Mystiq.org - forum: Watch Him Die -> Achievementy -> Bugreport

Jump to content

Report ID 5153 Title Watch Him Die
Product Achievementy Status Opravené (Severity 2 - Fair)

  • 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • Cannot start a new Issue
  • Closed Issue This issue is locked

Report ID #5153: Watch Him Die

#1 User is offline  
ondrian 

  • Daemonica Tester
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 120
  • Joined: 01-September 08

Posted 11 February 2011 - 12:13 AM

Mám tu námět na otestování achievmentu, který je určitě částečně buglý. Měl by to být jeden z nejtěžších achievů v 5-man heroic dungách. Je v hero dungu Azjol-Nerub, u prvního bosse. Stručně jde o to, že před bossem jsou 3 skupinky mobů, v každé jeden Watcher. Bosse musí parta dát, aniž by Watcheri zemřeli.

Teď pár námětů na bug:
1. Vedle Watcherů stojí 2 mobové. Ti by se měli dát během plnění achievmentu (během jednoho boje). Na mystiqu to jde ale obejít tak, že si pullnete jednu skupinku mobů, zabijete dva malé a pak necháte Watchera evadenout. To by se dalo (moc se v tom nevyznám, ale napadlo mě to) mystiq-like vyřešit tím, že by se těm malým mobům nalinkoval respawn s combatem příslušného Watchera. Zkrátka něco jako na Leotharasovi v SSC.

2. Spell Watcherů Web Wrap nedává stun, alepoň co jsem si všimnul.

3. Watcheri castí i během stunu.

4. Achievment by se neměl započítat, pokud na Watchery někdo použije shackle, fear, nebo trap. Jediný povolený je právě stun. (toto se mi zatím nepodařilo otestovat)

Quote

/// z old.wowhead.com ///

The watchers required to be kept alive for this achievement can be stunned, but they CANNOT be CC'd by shackles, traps or fears.
The watchers are also standing quite close to the entrance, making kiting difficult and/or pointless.

All three of the watchers have two common abilities:
Infected Bite - Disease cast on target, deals damage both on hit and on ticks. Should obviously be cleansed immediately.
Web Wrap - Random target stun, the stun can be removed by attacking the web.

The three watchers special specific abilities are:
Watcher Silthik - Poison Spray - Poisons the entire party, poison cleansing totem is defenitely recommended.
Watcher Narjil - Blinding Webs - Disorients the entire party for 5 seconds. Stuns can (and should) be used to interrupt the cast.
Watcher Gashra - Enrage - Enrages himself, attacking much quicker but slightly weaker. Should be countered by a stun or tranquilizing shot.

Krik'Thir himself frenzies, curses (decursable!) and mind flays, all making this a very challenging achievement.



  • 2 Pages +
  • 1
  • 2
 
  • Cannot start a new Issue
  • Closed Issue This issue is locked

Replies (1 - 19)

#2 User is offline  
Bonitko 

  • Daemonica CT - Priest
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 1,258
  • Joined: 01-July 08

Posted 11 February 2011 - 03:23 AM

Bod 1. - Tak ani na mystiqu opravduv dungu moba neevadneš, jediná možnost evadu je wipe takže v tomhle problém nebude.
bod 2. stun nedává a nějak sem si nevšiml, ale tuším že po docastění je ta pavučina nahozená, ale taky není jako object takže by se nedala ničit.(alespon co sem tak pochopil z commentů by to tak mělo být.)
bod 3. svatá pravda ti s icastí, kdy se jim zachce :)
bod 4. Achieve to dá. - k tomu fearu shacklím atd měl bys nějakej odkaz kde se o tom píše, že se to nesmí použít krom commentů na wowheadu?

#3 User is offline  
Chooze 

  • Daemonica CT - Hunter
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 3,604
  • Joined: 02-July 08

Posted 11 February 2011 - 09:49 AM

Spis nechapu proč by se na ně nemohlo použít CC, ve znění achievmentu je napsáno že je nesmíš zabit, kdyby si je nemohl fearovat proč do znění achievmentu nenapsali "nesmis je zabít ani fearnout ani zamrazit" a pokud by si je fearnul, proč nejsou imuni na fear či jiná CC?
Charaktery co mužou stunovat spočitaš na prstech jedný ruky...

