Mystiq.org - forum: Bear threat koeficienty -> Druid -> Bugreport

Jump to content

Report ID 6267 Title Bear threat koeficienty
Product Druid Status Opravené (Severity 4 - High)

Page 1 of 1

Report ID #6267: Bear threat koeficienty

#1 User is offline  
Englor 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 196
  • Joined: 14-November 09

Posted 26 June 2011 - 09:56 PM

Chtěl bych poprosit nějakého deva, aby prošel threat koeficienty u druidských spellů (případně v jakém pořadí se připočítávají (předpokládám, že to má být bear form multiplier*(threat ability)), konkrétně

Dire Bear Form samotná má multiplier +107.35%

Mangle:
Damage = 1.15 * base attack + 299
Bonus Threat = 0

Maul:
Damage = base attack + 578
Bonus Threat = 422

FFF:
Damage = 0.15 * Attack Power
Bonus Threat = 674

Lacerate hit:
Damage = 88 + ?? * Attack Power
Bonus Threat = 0.5 multiplier

Lacerate(DoT) 5 stack tick:
Damage = 0.05 * Attack Power + 320
Bonus Threat = 0.5 multiplier

Swipe:
Damage = 0.067 * Attack Power + 108
Bonus Threat = 1.5 multiplier

Damage abilit vzorcům odpovídá, ale threat se prostě někde ztrácí. Třeba u Swipu 400dmg ->600 threat, to je jen +50%, Mangle za 2600 ->3800 threatu, což je taky jen cca 50%. (Pokud teda omen funguje správně)
Zdroje:
http://maintankadin....hp?f=29&t=27321
http://druid.wikispa...ame_Mechanics13

This post has been edited by Englor: 26 June 2011 - 10:39 PM



Page 1 of 1  

Replies (1 - 18)

#2 User is offline  
Dawy 

  • Daemonica CT - Druid
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 288
  • Joined: 28-November 09

Posted 04 July 2011 - 11:48 AM

trochu mě zmátl zápis, tak upřesním, že bear threat stance modifier je 2.0735, viz stejné zroje jako výše

#3 User is offline  
Adrian 

  • Group: VIP
  • Posts: 354
  • Joined: 02-July 08

Posted 11 July 2011 - 12:05 PM

refresh

#4 User is offline  
LyBerion 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 56
  • Joined: 03-October 08

Posted 16 July 2011 - 09:44 AM

takze si to shrnme druid tank nema aggro, feral dmg nema plne funkcni, nebo uplne nefunkcni ability takze nam zbyva hrat za restaka i kdyz ne pockat nejede ani nature grasp takze gl s meeleckama v arene

sry za off topic, ale uz se to nabizelo :)

#5 User is offline  
Englor 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 196
  • Joined: 14-November 09

Posted 16 July 2011 - 09:52 AM

To víš no, žádnej dev nehraje druida, tak jsou jim tyhle bugy ukradený...když se podíváš do sekce rogun, tam jsou všechny reporty hezky vyřešený a ještě v den nahlášení opravený. Proč asi? Protože Máca hraje rogue. Druidi musí pů roku urgovat, aby se aspoň jeden spell opravil. Tady si to holt opravujou pro sebe, musíme to nějak překousnout.

#6 User is offline  
cezeta 

  • Daemonica Team
  • Group: Developer
  • Posts: 3,923
  • Joined: 02-July 08

Posted 16 July 2011 - 09:55 AM

no on je tu problem, ze maci topicy, ve kterejch jsou cry posty, jako zrovna predved Rikku, totalne ignoruje.. a ja se mu nedivim, taky neopravuju veci, ktery mi lidi urgujou - na to fakt nejsem zvedavej, posunuju je schvalne az uuuplne na konec

#7 User is offline  
Englor 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 196
  • Joined: 14-November 09

Posted 16 July 2011 - 10:03 AM

Však se nějak dohodnem...tak za kolik, Maci? :)

#8 User is offline  
Adrian 

  • Group: VIP
  • Posts: 354
  • Joined: 02-July 08

Posted 16 July 2011 - 11:13 AM

Tak ono jedna věc je psát posty jako Rikku (jestli to teda je Rikku) a druhá že některé podstatné bugy v tom reportu prostě hnijou. Chápu,že jsou věci co jsou třeba problém a opruz opravit,ale pro bear tanka je tohle prostě klíčová záležitost.

