Mystiq.org - forum: Miss dispel, spelsteal -> Ostatní -> Bugreport

Jump to content

Report ID 7813 Title Miss dispel, spelsteal
Product Ostatní Status Není bug (Severity 1 - Low)

Page 1 of 1

Report ID #7813: Miss dispel, spelsteal

#1 User is offline  
Mr.Heaven 

  • Group: VIP
  • Posts: 3,631
  • Joined: 02-July 08

Posted 02 March 2012 - 04:54 PM

Zdravim, chtěl bych se zeptat jak to vypadá s dispelem a spellstealem, zda tyto 2 spely mají totožné vlastnosti. Tím myslím, že mágové mají veliký problém pomocí stealu sundat defacto cokoli z někoho, kdo má ať už z talentů nebo ne např 30% šanci proti dispelu. Jako mage to mám také, a nikdy bych neřekl, že konkrétně dispeleři... ne stealteři mají takový problém se sundaváním bufů apod. jako já za mága:

http://imageshack.us...0/85936125.jpg/ tenhle efekt je přehnaně nehratelný

tak jako v arenách kdy se na target nastakuje 5x win chil z frost talentů a posléze se dá ovce... vždy to první dispeluje ovci, zámrazy apod... tzn, že mágové nemají obranu proti dispelu, kterou normálně mají díky talentům winters chill nehledě na to, že by tam měla být ještě ta 30% šance že se to nedispelne, která pochybuji, že tam v takovémto % množství je, nikdy se mi nestalo že by dispeler na 6x dispeloval z někoho ovci...přitom naopak tyhle problémy se stealem ať už jednoho jediného buffu mam neustále.

byl bych spíš rád aby se k tomu vyjádřilo i pár jiných hráčů, které s tímto mají měli apod taky třeba problém


Page 1 of 1  

Replies (1 - 15)

#2 User is offline  
Chooze 

  • Daemonica CT - Hunter
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 3,604
  • Joined: 02-July 08

Posted 02 March 2012 - 05:31 PM

Ale dispell ovce je vždy 100%. Redukce dispelu je vždy jen na dotky nebo na healy a buffy.

No a když na někom máš 5x Winter's Chill + ovci....tak to už nevim jeslti má ovce prioritu dispelu nebo jestli je šance 1/6 že to shodí jeden z debuffu nebo ovci

#3 User is offline  
Ladis 

  • Daemonica Team
  • Group: Developer
  • Posts: 540
  • Joined: 29-June 10

Posted 02 March 2012 - 05:43 PM

Dispelly jsou dělané tak, že pokud něco nemá prioritu, tak to dispelluje nejnověji aplikované efekty.. Winter's Chill nemůže být novější než ovce, protože bys ji při jeho aplikaci zrušil...
Respektive může, pokud by si zaovcovaný hráč dal nějaký štít proti DMGi a aplikoval se na něj pouze debuff. Nicméně neznám mága, který by dal ovci a pak ještě spamoval Ice Lance, aby obnovil Winter's Chill a riskoval tak, že tu ovci sám zruší...

Jinak co se týče talentu Arcane Subtlety, důležité jsou tyhle odstavce, ve kterých je popsáno, na co to vlastně funguje...

Quote

Dispel resistance is invaluable in PvP situations, specially for a class as reliant on buffs as the Mage. It can prevent both your buffs and the dots you place from being dispelled, protecting from Purge, Dispel, Mass Dispel, Spellsteal and others of the sort.
Mages have many critical dispellable abilities such as Icy Veins, Ice Barrier, Ice Block (via Priest's Mass Dispel) and Mana Shield (and even Presence of Mind if one is not careful), and this talent provides accessible protection to these for Mages across all trees.


#4 User is offline  
Mr.Heaven 

  • Group: VIP
  • Posts: 3,631
  • Joined: 02-July 08

Posted 02 March 2012 - 08:30 PM

se podivej na screen a uvidis jak mi to pokazde stealuje neco jineho (timpadem ne to co nahodil naposledy) a vzdy to neveme nic... protoze se to tu točí jak chce, a hl co jsem psal, pravděpodobně on má víc jak 30% tzn že by měl mít víc než by měl mít, a nebo nefunguje u mága těch 30% a má méně než by měl, protože nemisuju tolik jako ostatní mě... ten odstavec to vesmes potvrzuje...

a co se týče win chilu nesouhlasim, od počátku toho kdy ten talent existuje je všude a vždy byl využíván jako preventivni šance na to, že bude dispelnut onen, než následná poly, X taktik je podle toho na X fórcích psaných jak mage má nahazovat win chil apod.

ty věci mají mít každé zvlášť jinou prioritu, proto se nesmí stát, že když si někdo nahodí štít jako poslední bude mu jako první dispelnut to je blbost...

