Mystiq.org - forum: Scourge Strike -> DeathKnight -> Bugreport

Jump to content

Report ID 7616 Title Scourge Strike
Product DeathKnight Status Opravené (Severity 3 - Medium)

  • 2 Pages +
  • 1
  • 2

Report ID #7616: Scourge Strike

#1 User is offline  
Greon 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 37
  • Joined: 21-July 10

Posted 27 January 2012 - 12:23 AM

Zásadní bug pro shadow dmg SS!
Zdroj: http://elitistjerks...._king_anything/
Double dips? I see that mentioned a lot in regards to Scourge Strike, but never an explanation of what it means.
The short, simple answer: If a buff or talent affects the damage of Scourge Strike once, it single dips. If it affects the damage of Scourge Strike twice, thus boosting the damage by more than the stated amount, then it double dips and is of increased worth.

The long answer: The new Scourge Strike is split into two actual hits; the first being physical damage and the second being shadow damage. The damage of the shadow portion is entirely dependent on the damage of the physical. What this means is that anything that increase the damage of the physical portion – be it a stat, a buff, a debuff, or a talent – will also increase the shadow portion by the same proportion. Outbreak, for example, increases the damage of the physical strike by 20% and by doing so, the shadow strike is increased by 20%, causing the Scourge Strike to do 20% more damage overall than it otherwise would, as the talent states.

However, some buffs and talents will affect the physical strike (thus increasing the damage of the shadow strike) but then also affect the shadow strike directly. Blood Presence, as previously mentioned, is one such buff. It will increase the damage of the physical strike by 15% which will then increase the damage of the shadow strike by 15%. On top of that, however, it will then go and buff the damage of the shadow strike by 15% yet again, meaning while the physical portion had its damage increased by 15%, the shadow portion had its damage increased by 32.25%. Thus the amount Blood Presence increased your overall Scourge Strike damage will be greater than the stated 15%.

Bone Shield, Desolation, Two-Handed Weapon Specialization, Blood Presence, Ferocious Inspiration, Sanctified Retribution, and Arcane Empowerment are all buffs and/or talents which are double dipped.

Cool and all, but does that explain why the shadow portion of Scourge Strike deals more than the stated 36% of the physical portion?
Yes, it does. Double-dipping is the culprit. After you factor in all of the previously mentioned buffs and talents, you’ll find that the shadow portion will ultimately deal 53.2% for Blood builds (56.2% in Frost builds) of the physical portion (less partial resists).



Kde hlavní a nejdůležitější je: you’ll find that the shadow portion will ultimately deal 53.2% for Blood builds (56.2% in Frost builds) of the physical portion

Kde se říká, že by shadow část by měla odpovídat přes polovinu physical dmg (jeho Blood a Frost builds jsou k nalezení v tomto článku)!

Jak je tomu nyní? Pokud mě můj recount neklame a rozděluje SS a SS (shadow) správně, pak pouze 1/4 physical dmg je převáděna jako shadow. (zkoušeno na dummy s 0 armorem, resisty by měli být také 0 doufám)

Čím je to způsobeno? Jak je zmíněno SS má takový dvojtý bonus, protože SS physical a SS shadow jsou v podstatě 2 jednotné dmg, pak na ně platí víceméně 2X stejný bonusy. Tudíš Outbreak talent který přidává 20 pro do SS Dmg přidá 20 pro do physical a následně i 20 pro do shadow dmg. Toto platí i pro Bone Shield ( 2 pro bonus), Two-handed weapon specialization (4 pro), Blood Presence (15 pro), Ferocious inspiration (3 pro, beast hunter buff, kdyby náhodou), Sanctified Retribution (3 pro) a Arcane Empowerment (3 pro).

Mimo to nezapomeňte na talenty Black Ice (10 pro do shadow! a frost dmg) a Ebon Plague bringer (13 pro do magic dmg).

