Mystiq.org - forum: pár věcí -> Rogue -> Bugreport

Jump to content

Report ID 7937 Title pár věcí
Product Rogue Status Není bug (Severity 0 - None Assigned)

Page 1 of 1

Report ID #7937: pár věcí

#1 User is offline  
Magdos 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 13
  • Joined: 16-June 10

Posted 30 March 2012 - 03:16 PM

Šlo by opravit blind má fungovat jako throwka že pokuď si dá druhá roguna evasion tak na ten blind by mnělo působit těch 25%.
Hit je tu nějaký divný v pvp má stačit 5% což je u roguna 80 hit aby nemissoval každou druhou ránu bohužel po pár duelech a pár aren jsem zjistil že 120 hit mně opravdu stačit nebude abych nemissoval .

Mno a pak Vile Poisons přijde mně že je asi úplně jedno jestli ten rogun tento talent užívá nebo ne protože na schození jedu to evidentně žádný vliv nemá 0% a 40% jedno. Buď je chyba na procu jedů že se neaplikuji dost často a nebo je chyba v talentu takhle udržet jedy na drujdovi se Slice and Dice a na obou zbraní woud + Vile Poisons je stejně nemožný. A na dmg používat jen autoattack je otřesný takhle všecka energy jde jen nato abych udržel jedy přes shiv.

Prostě jen se ptám jestli by se nato dalo mrknout. Děkuji


Page 1 of 1  

Replies (1 - 11)

#2 User is offline  
Detox23 

  • Group: VIP
  • Posts: 311
  • Joined: 06-August 08

Posted 01 April 2012 - 09:31 PM

S tím Vile Poisons mám taky problém.
Mlátit autoattackem po celou arénu se fakt nedá.
A bez poisonů to už vůebc nejde..

#3 User is offline  
orifox 

  • Insomnia Senior GM
  • Group: WoW
  • Posts: 746
  • Joined: 28-July 11

Posted 13 April 2012 - 12:57 PM

Jak už jsem slíbil ve hře, vile poisons můžu díky svému combatlog parseru lehce otestovat, takže výsledek je takovýto:
test s talentem (5/5 = +40% šance na resist dispellu):
Celkem pokusů o dispell: 83
úspěšných: 45 ( = 54%)
neúspěšných: 38 ( = 45%)

test s částečným talentem (1/5 = +8% šance na resist dispellu):
Celkem pokusů o dispell: 230
úspěšných: 210 ( = 91,3%)
neúspěšných: 20 ( = 8,7%)

test bez talentu (0/5 = +0% šance na resist dispellu):
Celkem pokusů o dispell: 46
úspěšných: 46 ( = 100%)
neúspěšných: 0 ( = 0%)

Medotika testování byla jednoduchá. Vytvořil jsem si generátor poisonu (roguna s GM azinotkama a co největším haste/hit equipem) -> ve výsledku měly obě zbraně rychlost 0,8 . Na mainhandku jsem plácnul Deadly poison VII , na offhandku Deadly poison VI (takže na cílovou postavu byly prakticky okamžitě naneseny 2 stacky po pěti buffech poisonu. Cílová postava byl paladin lvl 70 bez equipu, bez talentu, který pouze mačkal "purify".
Výsledné combatlogy na přání můžu dodat, každopádně podle mě je jasně prokázané, že talent Vile poisons opravdu účinkuje tak jak má.

Hit moc komentovat nechci, protože netuším jak to má být správně blizzlike, stejně tak blind. U těchto případů by bylo potřeba, aby jste dodali nějaké podklady, jak to má být, aby mělo smysl se tím zabývat.

edit: tak z toho co jsem zlehka prošel na webu to vypadá, že v 5% hit cap platí jen pro žluté útoky (ability), nikoliv pro bílé útoky (autoattack). Dále je pravděpodobně ovlivňován hodnotou nepřítelovy Defence a Defence rating. Pokud tedy potkáte nějakého tanka, je velká pravděpodobnost že i přes svůj jindy dostačující hitcap budete stále missovat (a když nemissnete, tak vám bude útok blocknut, dodgnut nebo parírován...)