Btw je fakt,že Maci třeba rogunu hraje,ale to má vliv maximálně na to že si je jistý,jak co má správně fungovat. Pokud neví až tolik o ostatních classách a class testeři nejsou,tak pro něj může být problém opravovat dost z reportů v kterých není dostatek / jsou tam chybné informace. To se ale netýká tohohle. :)

#9 User is offline  
LyBerion 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 56
  • Joined: 03-October 08

Posted 16 July 2011 - 12:23 PM

Je to vzdycky podle cloveka to ze maci opravil rogunu je parada. Jenom mi prijde na hlavu proc by nekdo resil bugli q nebo achievmenty, ktery NEjsou u riti asi tak 20 lidem na serveru a radil je pred spravovani prave tehlech veci..... Chapu ze jenom malo lidi to umi spravit a jenom dost malo lidi ma ty zkusenosti na to aby posoudil a dohledal co je spatne a nasledne to opravil/upravil tak aby to fungovalo za to poklona a dik Macimu.

Dost lidi by si rado i za druida zatankovalo ale s tim agrem sou jenom nervy a kazdej se na to hned vykasle.

#10 User is offline  
cezeta 

  • Daemonica Team
  • Group: Developer
  • Posts: 3,923
  • Joined: 02-July 08

Posted 16 July 2011 - 12:58 PM

qeusty/achievy opravujou jiny lidi... to zaprvy.. a kdyz uz k tem opravam je potreba maci, tak to funguje tak, ze mu do posledniho detailu popisem, co po nem chcem... tady neni problem tu opravu "napsat", ale spis vymyslet, jak ji napsat... a to u jinejch oprav odpada, proto se vam zda, ze jim dava prednost... on s nima ale nestravi skoro zadnej cas narozdil od tedlech silenosti, ktery se resej ve spellech... maci to resi a zkouma, ale proste to trva...

#11 User is offline  
Maci 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,761
  • Joined: 07-July 08

Posted 16 July 2011 - 03:27 PM

No co se tyce tohodle, tak za a) budu muset trochu prozkoumat jak to pocita omen, jestli bere z wow interface primo nejaky hodnoty threatu a ty jen hazi do graficky podoby nebo to ma v sobe hard-coded jako ruzny addony typu DrDamage. No pak si budu muset vyhodit do console hodnoty threatu a porovnat je s tim co tam ma bejt.

No a pak teprve budem moci zacit opravovat :). Ale prijde mi dost pravdepodobny, ze tam chybi takovyty extra konstanty, ktery to k tomu threatu ma pripocitavat, jinak samotny threat koeficienty by i mely sedet.

ad. Achievy: hmm, zrovna achievy opravuju taky dost :), jen ted hlavne chceme spustit EoE a jsme pred tim "velkym mergem", takze se mi nehce zas tolik opravovat ostatni veci, kdyz se to muze opravit od tc teamu

... a jako sice roguna funguje fajn, ale ono toho tam zas tolik nebylo co opravovat, navic ja si hlavne tam sem jistej jak to ma fungovat :), takze mi to setri dost casu googleni a kdyz si nejsem jistej, tak znam zdroje :). Ostatni classy jsou na tom hur a snazim se to tak nejak resit, aby se co nejvic vyrovnavalo dps. Coz se nam imho podle me docela dari, kdyz to srovnam s tema uletama na 10k dps, 25k+ na thaddiovi atd.

#12 User is offline  
Maci 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,761
  • Joined: 07-July 08

Posted 26 July 2011 - 03:09 AM

Updating status to: Převzaté
Updating severity to: 4 - High

hmm tak vypada to, ze omen ty hodnoty threatu bere primo ze serveru, takze co vidite v omenu by melo byt dobre

Ono uprime receno, vy si reknete - meri to spatne, najdete nekde prvni zdroj a hotovo, nahlasite. Ale ze by treba nekdo pocital, kolik ty koeficienty aktualne jsou, zkousel odhadovat nejaky vzorce atd. To ani hovno a jeste mate kecy :) a proc jen takovydle testy muzou sezrat klidne hodinu a tj jeste ke vsemu povrch ledovce cely opravy.

Takze uprime receno pokud mi nahlasi nekdo bug smysluplne, jako treba dela Rippy, nema u toho milion emovylevu a ty informace co postne jsou dokonce i uzitecny, tak to opravim spis. Staci se proste nechovat jako "zvirata", ale to by od feralu moc neslo :).

#13 User is offline  
Maci 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,761
  • Joined: 07-July 08

Posted 26 July 2011 - 01:55 PM

hm tak spatne tam je ten threat koeficient samotny formy ...

#14 User is offline  
Maci 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,761
  • Joined: 07-July 08

Posted 26 July 2011 - 03:06 PM

Updating status to: Opraví nová revize

#15 User is offline  
Englor 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 196
  • Joined: 14-November 09

Posted 26 July 2011 - 10:25 PM

Děláš, jak kdybych napsal: "Omg, aggro u druida nefunguje, opravte to."
Rozdíl mezi mejma a Rippyho reportama je akorát v tom, že k tomu nepíšu tu zbytečný kecy okolo a reportnu rovnou jádro pudla, to jak to ovlivňuje můj playstyle nebo jak se tim dá bugovat nikoho nezajímá...ale jestli to tak chceš, neni problém.

