04:40 PM

Nevim, takový addony nemám. Ani ti nevyvracim, že to má být jak řikáš ... jenom tvrdím, že mi to takhle nestačí. :D

+ChB byl měněn mezi patchi a většinou nikde není u postů psáno, z jaké doby tj. Sice pokud máš addon na 3.3.5, a ten ti odpírá hit na ChB, něco to napovídá, ale nemyslim, že to stačí jako evidence.

This post has been edited by Colette: 05 May 2012 - 04:44 PM


#8 User is offline  
Mufinqua 

  • Group: VIP
  • Posts: 3,238
  • Joined: 27-August 09

Posted 05 May 2012 - 05:26 PM

Addon je na 3.3.3.
Co jsem cetl ty zmeny, tak to bylo ohledne CD

Zkusim jeste pohledat no, ale je malo zdroju na pro i proti :D

EDIT:
Tak jsem prosel patche od zacatku wotlku po cata a ohledne hitu zadny udaj neni. Pouze ohledne dmg a tusim CD (nepodstatne). Nicmene kdyz nejsou zmeny od wotlku po cata, tak pak potvrzuje nasledujici screen, ze ma CB 100% sanci na hit. Je sice z cata, ale jak uz jsem rekl, zadne zmeny v tomto ohledu nebyly.
http://i.imgur.com/5Q8r6.jpg

#9 User is offline  
Asett 

  • Group: WoW Tester
  • Posts: 227
  • Joined: 09-December 10

Posted 09 May 2012 - 11:15 PM

http://www.wowwiki.com/Resist
Kdyby nemohl missnout, tak bych i řekl, že by tam bylo napsaný "cannot be missed". Ještě jak píšou, že resistance je obdoba block/dodge/parry a overpower missnout může. :D

#10 User is offline  
Mufinqua 

  • Group: VIP
  • Posts: 3,238
  • Joined: 27-August 09

Posted 14 May 2012 - 03:51 PM

Nevim, nezapada mi to do sebe, ale vic dukazu uz nenajdu, tak asi lock

#11 User is offline  
cezeta 

  • Daemonica Team
  • Group: Developer
  • Posts: 3,923
  • Joined: 02-July 08

Posted 14 May 2012 - 07:47 PM

Updating status to: Není bug
Updating severity to: 1 - Low


Page 1 of 1

0 User(s) are reading this issue
0 Guests and 0 Anonymous Users


Powered by IP.Tracker 1.3.4 © 2024  IPS, Inc.

TOPlist