This post has been edited by orifox: 13 April 2012 - 01:11 PM


#4 User is offline  
Magdos 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 13
  • Joined: 16-June 10

Posted 13 April 2012 - 01:55 PM

Prosímtě šlo by to zkusit i s drujdem? Jinak moc díky informace k tomu hitu a blindu se ti pokusím sehnat. Ještě jednou děkuji.
Jo a ještě taková maličkost jestli by nešlo udělat aby před arenou nepadali jedy i ze zbraní v baglu a jedy nebyly 60 minutoví je to taková maličkost jestli by to šlo nebo ne když ne nic se neděje.

This post has been edited by Magdos: 13 April 2012 - 01:57 PM


#5 User is offline  
orifox 

  • Insomnia Senior GM
  • Group: WoW
  • Posts: 746
  • Joined: 28-July 11

Posted 13 April 2012 - 04:03 PM

No, tak další hodina života pryč, ale aby jsi byl spokojený, tady to je:
Bez talentu (+0% šance) , dispell Abolish poison - http://wiki.mystiq.o...nia/?spell=2893
Počet pokusů: 67 ; 335
- z toho úspěšných: 67 (100%) ; 322 (96%)
- z toho neúspěšných: 0 (0%) ; 13 (4%)

Bez talentu (+40% šance) , dispell Abolish poison - http://wiki.mystiq.o...nia/?spell=2893
Počet pokusů: 90 ; 450
- z toho úspěšných: 52 (57%) ; 257 (57%)
- z toho neúspěšných: 38 (42%) ; 193 (43%)

Bez talentu (+0% šance) , dispell Cure poison - http://wiki.mystiq.o...nia/?spell=8946
Počet pokusů: 296
- z toho úspěšných: 296 (100%)
- z toho neúspěšných: 0 (0%)

s talentem (+40% šance) , dispell Cure poison - http://wiki.mystiq.o...nia/?spell=8946
Počet pokusů: 460
- z toho úspěšných: 297 (64%)
- z toho neúspěšných: 163 (35%)

u spellu Abolish poison se combatlog chová nepředvídatelně a nejsem si zcela jistý správnou interpretací výsledků. Proto uvádím údaje stejného typu jako u ostatních spellů , a také upravené údaje za středníkem. Abolish se totiž do combatlogu zapisuje dvakrát - jednou jako spell který vykouzlíte sami na sebe, a dále jako dotka, která tiká sama od sebe a neřekne mi, jestli byla úspěšná nebo ne.
Pokud se chcete prohrabávat combatlogem, zpracovat si vlastní statistiky, nebo mě zkritizovat za nevhodnou metodiku testování, tak všechny combatlogy najdete zde: http://8419.w19.wedo.../vilepoison.zip

Co se týče shazování poisonů na zbraních, které jsou v batohu, to musíš napsat jako bug do bugreportu (pokud to tak ovšem nemá být. Například takový šaman si musí enchantovat zbraně při každé aréně znovu.
Ohledně 60ti minutových jedů nechápu co tím myslíš.

#6 User is offline  
Supadoo 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 26
  • Joined: 10-July 10

Posted 24 April 2012 - 07:28 PM

Doplnil bych, že druidovský spell Abolish Poison se pouze pokouší o vyléčení poisonů, nikoliv, že ho vyléčí, jako u spellu Cure poison, který navíc je z Q a nemusí ho mít každý. Navíc je velmi obtížné nahazování poisonů přes velmi časté resisty i s pomocí ability Shiv a hit capem (mam dokonce o několik % větší než má být a přesto je miss a resist častý).

Testoval jsem aplikaci poisonů na paladinovi a na druidovi. Výsledek s talentem Vile poisons 5/5:
u palacha byl zhruba každý 3.-4. purify resist...což je v pořádku
u druida byl resist Abolish poisonu velmi ojedinělý, zhruba 8.-10. (ve své podstatě během 2-3 sec spadnou 3 poisony naráz, pokud má druid i spell Cure poison)

Pozoruji to a testuji už několik měsíců, není to výsledek jednoho duelu...

Tím tedy nejen poukazuji nad nastavením spellu Abolish Poison, ale také nad nastavením hitů.