Emocry posty přicházejí jak z naší, tak z vaší strany, tady si myslim, že jsme si kvit. Nevim jestli by jsi byl šťastnej, kdybys za rogue dával půlku damage, než máš, asi by se ti to moc nelíbilo, co?

Konkrétně u tohohle případu zase moc možností testovat jako hráč nemám. Mám k dispozici akorát nějakej pofidérní threat meter, o kterym ani nevim, jestli si ty hodnoty netahá třeba odněkud z prdele a to je tak všechno. Dvě ability jsem uvedl jako modelový, jedinej problém byl v tom, že jsem chybně předpokládal, že tam ten koeficient buď bude správně, nebo vůbec, a tak mi ty naměřený hodnoty nedávaly moc smysl. Nenapadlo mě, že by tam někdo psal špatnej. Krom toho, ty by jsi stejně musel ověřit to, co jsi ověřoval, protože tomu, co sem hráč napíše, nemůžeš slepě věřit.

Každopádně díky za opravu.

#16 User is offline  
Maci 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,761
  • Joined: 07-July 08

Posted 27 July 2011 - 01:11 PM

Englor, on 26 July 2011 - 11:25 PM, said:

Emocry posty přicházejí jak z naší, tak z vaší strany, tady si myslim, že jsme si kvit.


Hmm, hacek je, ze ja opravuju, testuju, vy leda nahlasite chybu. Takze si sam sve emo vylevy muzu dovolit, vam na ne pravo odpiram, protoze je opravdu ctu nerad :). Tady to vazne neni forum, kde si muze clovek kricet co chce, ale bugreport, kde by se mely resit relevantni veci.

Co se tyce opravovani veci ovlivnujici mou herni postavu, tak devovani a hru mam jako 2 uplne oddeleny veci, takze mezi tim nevidim souvislost. Momentalne nejvic oprav zasahlo druidy, paladiny a pak asi DK. Retrici si to dokonce nemuzou vynachvalit. Roguny budou v tydle statistice spis lizat podlahu a to se mi vazne opravujou ze vsech class nejlip - vim tam i o bar bugich, ktery ale maj tak nizkou prioritu, ze radsi davam prednost vecem jako je treba todle. Proc? Snazim se o to aby tu jak PvP, tak i PvE bylo co nejbliz standartum z offi - napr. aby v PvE mela kazda classa narok na to topovat dmg metry jen podle toho jak to clovek hroti, tudiz aby i vsechny ruzny prepocty sedely, talenty atp.

Bugreport by mel byt na aspon trochu profesionalni urovni, jenze 1/2 prispevku co tu ctu jsou klasicky forum sracky, kde nekdo breci jak ma maly dps a casto i nadava. Jenze clovek vam tu vlastne dela sluzbu ze sve dobrotivosti :).

#17 User is offline  
cezeta 

  • Daemonica Team
  • Group: Developer
  • Posts: 3,923
  • Joined: 02-July 08

Posted 27 July 2011 - 03:52 PM

prosel ti zelenej podpis na forku, tak si moc nevyskakuj macatej :-) vsak oni to chapou, jen te chtej nasrat :-)

#18 User is offline  
Maci 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,761
  • Joined: 07-July 08

Posted 28 July 2011 - 11:07 AM

cezeta, on 27 July 2011 - 04:52 PM, said:

prosel ti zelenej podpis na forku, tak si moc nevyskakuj macatej :-) vsak oni to chapou, jen te chtej nasrat :-)

V poradku, ja se nenaseru... jen pak jednoho dne vyvrazdim samosku :).

#19 User is offline  
Englor 

  • Group: Minecraft
  • Posts: 196
  • Joined: 14-November 09

Posted 02 August 2011 - 01:12 AM

Tak, echo z nové revky:

Vypadá to, že bear form koeficient sice funguje správně, ale ostatní modifikátory to nějak nebere v potaz, aneb (téměř) všechny ability generujou threat rovnající se dvojnásobku damage. Zkoušel jsem u: Mangle, Maul, Swipe, Lacerate (hit)...jediný Feral FF funguje správně a threat vychází podle vzorce.
.
.
.
edit: Tak asi počkáme až na merge jádra, co to s tím udělá. Po opravě je nárůst threatu zhruba 20%, sice to neni pořád ono, ale žít se s tím dá. Už jen tohle a přepisování FF a feral tank bude relativně v pohodě...


Page 1 of 1

0 User(s) are reading this issue
0 Guests and 0 Anonymous Users


Powered by IP.Tracker 1.3.4 © 2024  IPS, Inc.

TOPlist