Mystiq.org - forum: zakladni dodge -> Druid -> Bugreport

Jump to content

Report ID 6237 Title zakladni dodge
Product Druid Status Opravené (Severity 3 - Medium)

Page 1 of 1

Report ID #6237: zakladni dodge

#1 User is offline  
Cactus_ 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,343
  • Joined: 05-April 09

Posted 22 June 2011 - 06:08 PM

http://s2.imagefrog.net/thumb/thumb_ffb49017.jpg
takhle vypadaji staty na druidovi bez eq. jde o to dodge 0,03. proste to druidovi v zakladu nedava zadny dodge, coz je spatne.

druid ma mit v zakladu 5,60970% dodge.
druid potrebuje na 1% dodge 47,84688995 agility.
ja mam bez eq 93 agility (elf s talentem survival of the fittnest), coz je 1,9437% dodge.
takze base dodge a dodge z agility je 7,5534%. a ted si to porovnejte s tim co pise character info. 7,5% avoidance, ktera se navic ani nepocita do diminishingu je podle me opravdu hodne.

vypocet dodge ma byt:
Dodge percent = b + t + a + d
b = base dodge
t = dodge z talentu
a = dodge ze zakladni agility
d = dodge z agility z itemu a agility z buffu, dodge ratingu a defence ratingu.

na serveru se vypocitava diminishnig pouze z promennee d. mohl by nekdo zkontrolovat, jeslti se to u tuho diminishningu pocita skutecne takto, kdyz uz jsme u toho? :)

zdroje: http://www.wowwiki.com/Dodge neni to aktualizovano na cata


Page 1 of 1  

Replies (1 - 9)

#2 User is offline  
vojta 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 272
  • Joined: 22-January 11

Posted 24 June 2011 - 06:17 PM

Diminishing return se opravdu uplatňuje jen na proměnnou, kterou označuješ jako d. Byla chyba ve výpočtu DR, je to opravené teprve pár dní. Pokud se ti něco nezdá, stáhni si recount a proveď konkrétní měření. Řešit tu obecně nějaká čísla nemá smysl.

Prověřím to základní dodge i když se mi faaaakt nechce.

#3 User is offline  
vojta 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 272
  • Joined: 22-January 11

Posted 24 June 2011 - 06:32 PM

V jádře jsou špatně zapsané základní hodnoty dodge. Je to tam takto (musíš je vynásobit 100 aby si dostal %):

         0.0075f,   // Warrior
         0.00652f,  // Paladin
        -0.0545f,   // Hunter
        -0.0059f,   // Rogue
         0.03183f,  // Priest
         0.0114f,   // DK
         0.0167f,   // Shaman
         0.034575f, // Mage
         0.02011f,  // Warlock
         0.0f,      // ??
        -0.0187f    // Druid


EDIT: Hodnoty samozřejmě opravím.. :)

EDIT 2: Survival of the Fittest - dodge, který hráč získá z agility z toho talentu se zatím počítá do DR, nebudu to teď měnit, vyžadovalo by to hodně změn a já je nechci dělat dokud nepřidáme opravy z TC repa. Takže talenty, které přidávají dodge přes agility se do DR započítavají. Nevím jestli je to správně, nebo ne.. ale jak říkám, zatím to měnit nebudu. Talenty které přidávají přímo dodge chance se do DR nezapočítavají.

EDIT 3: 7.5% bez equipu mi přijde fakt dost hele... mohl by to někdo potvrdit z offiku? Přijde mi to jako moc velkej boost..

#4 User is offline  
vojta 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 272
  • Joined: 22-January 11

Posted 24 June 2011 - 07:19 PM

Tak podle http://thebigbearbut...tise-and-dodge/ mi připadá, že se základní agilita (když je char nahý, bez aur) nezapočítává do dodge...

#5 User is offline  
Cactus_ 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,343
  • Joined: 05-April 09

Posted 25 June 2011 - 02:48 AM

to s tou zakladni agilitou... podle wowwiki to tam zas patri, protoze jinak by to nebylo v tom vzorecku. ja predpokladam, ze ta wowiki stranka sedi s 3.2+ patchem(od kteryho v tom blizz snad nic nedelal), protoze to nebylo aktualizovano na cataclysm a ten clanek co jsi hodil je celkem mimo. ten clanek je z dob pred 3.2.0 patchem ve kterem se delalo hodne zmen v avoidanci. ale jako treba pomer agi na procento dodge z toho clanku klidne vem to bych asi prezil :)

k ty zakladni agilite a tomu talentu jsem nasel jeste toto:
"Although base stats and direct avoidance from talents are not subject to diminishing returns, percentage bonuses to base stats from buffs or talents *are* still subject to diminishing returns (e.g. Survival of the Fittest increases Agility by 6%, and the extra Agility gained when applied to druid base stats is subject to diminishing returns on avoidance, as is extra agility gained from buffs like Blessing of Kings)."

a k tomu, ze se ti to zda jako velky boost... kdyz si porovnas ruzny tanky, tak to cloveku prijde docela logicky, ze by se feralum melo nekde pridat, aby ty tanci byli tak nejak vyrovnany. prumernej war ma nejakych 23% dodge, 20% parry a 10% miss (5% zaklad, 5% defence rating). feral ma prumerne cca 34% dodge a 5% miss (plus max procento z defence ratingu) rekneme, ze to je zhruba 53% proti 40%. kvuli tomuhle rozdilu jsem zacal hledat jestli neni nahodou neco spatne

jinak diky, ze jsi se o to zacal tak rychle zajimat :)

#6 User is offline  
Chooze 

  • Daemonica CT - Hunter
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 3,604
  • Joined: 02-July 08

Posted 25 June 2011 - 10:59 AM

Cactus_, on 25 June 2011 - 03:48 AM, said:

"Although base stats"

K tomuhle Cezeta v paladinskym topicu řikal, že to jsou základní staty, který máš když je tvůj Druid nahej. A i kdyby se k tomu připočítávaly talenty, což mi přijde jako blbost dělat 3% ze skoro nuly :)

#7 User is offline  
vojta 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 272
  • Joined: 22-January 11

Posted 25 June 2011 - 11:13 AM

Poměr agility na dodge je v DBC, takže to máme na patch 3.3.5a. :) No dobře, tak já to tam během dneška hodím a uvídíme co na to lidi řeknou, no. :)

#8 User is offline  
vojta 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 272
  • Joined: 22-January 11

Posted 25 June 2011 - 05:47 PM

Updating status to: Opraví nová revize
Updating severity to: 3 - Medium

Opraveno od revize 12664, ale prosím potom ještě o report, jak to vypadá a funguje. :)

#9 User is offline  
Cactus_ 

  • Group: VIP
  • Posts: 1,343
  • Joined: 05-April 09

Posted 04 July 2011 - 11:46 AM

vypada to podle ocekavani a v recountu ty cisla +- souhlasi :) diky za opravu

#10 User is offline  
Maci 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,761
  • Joined: 07-July 08

Posted 04 July 2011 - 12:44 PM

Updating status to: Opravené!


Page 1 of 1

0 User(s) are reading this issue
0 Guests and 0 Anonymous Users


Powered by IP.Tracker 1.3.4 © 2024  IPS, Inc.

TOPlist