Proste klasická nedomyšlenost od Blizzardu.

#4 User is offline  
ondrian 

  • Daemonica Tester
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 120
  • Joined: 01-September 08

Posted 11 February 2011 - 11:14 AM

Bonitko, on 11 február 2011 - 03:23, said:

Bod 1. - Tak ani na mystiqu opravduv dungu moba neevadneš, jediná možnost evadu je wipe takže v tomhle problém nebude.


No, vzhledem k tomu, že to je hned na začátku dungu, není nic jednoduššího, než natáhnout skupinku, zabít ty dva malé pavouky a vyběhnout z něj. Stejný postup u dalších dvou skupinek. Zkoušel jsem to a opravdu se to tak bugnout dá. Jasně, jde přímo o bugovaní hráčů, ale pokud by to nebylo těžké nastavit tak, jak jsem psal nahoře, bylo by to fajn.

K tomu commentu na wowheadu: Jistě že to není úplně relevantní, ale ten comment, má nejvíc kladných ohodnocení. Navíc tenhle achiev byl velmi diskutované téma (130+ commentů), takže bych se divil, kdyby ho nikdo neopravil. V příspěvcích dalších hráčů popisujících taktiku jsem rovněž nenašel žádnou zmínku o tom, že by při svých pokusech fearovali, shacklovali atd... Nicméně se na to ještě podívám a zkusím dohledat i jinde. :)

#5 User is offline  
ondrian 

  • Daemonica Tester
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 120
  • Joined: 01-September 08

Posted 11 February 2011 - 11:57 AM

Tak jsem se teď podíval asi na 1000 videí, taktik, commentů atd. Všude se píše jen o tom, ať se zashacklují nebo fearnou ti addi (shadowcasters a skirmishers). O tom, že se nesmí to samé udělat i s Watchery se nikde, kromě již zmíněného commentu na wowheadu, nemluví. Nicméně to nikdo nedělá. Ve velké části vidí, které jsem shlédnul byli priesti, warloci, paladini, ale nikdo z nich nefearoval/neshackloval Watchery. Pouze shadowcastery/skirmishery. V pročtených taktikách to samé. Navíc to dává smysl. Pro tento achievement by byly neuvěřitelně preferované party ve složení, kde můžou odstavit watchery z boje. To, že to blizzard nenapsal přímo do znění achievemntu je, jak už psal Chooze, pěkná blbost. Mně to jako důkaz stačí.

Jinak jsem našel ještě další zajímavou věc, od patche 3.0.8 by se Watcheri měli evadnout při vyběhnutí z místnosti směrem k portálu.

Quote

/// wowwiki.com ///

There is more than one known successful strategy for this achievement. One of these methods involves zerging/nuking the boss, while another involves one person kiting as many mobs as possible up the corridor to the entrance while the remaining 4 people nuke the boss down within approximately 1 minute. This second method, as of patch 3.0.8, does not work as the mobs are leashed and the entire encounter will reset if mobs are pulled out of the room.


Nevím, jakému patchi se mystiq přiblížit, ale pokud je to 3.0.8 + tak by to chtělo opravit, protože ti mobové běží klidně až k portálu.

#6 User is offline  
hartom 

  • Vyhozen z fóra Mystiq.org
  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 1,527
  • Joined: 09-November 08

Posted 11 February 2011 - 12:41 PM

BTW,co když je obejdeme inviskou? Zkoušel to někdo? :)

#7 User is offline  
ondrian 

  • Daemonica Tester
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 120
  • Joined: 01-September 08

Posted 11 February 2011 - 12:58 PM

Tady na tom videu to vypadá, že je obchází úplně ze strany, natáhnou nejdřív bosse zezadu, ale spolu s ním jdou i ti addi. Priest je pak na sebe natáhne heal agrem a utíká (což tedy funguje jen na pre 3.0.8 patchi).



