Mystiq.org - forum: Earth shield a threat -> Shaman -> Bugreport

Jump to content

Report ID 6399 Title Earth shield a threat
Product Shaman Status Opravené (Severity 3 - Medium)

Page 1 of 1

Report ID #6399: Earth shield a threat

#1 User is offline  
Prima 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 18
  • Joined: 13-July 10

Posted 11 July 2011 - 01:25 AM

Existuje bug u spellu Earth Shield. Nyní funguje tak, že když na nějakého tanka vycastím Earth Shield a on si zároveň s pullem nevytvoří své vlastní aggro, procne mi heal a naberu si moby já na sebe (a s nimi i určité aggro na nich), což je špatně. Správně má totiž tento spell fungovat tak, že se počítá do healingu toho, na koho je tento spell vycastěn a stejně tak mu má pomáhat nabírat aggro. Považuji tento bug za docela závažný, protože tankové takto přichází o dost velký boost, jedním heal pointem by si totiž tank měl na všech mobech nabrat threat 0,725. Takže, když mi procne jeden charge Earth Shieldu za 1500hp, tank by měl automaticky obdržet threat 1087,5 na každém mobovi. Celý tento spell (6 chargů) by potom měl tankovi pomoct nabrat 6525 threatu!! Navíc od patche 2.1.0. mají paladini pasivní spell Spiritual Attunement, který jim obnovuje manu o 10% vyhealovaných životů. Takto doplněná mana healem by měla také aggrovat, a to za 0,5 threatu na jednu manu, kterou dostanou z healu. To znamená, že by paladin obdržel ze spellu Earth Shield (myslím tím 6 chargů s nulovým overhealingem) 6851,25 threatu na všech mobech!! A to rozhodně není málo.

Proto prosím o brzký fix tohoto bugu, ať se tankům dobře aggruje ^^

poznámka pod čarou: získávání threatu z Earth Shieldu bylo přesunuto na healera až na patchi 3.0.2 - 14. 10. 2008 - viz http://www.wowhead.c...ggro-from-heals

This post has been edited by Prima: 11 July 2011 - 01:35 AM



Page 1 of 1  

Replies (1 - 9)

#2 User is offline  
Woraft 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 89
  • Joined: 28-January 11

Posted 13 July 2011 - 06:55 PM

Moving to: Shamman

#3 User is offline  
Orichi 

  • Group: VIP
  • Posts: 21
  • Joined: 20-February 10

Posted 17 July 2011 - 02:14 PM

Prima, on 11 July 2011 - 01:25 AM, said:

Existuje bug u spellu Earth Shield. Nyní funguje tak, že když na nějakého tanka vycastím Earth Shield a on si zároveň s pullem nevytvoří své vlastní aggro, procne mi heal a naberu si moby já na sebe (a s nimi i určité aggro na nich), což je špatně. Správně má totiž tento spell fungovat tak, že se počítá do healingu toho, na koho je tento spell vycastěn a stejně tak mu má pomáhat nabírat aggro.


Ano je to tak, na offíku TBC to funguje tak, že Earth Shield hozený resto šamanem na tanka zvyšuje agro (threat) tankovi. Na mystiqu je to buglé, protože to zvyšuje agro šamanovi :)

wowwiky

#4 User is offline  
Xaverius 

  • Hlavní korektor
  • Group: Mystiq Times
  • Posts: 945
  • Joined: 01-November 09

Posted 17 July 2011 - 09:53 PM

"Wowwiky," hehe. Dále, Shaman se píše jen s jedním m. Kdopak asi dělal tuhle kategorii? Hm.
A k tématu: Kdyby si toho Woraft nevšiml, podsunu mu to :).

#5 User is offline  
Woraft 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 89
  • Joined: 28-January 11

Posted 23 July 2011 - 03:15 PM

Děkuji za report, bohužel nevím, kdy se k tomu dostanu.

#6 User is offline  
mafiosa 

  • Group: VIP
  • Posts: 47
  • Joined: 16-March 09

Posted 21 November 2011 - 08:55 PM

Ahoj chtěl jsem se zeptat ,když už tu Woraft není ,dělá na tom někdo?

#7 User is offline  
StandaG 

  • Group: VIP
  • Posts: 32
  • Joined: 26-January 11

Posted 01 December 2011 - 07:31 PM

Updating severity to: 3 - Medium

Hele, neco jsem k tomu dneska po konzultaci se Solmyrem napsal, pokud to pujde dobre a podari se to otestovat, tak muzete cekat opravu v pristi revizi.

Je to trosku kontroverzni, protoze jako caster je shaman, takze se bonusy a sance na crit pocita dle jeho statu, v bg se pripisuje jako jeho heal, ... a mobce se ma rict, ze caster je nositel toho Earth shieldu ... :D Je tam pekna vyjimka a v posuzovani threatu je nastaveny jako caster target, ktere to healuje (vas tank :D).

#8 User is offline  
StandaG 

  • Group: VIP
  • Posts: 32
  • Joined: 26-January 11

Posted 02 December 2011 - 02:30 AM

Updating status to: Opraví nová revize

Dneska byl urodny den na spelly :D

#9 User is offline  
mafiosa 

  • Group: VIP
  • Posts: 47
  • Joined: 16-March 09

Posted 03 December 2011 - 03:46 AM

Super :D

#10 User is offline  
StandaG 

  • Group: VIP
  • Posts: 32
  • Joined: 26-January 11

Posted 04 December 2011 - 07:19 PM

Updating status to: Opravené


Page 1 of 1

0 User(s) are reading this issue
0 Guests and 0 Anonymous Users


Powered by IP.Tracker 1.3.4 © 2024  IPS, Inc.

TOPlist