Mystiq.org - forum: Insightful Earthstorm Diamond - proc rate -> TBC -> Bugreport

Jump to content

Report ID 8017 Title Insightful Earthstorm Diamond - proc rate
Product TBC Status Nové (Severity 0 - None Assigned)


Report ID #8017: Insightful Earthstorm Diamond - proc rate

#1 User is offline  
Rebellionx 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 0
  • Joined: 25-April 12

Posted 25 April 2012 - 03:30 PM

Ahoj. Předem chci říct, že můj topic příliš nesouvisí s topicem od Vecernika (http://forum.mystiq....hstorm-diamond/). Mám zcela jiný druh problému, který se netýká okolností procu metagemu, ale jeho proc šance.

Dle mých měření na dummíkovi jsem zjistil, že meta má proc okolo 2,5%.
1 500 CoH tiků
11 100 mana gained
meta přidává 300 na proc
tzn 11 100 / 300 = 37
1 500 / 37 = 40,54
takže jeden proc je na každý 40 spell => 100 / 40,54 = 2,47%

Podle zdrojů, které jsem vyhledal má mít meta od patche 2.3 proc 5%
http://www.wowhead.c...iamond#comments
http://www.wowwiki.c...thstorm_Diamond

Předem děkuji za kontrolu a případnou opravu metagemu.

This post has been edited by Rebellionx: 25 April 2012 - 05:08 PM




Replies (1 - 7)

#2 User is offline  
Rebellionx 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 0
  • Joined: 25-April 12

Posted 25 April 2012 - 03:47 PM

EDIT: zkoušel jsem Flash Healy a proc se zdá být v pořádku mírně pod 5% ... CoH jsem testoval na 3 lidi v partě + občas Shadow Fiend což by se ale mělo počítat jako normální target na proc

EDIT 2: znova jsem zkoušel CoH v partě tentokrát bez fienda a čehokoli jiného ...
195 CoH spellů (195 * 3 = 585 tiků)
16 proců meta
100 / (585 / 16) = 2,74%
... takže chyba bude někde v procu meta na CoH

EDIT 3: spam Flash Healu (bez party)
302x Flash
10x proc
100 / 30,2 = 3,3%
... vím, že proc je pouze o náhodě, ale z tolika castů by měl být průměrný proc okolo 5% což je daleko menší. Prosím tedy aby se na to někdo podíval, zkusím ještě otestovat pár spellů až budu mít více času.

This post has been edited by Rebellionx: 25 April 2012 - 05:04 PM


#3 User is offline  
Rebellionx 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 0
  • Joined: 25-April 12

Posted 26 April 2012 - 05:15 PM

EDIT 4: další testování CoH v partě o 3 lidech ->
(celá parta v combatu)
333x CoH (999 tiků)
23x proc
tzn proc = 2,3%

(celá parta bez combatu)
333xCoH (999 tiků)
25x proc
tzn proc = 2,5%

(celá parta v combatu)
333x Flash Heal (na každého 111x)
14x proc
tzn proc = 4,2%

(celá parta bez combatu)
333x Flash (111x na každého)
15x proc
tzn proc = 4,5%

...takže v procu meta je 100% bug, otázka je proč je proc menší na CoH než na Flash. Prosím o fix problému. Díky

This post has been edited by Rebellionx: 26 April 2012 - 05:59 PM


#4 User is offline  
Rebellionx 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 0
  • Joined: 25-April 12

Posted 29 April 2012 - 05:22 PM

...jen ještě dodám, že v raidech se celkový proc ze všech spellů (CoH, Flash, Greater, Renew, Mending) pohybuje okolo 4%. Takže proc je nižší než by měl být.

#5 User is offline  
vecernik 

  • Group: WW Moderátor
  • Posts: 1,625
  • Joined: 11-September 08

Posted 09 May 2012 - 11:17 AM

a nebude to tim, ze CoH je instant? Můžete to někdo zkusit na nějakém pomalejším spellu? je zcela zřejmé, že na instant spellu to dává malý proc, na rychle kouzleném spellu to dává větší proc. Teoreticky by při kouzlení nějakého pomalého spellu byl proc ještě větší -> což je typická ukázka, když je proc nastavený jako PPM a nikoliv jako obyčejná šance na zapnutí.
Otázkou pak zůstává jetli to tak má být nebo jestli má být 5% plošně na všechny spelly (to mi přijde trochu uhozené, protože pak by např druidi měli další značnou výhodu v manaregenu oproti třeba šamanům nebo paladinům, kteří prakticky vše castí a neinstantujou.

#6 User is offline  
Rebellionx 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 0
  • Joined: 25-April 12

Posted 09 May 2012 - 07:27 PM

Já jsem teda nikde nenašel, že by proc chance meta měl být ovlivněn cast timem ... ale podle mě by měl mít proc na všechny spelly 5%, protože všude píšou 5%, nikde jsem neviděl depends on spellcast nebo něco podobného... za 2 týdny až budu mít čas celé dny můžu mrknout na proc třeba Greater Healu, pokud to do té doby nebude vyřešeno :D ale momentálně nemám moc času a toto testování by trvalo dlouho vzhledem k dlouhému castu a mana costu. Popřípadě pak můžu vyzkoušet i Prayer of Healing aby tam byl i plošný heal s cast timem >1,5s.