Chooze, on 02 March 2012 - 05:31 PM, said:

Ale dispell ovce je vždy 100%. Redukce dispelu je vždy jen na dotky nebo na healy a buffy.

blbost č.2

pak by byly areny tuplem nehratelné proti každému kdo má dispel přece.

#5 User is offline  
Chooze 

  • Daemonica CT - Hunter
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 3,604
  • Joined: 02-July 08

Posted 02 March 2012 - 09:00 PM

Tak mi řekni jeslti si už někdy missnul CLEANSE u paladina, stejně jako si nikdy NEMISSNUL heal.

OVCE = DEBUFF ≠ HELPFUL SPELL ... Helpfull spell (buffy, healy, healy over time)
OVCE = DEBUFF = HARMFUL SPELL ... Harmfull spell (dotky, dmg spelly, debuffy, ...)

Je v tom rozdíl :) Je rozdíl mezi talentem od Shadow Priesta/DK/Drujd, kteří maji šanci, že nedispelneš jejich HELPFUL AND DAMAGE OVER TIME SPELLS (fear není D.O.T.)...ale mág nic takovýho nemá, mág má pouze ochranu pro vlastní buffy (nikoliv ovce a living bomby, protože to nejsou buffy)!
Hevne, nechci se s tebou hádat, ale prostě s tou ovcí pravdu nemáš. Pokud je na nepříteli pouze ovce/mrazicí past/Wyvern Sting/fear -> 100% dispel. Proč mysliš že je mi Wyvern Sting/mrazici past uplně nanic proti Warriorovi, protože chodí s paladinem a ten jednim kouzelnym tlačítkem během vteřiny vše dispelne :)

PS: Jen moje doměnka ničim nepodložená...Podle mě čas nahození buffu/debuffu nebo jeho trvání nemá vliv na dispell pokud nemáš nějaký priority jako třeba u Mass Dispelu (Bublina, Kostka) nebo u Tranquilizing Shotu (absorbční štíty). Kdyby se vše dispelovalo podle času nahození, proč by existovaly nějaké priority?

#6 User is offline  
Ladis 

  • Daemonica Team
  • Group: Developer
  • Posts: 540
  • Joined: 29-June 10

Posted 02 March 2012 - 09:30 PM

No konkrétně zmíněné štíty naopak mají mít nejvyšší prioritu dispellu, pak HoTky od nejnovější a následně buffy od nejnovějšího...

A o tom, že WC má mít prioritu dispellu před Polymorphem, jsem tedy ještě neslyšel...
Možné to samozřejmě je, já vždycky hrál podle sebe, člověk pak může mít radost z toho, že něco sám vymyslel, objevil, vyzkoumal a že mu to zkrátka funguje...

Důležité je nenechat se unést. Však je to jen hra, spousta jedniček a nul. Nic reálného. Zdraví, slávu a bohatství to člověku nepřinese, komplexy to také neléčí.
Důležité je, aby se u toho člověk bavil...
Ale to je jen něco k zamyšlení.. =o)

#7 User is offline  
Mr.Heaven 

  • Group: VIP
  • Posts: 3,631
  • Joined: 02-July 08

Posted 02 March 2012 - 09:34 PM

Chooze, on 02 March 2012 - 09:00 PM, said:

Tak mi řekni jeslti si už někdy missnul CLEANSE u paladina, stejně jako si nikdy NEMISSNUL heal.

OVCE = DEBUFF ≠ HELPFUL SPELL ... Helpfull spell (buffy, healy, healy over time)
OVCE = DEBUFF = HARMFUL SPELL ... Harmfull spell (dotky, dmg spelly, debuffy, ...)

