Mystiq.org - forum: Redukcia critu u bossa 2# -> Spelly -> Bugreport

Jump to content

Report ID 7291 Title Redukcia critu u bossa 2#
Product Spelly Status Nové (Severity 0 - None Assigned)


Report ID #7291: Redukcia critu u bossa 2#

#1 User is offline  
Froozen 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 71
  • Joined: 10-January 10

Posted 25 November 2011 - 11:57 AM

Zdravim. V novej revizii bolo nastavene, ze crit vsetkych melee abilit je proti bossom (83 lvl) znizeny o 4,8%. V odkliku, ktory postoval Sharmi sa nikde nezmienuje o tom, ze tento postih ma byt aj na ability. Teda nechapem, ako mohla byt tato dost zavazna "oprava" spravena, len na zaklade Sharmiho prispevku :

Sharmi said:

ale nějak se mi nezdá, že by to mělo ovlivňovat jenom autoattack, vždyť přece weapon skill ovlivňuje miss chanci a crit zbraňemi, to znamená i abilit, které potřebujou k použití melee weapon

Odkedy Mystiq robi opravi na zaklade niekoho domnenky ? Maci tiez pisal, ze redukuje crit len pri autoattacku, no zmenil to aj u abilit.

-dalsia vec je ta, ze povodne malo ist o "opravu" critu, no navysenim defense podla potreby (aby sa crit znizil o 4,8%) sa znizila aj celkova dmg melee abilit do bossa a to dost radikalne (Skusal som svoju teoriu na panakoch. Pol hodiny som mlatil do panaka 80lvl a pol hodiny do 83lvl. Pri pokuse do lvlu 83 som nielenze mal znizeny crit vo vacsine pripadov aj o viac ako 5%, ale celkovy dmg z abilit a autoattacku som mal nizsi o takmer 20% !!! Kludne dodam aj screeny.) Takze povodna (nikto nevie ci) chyba bola "opravena" sposobom, ze sa neredukoval len crit, ale aj dmg. Poviete si ano, ved do vyssieho levelu maju ability davat aj nizsi dmg, ale v pripade troch levelov je 20% podla mna prilis vela.

-dalsia vec, co ma zaujima. Preco je pri vyssich leveloch targetu znizovany crit len melee utokom ? Crit casterskych spellov nie je ovplyvnovany levelom targetu ? Podla tejto teorie, ktora prave leti na mystiqu, (hypoteticky) ked pride caster lvl 1 s critom 50%, tak bude do bossa 83lvl aj critovat s 50% ?

-Skusal som zhanat nejake clanky na nete, ktore by hovorili o redukcii critu do bossa. Ale nielenze som nenasiel nic o spellcrite, ale ani nic o melee crite. Preto sa mi zda unahlene, ze bola nahodena revizia so zmenou, ktore nemala dostatocne podklady pre zhodnotenie pravdivosti a spravnosti. Ak by mal niekto postavy na offiku, bolo by vhodne, aby to odskusal, pretoze mne sa to nezda ani spravodlive, ani spravne a uz vobec nie logicke.



Replies (1 - 9)

#2 User is offline  
Dawau 

  • Group: VIP
  • Posts: 54
  • Joined: 19-November 08

Posted 25 November 2011 - 12:09 PM

Z dostupných zdrojů vyplývá že by měl být 4,8% snžení critu ovlivněn pouze auto attack.
Doplnim topic z EJ, když už jsou bráni jako relevantní zdroj.
http://elitistjerks....ysical_attacks/

This post has been edited by Dawa: 25 November 2011 - 12:18 PM


#3 User is offline  
cezeta 

  • Daemonica Team
  • Group: Developer
  • Posts: 3,923
  • Joined: 02-July 08

Posted 25 November 2011 - 12:12 PM

co jsem se ja docet, crit na melee ma byt snizenej o 4,8%, crit na spelly o 3%...

#4 User is offline  
Sharmi 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,150
  • Joined: 02-July 08

Posted 25 November 2011 - 12:30 PM

aha, já myslel, že se to počítá z rozdílu defense a weapon skillu, ale očividně to má co dělat s combat tabulkou...
dost je to popsané v http://elitistjerks....n_combat_table/ , ale nedočtl jsem se, jaký je vlatně důvod toho, že je crit na bossech snížený (vlastně jsem zapomněl, že výsledek rozdílu defense a weapon skillu jsou glancing údery, které tu jedou správně)

ale:

3) For special physical attacks, crit depression is likely still 4.8% and the effects of crit depression can actually be overcome entirely, unlike with white attacks.