Jednoduše shrnuto: Do SS (shadow) se nepřidávají procentuální dmg bonusy.

Doufám v rychlou opravu už tak dost závažné chyby


  • 2 Pages +
  • 1
  • 2
 

Replies (1 - 19)

#2 User is offline  
Sprekilla 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 17
  • Joined: 27-March 11

Posted 27 January 2012 - 07:39 PM

Potvrzuji nefunguje. Pomocí addonu Mik scrolling combat text (nebo battle text)se ukazují 2 damage Scourge Striku shadow a physical. Natož ten shadow damage davá nějak málo asi 1/4 toho physicalu a měl by dávat něco kolem půlky damage, záleží podle benefitu, které Greon vypsal.

#3 User is offline  
Nerris 

  • Daemonica CT - Death Knight
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 792
  • Joined: 10-August 08

Posted 28 January 2012 - 09:03 PM

Zaujímavé. :D Myslel som si, že shadow damage SS je sa odvíja čisto od fyzickej časti a počtu disease ale to čo sa píše v tej guide fakt potvrdzuje, že to má byť tak ako píšeš.

#4 User is offline  
Chooze 

  • Daemonica CT - Hunter
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 3,604
  • Joined: 02-July 08

Posted 28 January 2012 - 09:53 PM

Takže mám to chápat tak že SS dává 70% weapon dmg
+ vezmeme si zbraň, dmg z ní normalizujeme na speed 2,8 sekund (jak už někde Maci psal).
+ bonus všech talentů na zvýšení autoataku
+ bonus všech talentů na bonus k % dmg
+ bonus k % dmg od ostatních class (hunter, arcane mág, retri paladin)

Z toho všeho ještě před redukcí redukcí armoru vezmeme 12%.
+ vynásobíme počtem stacků diseasy
+ % dmg bonus k magic efektům (tušim že DK má něco ve frost stromě)
+ % k spell dmg od jinejch class (tušim že moonkin, warlok a unholy DK zvedaj spell dmg)

PLUS ještě jednou byste chtěli připočíst % k DMG od ostatních class z aur který už se vztahovali na autoatack a vy byste chtěli bonusy 2x?

---------------------------------

Nebo se to tak jak píšu já vůbec nepočíta, veme se základ 70% normalizovanýho základu, připočtou se k tomu pouze vlastní talenty nikoliv cizí aury...z toho se veme 12% * diseasy * spell dmg % bonus a až teprve k tomuhle se maji přičíst aury od retríka, BM huntera atd (ale v současné době se tyhle bonusy nepřičítaj).

---------------------------------

Rád bych tu teda viděl přesný vzorečky jak se vypočítává dmg Scrouge Striku :D

#5 User is offline  
Greon 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 37
  • Joined: 21-July 10

Posted 28 January 2012 - 10:36 PM

SS physical dmg základní, počty bez sigilu (se sigilem by to bylo 84 pro weapon dmg + 1230 + 189)
84 pro weapon dmg + 1230 toto celé násobeno přes Outbreak 20 pro, Blood presence 15 pro a další dmg bonusy

SS shadow dmg
per deseas 12 pro physical dmg done (tudíž po redukci armoru a resilky!) a znovu celé násobeno přes Outbreak atd. + talent Black Ice (10 pro do shadow! a frost dmg) a i Ebon Plaguebringer se do toho bonusu započítává, prostě je to bráno jako norm magic dmg
toto by mělo být asi znovu redukováno resilkou a určitě shadow resistem


Chooze on to není 1 dmg+shadow bonus ony to jsou 2 samostatný dmg jenom velikost toho jednoho je závislá na dmgi toho druhýho.

