Mystiq.org - forum: Sweeping Strikes mechanika -> Warrior -> Bugreport

Jump to content

Report ID 7474 Title Sweeping Strikes mechanika
Product Warrior Status Nové (Severity 0 - None Assigned)


Report ID #7474: Sweeping Strikes mechanika

#1 User is offline  
-TemP- 

  • Group: LoL moderátor
  • Posts: 2,061
  • Joined: 10-August 08

Posted 30 December 2011 - 01:54 PM

no jelikoz ten prvni topic maci zavrel, tak bych pokracoval tady..

nasel jsem stranku, kde je krasne vysvetlena mechanika sweeping strikes (tadyhlenc), je to sice pretbc, ale princip je stejny

Sweeping Strikes uses a formula to predict the damage on the secondary target so at to mimic the damage you would have done if you attacked the target directly instead of having it being hit by SS. This formula takes into account armor and essentially all damage buffs your main attack benefits from.

takze abych se vratil k puvodnimu problemu - dmg SS neni redukovana dvakrat (armor+resilka+redukce na primarni targetu a pak opet armor+resilka+redukce na sekundarnim targetu), ale vezme se base dmg z prvniho targetu (pred redukci) a ta se aplikuje na sekundarni target, kde teprve se zredukuje o armor+resilku+redukce

tady to funguje spatne - dmg se redukuje dvakrat

jak zreprodukovat - u dvou identickych targetu vedle sebe jeden nasunderovat (bude mit min armoru nez jeho soused) a zacit dmg se SS do targetu s full armorem - prvni s min armorem by mel dostavat vetsi dmg nez target ktery se attackuje se SS



Replies (1 - 14)

#2 User is offline  
Asett 

  • Group: WoW Tester
  • Posts: 227
  • Joined: 09-December 10

Posted 30 December 2011 - 06:25 PM

Sweeping Strikes buff má přežít i změnu stance, podobně jako recklessness. :)

This post has been edited by Asett: 30 December 2011 - 10:29 PM


#3 User is offline  
Maci 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,761
  • Joined: 07-July 08

Posted 30 December 2011 - 07:15 PM

Seš si jistej, že to redukuje 2x?

Tzn. že damage, kterej bere sweep jako parametr je už redukovanej? Nebo bere neredukovanej a redukuje ho až pro konkrétní target?

Můžu nastavit, aby ignoroval armor (v případě, že už je jednou redukovanej na parťákovi), ale co pak např. obranný cd? Zdá se mi hodně divný, aby warrior zapnul shield wall, tys zapnul sweepy a rozmlátil mu držku přes parťáka.

Dále redukce damage přes resilku je až WotLK věc a měla by být imho aplikovaná stejně jako obranný cd neb se vyhodnocuje ve stejnou chvíli.

#4 User is offline  
Maci 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,761
  • Joined: 07-July 08

Posted 30 December 2011 - 07:19 PM

Updating status to: Převzaté
Updating severity to: 2 - Fair

#5 User is offline  
Sharmi 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,150
  • Joined: 02-July 08

Posted 30 December 2011 - 07:33 PM

Maci, on 30 December 2011 - 07:15 PM, said:

Můžu nastavit, aby ignoroval armor (v případě, že už je jednou redukovanej na parťákovi), ale co pak např. obranný cd? Zdá se mi hodně divný, aby warrior zapnul shield wall, tys zapnul sweepy a rozmlátil mu držku přes parťáka.

no, já si myslím, že by to pak měl sw redukovat o těch 60%

#6 User is offline  
Maci 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,761
  • Joined: 07-July 08

Posted 30 December 2011 - 08:54 PM

Sharmi, on 30 December 2011 - 07:33 PM, said:

no, já si myslím, že by to pak měl sw redukovat o těch 60%

Jako zní to logicky, ale já to chci vědět.