#7 User is offline  
orifox 

  • Insomnia Senior GM
  • Group: WoW
  • Posts: 746
  • Joined: 28-July 11

Posted 25 April 2012 - 12:20 PM

Ahoj, nechápu zcela metodiku jakou jsi přistoupil k zhodnocení druida. Nemůžeš přeci říkat jako hodnocení k jednomu spellu, že "během 2-3 sec spadnou 3 poisony" , když do takového měření započítáváš dva spelly naráz.
Navíc se mi zdá trochu podezřelé, že by abolish resistoval tak málo. Dle mého měření má zcela jasně asi 4% šanci že poison neodstraní + z talentu se šance přičítá tak jak má.
Ať dělám co dělám, spíš mi to připadá, že jsi při měření používal oba spelly naráz a koukal akorát na buffy, jestli poison spadne nebo nespadne. Tím by se velmi dobře vysvětlilo, proč je tebou udávaná šance cca 2* menší, než předpokládaná šance podle popisu spellů a taktéž 2* menší než mnou naměřená šance pomocí záznamů combatlogu.
Pokud s tím chceš něco dělat, pokus se prosím popsat detailně jak jsi k měření přistupoval a vem v potaz, že sledování počtu buffů nelze brát jako měření. Stejně tak resist dotky abolishe, ti pravděpodobně žádný addon nezaznamená, protože ve skutečnosti v combatlogu vůbec není.
Pokud jsi měřil pomocí nějakého addonu a ne jen letmým pohledem na debuffy a počet stacků poisonu, tak mi prosím napiš jak na to, ať se nám podaří přijít na příčinu nesrovnalostí ve tvém měření.

Ohledně hitu pak talent vile poisons nemá žádný vliv. Nanášení poisonů nijak neovlivňuje. Má vliv pouze na dmg poisonů a na šanci, že resistnou dispell. (nikoliv tedy šanci, že budou resistnuty při nanášení). Tam jde o talent Improved Poisons.

This post has been edited by orifox: 25 April 2012 - 12:33 PM


#8 User is offline  
Supadoo 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 26
  • Joined: 10-July 10

Posted 25 April 2012 - 05:01 PM

Absolutně jsi mi neporozuměl. Snažil jsem se nastínit dva problémy.
První šlo o spell Abolish poison, který se POUZE POKOUŠÍ odstranit poison. Proto má mít o dost menší šanci poison sundat než Cure poison. To, že jsem vzávorce uvedl běžnou praxi druidů (využívaní abolis+cure) jsem chtěl jen příblížit situaci v arénách, BG a duelech.
Jak jsem províděl měření: nastackoval jsem přes Shiv 5x wound poison(deadly a instant je prakticky jen pro pve). Parták druid si dal abolish a počitali jsme úspěšnost a neúspěšnost. Klasické statistické měření...To samé jsem testoval i u palacha, u kterého to bylo v pořádku. To mě vedlo k závěru, že talent Vial poisons FUNGUJE a spell Abolish poison nikoliv.

Druhá věc byl hit cap. Sám jsi napsal, že hit cap je především pro ability/spelly, tzn. že ability, jako např.Shiv, by neměly být resistovány pokud hit cap máš, přesto to se stává neustále. Protože se zde bavíme o PVP, tak pro tuto kategorii by měl být nastaven na 5% (def cap je záležitostí pve, proto i pro pve je určen jiný hit cap).

Necítím se ukřivděn, že rogue je "oslabený" proti druidům. Hraji za obě classy a znám je dobře (zkušenosti mám z officu i z jiných free serverů). Jde mi především o zlepšení PVP na serveru a o zkvalitnění celé hry.