Je v tom rozdíl :) Je rozdíl mezi talentem od Shadow Priesta/DK/Drujd, kteří maji šanci, že nedispelneš jejich HELPFUL AND DAMAGE OVER TIME SPELLS (fear není D.O.T.)...ale mág nic takovýho nemá, mág má pouze ochranu pro vlastní buffy (nikoliv ovce a living bomby, protože to nejsou buffy)!
Hevne, nechci se s tebou hádat, ale prostě s tou ovcí pravdu nemáš. Pokud je na nepříteli pouze ovce/mrazicí past/Wyvern Sting/fear -> 100% dispel. Proč mysliš že je mi Wyvern Sting/mrazici past uplně nanic proti Warriorovi, protože chodí s paladinem a ten jednim kouzelnym tlačítkem během vteřiny vše dispelne :)

PS: Jen moje doměnka ničim nepodložená...Podle mě čas nahození buffu/debuffu nebo jeho trvání nemá vliv na dispell pokud nemáš nějaký priority jako třeba u Mass Dispelu (Bublina, Kostka) nebo u Tranquilizing Shotu (absorbční štíty). Kdyby se vše dispelovalo podle času nahození, proč by existovaly nějaké priority?

tady se nejedná čistě jen o ovci, ten dispel se týká všeho, príst mě vydispeluje bez problému i když mám talent který mi na helpful a dmg over time kouzla redukuje dispel o 30% tak to prostě 30% není, ale když já stealuju prísta, mám s tím problémy.. to je jedna věc.. pak je druhá a to je ovce s win chilem, možná to tak vyznělo ale nechtěl jsem aby se to míchalo dohromady...

ovci jsem psal, protože by neměla být sundavatelná na poprvé když target má win chil který má 30% na to že se sundá nebo ne, ne že ovce má 30%

takže:
poukazuji na to, že jsem 5x stealem misnul prísta když jsem mu chtěl vzít bufy, což se mi stává často a opačný případ přitom takový extrém není...

a pak na to, že to má pravděpodobně vliv na win chil, který se používa k tomu aby se hned z targetu nedispelnula ovce.

samozřejmě že taky mága hraju podle sebe, akorád prostě za těch 5 let, už se toho nedá moc co prozkoumat a to co nevim se snažim dohledat hh, a nač se přetvařovat, jsme na fórku tak tu budem řešit to co se sem patří, soukromý život každého je věc jiná která se s tím nedá spojovat a tak s jakou zarputilostí zde řešíme a chováme se, tak taková realita nikdy není

Chooze, on 02 March 2012 - 09:00 PM, said:

Proč mysliš že je mi Wyvern Sting/mrazici past uplně nanic proti Warriorovi, protože chodí s paladinem a ten jednim kouzelnym tlačítkem během vteřiny vše dispelne :)

proto si mágové nahazují chill aby ten dispel bral to a ne ovci protože jde hned dolů... proto se před ovcí třeba pálí 1 rank fb a pak až ovce aby se tam protočil minimálně 1 dispel navíc

pvp je otázkou vteřin jak bys hlavně chtěl switchovat targety za mága např war/pala/prist když bys neměl ani možnost druhého odstavit protože by byl hned dispel tak jako ty bys nedal ten tvuj sting či co, no hele ještě to někde prolezu ale nechci tu řešit teď ovci, ale spíš tu % šanci na ten dispel, protože není normální aby mi 75% many padlo na 1 steal.

#8 User is offline  
Mr.Heaven 

  • Group: VIP
  • Posts: 3,631
  • Joined: 02-July 08

Posted 02 March 2012 - 11:19 PM

kdyžtak bych začal prolejzat tady http://old.wowhead.c...Chill+and+sheep

#9 User is offline  
Chooze 

  • Daemonica CT - Hunter
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 3,604
  • Joined: 02-July 08

Posted 02 March 2012 - 11:41 PM

Diskuze ohledně resistu dispelu:
Hevne prístáckej Dispel ale dispeluje 2x efekt/buff. Takže tě vydispeluje 2x rychlejc než ty jeho a každej z tech 2 efektu ma svuj vlastni vypočet procu (co sme četl na wikině, muže ti na jeden spell purgnout 0/1/2 buffy). No a jeslti tě purguje healer, to ma jako dost hitu?
- Takže neni nic jednoduššiho než to otestovat alespon na 100 dispelech, abysme se dostali k nějakejm realnejm číslům, třeba si měl zrovna smulu. Mužu lognout Alciho priesta, stačí říct kdy a otestíme to.

Wintr's Čil:
No kdyby se teda debuffy dispelovaly nahodne (a ne podle času nahozeni) tak s 5x wintrs chilem by si mel pravdepodobne 83% šanci, že ti to napoprvy ovci neschodí.