#7 User is offline  
-TemP- 

  • Group: LoL moderátor
  • Posts: 2,061
  • Joined: 10-August 08

Posted 30 December 2011 - 09:29 PM

no jasne ze to pak zredukuje o 60%..

proste dmg, ktera by do nej sla, kdyby to slo primo do nej.. akorat se nenahodi efekt (napr. mortal) a uz to nemuze critnou


a urcite to redukuje dvakrat, jsem to zkousel na panacich v OG, hodil jsem si na panaka sundery, mlatil do toho vedle a ten se snizenym armorem dostaval o 300 min, nez ten s full armorem - mel dostavat vic nez ten s full armorem

#8 User is offline  
Asett 

  • Group: WoW Tester
  • Posts: 227
  • Joined: 09-December 10

Posted 30 December 2011 - 11:28 PM

budete fixovat i tu změnu stance? :)

#9 User is offline  
Maci 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,761
  • Joined: 07-July 08

Posted 31 December 2011 - 01:31 AM

-TemP-, on 30 December 2011 - 09:29 PM, said:

...


Hmm, no to bude docela hacek, handler toho procu bere jako parametr uz redukovanou damage, ktera se pak predava sweepingu.

#10 User is offline  
Benek?!! 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 0
  • Joined: 30-October 11

Posted 31 December 2011 - 04:01 AM

takže to vypadá, že stejně nejlepší nápad byl úplně na začátku jen zkopírovat scripta z Blade Flurry od combat roguny, změnit 0 energi na 30 rage... dát omezení na 5hitů trvání na 30sec a tradá... zbytek se nejak vsákne... to s tou změnou stance je haluz nechápu jak takový bug mohl vzniknout, ale můžu potvrdit že buff sweeping strikes mizí okamžitě po změnění stance a efekt mizí s ním... :)

#11 User is offline  
Maci 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,761
  • Joined: 07-July 08

Posted 31 December 2011 - 08:26 PM

Benek?!!, on 31 December 2011 - 04:01 AM, said:

takže to vypadá, že stejně nejlepší nápad byl úplně na začátku jen zkopírovat scripta z Blade Flurry od combat roguny, změnit 0 energi na 30 rage... dát omezení na 5hitů trvání na 30sec a tradá... zbytek se nejak vsákne... to s tou změnou stance je haluz nechápu jak takový bug mohl vzniknout, ale můžu potvrdit že buff sweeping strikes mizí okamžitě po změnění stance a efekt mizí s ním... :)

... TC2 neni semestrálka z Céčka :), nějakej skript vůbec má tak 0,5% spellů a to jsou z drtivý většiny spelly bossů (todle by se teda ani scriptem nedalo řešit, protože to je proc triggerovanej útokem).

Jinak aktuálně Blade Flurry funguje stejně jako Sweeping Strikes svou mechanikou, tzn. obojí používá stejnej Effect. Jako napadá mě řešení s tim propočítávat redukce manuálně, jenže to pak budeš propočítavat u každýho procu a je to strašná zátěž na jádro. Se musí vymyslet jak tomu podsouvat neredukovanej damage :).

#12 User is offline  
-TemP- 

  • Group: LoL moderátor
  • Posts: 2,061
  • Joined: 10-August 08

Posted 01 January 2012 - 02:27 AM

napada me jednoducha mechanika "SS - x + x" kde x je redukce

#13 User is offline  
Maci 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,761
  • Joined: 07-July 08

Posted 01 January 2012 - 03:44 AM

-TemP-, on 01 January 2012 - 02:27 AM, said:

napada me jednoducha mechanika "SS - x + x" kde x je redukce

No jo, to sem psal o příspěvěk výše. Ale to je řešení, na který moc nepřistoupim. Přílišná výpočetní zátěž + hack.

#14 User is offline  
-TemP- 

  • Group: LoL moderátor
  • Posts: 2,061
  • Joined: 10-August 08

Posted 01 January 2012 - 11:21 AM

dulezity je, ze to funguje alespon nejak ted uz konecne.. takze pokrok o 100%, co bude dal uz je jenom tresnicka na dortu

#15 User is offline  
Asett 

  • Group: WoW Tester
  • Posts: 227
  • Joined: 09-December 10

Posted 29 January 2012 - 04:04 PM

bump :D aspon tu zmenu stance :)



Fast Reply

  

0 User(s) are reading this issue
0 Guests and 0 Anonymous Users


Powered by IP.Tracker 1.3.4 © 2024  IPS, Inc.

TOPlist