This post has been edited by Supadoo: 25 April 2012 - 05:04 PM


#9 User is offline  
orifox 

  • Insomnia Senior GM
  • Group: WoW
  • Posts: 746
  • Joined: 28-July 11

Posted 25 April 2012 - 05:34 PM

ad první část) Ano, to že se abolish pouze pokouší odstranit poison a není vždy úspěšný jsem poměrně dobře dokázal ve svém měření. Vyšlo mi to že má úspěšnost přibližně 95% , místo 100% kterou měl druidský Cure poison i paladinský Purify. Tohle bylo měřeno na 67-mi nanesených abolishech (tzn celkem 335 tiků) , což je poměrně vysoké číslo a nemyslím že by jsi zběžným pozorováním přímo ve hře mohl sezbírat podobně rozsáhlý zdroj dat. Pokud jsi to měřil na nějaké desítce dispellů, tak to nemusí být ze statistického hlediska přesné. Ty čísla se začnou přesněji formovat až v řádu stovek záznamů. To je tedy jedna možnost, proč došlo k rozdílným výsledkům. Druhá možnost je v tom, že jsi použil wound poison, zatímco já použil dva deadly poisony (rozdílné ranky, aby bylo zároveň vidět jestli mají různou úspěšnost jak v nahazování, tak v dispellu).
Popravdě se mi do dalších měření moc nechce, protože mi to přijde, že se to točí pořád kolem toho samého - pouhý pocit podložený nepříliš důvěryhodnýma informacema.
Určitě však dávám možnost, stejně jako u warriorské stormheraldky, aby jste si skočili na opuštěné místo, dali duel, zapnuli zápis combatlogu a poté mi soubor s komentářem zaslali. Nebo ho můžete zpracovat klidně sami, ale vzhledem k množství řádků to bude trošku náročné, když nevíte co hledat.

ad druhá část) hit by se musel celý změřit kompletně, ani nevím co všechno to ovlivňuje a má ovlivňovat, které staty, které spelly atd.. Do toho si netroufnu kecat.


edit:
nevydržel jsem a naposled jsem to tedy nechal běžet podle tvého zadání. (50 minut neustálého automatického boje, 1 dispell každých 9 sekund)
Rogun měl na obou zbraních wound poison a v talentech 5/5 vile poisons, Druid používal abolish:
počet vykouzlených abolishů: 355
celkový počet tiknutí dispellu: 355*5 = 1775
počet úspěšně odebraných poisonů: 1039 (58%)
zbytek (vypočítaný počet neúspěšných dispellů) : 1775-1039 = 736 ( 41% )
Zítra zkusím dodat i odkaz na graf, aby jsi měl trochu přehled, jak to procuje ze statistického hlediska.
edit2:
tak tady je ne zcela dokonalý graf zobrazující na časové ose všechny důležité jevy.
Modře (hodnoty na nule) jsou uvedeny všechny případy, kdy došlo k odebrání jednoho poisonu na druidovi.
Červeně (hodnoty na desítce) jsou uvedeny jednotlivé casty spellu Abolish Poison. Jak je vidět, jsou pravidelně v 9-ti sekundových intervalech.
Zeleně jsou pak uvedeny zaznamenané úspěšné dispely a fialově neúspěšné dispely. Jak je vidět, hra zaznamenává dispely pouze u prvního tiknutí abolishe, takže celková data musím odhadovat podle zaznamenaného úbytku poisonů.

http://8419.w19.wedo...og.php?logid=18

Z grafu je jasně patrné (když si jej vhodně nazoomujete), že někdy na jeden abolish nedojde ke shození žádného poisonu, zatímco jindy procnou všechny tiky. Kdyby jste tečky postupně spočítali, nebo se koukli do zdrojáku (nebo prostě věřili těm součtům která jsem tady v bugreportu napsal), tak zjistíte že průměrně to opravdu vychází správně, přiblině tak jak má.

This post has been edited by orifox: 26 April 2012 - 02:58 PM


#10 User is offline  
Hezkejkukuc 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 145
  • Joined: 09-December 11

Posted 15 August 2012 - 10:42 PM

slo by nejak zjistit, jestli procuje poison z hemorragu?

#11 User is offline  
orifox 

  • Insomnia Senior GM
  • Group: WoW
  • Posts: 746
  • Joined: 28-July 11

Posted 18 October 2012 - 02:34 PM

Ano, procuje z hemo. Neměřil jsem přesné údaje (už toho mám za dnešek dost), každopádně když jsem si stoupnul tak aby nešel autoattack ale jen ability a spamoval hemo, čas od času došlo k aplikaci poisonu.
Tady to je myslím taky celkem hezky zdokumentované, takže to uzavřu.

This post has been edited by orifox: 18 October 2012 - 02:37 PM


#12 User is offline  
orifox 

  • Insomnia Senior GM
  • Group: WoW
  • Posts: 746
  • Joined: 28-July 11

Posted 18 October 2012 - 02:37 PM

Updating status to: Není bug


Page 1 of 1

0 User(s) are reading this issue
0 Guests and 0 Anonymous Users


Powered by IP.Tracker 1.3.4 © 2024  IPS, Inc.

TOPlist