#5 User is offline  
Maci 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,761
  • Joined: 07-July 08

Posted 25 November 2011 - 12:46 PM

... aktuálně to je jen takový "work-in progress" řešení. Ještě jsem neposbíral dostatek dat, abych určil na základě jakýho pravidla to má fungovat. Takže úvaha byla taková, že maj staticky nastavenu trochu jinak hit table a metoda, která todle řeší je sdílená jak pro melee ability, tak pro autoattack. Neberu to jako permanentní řešení.

Já si tydle věci stejně študuju sám, protože dělat to na základě jednoho topic na EJ, což sice je asi nejdůvěryhodnější zdroj, ale pořád to je jen nepodloženej Theorycrafting oficiálníma zdrojema Blizzu.

Vždycky mě mrzí, když vidim, jak většina lidí k těmdle věcem přistupuje. Místo, aby se na to podívali nezúčastněně a přicházeli s teoriema, tak nadávaj, že maj nižší krit.

Edit: no ono se to počítá z rodílu WS a D, ale todle se pak zahrnuje do HIT TABLE ještě - ty věci jdou ruku v ruce

Edit2: ono se to aktuálně stejně volá jen u autoattacku, u special útoku zatim ještě ne

#6 User is offline  
Froozen 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 71
  • Joined: 10-January 10

Posted 25 November 2011 - 01:00 PM

Kryptas, ja ocenujem vsetku tvoju robotu, ale pochop moje rozhorcenie nad tym, ze sa spravila takato zasadna zmena na zaklade nepodlozenych faktov. Sam si pisal v prvom Sharmiho prispevku, ze podla tvojich zdrojov ma byt ta redukcia len na autoattack. Nenadavam, ze mam nizsi crit, len chcem, aby mystiq fungoval co najlepsie a blizzlike.

#7 User is offline  
Raizen 

  • Daemonica CT - Rogue
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 139
  • Joined: 08-January 09

Posted 25 November 2011 - 01:01 PM

Mno ja se dočetl jen o 4.8% + tam je zmínka o 3% na spell nic víc sem tam nenašel(asi přehlédl) ale pokud je dmg menší o 20% tak jeto drsné a asi je někde moucha v kostce ledu

Edit: for sharmi... neber to něják zle a vážně se tě tím nechci dotknout, a i přesto žes to myslel dobře ten příspěvek byl nedostačující. protu opravu... Ještě že to Maci udělal něják dle sebe jinak byto řeba bylo ješté horší

#8 User is offline  
Maci 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,761
  • Joined: 07-July 08

Posted 25 November 2011 - 01:17 PM

Maci, on 25 November 2011 - 12:46 PM, said:

Edit2: ono se to aktuálně stejně volá jen u autoattacku, u special útoku zatim ještě ne

Jen už se mi pak nechtěl psát další příspěvek na twitter ... ho tam napíšu teda.

#9 User is offline  
Chooze 

  • Daemonica CT - Hunter
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 3,604
  • Joined: 02-July 08

Posted 26 November 2011 - 06:43 PM

cezeta, on 25 November 2011 - 12:12 PM, said:

co jsem se ja docet, crit na melee ma byt snizenej o 4,8%, crit na spelly o 3%...

Crit na Melee
Crit na Spelly
Crit pro Huntery...ten patří kam? :D protože dle mě je hunterova střelba též ovlivněná defenzí a weapon skillem

a zvýšení dodge/parry/block u bosse s vyšší defenzí funguje?

#10 User is offline  
Froozen 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 71
  • Joined: 10-January 10

Posted 26 November 2011 - 09:26 PM

Chooze, on 26 November 2011 - 06:43 PM, said:

Crit pro Huntery...ten patří kam?

Pokial viem, tak do melee sa zaraduje aj Hunter, kedze sa berie physical dmg, nie spell dmg.



Fast Reply

  

0 User(s) are reading this issue
0 Guests and 0 Anonymous Users


Powered by IP.Tracker 1.3.4 © 2024  IPS, Inc.

TOPlist