Pro jistotu přikládám video z youtube

Na něm je vidět že rána za 7.7k physical části SS a následně shadow část SS (ikona shadowboltu) za 4.1k, takže si tu opravdu nevymýšlím! (23s)

This post has been edited by Greon: 28 January 2012 - 10:36 PM


#6 User is offline  
Chooze 

  • Daemonica CT - Hunter
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 3,604
  • Joined: 02-July 08

Posted 28 January 2012 - 11:13 PM

No takže pokud má paladin nějakej seal co dává weapon swing + sealem za 36% weapon dmg, tak je na ten dmg taky 2x vzathována nějaká +% dps aura?

#7 User is offline  
Greon 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 37
  • Joined: 21-July 10

Posted 29 January 2012 - 11:21 AM

No teoreticky ano, ale já nejsu paladin a nevím jak ty mechaniky u nich fungují.
Teďka tu chcu zpravit SS, co se ostatních class týče je mě trochu jedno.

Předem říkám, že mě s tímhle trochu štveš chooze tahat sem jinou classu!
Retri guida:
http://elitistjerks...._updated_3_3_a/

A abych ti to ještě ulehčil je to v oblasti seals.

Jestli jsem to pochopil dobře tak u sealu se to takhle nezvedá asi. Jsou to vlastně +dmg tudíž na ně neplatí ta mechanika jako na SS shadow.

http://www.wowwiki.c...al_of_Vengeance

Doufám, že to píšu pro wotlk.
Znova tam máš 33 pro waepon dmg jako holy, když na sobě má cíl 5 stacku, tak to procuje jak při autoattacku, tak asi i při abilitách (netuším přesně), a tenhle dmg by neměl být jinak modifikován protože se jedná o +dmg! k tomu samozřejmě dotka zase se má jednat o bonus dmg podle ap a spell powery (koeficienty tu pro paladina řešit opravdu nehodlám!). Navíc ten 33 pro weapon dmg jako holy, jsem nenašel, že by to mělo být až po redukci armor.

#8 User is offline  
Ladis 

  • Daemonica Team
  • Group: Developer
  • Posts: 540
  • Joined: 29-June 10

Posted 29 January 2012 - 02:14 PM

Scourge Strike
Podrobně spočítané pro Frost Subspec (Black Ice místo 2H Weapon Spec)

  • Physical DMG
    ((0,70*Weapon DMG)+806)*1,15*1,20*1,10*1,02*1,05*1,03
    1,15 je zvýšení DMGe Blood Presencí (15%)
    1,20 je zvýšení DMGe talentem Outbreak (20%)
    1,10 je zvýšení DMGe talentem Rage of Rivendare (10%)
    1,02 je zvýšení DMGe buffem Bone Shield (2%)
    1,05 je zvýšení DMGe talentem Desolation (5%)
    1,03 je zvýšení DMGe buffem Arcane Empowerment (3%)

  • Shadow DMG
    ((((0,70*Weapon DMG)+806)*1,15*1,20*1,10*1,02*1,05*1,03)*0,36)*1,15*1,20*1,10*1,02*1,05*1,03)*1,13*1,10
    0,36 je základní Shadow DMG Scourge Striku (36%)
    1,13 je zvýšení DMGe debuffem Ebon Plaguebring/Curse of Elements (13%)
    1,10 je zvýšení DMGe talentem Black Ice (10%) a talentem Rage of Rivendare (dalších 10%)
    ...ostatní koeficienty použité u prvního odstavce...

...doufám, že jsem na nic nezapomněl.


Výpočet Shadow DMGe

Podtrženo a sečteno:
((0,70*Weapon DMG)+806)*1,67455134*0,7493282336232
((0,70*Weapon DMG)+806)*1,254788597713562615088

Při Weapon DMG dejme tomu 1500 (bráno z Character Info s vyplou Blood Presencí) by to vypadalo takto:
((0,70*1500)+806)*1,254788597713562615088 = 2328,887637356372213603328
...zatímco Physical DMG by dopadl asi takto:
((0,70*1500)+806)*1,67455134 = 3107,96728704



EDIT: Rozepsán Outbreak do Physical DMGe, odstraněna redukce armorem...
EDIT #2: Přidán talent Rage of Rivendare do obou bonusů...