Takže, kdybys to prošel v invisce, s pullem bosse bys je měl natáhnout taky.

#8 User is offline  
ondrian 

  • Daemonica Tester
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 120
  • Joined: 01-September 08

Posted 11 February 2011 - 10:19 PM

Zjistil jsem, že se to dá splnit i na Normal !!! A když v invisible potce proběhnete za bosse, Watcheri se nenatáhnou.. Takže je to fakt solidně buglé.

Edit: Možná že by stálo za to achiev promazat až se nahraje jeho oprava.

#9 User is offline  
mukos 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 10
  • Joined: 08-November 08

Posted 13 February 2011 - 02:16 PM

Dobrý den, tento achievment mám a jako každého i nás napadlo to obejít jinak... Nevím, Co pan Odrian testoval ale pokusilij sme se bosse natáhnout stranou, což šlo s jednou skupinkou mobů nalevo, byl na nás tedy boss a jeden watcher, watcher, který i přes jakýkoliv CC stun>shackle>fear od paladina neustále na jakoukoliv range háže do celé party poison, to by se stále dalo, dokud boss nevyvovalé malé addy, které v tu rány přítáhnou i zbývající dvě skupinky, achievment podle mě není buglý, nedá se obejít a je opravdu těžký... Jediné, co se dá pullováním získat je 5 sekund času...
A navíc, pokud se snažíš evadnout moba pří východu z dungu tak mob zůstane za portem a bude v kombatu s tebou neustále, dokud nerozložíš partu a znovu nesložíš...

#10 User is offline  
ondrian 

  • Daemonica Tester
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 120
  • Joined: 01-September 08

Posted 13 February 2011 - 02:44 PM

mukos, on 13 February 2011 - 02:16 PM, said:

... pokusilij sme se bosse natáhnout stranou, což šlo s jednou skupinkou mobů nalevo, byl na nás tedy boss a jeden watcher, watcher, který i přes jakýkoliv CC stun>shackle>fear od paladina neustále na jakoukoliv range háže do celé party poison, to by se stále dalo, dokud boss nevyvovalé malé addy, které v tu rány přítáhnou i zbývající dvě skupinky ...


To, že se vám přitáhly další dvě skupinky neznamená, že to co jsem psal já, není pravda. Nám se to podařilo.

mukos, on 13 February 2011 - 02:16 PM, said:

A navíc, pokud se snažíš evadnout moba pří východu z dungu tak mob zůstane za portem a bude v kombatu s tebou neustále, dokud nerozložíš partu a znovu nesložíš...


To není pravda, stačí, když chvíli počkáš za portálem. Žádné skládání grupy znova jsme nepotřebovali.

mukos, on 13 February 2011 - 02:16 PM, said:

... achievment podle mě není buglý, nedá se obejít a je opravdu těžký... Jediné, co se dá pullováním získat je 5 sekund času...


Sám jsi psal, že Watcheri hází spelly přes stuny a jiné cc. Navíc, pokud jsi četl i příspěvky výše, nemůžeš přeci tvrdit, že není buglý. Už třeba jenom můj poslední comment. Kdyby nebyl, jak by mohl jít splnit i na NORMAL?! A to není vše, ale vypsané už to bylo, takže to opakovat nemusím.

#11 User is offline  
chemistr 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 170
  • Joined: 29-August 09

Posted 14 February 2011 - 01:53 AM

Lidi, funkční achievy jsem na testovacím serveru procházel - tenhle funguje bezchybně, jak má. Takže bych to tu uzavřel, jelikož splnitelný je. Pokud se někomu nelíbí, že addové nejsou úplně blizzlike, tak je to sice pěkné, ale nic víc než větší obtížnost achievu to prostě není. Aspoň ho nebude mít každý :).