Ladis: absorby ale prioritu nemaj, prioritu na ně maj pouze hunteři protože jejich dispel má CD hodně vteřin oproti šamanum/magum/pristum, kteří sou limitovaní jen GCD :)

#10 User is offline  
Smolsson 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 47
  • Joined: 06-July 08

Posted 02 March 2012 - 11:53 PM

Chooze, on 02 March 2012 - 11:41 PM, said:

Wintr's Čil:
No kdyby se teda debuffy dispelovaly nahodne (a ne podle času nahozeni) tak s 5x wintrs chilem by si mel pravdepodobne 83% šanci, že ti to napoprvy ovci neschodí.


Jako nevím ... rozhodně jsem našel todle:

Quote

Tossing a Rank 1 Frostbolt on an enemy before Polymorphing them will add 2, maybe 3 debuffs that will significantly reduce the chance it is quickly dispelled.
citováno z http://elitistjerks....32/#post1733132

Zkusím se pak na to(dispel a spellsteal) mrknout ve hře až se tam dostanu a bude trochu času.

#11 User is offline  
Mr.Heaven 

  • Group: VIP
  • Posts: 3,631
  • Joined: 02-July 08

Posted 03 March 2012 - 12:02 AM

ari mě je fuk kolik co dispeluje, ten dispel i když bere třeba víc jak 1 buf má prostě % šanc a ta se vztahuje na oba dohromady ne na každý zvlášť... a pokud mě nemisují tak jako já je, je něco špatně, podmínky jsou stejné, jen oni když se trefí vemou mi 2 helpfuli nebo ty tve harmse

#12 User is offline  
Chooze 

  • Daemonica CT - Hunter
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 3,604
  • Joined: 02-July 08

Posted 03 March 2012 - 03:03 PM

Mr.Heaven, on 03 March 2012 - 12:02 AM, said:

...

Dispels can be resisted. In fact, there are two different types of resist-like effects:

- Resists (caused by spell hit and resistances)
- Fails (caused by what is commonly referred to as "dispel resistance")

Normal resists do only exist for offensive dispels and follow the same rule as any other spell. When a dispel is normally resisted, it does not remove any buffs.

Fails are treated differently. They are calculated per buff and can also occur when dispelling friendly targets. There is an innate chance that this happens (however, this might be a bug). In addition, dispel resistance can be used to increase the chance, such as from Silent Resolve. Due to fails being calculated separately for each buff, a dispel which would remove two buffs could eliminate one buff while retaining the other. On spell hit procs are not affected by fails. As such, a Dispel Magic (rank 2) can trigger a proc even though it fails at removing both buffs.


Tohle pišou anglicky na wikipedii, nejsem zas tak dobrej v tomhle jazyku tak mi to přelož :)

#13 User is offline  
Mr.Heaven 

  • Group: VIP
  • Posts: 3,631
  • Joined: 02-July 08

Posted 05 March 2012 - 06:55 PM

takže ty jsem házíš prostě co najdeš aniž bys věděl co to je dobrý no, to má zas úroveň...

co se týče resistu na tom altovi mam hit cap

#14 User is offline  
Chooze 

  • Daemonica CT - Hunter
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 3,604
  • Joined: 02-July 08

Posted 05 March 2012 - 09:57 PM

Hazim to sem v souvislosti s priestackym dispelem, abys to přeložil a řekl mi jak to funguje jestli vždycky dispelenš jen 0/2 buffy a nebo je šance na dispel 0/1/2...o nic jinýho nejde :) (a jestli se buffy fakt dispelujou nahodne a ne podle času nahození)

#15 User is offline  
Smolsson 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 47
  • Joined: 06-July 08

Posted 20 March 2012 - 04:54 PM

Tento topic asi klidně lockněte s Heavnem jsme zkoušeli dispel, spellsteal jak s talentama tak i bez nich ;)

Šlapalo to procentuálně, jak mělo. Sice se sem tam stalo u spellstealu, že 5x po sobě nic, ale při delším testu vše odpovídalo.

#16 User is offline  
Ladis 

  • Daemonica Team
  • Group: Developer
  • Posts: 540
  • Joined: 29-June 10

Posted 20 March 2012 - 10:56 PM

Updating status to: Není bug
Updating severity to: 1 - Low


Page 1 of 1

0 User(s) are reading this issue
0 Guests and 0 Anonymous Users


Powered by IP.Tracker 1.3.4 © 2024  IPS, Inc.

TOPlist