This post has been edited by Ladis: 29 January 2012 - 03:56 PM


#9 User is offline  
Greon 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 37
  • Joined: 21-July 10

Posted 29 January 2012 - 02:50 PM

No ten talent Outbreak by jsi do toho radši měl zapsat zvlášť, ať pak nějakej dev to nebere podle tebe a physical je o 20 pro menší
a zajímáme se o základní dmg redukci armorem, resilkou a shadow resistem neřeš
a ještě talent 2-h weapon mastery by se prý měl do sh taky započítávat, ale to záleží na specu dk a snad by se měli i sčítat.
Já osbně mám jak 2-h tak i Black Ice.

Jo a 12 pro za každej tvůj! deseas, deseasy ostatních DK a od priestu se do ničeho nikdy nezapočítávají.


Jako jinak dobrá práce se s tím takhle vypsat, ale oprav tam ty chyby malý :D , pak by to mělo být už dobře (to číslo 0.88 napiš jen armor red.)

A ještě měl by být ten dmg redukovanej až v celkovým souhrnu + kde jsi vzal hodnotu 806? 4 rank má bonus 1230!

This post has been edited by Greon: 29 January 2012 - 02:54 PM


#10 User is offline  
Ladis 

  • Daemonica Team
  • Group: Developer
  • Posts: 540
  • Joined: 29-June 10

Posted 29 January 2012 - 03:04 PM

Greon, on 29 January 2012 - 02:50 PM, said:

No ten talent Outbreak by jsi do toho radši měl zapsat zvlášť, ať pak nějakej dev to nebere podle tebe a physical je o 20 pro menší
a zajímáme se o základní dmg redukci armorem, resilkou a shadow resistem neřeš

Přepočítám to tedy ještě bez redukce a ten Outbreak dám zvlášť, jak si přeješ =o)

Greon, on 29 January 2012 - 02:50 PM, said:

A ještě měl by být ten dmg redukovanej až v celkovým souhrnu + kde jsi vzal hodnotu 806? 4 rank má bonus 1230!

1230 je se Sigilem...

Screen bez sigilu:
http://assassins-gui...urge_strike.jpg

This post has been edited by Ladis: 29 January 2012 - 03:04 PM


#11 User is offline  
Greon 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 37
  • Joined: 21-July 10

Posted 29 January 2012 - 03:13 PM

hej tak to soráč s tím sigilem to mě nějak uniklo :D, bych nevěřil že sigil co má přidat 189 ve výsledku přidá přes 300 :)

A neudělal sis tam teďka chybu když tam máš 70 pro weapon dmg místo 84? nebo to je zas někde schovanej talent herdek? Sám na tom screenu máš 84 pro waepon dmg


A ještě jsem vynechal talent Rage of Rivendare 10 pro do dmg abilit a spellu což by se taky mělo asi započítávat (když cíl ma na sobe blood plegue).

This post has been edited by Greon: 29 January 2012 - 03:27 PM


#12 User is offline  
Ladis 

  • Daemonica Team
  • Group: Developer
  • Posts: 540
  • Joined: 29-June 10

Posted 29 January 2012 - 03:25 PM

Greon, on 29 January 2012 - 03:13 PM, said:

A neudělal sis tam teďka chybu když tam máš 70 pro weapon dmg místo 84? nebo to je zas někde schovanej talent herdek? Sám na tom screenu máš 84 pro waepon dmg



Proto jsem původně počítal s 84%, on je v tooltipu započítanej ten talent Outbreak...

#13 User is offline  
Greon 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 37
  • Joined: 21-July 10

Posted 29 January 2012 - 03:44 PM

Ladis ještě tam započítej Rage of Rivendare 10 pro do dmg abilit a spellu k oboum by to mělo furt jít.