#12 User is offline  
cezeta 

  • Daemonica Team
  • Group: Developer
  • Posts: 3,923
  • Joined: 02-July 08

Posted 14 February 2011 - 08:26 AM

prave ze to splnis bez natazeni addu... chce to tam pridat podminku, ze addove musej bejt v combatu a bude to vyreseny

#13 User is offline  
Miras 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 291
  • Joined: 15-February 09

Posted 16 February 2011 - 07:48 PM

Achievement mam... a nevidim v tom nejake zjednodusseni mystiqu. Jasny je, ze to nemuzete delat s Equipem z TBC nebo s EQ za Q, nejdriv posbirat EQ po herakach a pak to zkouset.. podarilo se mi to na nekolikaty pokus.. ja to teda udelal tak, ze jsem obehl watchery zleva, natáhl 1 (jinak se nedá vybehnout k bosovi) s nim sel i prostredni ale 3. stál, behem killu se pripojil i 3. watcher, se solidní partou se to dá uhrát ... dobrej healer tank off heal a 2 nabouchany DPSka :-)

#14 User is offline  
adamo 

  • Group: Registrovaný člen
  • Posts: 55
  • Joined: 17-November 08

Posted 16 February 2011 - 09:14 PM

ja nevim proc resite ze ty watcheri jdou natahovat po jedno kdyz i na ofi se to chodilo tak ze se natahli watchery nekdo s nema bezel ke vchodu a ostatni zabili bosse

#15 User is offline  
ondrian 

  • Daemonica Tester
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 120
  • Joined: 01-September 08

Posted 16 February 2011 - 09:37 PM

adamo, on 16 February 2011 - 09:14 PM, said:

ja nevim proc resite ze ty watcheri jdou natahovat po jedno kdyz i na ofi se to chodilo tak ze se natahli watchery nekdo s nema bezel ke vchodu a ostatni zabili bosse


Ne po patchi 3.0.8 ...

#16 User is offline  
Chooze 

  • Daemonica CT - Hunter
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 3,604
  • Joined: 02-July 08

Posted 16 February 2011 - 10:53 PM

Sem jedinej kdo si všiml ž to jde SPLNIT I NA NORMAL? :)

#17 User is offline  
ondrian 

  • Daemonica Tester
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 120
  • Joined: 01-September 08

Posted 16 February 2011 - 10:58 PM

Chooze, on 16 February 2011 - 10:53 PM, said:

Sem jedinej kdo si všiml ž to jde SPLNIT I NA NORMAL? :)


NE, odscrolluj asi o 5 příspěvků výš. :) Už z toho začínám být nervózní, zda má vůbec cenu něco psát, když si toho nikdo nevšimne, nebo to ignorují.

EDIT: no, asi spíš o 10 :)

#18 User is offline  
cezeta 

  • Daemonica Team
  • Group: Developer
  • Posts: 3,923
  • Joined: 02-July 08

Posted 17 February 2011 - 07:52 AM

neignorujem to, vime o tom... s macim jsem o tom uz diskutoval a az se k tomu dostane, predela achiev jen na HC + nastavi podminku, ze mobove watcheri musej bejt v combatu celou dobu... pred natahnutim bosse a pri jeho killu minimalne... no a jak poresi utikani s mobama pryc, tot otazka no...

#19 User is offline  
ondrian 

  • Daemonica Tester
  • Group: WoW Tester
  • Posts: 120
  • Joined: 01-September 08

Posted 17 February 2011 - 06:09 PM

cezeta, on 17 February 2011 - 07:52 AM, said:

neignorujem to, vime o tom...


Díky. :)

#20 User is offline  
Black 

  • Group: VIP
  • Posts: 288
  • Joined: 03-July 08

Posted 17 February 2011 - 07:06 PM

ondrian, on 16 február 2011 - 09:37, said:

Ne po patchi 3.0.8 ...


Ale teď máme jakoby svět 3.0.2. Jak se tohle vyřeší, kdybych si to třeba příští týden splnil? Bude se to pak po úpravě mazat?


  • 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • Cannot start a new Issue
  • Closed Issue This issue is locked

0 User(s) are reading this issue
0 Guests and 0 Anonymous Users


Powered by IP.Tracker 1.3.4 © 2024  IPS, Inc.

TOPlist