Jestli někdo má více info k tomuto problému, budu rád když napíšete :D

#7 User is offline  
Slaan 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 544
  • Joined: 28-October 08

Posted 11 May 2012 - 01:49 PM

a nebude to tim,že to procuje z CASTU?

probíráš tam kolik lidí najednou healneš,ale to má procovat z CÁSTU, ne z dopadu spellu.

spíš se divim,že tohle funguje jak má,protože nějaký trinky fungujou právě z počtu dopadu spellu (tj na kolik targetů vycástíš najednou a ne že 1 šance z 1 castu)

aspoň podle všímání lidí.. netestoval jsem to.

edit: večerníku.. ano,taky jsem si všiml že mě neprocuje třeba BH ring za hyjal repku z lifebloomu.. to je špatně.
Nevim,jestli názor jako ty mají i developeři,ale je to "uhozený".
cast spell je cast spell a je jedno jestli instant nebo 3s. od toho jsou vnitřní cooldowny.
Že se na mystiqu nebere lifebloom jako cast je vidět i u zuljina,kde za to nedostanu pecku.. taky bug :D .

na druhou stranu si tady priesti celkem zvykly na masivní šance na proc při circlování nebo u nějaký holy novy nebo jak se to jmenuje,protože tady se bere jako jednotlivej cast i dopad spellu na víc targetů jednotlivě.

ohledně zdrojů.. je tam dost promakaná matika ohledně procu.. proč tam nezmínily plošný healy? protože je to jedno :) .. zmínily tam držení hotek na tankovi..

ohledně matiky tady..

když vezmeš v potaz,že ti nemůže procnout nejednou víckrát (mystiqlike máš několik castu ve stejný čas)
tak to je asi takhle:

333x CoH 23 proců = 6,9%

tj 5% + zvýšená šance na proc díky víc targetům na mystiqu.

u toho flash healu by si to měl mít přesnější.

PS circle vs lifebloom .. instant a instant,ale circle dá direct heal (což je tu braný jako cast), LB buff co začne tikat až po sekundě..
i když buffnutí je taky cast... tak že by tu byl problém v tom,že mystiq nebere buffování jako cast?
jako packu,ne proc mongoose samozřejme .. proc je zase néco jinýho

edit: ok takže to neprocuje jak má. jen máš špatně matiku,protože to asi neumí procnout najednou víckrát,takže ti ta matika nemůže ani sedět.
Ve správný funkčnosti to ani umét nemusí.

edit2: nevim v jakých podmínkách jsi to pŕesně testoval,ale tŕeba když jsem testoval poprvý blue dragon kartu,tak jsem si všim,že z overhealu neprocuje.. že ten spell musi něco "healnout" .. to bude další bug.. heal cast co jde do overhealu neni heal cast? :D

to jen aby jsi si mohl zkontrolovat matiku a podmínky.

edit 3: důkaz,že to o čem mluvím neni blbost máš i v commentech na wowheadu z tvého odkazu:

Quote

The text reads "on spellcast" which implicates the number of targets of the spell is irrelevant.



Quote

By jcj64200031 (3,534 – 10·35) on 2007/10/25 (Patch 2.2.3) Report

Could anyone tell me if this might proc off arcane missiles OTHER than the initial cast? I know it says "spellcast" but sometimes blizzard screws up, and I'd like some proof either way before I decide to get this.

*Edit* Alright, my last gem was awful so I tried this. it can only proc off the initial cast of arcane missiles.


Quote

Blizzard hates Arcane Missiles. :D Read the Clearcasting talent description and it says "on spell hit" but even -that- only procs on initial cast, despite you rolling "to hit" 5 times.


missilky máš podobný... víc hitů najednou ale cast jeden.

This post has been edited by Slaan: 11 May 2012 - 02:46 PM


#8 User is offline  
Rebellionx 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 0
  • Joined: 25-April 12

Posted 11 May 2012 - 03:27 PM

jo takhle... tak to je potom jasné. Já totiž myslel, že se to má brát na jednotlivé "healy" (CoH 5x, Chain 4x, Flash 1x,...)
Tak to je teda chyba daleko rozsáhlejší než jsem myslel, když se táhne celým jádrem od spellů až po kdovíco :D Každopádně někdy zkusím udělat velký testing spellů, trinketů a proců všeho druhu, aby se dalo zjistit, jak přesně to tady funguje (i s healing / overhealing problémem). Teď už k tomu asi není co dodat, jelikož to nebude na jednorevizovou opravu.

K tomu buffování ... u spellů non combat typu jako buffy a různé další se mi stávalo, že procne trinket nebo meta, takže to se bere jako cast. A k Blue Dragon kartě bych jen dodal, že mi procovala i z overhealingu (jelikož jsem to testoval jen přes overheal), akorát si už nepamatuju, jestli jsem bral šanci na proc ze spell castu nebo tiku (CoH 5x).

Zkusím tedy v nejbližší době udělat pár testů a mrknu i na Druida a jeho hotky, aby to bylo kompletní.



Fast Reply

  

0 User(s) are reading this issue
0 Guests and 0 Anonymous Users


Powered by IP.Tracker 1.3.4 © 2024  IPS, Inc.

TOPlist