#14 User is offline  
Ladis 

  • Daemonica Team
  • Group: Developer
  • Posts: 540
  • Joined: 29-June 10

Posted 29 January 2012 - 03:51 PM

Rage of Rivendare tam započítám, na ten jsem zapomněl...

A nevšiml jsem si také talentu Impurity, ale u něj si nejsem jistý, jak přesně funguje.. Zda se těch 20% AP převádí do bonusu ke "spell" damagi nebo k dmgi všech abilit...

#15 User is offline  
Greon 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 37
  • Joined: 21-July 10

Posted 29 January 2012 - 03:53 PM

Impurity přidává ke spellům, což by měl být Icy touch Death coila a pravděpodobně i dotky. SS shadow bere dmg z physical ap se tam neřeší.

#16 User is offline  
Greon 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 37
  • Joined: 21-July 10

Posted 29 January 2012 - 04:26 PM

Přijde mě že při weapon dmg 1500 mame celkovej dmg moc velkej, ale nevím kde je tam chyba. Ale je fakt že to je pro 0 armor ne?


A ještě ta Blood presence, co máš v charu je boostly těmy 15 pro, bere se tedy tadle hodnota a pak se zase přidávají další 15 pro do tý ability?

A pokud to někomu přijde až moc, tak pak kolik dává retri pala? dk má možná 2-3 ss za sebou (záleží na talentech) ale další má až za 7 sec což je dlouhá doba, resp 10 sec CD run.

This post has been edited by Greon: 29 January 2012 - 04:44 PM


#17 User is offline  
Ladis 

  • Daemonica Team
  • Group: Developer
  • Posts: 540
  • Joined: 29-June 10

Posted 29 January 2012 - 04:54 PM

Greon, on 29 January 2012 - 04:26 PM, said:

Přijde mě že při weapon dmg 1500 mame celkovej dmg moc velkej, ale nevím kde je tam chyba. Ale je fakt že to je pro 0 armor ne?


Těch 1500 jsem vzal ze svého Character Infa (mám tam asi 1200-1700), když jsem byl v Unholy Presenci (abych neměl navýšený AP z Armoru a ani 15% bonus z Blood Presky).
Záměrně jsem to počítal takto, abych mohl do obou výpočtů přidat právě zmiňovaných 15% z Blood Presence...

Vše je počítáno pro 0 Armor, proto to může připadat jako veliký...

#18 User is offline  
Greon 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 37
  • Joined: 21-July 10

Posted 29 January 2012 - 04:57 PM

Jasný no, ale jak to pak bude s Blood presencí? to tam bude řekněme 3x bonus a vlastně i další obecně dmg bonus pro? Logicky asi jo ne?

#19 User is offline  
Ladis 

  • Daemonica Team
  • Group: Developer
  • Posts: 540
  • Joined: 29-June 10

Posted 29 January 2012 - 04:59 PM

Greon, on 29 January 2012 - 04:57 PM, said:

Jasný no, ale jak to pak bude s Blood presencí? to tam bude řekněme 3x bonus a vlastně i další obecně dmg bonus pro? Logicky asi jo ne?


To si nemyslím, ta BP se bude počítat jen k tomu Physical DMGi a Shadow DMGi.. Ten Weapon DMG to ovlivní vpodstatě jen graficky, ale znovu se k němu počítat nebude...

Vlastně máš možná pravdu, ta BP se teoreticky bude počítat 3×.. Ale nevím.

This post has been edited by Ladis: 29 January 2012 - 05:00 PM


#20 User is offline  
Greon 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 37
  • Joined: 21-July 10

Posted 29 January 2012 - 05:04 PM

ale zas máš to psaný přímo v tom spellu 84 pro weapon dmg as, takže by to asi mělo být to co se ti ukazuje v charu, proto taky to základní procento je jen 70 procent.


  • 2 Pages +
  • 1
  • 2

0 User(s) are reading this issue
0 Guests and 0 Anonymous Users


Powered by IP.Tracker 1.3.4 © 2024  IPS, Inc.

TOPlist